RALK: Butimex wygrał aż 98 punktami!

2011-11-29, Autor:
Przedostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki przyniosła pięć spotkań, w których nie działo się nic specjalnego. Wygrywali faworyci i tylko od czasu do czasu niektóre drużyny, szkoda, że tylko przez kilka minut, pokazywały trochę dobrej, ciekawej gry.

Niedziela rozpoczęła się od derbowego spotkania żorskich zespołów Nord Studnik i Hawajskie Koszule. Jeśli pierwsza połowa przebiegła przy w miarę wyrównanej grze, to po zmianie stron dominacja Hawajskich Koszul stała się już wyraźna. W trzeciej kwarcie drużyna Nord Studnik przez ponad siedem minut nie mogła trafić do kosza rywali w rezultacie czego dorobek tej drużyny w tej części gry powiększył się tylko o 8 punktów. W ostatniej odsłonie było tylko nieco lepiej i końcowy wynik tego meczu, to zwycięstwo Hawajskich Koszul 95:64.

Prowadzący w tabeli rozgrywek zespół Remaag Walker zmierzył się wczoraj z podopiecznymi trenera Czesława Grzonki, którzy w tym roku występują pod szyldem Leśnej Przygody – Park Linowy z Radlina. Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi lidera dającej mu po pierwszej kwarcie siedemnastopunktową przewagę. Później gra się wyrównała, a rybniccy gracze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Jednopunktowe wygrane w drugiej i czwartej kwarcie Leśnych i trzypunktowe w trzeciej kwarcie Remaag Walker dały tym ostatnim niezagrożone zwycięstwo. Niewiele zmienił fakt, że w czwartej kwarcie, za pięć przewinień osobistych opuścił boisko najlepszy strzelec ligi Przemysław Bednarek. W podobnej sytuacji osłabił swoją drużynę Marcin Łuczak z Leśnej Przygody.

Chrobry Jastrzębie i SKOK Ziemi Rybnickiej z Czerwionki, to drużyny, które zmierzyły się w trzecim niedzielnym pojedynku. Przez całe spotkanie gracze z Jastrzębia demonstrowali niewielką przewagę, w wyniku której zgromadzili przez cały mecz dość sporą, bo siedemnastopunktową przewagę.

W czwartym spotkaniu VIII kolejki RALK zmierzyły się drużyny AKS Leszczyny i Do ostatniej kropli... Rybnik. Zwycięzca ubiegłej edycji był faworytem tego spotkania, ale AKS już kilkakrotnie udowodnił, że jest zespołem ambitnym i nikomu nie odpuszcza. Podobnie było również wczoraj. Praktycznie przez trzy odsłony meczu pojedynek był wyrównany i dopiero w ostatniej kwarcie, gdy parkiet opuścił za pięć przewinień najlepszy strzelec AKS-u Łukasz Stokłosa,  rybniczanie uzyskali wyraźną przewagę i odnieśli przekonywujące zwycięstwo.

Jeśli nie dziś, to kiedy? Takie pytanie postawili sobie prawdopodobnie brązowi medaliści ubiegłorocznej edycji RALK. Dotychczas wygrali tylko jeden mecz, zajmując przedostatnią pozycję w tabeli. Szansa na drugie zwycięstwo była duża, gdyż spotkać się mieli z ostatnim zespołem ligi. Pojedynek, do którego doszło od samego początku miał bardzo jednostronne oblicze. Gracze Browarów Żory przez całe spotkanie uzyskali tylko 27 punktów. Natomiast rybniczanie do przerwy uzyskali ich 47, zaś po zmianie stron 78 i całe spotkanie wygrali prawie stupunktową różnicą, przedłużając sobie szansę na prawo gry w play-offach.

W najbliższą niedzielę 4 grudnia ostatnia kolejka I rundy rozgrywek, w której drużyna Butimexu może jeszcze poprawić swoją pozycję w tabeli, gdyż zmierzy się z sąsiadującą w tabeli, przy tej samej ilości punktów, drużyną Nord Studnik Żory. Ciekawy może być też pojedynek lidera z trzecią drużyną tabeli. Dużo emocji od kilku lat przynosi rywalizacja w derbach Czerwionki – Leszczyn. Pojedynek SKOK-u Ziemi Rybnickiej i AKS-u w najbliższą niedzielę o godz. 11.3o. Serdecznie zapraszamy sympatyków koszykówki.

1. Nord Studnik Żory – Hawajskie Koszule Żory  64 : 95 (20:28, 23:21, 8:22, 13:24)
 Punkty: M.Gołdyka-32, K.Franczuk-11, Ł.Pawlaszczyk-9, B.Kossek-6 oraz  B.Piasecki-28, S.Piasecki-24, Ł.Kamiński-19, Ł.Rutkowski-10.

2. Leśna Przygoda Radlin – Remaag Walker Rybnik  77 : 95 (12:29, 18:17, 20:23, 27:26)
Punkty: J.Szymura-18, M.Grzonka-17, J.Chołuj-16, Ł.Graj-11 oraz P.Bednarek-26, M.Kras-20, T.Gołysz-18, K.Kaczmarczyk-16.

3. Chrobry Jastrzębie – SKOK Ziemi Rybnickiej 90 : 73 (18:14, 24:19, 23:15, 25:25)
 Punkty: P.Kowalski-26, D.Janiszewski-17, M.Heliosz-15, D.Szwankowski-8 oraz W.Trałka-28, M.Sładek-19, B.Majewski-9, J.Raszka-6.

4. AKS Leszczyny – Do ostatniej kropli... Rybnik  63 : 89 (20:28, 14:13, 19:21, 10:27)
 Punkty: Ł.Stokłosa-20, M.Majewski-14, P.Majewski-12, G.Marciniak-10 oraz J.Marciniak-29, B.Polnik-23, W.Pierchała-14, T.Szymura-10.

5. Browary Żory – Butimex Inkognito Basket  27 : 125 (9:21, 8:26, 5:39, 5:39)

Punkty: T.Paszko-9, P.Sikorski-6, W.Molitor i P.Żuralski po 4 oraz P.Mrugalski, M.Rakoczy i M.Sobala po 21, M.Jakubiak-20.