zamknij

Wiadomości

Radny: stop betonozie przystankowej. Internauci: czy to dobry czas?

2021-05-19, Autor:  bf

Czy to pora, aby zlikwidować charakterystyczne, betonowe przystanki w Rybniku? Zdaniem radnego Łukasza Kłoska tak, a przynajmniej w niektórych dzielnicach naszego miasta. Nie wszyscy komentujący podzielają zdanie rybnickiego radcy.

Reklama

Radny Łukasz Kłosek mówi „stop betonozie przystankowej”. Jego zdaniem przyszedł czas, by pożegnać się w Rybniku z reliktami minionych czasów i zainwestować w nowoczesne, a może nawet i zielone przystanki.

- W tej kwestii podobnie myślimy o estetyce przestrzeni miejskiej z prezydentem Piotrem Kuczerą i Zarządem Transportu Zbiorowego w Rybniku. Składam wniosek o wymianę wątpliwie pięknych „budowli” w reprezentacyjnych miejscach dla Rybnika na terenie dzielnic Boguszowice Stare, Ligota - Ligocka Kuźnia, Dzielnica Paruszowiec-Piaski i Gotartowice – pisze w mediach społecznościowych.

Post wywołał mieszane uczucia. Jedni poprosili radnego, by dorzucić do listy przystanek w ich okolicy. Inni uważają, nie nie trzeba nic zmieniać, a można poprosić grafficiarza o wymalowanie przystanków. Zdecydowanie najwięcej jest osób, które uważają, że byłyby to źle ulokowane pieniądze miasta:

- A to już nie trzeba ograniczać wydatków ? Znowu w mieście są pieniądze na inwestycje ?

- Szpitalem się lepiej skutecznie zajmijcie, na przystanki przyjdzie czas.

- Bardzo fajnie, ale myślę, że mamy w mieście większe problemy niż szpetne przystanki. Ileż można inwestować w infrastrukturę drogową, skoro za chwilę nikt z niej nie będzie korzystał.

- Moim zdaniem te przystanki może nie są reprezentacyjne, ale są wytrzymałe. Te nowe są fajne, ale jak u nas niejeden raz wytrzaskane przez zdesperowanego agresora szklany zdemoluje, a na takim betonowym to może sobie rękę złamać, więc są plusy betonowca

- To na sport dziecięcy kasy nie ma, żeby dzieciaki mogły trenować i się rozwijać, ale będziemy wymieniać dobre przystanki eh.

- Hmmm nie jestem co do tego pomysłu przekonany. W mieście jest kupa innych inwestycji, które można by przeprowadzić. W zeszłym roku był mega problem z budżetem a w tym łapiecie się za przystanki autobusowe? Żeby było ładniej? Nauczycielom daliście 1zł dodatku motywacyjnego... na pewno będą podziwiać te przystanki czekając na autobus do pracy. Zabraliście dopłaty do żłobków... wielu rodziców nie wysłało swoich dzieci do nich i zrezygnowało z pracy, bo im się to nie opłacało. Sorry Łukasz, ale przystanki, ścieżki rowerowe i skwerki to obecnie nie jest największy problem naszego miasta...

Łukasz Kłosek cierpliwie odpowiadał na krytyczne głosy. Zwrócił uwagę, że o taką inwestycję zwracali się mieszkańcy podróżujący komunikacją miejską.

- W tym przypadku uważam, że wymiana przynajmniej części wiat jest słuszna zarówno jeśli chodzi o estetykę miasta, wnioski mieszkańców, bezpieczeństwo naszych dzieciaków, które korzystają z komunikacji, albo będą korzystać, a nawet smrodu, bo niektóre są traktowane jak wychodek. 4 lata temu po bojach, co też ciekawe że trzeba o takie sprawy walczyć udało się wymienić starą betonową wiatę przy parku św. Wawrzyńca w Boguszowicach. I zdecydowanie jest mniej dewastacji, samo otoczenie wygląda dużo lepiej niż wcześniej, jest bardziej szanowane – wyjaśnia.

Co na to magistrat? Ile kosztowałby wymiana przystanków autobusowych w Rybniku? Do tematu wrócimy.

Co sądzicie o pomyśle radnego?

Czy w Rybniku powinny pojawić się nowoczesne przystanki autobusowe?
Oddanych głosów: 1839

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~exx 2021-05-19
  12:57:17

  63 3

  A wyblakłe szmaty na płotach zwane bannerami reklamowymi to już nie przeszkadzają. A ile to będzie kosztować i kto za to zapłaci?

 • ~AnnaKatarzyna 2021-05-19
  13:20:36

  58 2

  Bardzo konsumpcyjne podejście do tematu. Skoro stoi i wygląda stabilnie to może tak jeszcze długo postać.
  Co to tez znaczy eko przystanek? Dlaczego akurat ten przystanek nie będzie obsikiwany i jakim cudem te stare przystanki nie są bezpieczne dla dzieci?

 • ~MNovak 2021-05-19
  13:23:01

  47 3

  Panie radny Kłosek a inne dzielnice to co nie reprezentacyjne !!. Liczą się tylko te dzielnice przez które do pracy przejeżdża wielmożny pan radny?

 • ~Arteks 2021-05-19
  13:25:22

  11 48

  Niektórzy piszą, że są inne inwestycje i... mają rację. Tylko trzeba też spojrzeć na to z innej strony. Jeśli miasto przez ostatnie lata wyremontowało drogi, przedszkola, szkoły, obiekty sportowe, budynki ZGM, to czemu w końcu nie zacząć inwestować w transport zbiorowy którego wiaty są częścią? Ponieważ w Rybniku prawie w ogóle nie inwestuje się w tę dziedzinę - toteż ludzie przywykli zarówno do szpetoty takich wiat jak i tego, że widzą tylko inne potrzeby. W Katowicach nie tylko wymieniono wiaty. Tam stworzono specjalne zadaszone dworce dla tramwajów koło Rynku czy Spodka, nie mówiąc o centrach przesiadkowych na Zawodziu, Brynowie czy Ligocie. To fajne, że w ogóle w Rybniku jakiś radny upomniał się o sprawę wiat. Swoją drogą są przystanki gdzie nie ma w ogóle wiat lub takie gdzie należałoby zabudować większe zadaszenie niż wiaty np. Pl. Wolności.

 • ~piotrstruzik 2021-05-19
  13:33:45

  47 2

  Pierwsze pytanie jest takie czy radny dostał nagle oświecenia że przystanki w Rybniku są stare i brzydkie czy jest reprezentantem lobby prywatnej firmy która chce na tym zarobić. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zazwyczaj o pieniądze. "Nowoczesne przystanki" (takie jak na przykład są w Wodzisławiu) mają po bokach miejsca reklamowe (tzw cityligty) na których operatorzy takich przystanków zarabiają naprawdę spore pieniądze.

 • ~Noname1212 2021-05-19
  13:42:05

  57 4

  Taa... Te pleksiglasowe przystanki są takie piękne, i funkcjonalne, szczególnie w lato, jak cienia się tam nie uświadczy, i babcie smarzą się tam jak na patelni.... Przed deszczemi wiatrem też to ledwo co broni....
  Niektorzy radni roboty niech się złapią...

 • ~Tomek_81 2021-05-19
  13:43:20

  57 5

  Niech lepiej się Pan radny zainteresuje bajzlem w UM i jakością obsługi mieszkańców.

 • ~TAKI JA 2021-05-19
  13:43:37

  38 0

  "stop betonozie przystankowej"
  Zgadzam się. Zamiana na pustaki, jednego już bym miał.
  ZDROWIE, OŚWIATA, ŚRODOWISKO, BEZPIECZEŃSTWO a później powierzchnie reklamowe na nowoczesnych wiatach przystankowych.

 • ~ 2021-05-19
  14:20:15

  38 2

  "Łukasz Kłosek cierpliwie odpowiadał na krytyczne głosy. Zwrócił uwagę, że o taką inwestycję zwracali się mieszkańcy podróżujący komunikacją miejską."

  To jeśli ja, jako mieszkaniec, także zwrócę się z jakimś postulatem to Pan radny także od razu się tym zajmie i będzie za tym lobbował?

 • ~adamus85 2021-05-19
  14:46:29

  27 3

  Kolejna pochwała KONSUMPCJONIZMU. Podzielam zdanie przedmówców jak coś spełnia swoje funkcje to po co wyrzucać, to ma być, choć taki przystanek to przynajmniej zmielą i na drodze wysypią nie to co te nowe EKO. Mi jak się płot opatrzy to go przemaluje a nie stawiam nowego, wolę te pieniądze na coś pożytecznego przeznaczyć. Pan radny oczywiście pewnie swoje pieniądze tam samo szanuje, ale wspólnych już nie. Czy sprawność radnych zawsze musi być mierzona liczbą wydanych pieniędzy. A może zróbcie sondę, czy chcesz obniżki podatków o kilkadziesiąt zł rocznie, czy chcecie nowe przystanki, nowe ławeczki i domki dla żuli. Nie swoje fajnie się wydaje. Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że lepiej postawmy 40 fontannę, albo drzewka w zardzewiałych doniczkach niż by mieli te pieniądze ukraść.

 • ~Longina b 2021-05-19
  15:10:03

  36 3

  Proponuję zburzyć betonowy blok Arteksa.W to miejsce postawi piękną drewnianą chatę.

 • ~Arteks 2021-05-20
  09:35:43

  2 10

  @longina b - trolling nieudany bo kto by się zamierzył na wieżowiec? Drewniane chałupki - to już w Rybniku było... w średniowieczu. ;)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?
Oddanych głosów: 713