zamknij

Wiadomości

Radny rezygnuje z mandatu. Kto w jego miejsce?

2013-10-17, Autor: Wacław Wrana
Rajca Szymon Musioł rezygnuje z pełnienia mandatu radnego. Jego miejsce zajmie Łukasz Kłosek.

Reklama

Szymon Musioł należy do klubu radnych Platformy Obywatelskiej. W wyborach w 2010 roku w okręgu wyborczym nr 2 zdobył 490 głosów. Na liście PO był to drugi wynik. - Rezygnuję z pełnienia mandatu z powodów osobistych - mówi radny.Zgodnie z ordynacją wyborczą, miejsce ustępującego radnego zajmie osoba z kolejną, najwyższą liczbą głosów na liście. Będzie to Łukasz Kłosek - dyrektor Biura Poselskiego Marka Krząkały i sekretarz rybnickiej Platformy.

> Urzędnicy krytykują pomysły opozycji, a potem po cichu z nich korzystają

Przypomnijmy, to nie pierwsza zmiana personalna w tej kadencji Rady Miasta Rybnika. We wrześniu 2012 roku miejsce śp. Henryka Wilka z Bloku Samorządowego Rybnik zajął Henryk Frystacki.

> Zobacz zdjęcia wszystkich radnych z pierwszej sesji Rady Miasta w 2010 roku
Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Mysterio1986 2013-10-17 11:56:08

  Panie Szymonie, szkoda że opuszcza pan Radę.Życzę panu wszystkiego dobrego.
  Gratulacje panie Łukaszu!

  1 0
 • ~ 2013-10-17 12:12:32

  Aby jeden z Platformy który ma trochę godności i rezygnuje po tym co wyprawiają jego koledzy w rządzie. Reszta PO powinna iść jego śladem i też podać się do dymisji. A swoją drogą jak Kłosek zajmie jego miejsce to będą akcje typu OCZYŚĆ SŁUPY Z REKLAM, a nie coś poważniejszego. Tyle w temacie.

  4 0
 • ~Mysterio1986 2013-10-17 12:35:04

  Wybacz "Tygrysku", ale nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Polityka lokalna i krajowa to w tym wypadku różne kwestie - czemu radni mają podawać się do dymisji tylko dlatego, że ktoś ma obiekcje do polityków rządzących? Za władzy opozycjonistów lokalni politycy z ich struktur partyjnych też twardo tkwili nas swoich stołkach i to pewnie Ci nie przeszkadzało, co?
  A co do akcji z słupami. Wierzę, że to "małe dużego początki". Lepiej robić proste, skuteczne i korzystne z perspektywy miasta akcje niż siedzieć w zaciszu gabinetu, pobierać pensyjkę oraz jedynie udawać, że usilnie planuje się "coś poważniejszego". Tyle w temacie.

  0 0
 • ~Arteks 2013-10-17 19:46:08

  Na forum też od dawna nie widać niektórych dawnych agitatorów z PO ;) Obawiam się że na Śląsku jeśli chodzi o samorządy i sejmik województwa PO pomału odejdzie do lamusa.

  0 0
 • ~Jan R. 2013-10-17 20:12:07

  Arteks razem z PO do lamusa pójdą: PiS, PSL i RAŚ, a AF i BSR będą się szukać na naszym podwórku. Ps. nie życzę sobie lewaków z RP i SLD.

  0 0
 • ~szymon189 2013-10-17 20:30:52

  Brawo! Palący Pan radny na placu zabaw w Marklowicach rezygnuje. Widocznie go takie zakazy nie obowiązywały!

  3 0
 • ~ESR6cki 2013-10-18 07:54:16

  Ech, maruderzy... Takie smuty lejecie, że aż szkoda gadać. Ja miałam okazję zgłaszać i panu Musiołowi (i jednemu innemu radnemu spoza PO, ale z litości jego nazwiska nawet nie wymienię) problem, jaki onegdaj doskwierał mieszkańcom mojej dzielnicy i dało się podziałać? Dało. Jak widać zależy to od kompetencji, podejścia i dobrej woli. Pan Musiał ma u mnie za to spory plus. Wierzę, że wchodzący w jego miejsce pan Kłosek również będzie tak otwarty na sprawy zwykłego, szarego społeczeństwa. Świadczy o tym chociażby sama akcja ze słupami - niby nic, ale dzięki staraniom jednego człowieka dało się naprawić problem, z którym jakoś nie radzono sobie wcześniej. Dało się dało. Ale trzeba było coś podziałać - lenie w garniturkach efektów nie osiągają. Nawet tak "niepoważnych" jak czyste słupy. Brawo i życzę powodzenia na nowym stanowisku!

  1 0
 • ~pz2 2013-10-18 09:07:15

  ~ESR6cki jesteś bardzo naiwny/a, tak jak większość Rybniczan. Akcja z czystymi słupami prowadzona przez p. Kłoska ma drugie dno. Wystarczy dodać że jest on właścicielem firmy zajmującej się reklamą i marketingiem, więc tak naprawdę działał on przede wszystkim we własnym interesie. Co do zmiany w składzie RM to można ją traktować jako kosmetyczną, tak jakby clown zastąpił błazna. Du... nie urywa.

  0 1
 • ~Mysterio1986 2013-10-18 11:51:47

  Mówienie o naiwności większości i mniejszości Rybniczan to pewne ryzyko, Pz2... Zwłaszcza w społeczeństwie, którego tylko nieznaczny procent faktycznie interesuje się polityką i jest z nią na bieżąco, a reszta to fanatycy i pesymiści, którzy w każdym działaniu upatrują się jedynie własnego interesu. To są ludzie naiwni, bo nie angażując się w organizację życia miasta liczą, że wszystko zrobi się same. Przeszkadzają państwu "błazny" to do roboty. Do jałowej krytyki wystarczą byle clowni. Dlatego ja doceniam każdego komu chce się z myślą o mieście podjąć jakikolwiek wysiłek, nawet tak niespektakularny, jak uwolnienie słupów z niechlujnych reklam. Pan Łukasz krok już zrobił,więc liczę na następne, skoro inni wolą stać w miejscu i czekać na cud.

  0 0
 • ~Drago18 2013-10-18 13:17:08

  Wydaje mi się, że powód rezygnacji radnego Musioła musi być poważny, skoro podejmując taką a nie inną decyzję powołuje się na względy osobiste. Jednocześnie uważam też, że co do zasady nie należy skreślać ludzi na początku jakiejkolwiek działalności. Przy następnych wyborach okaże się, czy nowy radny spełni pokładane w nim nadzieje i czy mieszkańcy odwdzięczą mu się głosami. Widać jednak wyraźnie, że rybnicka PO stawia na ludzi perspektywicznych, bez względu na to, czy mają oni 30, 40, czy 50 lat. To dobrze prognozuje tej grupie na przyszłość.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2652