zamknij

Wiadomości

Radni BSR-u zaskoczeni informacjami o kulisach ich kampanii wyborczej

2015-03-26, Autor: Wacław Wrana
Zdumienie i niedowierzanie – to najczęstsze reakcje radnych Bloku Samorządowego Rybnik, z którymi rozmawialiśmy po publikacji informacji „Czy Adam Fudali finansował kampanię wyborczą z miejskiej kasy?”.

Reklama

Przypomnijmy, w poniedziałek w artykule pt. „Czy Adam Fudali finansował kampanię wyborczą z miejskiej kasy?” informowaliśmy, że kampanię wyborczą komitetu Adam Fudali Blok Samorządowy Rybnik prowadziła ta sama firma, która wcześniej otrzymywała w niejasnych okolicznościach zlecenia z Urzędu Miasta Rybnika.

Były prezydent odmówił nam w tej sprawie komentarza. A jak na sprawę zapatrują się samorządowcy, którzy z listy BSR zdobyli mandat radnego?

Wszyscy radni, którzy zgodzili się na rozmowę z nami twierdzą, że nic nie wiedzieli o tym, że obsługująca ich kampanię wyborczą firma wcześniej otrzymywała zlecenia z Urzędu Miasta Rybnika.


- Nie chcemy formułować żadnych sądów i pochopnych opinii na ten temat przed zapoznaniem się z dokumentami  – w takim duchu wypowiadają się radni: Krystyna Wałach, Małgorzata Piaskowy, Jan MuraMariusz Węglorz.

Bardziej zdecydowanie o sprawie wypowiada się Tadeusz Białous, który po raz pierwszy startował do rady miasta z listy BSR. - Jestem zaskoczony informacjami o kulisach naszej kampanii wyborczej. Moim zdaniem to nie w porządku. Reguły powinny być jasne i przejrzyste. Gdybym wcześniej wiedział o tym, sprzeciwiłbym się takim działaniom naszego komitetu – powiedział radny Białous.

- Szeregi BSR zasiliłem dopiero po wyborach, więc nie mam żadnej wiedzy na temat. Wiem jednak, że gdybym ja był prezydentem nie pozwoliłbym sobie na coś takiego – twierdzi radny Andrzej Wojaczek, który przeszedł do Bloku Samorządowego Rybnik z Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarza do sprawy odmówili nam radni: Michał Chmieliński, Maria Polanecka-NabagłoAndrzej Oświecimski.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~powiem1 2015-03-26 10:19:34

  Proponuję sprawdzić kampanię niektórych radnych PO i przyjrzeć się każdemu z nich.

  0 2
 • ~pz2 2015-03-26 10:28:39

  Widzę, że Redakcja jest pewna wyniku śledztwa. W rzeczywistości jednak takie rzeczy jest niezwykle trudno udowodnić. Więc radziłbym być bardzo powściągliwym w wydawaniu wszelkich opinii i skazywaniu już na tym etapie winnych, bo może Was to słono kosztować. Może warto prześledzić faktury innych komitetów wyborczych i ich dziwnej aktywności na niektórych portalach bezpośrednio przed wyborami, bo takich dziwnych zbiegów okoliczności może być więcej Droga Redakcjo :)

  0 17
 • ~l...i 2015-03-26 10:39:36

  I się zaczyna... Tylko że inne komitety nie były u władzy. Przypominam, poprzednie 4 lata to rządy BSR i PiS, pomimo większości Platformy. Zaczyna się tu robić obrona Jasnej Góry, której blask powoli gaśnie. Nie wiem czy Wam za to płacą, że piszecie głupie komentarze, jednak układając rzeczy zdroworozsądkowo - cały zeszły rok to finansowanie działalności PRC przez miasto Rybnik - nie wiadomo, jak było w latach poprzednich... Pojawia się kampania i PRC również pomaga, tym razem w kampanii wyborczej, która sądząc po nakładach i materiałach sporo musiała kosztować. Czy nie dziwnym jest pozostawienie w większości starego składu? Czy to nie była prośba ustępującego prezydenta? Nie zakłamujmy rzeczywistości - bo Redakcja jako pierwsza odważyła się uderzyć w stół i powiedzieć, że przyszedł czas rozliczeń.

  39 0
 • ~rzyt 2015-03-26 13:24:01

  Tam gdzie jest odpowiedzialność zbiorowa nie ma żadnej odpowiedzialności....masa huku i nic więcej. Kto sprytny to załapał się do biznesu, do spółek miejskich lub do Brukseli....A pozostaną ofiarami niczemu winne po nich sieroty tzw. dietetycy, którym dieta wystarczy. ;) Mieszkańcy w okresach pomiędzy wyborami się nie liczą.

  21 0
 • ~___ 2015-03-26 16:33:59

  "Zdumienie i niedowierzanie – to najczęstsze reakcje radnych Bloku Samorządowego Rybnik" to chyba jedyni zaskoczeni tym Rybniczanie

  33 0
 • ~brongolongo 2015-03-26 16:44:35

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  25 0
 • ~ 2015-03-27 00:58:26

  Pora rozliczyć również niektóre Rady Dzielnicy mniie sie za poprzedniej kadencji nie udało ponieważ dwie panie stwierdziły , ze one wyborcom z niczego nie muszą sie rozliczac - przynajmniej to dziwne ale poprzednia Komisja Rewizyjna wszelkie skargi uznawała za niezasadne myślę ,że teraz będzie inaczej .Redakcji tym razem należy się wielkie podziękowanie a nie krytyka - tylko media mogą nagłośnić wszelkie nieprawidłowości i za to im dzieki. Mylę ,że wiele jeszcze będą mieli do pisania,oj wiele.

  0 2
 • ~werkk 2015-03-27 06:45:46

  "Wszyscy radni, którzy zgodzili się na rozmowę z nami twierdzą, że nic nie wiedzieli" Wystarczy policzyć koszty zwiazane z kampanią BSR i zadać pytanie skąd były na nią pieniądze, bo chyba nikt nie jest tak naiwny i uwierzy że pieniądze pochodziły z składek członkowskich co również jest do policzenia, Nie dziwie się radnym BSR którzy odmówili komentarza w tej sprawie, zapewne doskonale znają temat. Dlatego bardzo dobrze że sprawą zajmuje się prokuratura bo prokuratorowi raczej będzie trudno odmówić wywiadu na ten temat. Swoją drogą dziś powinniśmy znać efekty pracy kontroli wewnętrznej zgodnie z obietnicą.

  14 0
 • ~wulec 2015-03-27 08:59:34

  do ślipek oj frustratko. Nie dostała się panna do Rady Dzielnicy (20 głosów na 300) to teraz najchętniej powołałaby komisję śledczą .Przyjmij waćpanna do wiadomości,że ludzie mają powoli dość pieniaczy do których panią zaliczam.

  0 0
 • ~minowa 2015-03-27 09:20:49

  Kasa, jo ci przaja !

  6 0
 • ~ 2015-03-27 09:34:12

  :) panie wulec, miej odrobinę odwagi cywilnej i sie przedstaw jak anonimowo obrażasz ludzi

  5 0
 • ~WENUS 2015-03-27 12:27:14

  Ci nowi radni BSRu to chyba myśleli , że te wszystkie ich ulotki, banery, plakaty to pan Fudali fundował z własnej kasy? Ciekawe ile sami wpłacili do kasy komitetu wyborczego BSR , trzeba ich o to zapytać.

  6 0
 • ~Teddy 2015-03-27 13:16:39

  No niesamowite! Adaś po cichu rolował kolesi z klubu??? Nie podzielił się? A to prawdziwy Feudał. Na niejednej pseudo "inwestycji" nieźle zyskał, a skoro nikt z BSR-u o niczym nie wiedział to może czas wysłać stetryczałych ślepców do okulisty, żeby przejrzeli na oczy?? Tylko za swoje a nie badania wzroku z publicznych środków!!!

  9 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3296