zamknij

Wiadomości

Rada miasta: koalicja „pozamiatała”

2010-12-13, Autor: Redakcja
Radni rybnickiej Platformy oburzają się, że mająca większość w radzie miasta koalicja Bloku Samorządowego Rybnik oraz Prawa i Sprawiedliwości nie uszanowała woli wyborców i „wycięła” z prezydium rady największy klub, jakim jest PO. Koalicja odpowiada Platformie, że 4 lata temu zrobiła to samo.

Reklama

Tak jak można było przypuszczać, powyborcze deklaracje naszych polityków o chęci współpracy i dialogu były na pokaz. Już pierwsze głosowania w radzie miasta pokazały, że najbliższe 4 lata upłyną pod znakiem konfliktu między rządzącą w mieście koalicją BSR-PiS, a opozycyjną Platformą.

Pierwsze poważne starcie miało miejsce w miniony piątek, kiedy odbyły się wybory prezydium rady miasta i szefów poszczególnych komisji rady. Wszystkie kierownicze funkcje obsadzili przedstawiciele koalicji, a więc mającego 9 mandatów w radzie BSR i posiadającego 5 mandatów PiS-u. Stanowisko szefa komisji rewizyjnej powierzono Leszkowi Kuśce, który przyłączył się do koalicji, a w przeddzień piątkowej sesji został wyrzucony z Samorządnego Rybnika 2010, z list którego startował do rady.

 

Inne rozwiązanie podziału funkcji w radzie zaproponowali radni PO. Postulowali, aby funkcja wiceprzewodniczącego przypadła każdemu z klubów. Dlatego 10 radnych PO zagłosowało za kandydatami BSR i PiS. Bez wzajemności. Koalicja kandydatury Franciszka Kurpanika z PO nie poparła. - Myślę, że ocena tego co się stało w piątek jest jednoznaczna. Koalicja PiS-BSR nie zdołała uszanować wyników listopadowych wyborów. Radni Platformy Obywatelskiej tworzą największy klub w nowej kadencji i niestety nie posiadają żadnej reprezentacji w prezydium Rady Miasta. Myślę, że wyborcy dostrzegą to swoiste zawłaszczenie stanowisk, Platformie zależało na współpracy, jednak czyny radnych PiS-BSR nie pozostawiają złudzeń – komentuje szef klubu radnych PO Piotr Kuczera.

 

Jan Mura – szef klubu radnych BSR dziwi się oburzeniu Piotra Kuczery. - Po tym, jak w czasie kampanii Platforma atakowała prezydenta Fudalego i nasz klub, mieliśmy prawo postąpić tak, a nie inaczej. To absolutnie nie jest żadna zemsta, ale pozwolę sobie przypomnieć, co zrobiła Platforma 4 lata temu, gdy na początku kadencji utworzyła przeciwko nam koalicję z PiS-em – argumentuje Jan Mura.

 

Radny Mura ma rację, z jednym wyjątkiem. Cztery lata temu BSR na „znak protestu” nie zgłosiło swojego kandydata na funkcję wiceprzewodniczącego rady - jak było, możecie przeczytać tutaj.

 

Wybrane w prezydium Rady Miasta Rybnika i szefowie komisji:

 

Andrzej Wojaczek (PiS) – przewodniczący rady

Jan Mura (BSR) – wiceprzewodniczący rady

Stanisław Jaszczuk (PiS)– wiceprzewodniczący rady

Kazimierz Salamon (BSR)– wiceprzewodniczący rady

Michał Chmieliński (BSR) – przewodniczący Komisji Finansów

Andrzej Oświecimski (BSR) - przewodniczący Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej

Anna Gruszka (PiS) - przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu

Józef Piontek (BSR) - przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej

Wojciech Piecha (PiS) - przewodniczący Komisji Przemysłu Górniczego, Ekologii i Rolnictwa

Henryk Cebula (PiS) - przewodniczący Komisji Samorządu i Bezpieczeństwa –

Zygmunt Gajda (BSR) - przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej i Działalności Gospodarczej

Henryk Ryszka (BSR) - przewodniczący Komisji Komunikacji i Transportu Zbiorowego

Leszek Kuśka (SR 2010) - przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (65):
 • ~mily pan 2010-12-13 21:59:38

  Fudalizm, czyli BSR i PiS opanowal miasto TOTALNIE ale co im sie dziwic, zrobili to samo co PO z PSL w skali kraju.

  0 0
 • ~AlicjaeR 2010-12-13 22:07:05

  Rybnik - prywatny Folwark Fudalego .... tutaj powinny nastąpić epitety gdzie mam takie wybory ...nie na nich głosowałam

  0 0
 • ~ 2010-12-13 22:19:31

  kuska kabociorz !!!!!! byle dorwac sie do zloba

  0 0
 • ~Jaro 2010-12-13 22:19:48

  I dobrze się stało. Odciąć od żłobów działaczy PO to najlepsze co dla naszego miasta radni mogli zrobić. Już widzę, że działacze rybnickiej PO nie potrafią znieść tego, że nie dostaną dodatku z tytułu przewodnictwa komisji. Jak dla mnie naturalny wydaje się aktualny stan rzeczy. Jakoś w Sejmie nikt z PO nie protestuje, że żadnym ministrem nie jest np. przedstawiciel SLD. Jak widać jednak obłuda rybnickich partyjniaków z PO sięga granic absurdu.

  0 0
 • ~wodziu 2010-12-13 22:47:14

  jarorybnik666 mylisz pojęcia... w odniesieniu do polityki ogólnokrajowej, rada miasta odpowiada Sejmowi RP a nie ministerstwom (tutaj analogiczny jest Urząd Miasta wraz z wydziałami). A o ile mnie wiadomo w prezydium sejmu są przedstawiciele chyba wszystkich klubów parlamentarnych (nie jestem pewien jak wygląda sytuacja z nowym PJN). Mówimy o ciele kolegialnym. W prezydium rady powinien się znaleźć przedstawiciel opozycji, aby móc w kwestiach podejmowanych wyłącznie na spotkaniach prezydium rady zabierać głos.
  A co do dodatków to widać komu na nich zależy... na 15 radnych koalicji aż 13 będzie dostawało dodatki (mowa wyłącznie o prezydium rady i przewodniczących komisji), następne dodatki będą brali radni BSR i PiS za wiceprzewodniczących tychże komisji.

  0 0
 • ~inzynier 2010-12-13 23:02:06

  do wodziu . mylisz sie - w sejmie PIS jako najwieksza partia opozycyjna nie ma nikogo w prezydium sejmu . nie rozumiem p.Kuczery ktory domaga sie obecnosci jego radnych w prezydium RM - atakowali Fudalego podczas kampanii to zostalo im to odplacone ; )

  0 0
 • ~latajacyholender 2010-12-13 23:15:55

  Czy jeszcze są na forum naiwniacy od Jędrośki? Fudali wprowadził na listę Samorządnego Rybnika 2010 tzw."konia trojańskiego" alias Leszek Kuśka. Trzeba przyznać majstersztyk wyborczy.Wykołował SR 2010 , PO. Myślę ,że i swoich koalicjantów też .
  Za niewiele zyskał status quo i spokój na cztery lata.

  0 0
 • ~wilhelm 2010-12-13 23:17:11

  @inżynier - czytamy, czytamy, a nie rozgłaszamy głupoty http://pl.wikipedia.org/wiki/Prezydium_Sejmu "Marek Kuchciński (PiS) od 4 sierpnia 2010", http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/194.htm . Nie wiem jak z obecnością pana posła Kuchcińskiego na prezydium, jeżeli nie chodzi, to niech już wyborcy go ocenią, jak przykłada się do swojej pracy. A tak poza tym odgrywanie się za kampanię wyborczą? śmierdzi mi to stylem z Wiejskiej, od którego pan Sprawdzony Samorządowiec tak się odcinał.

  0 0
 • ~LondOn 2010-12-13 23:21:00

  a ja jako wyborca partii, z którą powinni sie liczyć w radzie miasta, żądam aby PO miała ludzi w prezydium. to jest polski absurd własnie, żeby warchoły i emeryci rządzili ludźmi, którzy mają tworzyć przyszłość tego miasta... dlatego młodzi stąd spierdzielają i zostawiają rybnik całemu SRB i SWD. póki władza sie nie zmieni a perspektywy nie poprawią to nie ma tu czego szukać: grajdół

  0 0
 • ~Fiodore 2010-12-13 23:23:04

  Haha to oni myśleli, ze będą rządzić w RM? Buahaha... Oni taknapoważnie czy tylko obie jaja robią z wyborców?

  0 0
 • ~krokoss 2010-12-13 23:29:43

  to od czego oni tam są? gówno mnie obchodzą kłótnie w RM, nie po to rada funkcjonuje, żeby głośno było tylko o swadach wewnątrz. płacimy chyba za realne efekty pracy rady a nie za dziecinne przepychanki. szkoda, że przykład idzie z góry

  0 0
 • ~elegant 2010-12-13 23:33:37

  Nie każdy może zostać politykiem , nawet samorządowym. Przykład Makosza , który przy Fudalim to cienki bolek.

  0 0
 • ~ALLBAU 2010-12-14 05:26:45

  TAK RYBNICZANIE WYBRALIŚCIE !!! TERAZ ODKRYWAJĄ SIĘ KARTY ZAKŁAMANEJ KOALICJI !!!

  0 0
 • ~werkk 2010-12-14 07:01:16

  Jak daje się kogoś na listę wyborcza najpierw trzeba go sprawdzić gdyby Samorzadny Rybnik to zrobił wiedział by ze Kuska to kukułcze jajo BSR. Taka taktykę stosował BSR powpychać swoich na inne listy próbowano tez wepchnąć BSR owców na listy PO nie wyszło.Co do podziału teraz za puzon płakać tak wiekszośc z tych co poszła do wyborów wybrała. Jedynie można rozwiązać Radę Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Lub pozbierać podpisy mieszkańców o odebranie mandatu radnego np. Kusce bo mieszkańcy wybierali reprezentanta Samorzadny Rybnik a nie BSR Ale to już robota dla T. Dybały i Samorządnego Rybnika doprowadzi do odebrania mandatu Kusce.

  0 0
 • ~syjan 2010-12-14 07:07:45

  Leszek Kuśka brawo !!!!!

  0 0
 • ~ 2010-12-14 07:38:23

  http://www.rybnik.pl/index.php?id=223&p=news,11,show,5709 - WAŻNE, ŁPRZECZYTAJCIE I ZASTANÓWCIE SIĘ DLACZEGO www.rybnik.com.pl NIE CHCIAŁ TEGO OPUBLIKOWAĆ I DLACZEGO AKURAT BRONISŁAW KOMOROWSKI ZWRÓCIŁ SIĘ W STRONĘ ADAMA FUDALEGO A NIE MARKA KRZĄKAŁY CZY PIOTRA KUCZERY ? MIŁEJ LEKTURY I OWOCNYCH WNIOSKÓW:)

  0 0
 • ~marys76 2010-12-14 08:08:03

  Jako mieszkaniec Gotartowic (dopiero od roku) na szczęście nie głosowałem na pana Kuśkę. Jakoś czułem w moczu, że ten facet to kabociorz! Teraz w dzielnicy stanie się pośmiewiskiem. Nie głosowałem na niego tylko dlatego, że startował z listy SR, której w ogóle nie akceptuję, a tu niespodzianka i jego wywody na temat wielkiej opozycji w stosunku do BSR to istne brednie! Jak dupsko przyrośnie do stołka i ryja nie można oderwać od żłoba to wszelkie ludzkie odruchy obumierają! Ciekawi mnie jeszcze komentarz pana Dybały na ten temat.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-12-14 08:09:42

  PO atakowała Fudalego w kampani.. biedactwo - on przywykł do tego, że wszyscy mu smarują. a co robił Fudali w kampanii i banda jego zawistników? Tygrysek- prezydent kraju wysyła list do wszystkich zwycięzców . Fudali wygrał demokratycznie i należy mu się

  0 0
 • ~M 2010-12-14 08:15:12

  Żenujący pokaz prostactwa i "sobiepaństwa" ze strony BSR i PiS. Teraz pozostaje tylko czekać na kontrodpowiedzi urzędników, piszących tu w godzinach pracy...

  0 0
 • ~latajacyholender 2010-12-14 08:19:20

  Jędrośka z dybałą chcieli zmieniać Rybnik? mamlasy.Jaki wódz ,takie wojsko.Teraz Kuśce możecie skoczyć, który od kiedy pamiętam zawsze miał niezwykle "miękki" kręgosłup.Ciekaw jestem czy członkowie SR 2010 i obrońców lokatorów będą pikietować przed Urządem , czy juź się poddali ze strachu przed Fudalim?

  0 0
 • ~buchu 2010-12-14 08:25:02

  "W swoim piśmie Bronisław Komorowski podkreślił, iż prezydent Rybnika wybrany został dzięki poparciu ponad 56% obywateli" - całkowita bzdura a dlaczego to każdy zainteresowany powinien wiedzieć. Tygrysek11111 może dlatego rybnik.com.pl nie opublikował tego listu gratulacyjnego gdyż już w pierwszym zdaniu jest napisana nieprawda. Nie wiem czy ten list osobiście pisał Prezydent RP czy ktoś za niego ale takich błędów na tak wysokim stanowisku nie powinno być a UM Rybnik tego błędu na swojej stronie nie skorygował. Widać, że pan Adam Fudali jest samochwałą zadufaną w sobie bo publikuje na stronie UM(za pomocą pracowników), za nasze pieniądze błędne informacje, które stawiają go niby to w dobrym świetle. Żenada.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-12-14 08:27:44

  a szkoda, ż przykład nie idzie z Warszawy, tylko Rybnik woli wzory z Pcimia. Uwaga PISiorki - w sejmie jest 26 stałych komisji z tego w 14 przewodniczy opozycja! W 5 lewica, a w 9 PIS (włąsciwie 8, bo posłanka Jakubiak to już nie jest PIS...) - między innymi szefem komisji zdrowaia jest Bolesław Piecha . Jeżeli PO 4 lata temu robila podobnie w Radzie Miasta - to źle. To jednak trzeba kiedyś przerwać, kogoś musi stać na ten ruch mądrości. U obecnych władz nie mamy niestety na co liczyć

  0 0
 • ~elegant 2010-12-14 08:51:56

  do grzesnick , nie możesz być ,aż tak głupi.To co piszesz to typowa mentalność "kalego".Ktoś to musi przerwać , najlepiej ONI czytaj
  PiS i BSR. Stabilna koalicja w RM gwarantuje dalszy jego rozwój. Platforma nie ma w swoich szeregach fachowców ,żeby przewodniczyć Komisjom w Sejmie,ponieważ woli obsadzać nimi Zarządy i Rady Nadzorcze spółek Skarbu Państwa bo tam jest KASA!
  Miro ,Rycho i Zbycho -kojarzysz czym się zajmowali?

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-14 09:02:36

  Zwróćcie uwagę, że PIS mający zaledwie 5 radnych w Radzie Miasta ma jej przewodniczącego, w-ce przewodniczącego oraz 3 przewodniczących komisji. Dzięki Panu Adamowi Fudalemu, kto rządzi Radą Miasta – PIS !!! Z BSR funkcję przewodniczącego komisji otrzymuje Pan Kazimierz Salamon, którego mieszkańcy nie wybrali do Rady Miasta, a został jej członkiem wyłącznie dzięki „manipulacją” wyborczym Pana Adama Fudalego.
  Podobnie jest z w-ce prezydentami. Mieszkańcy mieli dość Pani Joanny Kryszczyszyn i Pana Michała Śmigielskiego, a Pan Adam Fudali ma ich wolę w ciężkim poważaniu i robi to co chce. Tak to nasza Pan Prezydent szanuje wolę mieszkańców Rybnika.

  0 0
 • ~Jaro 2010-12-14 09:08:10

  -Mandaryna- widać, że twoja umiejętność czytania jest na poziomie innych zwolenników rybnickiej PO (czyt. bardzo nisko). Na moje oko przewodniczącymi komisji z BSR jest 5 osób (na 9 stanowisk), a nie 1 jak ty piszesz. Załatwcie sobie może jakieś grupowe korepetycje z czytania ze zrozumieniem w tej rybnickiej PO - przydałoby wam się, a i taniej was wyjdą takie korepetycje grupowe.

  0 0
 • ~jamaju 2010-12-14 09:14:18

  jarorybnik666 - najwyraźniej to ty masz klopot z czytaniem ze zrozumieniem :) Mandaryna nie pisała ile przewodniczących komisji ma BSR, odniosła się do tego że jednym z nich jest Pan Salamon, który do RM dostał sie "kuchennymi" drzwiami.

  0 0
 • ~Jaro 2010-12-14 09:17:28

  -jamaju- ty kolejny kwalifikujesz się do tych korepetycji z czytania ze zrozumieniem... Mandaryna napisała: 'Z BSR funkcję przewodniczącego komisji otrzymuje Pan Kazimierz Salamon' co nie jest prawdą - jest on w-ce przewodniczącym rady, a nie komisji. Wynika z tego, że w/w osoba nie potrafi czytać ze zrozumieniem, co zresztą ty kontynuujesz.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-12-14 09:18:27

  jaro - weź człowieczku przeczytaj co napisała Mandaryna i sam zro sobie rachunek sumienia.. kto tu nie potrafi przyswajać wiadomości. OIna pisze o Salomonie a Ty o 1 komisji dla BSRu.. Myślcie - to nie boli!! elegant - masz rację. Razem z żydokomuną PO dobrała sie do wszystkich stołków.. Tak jak w Rybniku Adaś ze swoją świtą? Mentalność Kalego powiadasz - a wyobraź sobie że ja nie jestem czlonkiem tej PO i nie pochwalam zbyt sztywnego stanowiska. Sympatie nie przeszkadzaja mi myślec. A Tobie ?

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-14 09:19:58

  Jarorybnik666 przeczytaj tekst ze zrozumieniem. Nie wypowiadam się w nim na temat pozostałych radnych z BSR-u albowiem ich wybrali wyborcy, a ja w przeciwieństwie do Pana Adama Fualego ich wolę szanuję.. Wyborcy nie chcieli rządów PIS-u, jak również nie udzielili poparcia Panu Kazimierzowi Salomon, Pani Joannie Kryszczyszyn i Panu Michałowi Śmigielskiemu, którzy na dzisiaj dzięki Panu Adamowi Fudalemu WBREW woli wyborców rządzą Miastem

  0 0
 • ~jamaju 2010-12-14 09:23:26

  Fakt, nie zwróciłem na to uwagi, co nie zmienia sedna sprawy, że "stanowisko" dostała osoba której nie popierali wyborcy... Jak będziesz się zapisywał na korepetycje to daj znać, może też skorzystam ;)

  0 0
 • ~Jaro 2010-12-14 09:26:44

  Mandaryna - z twojej logiki można wywnioskować, że Polska nie chciała rządów PO, bo nie otrzymali oni większości. Stworzyli jednak koalicję z PSL, która dała im większość i teraz rządzą. Wbrew obywatelom według ciebie? Czy wyborcy chcieli rządów PSL? Polityka w demokracji polega na dogadywaniu się. BSR, PiS i SR2010 dogadały się w RM i stworzyli większość. I jest to większość odzwierciedlająca również wolę mieszkańców - sumarycznie zwolennicy tych opcji są większością. PO i jej zwolennicy są natomiast w znaczącej mniejszości. To tyle w gwoli wyjaśnienia tych ciągłych histerycznych haseł w stylu 'rządzi nami PiS'. Równie mocno możecie wykrzykiwać, że rządzi wami PSL. Prawda jest taka, że rządzi koalicja większościowa.

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-14 09:43:29

  Jarorybnik666 Prawda jest taka, że PIS w Radzie ma 5 Radnych, BSR 9, a PO 10, PSL-u z tego co mi wiadomo w ogóle nie ma. Jaro zastanów się co piszesz. Wolą wyborców PO ma najwięcej radnych w Radzie Miasta Rybnika, a tylko „manipulacje” podobno „bezpartyjnego” Pana Adama Fudalego doprowadziły do rządów PIS-u w Rybniku i obsadzenia stanowisk osobami, którym wyborcy powiedzieli zdecydowane NIE (aby Ci ułatwić zrozumienie tego zdania chodzi o Pana Salomona, Panią Kryszczyszyn i Pana Śmigielskiego)

  0 0
 • ~cahir 2010-12-14 09:56:08

  Spokojnie, poczekajmy jeszcze 10 miesięcy i podziękujmy panu Fudalemu referendum o odwołanie go ze stanowiska... jako że frekwencja w drugiej turze była słaba, to wystarczy, że 18% mieszkańców weźmie w nim udział (żeby było ważne musi wziąć udział 3/5 osób, które głosowały w II turze. Do złożenia wniosku o referendum potrzeba jednak podpisów 10% mieszkańców. Myślę, że tylu zwolenników w Rybniku ma chyba PO... Panowie z PO, tak bym zrobił na waszym miejscu.
  A tak poza konkursem, jak można w ciągu tylu lat na stanowisku nie znaleźć czasu na dokształcenie się? Moim zdaniem średnie wykształcenie u prezydenta, który tyle lat piastuje tak wysokie stanowisko, to świadczy jedynie o tym, że nie ma on żadnych ambicji poza piastowaniem urzędu. A co pokazała ostatnia kampania wyborcza Fudali jest gotowy na wszystko żeby tylko nie stracić stołka prezydenta. Wnioski nasuwają się same - Fudali to stagnacja i marazm.

  0 0
 • ~ 2010-12-14 11:41:28

  Oj biedactwa z PO, jak to nie umiecie się pogodzić z porażką:) hehe ciekawe co się stanie z radnymi PO po tej 4 letniej kadencji, jak przez te 4 lata nic nie załatwią dla swoich wyborców:) hehe wylecą ze stołków szybciej niż szmata z samolotu:)

  0 0
 • ~hiso 2010-12-14 12:16:43

  marudzicie... a na wyborach byliście?

  0 0
 • ~hiso 2010-12-14 12:19:52

  Mandaryna, podziwiam twoje rozumowanie, jeśli należysz do PełO, to już wiem czemu nie mają większości ;)

  0 0
 • ~cezar2009 2010-12-14 12:38:57

  dobrze się stało, że POszuści nie piastują w Radzie ważnych stanowisk. W Warszawie Gronkiewicz-Waltz też nie dopuściła opozycji do władzy. Kiedyś PO chciała zmienić ordynację wyborczą ale jak dostali się do władzy to zaraz zapomnieli o okręgach jednomandatowych. Mogą teraz podziękować sobie sami, że nie chcą demokracji. Czy Mandaryna zna się na ordynacji wyborczej, czy wie jak powoływani są wiceprezydenci miast? Proponuję poczytac, nauczyć a później zabierać głos. To tak jakbym słyszał p. Kuczerę

  0 0
 • ~terra1 2010-12-14 12:47:28

  Pan Fudali powinien brać pod uwagę głos wyborców. Na PIS głosowało ich niewielu! Mieszkańcy chcieliby jak widać po wynikach, koalicji BSR i PO. Ale . skoro udało się raz jeszcze, to mieszkańcy już nie są ważni. Szkoda. A swoją drogą, ani razu Pan Fudali nie zaprzeczył, że będzie startował do senatu w wyborach. Żadna odpowiedź nie była jednoznaczna. Przypomina mi to polityków niechlubnego okresu - mówić tak, żeby nic nie powiedzieć.Zobaczymy...

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-14 13:17:18

  Cezar2009 co do tego wszystkiego ma ordynacja wyborcza? Chodzi o poparcie społeczne. Jeżeli ludziom o tak znanych w Rybniku nazwiskach jak Kryszczyszyn, czy też Śmigielski wyborcy nie udzielają poparcia, to jednoznacznie wskazuje, że nie chcą ich we władzach miasta. Z tego niestety nic sobie nie robi Pan Adam Fudali. Oczywiście koalicje są jak najbardziej normalną rzeczą w demokracji. Nie można jednak w czasie kampanii mówić wyborcom, że się jest bezpartyjnym samorządowcem, a następnie oddać Radą Miasta PIS-owi. Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość, której obecnej koalicji PIS – BSR na czele z Panem Adamem Fudalim po prostu brakuje. PIS ma zaledwie 5 radnych, a BSR aż 9, to dlaczego w Radzie Miasta rządzi PIS, a nie BSR? Odpowiedź jest prosta - dlatego, że "bezpartyjny samorządowiec" przehandlował Radę za poparcie w wyborach prezydenckich.

  0 0
 • ~werkk 2010-12-14 13:45:57

  Mandaryna przyzwoitości w Rybniku nie ma już od 12 lat Wiadomo kto z PiS przywozi z Warszawy wytyczne Prezydentowi Mnie zastanawia cały czas pominiecie Jaszczuka w wyborze na Przewodniczącego RM w końcu jest prawnikiem i trzeba przyznać że prowadził dobrze sesje wiadomo ze był za PiS ale nie można mu było zarzucić ze działa niezgodnie z prawem. Teraz taka sytuacja będzie miała miejsce i chyba to jest powód wyboru na to stanowisko osoby niekompetentnej. zawsze jak coś nie wyjdzie można go o to obwinić. trzeba przyznać ze Prezydent to cwany lis mówi o chudych latach czyli będzie źle kolejne podwyżki wody, ścieków, śmieci, miasto bardziej zakorkowane. chodniki nieodśnieżone, wiec Jaszczuk nie dał się wrobić trzeba było znaleźć kozła ofiarnego który na dziś myśli ze jest ważny ale ta ważność szybko zmieni się w jego kłopoty.

  0 0
 • ~inzynier 2010-12-14 14:12:50

  Mandaryna Twoja logika myślenia powala.Prowadzić z Tobą dyskusję to tak jak niewidomemu pokazywać piękno otaczającego go krajobrazu.Totalna indolencja z Twojej strony.Nie musisz odpowiadać.

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-14 15:47:36

  inżynier Masz rację. Z faktami nie da się polemizować, a prawda w oczy kole. Używanie inwektyw jest najlepszym przykładem braku jakichkolwiek argumentów.

  0 0
 • ~wodziu 2010-12-14 15:49:26

  Prezydent Fudali wszędzie mówi, że będzie chciał przekonać do siebie niezdecydowanych. Właśnie widać jak nas wyborców do siebie zraża. Po krótkim podsumowaniu: PO - 6776 głosów , BSR - 5292, PiS - 3447, Leszek Kuśka (wyrzucony z SR2010) - 370 głosów. Jak widać mamy 6776 dla PO do 9109 dla pozostałej reszty. Procentowo daje to 57,34% dla większości, i 42,66% dla PO.
  Tutaj moje pytanie, czy zgodnie z retoryką prezesa z warszawy, te ponad 42% rybniczan biorących udział w głosowaniu też się pomyliło? Czy my nie mamy prawa wpływać na politykę naszego miasta? Co do listu jak już ktoś wspomniał jest wysyłany niemal z automatu do wszystkich wygranych w wyborach ( i dla uściślenia jest przygotowywany przez odpowiednie biuro Kancelarii Prezydenta RP).
  Po drugie dlaczego stanowisko wiceprzewodniczącego rady dostaje osoba nie obdarzona zaufaniem przez wyborców? Radny Salamon miał 488 głosów, a Kuczera 973. Czy ktoś z BSR lub PiS wyjaśni mi, dlaczego mój głos nie jest brany w mieście w ogóle pod uwagę? Jako wyborca czuję się tłumiony, a wręcz uciszany. To jest zaprzeczenie dobrego stylu uprawiania polityki, żeby nie powiedzieć zasad demokracji.

  0 0
 • ~werkk 2010-12-14 16:23:10

  Może mi ktoś napisać bo nigdzie nie umie znaleźć jakie wykształcenie ma pani Ryszka Zastępca Prezydenta?

  0 0
 • ~Jaro 2010-12-14 16:28:31

  -wodziu- prawda jest taka, że nawet taki Salamon jest o niebo lepszy od Kuczery. Nawet ze względów merytorycznych. Sprawdź sobie co robił przez ostatnie 4 lata w RM Kuczera. Jest on według mnie niewątpliwie największą porażką poprzedniej kadencji RM. On nawet krytyki nie potrafił prowadzić rzeczowo. A co do niektórych - zabawne jest to, że sprawami organizacyjnymi RM obwiniacie prezydenta. Spróbujcie sobie w końcu rozdzielić te dwa urzędy. A jeszcze co do Fudalego, to chyba jasno zdementował wszelkie plotki na temat jego przyszłej kariery politycznej. W wywiadzie zamieszczonym na tej stronie jasno stwierdza, że otrzymał od wyborców 4 letni mandat prezydencki i nie ma zamiaru się z niego wycofywać. Więc myślę, że plotkarze z rybnickiej PO w końcu mogą się uciszyć w tym temacie.

  0 0
 • ~werkk 2010-12-14 16:42:46

  Jarorybnik666 obiecał tez ze wybuduje w Gortatowicach port lotniczy. Wybacz ale ja w jego obietnice nie wierze A co do tych 4 lat ni wytrzyma tego, ja mu daje góra 2 lata.

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-14 17:36:00

  Jarorybnik666 nie da się rozdzielić RM od Prezydenta bowiem koalicja BSR – PIS została zawiązane pomiędzy Panem Adamem Fudalim i Panem Grzegorzem Janikiem, a radni zarówno z BSR-u, jak i PIS-u są bezwolnymi marionetkami do wykonywania woli tych dwóch panów. W przeciwnym razie choć w jednym z dotychczasowych głosowań wynik byłby inny niż 15:10.

  0 0
 • ~sianko 2010-12-14 17:51:27

  PO samo sobie jest winne temu ,że teraz nie ma żadnego stołka w prezydium RM. Przez to jaką prowadzili politykę ( tylko krytyka) teraz nikt z nimi nie chce współpracować, narobili sobie tylko wrogów. A teraz maja pretensje ,że nikt z nimi nie chce zrobić koalicji. BSR i PIS się dogadują to nie potrzeba im problemów z "krzykaczami" z PO.

  0 0
 • ~cige 2010-12-14 18:34:32

  Od razu było wiadomo że Kuśka to BSR, już za czasów bycia w radzie dzielnicy. Dziwiło tylko że startował z SR, ale też myślałem że to koń trojański. Ciekawa taktyka. To obrazuje jakie pojęcie o polityce ma lokalne PO i SR.

  0 0
 • ~Jan R. 2010-12-14 19:56:30

  ... czyli czas zamiatania zaczął się, ciekawe kto następny?

  0 0
 • ~ketchup 2010-12-14 20:23:34

  JM wice, Boże! P. Oswiecimski sluzba zdrowia?? P. Gruszka sport ?? No to ciekawie będzie, mam nadzieję,że p. AF wprowadzi, oświeży do UM nowych swiatłych ludzi. Cięzko to widzę, brak pomysłów i swieżego podejścia do problemów miasta, może zatopić Nasze Miasto w marażmie ;-/. Panowie z PO, dalej tak działacie ...,:-/. A gdzie pan przewodniczący PO w Rybniku??

  0 0
 • ~ 2010-12-14 21:16:26

  rozumowanie PO jest po prostu śmieszne i ośmiesza tych ludzi, jest to dziecinne rozumowanie typu: "co prawda nic nie zrobiliśmy dobrego w kraju ale mieliśmy na to za mało czasu no bo przecież rządzimy TYLKO trzy lata, za to PIS rządził AŻ dwa lata i też nic nie zrobił". Śmieszne, żałosne panie i panowie z PO, czas trochę się pouczyć logiki, bo tym na samym bajerze co zawsze za długo już chyba nie pociągniecie.

  0 0
 • ~WENUS 2010-12-14 22:18:05

  Fudali znowu na tronie w otoczeniu błaznów z BSRu.Jeszcze do tego ten nieuk z PiSu jako przewodniczący Rady Miasta.To już całkiem mnie powaliło,że radą 140tysięcznego miasta będzie kierował tłuk po zawodówce,do tego wszystkiego jeszcze jeden niedouczony(też po zawodówce),Józef Piontek jako przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej.Przecież to jest zniewaga dla mieszkańców Rybnika, którzy są coraz lepiej wykształceni. Jak widać nadal hołduje hasło ,,To lubię" bo pan F. bardzo lubi głupszych od siebie.

  0 0
 • ~cige 2010-12-14 22:51:26

  Ja znam za to dużo debili po studiach wyższych takich jak WENUS, co do wykształcenia - nie ono decyduje o wartości człowieka ale to co robi i jaki jest dla innych, jeżeli tego cie nie nauczono to widać ile jesteś wart; czasem dużo więcej można dowiedzieć się się od jak to napisałeś "tłuków", ale za to to powinieneś oglądać gwiazdy po szlagu.

  0 0
 • ~jarotar 2010-12-14 23:13:01

  Cóż... Wykształcenie nie decyduje o wartości człowieka, ale już o jego kompetencjach w tym, co robi - jak najbardziej.

  0 0
 • ~ 2010-12-14 23:41:40

  brali przykład z PO w Sejmie i Sejmiku

  0 0
 • ~ 2010-12-14 23:42:54

  brali przykład z PO w Sejmie i Sejmiku (od najlepszych)

  0 0
 • ~ 2010-12-14 23:44:25

  ALLBAU - brali przykład z PO w Sejmie i Sejmiku (od najlepszych)

  0 0
 • ~ 2010-12-14 23:45:55

  Mandaryna - FUdali bral przykład z PO w Sejmie i Sejmiku (od najlepszych)

  0 0
 • ~zab 2010-12-15 07:49:19

  Kuśka to typowy nierób - a do tego kabociorz:):):) teraz wiadomo że to miasto napewno nie pójdzie do przodu:):):)

  0 0
 • ~The Economist 2010-12-15 11:29:35

  Polityczne barbarzyństwo. Najpierw się krytykuje PO, że cztery lata temu zachowała się świńsko, po czym samemu zachowuje się dokładnie w ten sam sposób. Dla mnie to absurd. BSR wie, że robi źle, ale i tak nie ma zamiaru się przed tym cofnąć.

  0 0
 • ~WENUS 2010-12-15 12:22:09

  Wściekają się tylko Ci,którzy nie mają mgr lub inż przed nazwiskiem. Zgadzam się,że prywatnie to może oni są wartościowymi ludzmi ale żeby decydować o ważnych sprawach miasta to trzeba mieć olej w głowie a nie jak ci panowie pokazali się w mediach od najgorszej strony.

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-15 15:35:07

  Rosthost Chyba komputer Ci się zawiesił. Z tego co mi wiadomo PO ma największą ilość posłów w Sejmie i dlatego rządzi (bynajmniej nie chodzi o większość). Pragnę nie tylko Tobie ale wszystkim pozostałym przypomnieć, że w poprzedniej Radzie BSR miał 11 radnych teraz ma 9. Przedtem to BSR miał największą liczbę radnych teraz największą liczbę radnych ma PO i … i nic. Dzięki Panu Adamowi Fudalemu i jego „odstąpieniu” Rady Miasta PIS-owi w zamian za poparcie w wyborach prezydenckich mamy przewodniczącego i w-ce przewodniczącego rady z PIS-u. PO nie ma ani jednego przewodniczącego komisji przy największej ilości radnych, a SR z 1 radnym w Radzie przewodniczącego komisji 1 ma. To mniej więcej tak jakby na dzisiaj Sejmem rządziło SLD. Obojętnie co będziecie pisać to i tak konkluzja jest jedna – PAN ADAM FUDALI MA WOLĘ WYBORCÓW W CIĘŻKIM POWAŻANIU i mam nadzieję, że ci wyborcy prędzej czy później go z tego rozliczą.

  0 0
 • ~hub381 2010-12-17 18:57:23

  No niestety,teraz są gdybania,narzekania i inne"fochy"a dlaczego nie poszliście głosować?To i macie grupę"Leśnych Dziadków"rzadzących miastem.

  0 0
 • ~koniec_fudalego 2010-12-18 10:35:59

  żal,
  kazimierz salamon który nie został nawet prze wyborców wybrany do rady został jej zastępcą... :/

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 220