zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Pytanie do Archidiecezji Katowickiej: czy i kiedy odbędą się pierwsze komunie?

2020-03-23, Autor: AB

Czy w tym roku pierwsze komunie święte odbędą się w wyznaczonych wcześniej terminach? Jak przygotować dzieci do sakramentu? Takie pytania kłębią się w głowach rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia w maju pierwszej komunii świętej.

Reklama

Jedna z naszych czytelniczek zadała nam pytanie:

- Czy ktoś z Was wie coś na temat komunii? Podejrzewam, że nie odbędą się. Być może zostaną przesunięte na wrzesień. Ale parafia musi zapewne wydać oficjalne informacje. Proszę o wiadomość, jeśli ktoś uzyska informacje w tej sprawie - pisze pani Ewa.

Rzeczywiście przygotowania do komunii tuż przed ogłoszeniem stanu epidemicznego były już bardzo intensywne. Spotkania rodziców, katechezy dla dzieci, szycie strojów komunijnych, wreszcie, często z wieloletnim wyprzedzeniem, zarezerwowane zostały sale na uroczyste spotkania rodzinne. 

Skontaktowaliśmy się z Archidiecezją Katowicką, tam usłyszeliśmy, że stosowne i wiążące dycyzje zapadną najwcześniej po Świętach Wielkanocnych.

- Sytuacja, w której się znaleźliśmy jest niebywale trudna. Nie potrafimy przewidzieć rozwoju epidemii w najbliższych tygodniach. Obecnie przygotowujemy się do obchodów Świąt Wielkiej Nocy. Rozumiemy troskę i zaniepokojenie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Decyzje w tej sprawie zostaną z pewnością podjęte po świętach - powiedział nam rzecznik prasowy Metropolity Katowickiego ks. dr Tomasz Wojtal.

Do sprawy będziemy wracać.

Oceń publikację: + 1 + 82 - 1 - 54

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Maksymilian Popeć 2020-03-23 20:58:44

  A czy młodzi chodzą jeszcze do Kościoła? Jeśli nie, to trzeba sobie zadać pytanie, po co komu ta komunia? Dla nowych smarfonów i elekrycznych pojazdów ? Te można dać także na dzień wagarowicza dzieciakom.

 • ~zak 2020-03-23 21:29:26

  Fakt , że komunia to już nie , to coś co kiedyś. Powinien być odgórny zakaz dawania drogich prezentów. Jakiś łańcuszek , zegarek ewent, rower -bo to tradycja.To handel i nasza polska ,głupia mentalność powoduje , ze znika religijny charakter komunii.

 • ~pprywatne 2020-03-23 23:00:55

  To jest tak istotne jak....

  35 46
 • ~#19# 2020-03-23 23:41:49

  Co do prezentów komunijnych i ich wartości pieniężnych to trzeba przyznać,że gościom przedstawiało się w głowach.Natomist dla ludzi, którzy chcieliby religijnie przeżyć tą uroczystość to dobrze jakby komunie odbyły sie na jesień.

  103 7
 • ~MTWWD 2020-03-24 08:35:55

  Komunia je ino do nabijanio kasy katabasom.

  27 29
 • ~hub381 2020-03-24 11:19:31

  Jak będzie komunia,to myślę skromna ?

  12 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 13