zamknij

Wiadomości

Pytania do kontrkandydata: P. Kuczera na celowniku konkurentów

2014-11-06, Autor: ww
W III części debaty prezydenckiej każdy kandydat mógł zadać dowolne pytanie dowolnemu kontrkandydatowi. Aż 3 z 5 pięciu pytań skierowane zostały w kierunku kandydata PO - Piotra Kuczery.

Reklama

- Dlaczego przez 8 lat Platforma nie była konstruktywną opozycją w Radzie Miasta Rybnika - pytał Piotra Kuczerę Aleksander Larysz. Z kolei Stefan Dąbkowski pytał kandydata PO z kim jego ugrupowanie chciałoby po wyborach zawrzeć koalicję w Radzie Miasta Rybnika. Jan Lubos zahaczył Piotra Kuczerę o finansowanie kultury na poziomie wojewódzkim.

> Pełna sala na debacie prezydenckiej - zobacz kto wziął udział

Natomiast Piotr Kuczera zwrócił się do Aleksandra Larysza z zapytaniem o populizm propozycji w jego programie wyborczym. Piotr Masłowski zaś dopytywał Jana Lubosa o to, czego Ruchowi Autonomii Śląska brakuje w przestrzeni publicznej Rybnika i jak ona powinna się zmieniać.

> Internauci już wybierają prezydenta Rybnika - zagłosuj

Jakie były odpowiedzi na te pytania? Zobaczcie sami:

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~Esprit 2014-11-06 19:57:19

  Dlaczego prezydent boi się powiedzieć wyborcom, że droga "Pszczyna-Racibórz" będzie kosztowała w sumie roczny budżet Rybnika? Znajdź różnicę. Na stronie internetowej http://bsrrybnik.pl w zakładce "Rozwój" pisze cyt. "Rozpoczniemy budowę rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz (poprzez pozyskane 300 mln zł). Dzięki temu tereny inwestycyjne będą dobrze skomunikowane, co otworzy Rybnik na inwestorów i nowe miejsca pracy w sektorze innowacyjnej gospodarki" a do niedawna pisało tak, cyt. "Budowa Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz (pozyskane 300 mln zł) szansą na aktywizację terenów inwestycyjnych i nowe miejsca pracy ukierunkowane na innowacyjną gospodarkę". Dlaczego zastąpiono ów wpis? Należałoby o to zapytać prezydenta. Wyjaśnię za niego. Poprzedni wpis sugerował jakoby drogę można było wykonać za pieniądze zewnętrzne w wysokości 300 mln zł, co było nieprawdą, bo trzeba dołożyć i to sporo, a teraz wpis mówi, że wystarczy na początek, ale dalej nic nie mówi, że miasto musi dołożyć drugie tyle albo i więcej. Oczywiście miasto tych pieniędzy nie ma i musi je pożyczyć albo wyemitować obligacje, które to pieniądze następca prezydenta będzie musiał zwrócić, chyba, że wybierzemy kogoś innego i problem ten ugryzie się inaczej.

  4 0
 • ~ 2014-11-06 20:56:24

  no niestety,prezydentem trzeba się o prostu ,urodzić, a nie na siłę nim być,niestety najlepiej to pokazuje samo życie

  0 4
 • ~ 2014-11-06 22:01:25

  do Esprit-ta droga Pszczyna-Racibórz ona już jest,yno cały czas leci lasym i nie do wszystkich jest widoczno!!!

  0 1
 • ~Robin Tell 2014-11-07 10:41:53

  Bebokbaba obecny prezydent "urodził się" około 44 lat temu, kiedy los go okrutnie doświadczył. Jak sam pisał wszystko dla niego legło w gruzach i świat się zawalił. Od tego czasu, tak jak inni jemu podobni, próbuje udowodnić światu, że jest tak samo wartościowym człowiekiem, jak ci, którzy nie doświadczyli podobnej tragedii. Wiedział, że, by to udowodnić należy być znanym sportowcem, artystą albo politykiem. AF odnalazł się w tej ostatniej kategorii. Nie pisze w swojej biografii, czy w okresie ciemnych czasów należał do PZPR czy do Stronnictwa Demokratycznego - partii do której należało wielu rzemieślników rybnickiego cechu. Po czasach transformacji nastał m. in. dla obecnego prezydenta czas AWS-u, partii Kaczyńskich. Po wygranych wyborach do rady miasta Rybnika, był jej aktywnym działaczem. W 1998 roku (a nawet wcześniej) wszedł w konflikt z Józefem Makoszem, pierwszym postkomunistycznym prezydentem Rybnika. W wyniku tego konfliktu, po wyborach w 1998 roku, po przekabaceniu większości radnych, przekonał ich, by wybrali go na urząd prezydenta. Przypominam, że była to ostatnia kadencja, kiedy prezydenta wybierała rada miasta. Od tego czasu świetnie wykorzystując media dla własnej promocji (vide 3 strona Gazety Rybnickiej) nieprzerwanie sprawuje urząd do dnia dzisiejszego. Reasumując AF narodził się do bycia kimś ważnym 44 lata temu, ale tacy kandydaci jak Kuczera, Masłowski, Larysz również przekonali mnie, jak przeczytałem ich wypowiedzi, że urodzili się do bycia prezydentem.

  0 3
 • ~ 2014-11-07 13:36:56

  do Robin Tell;przekonać jednego to za mało,oni mają przekonać jak najwięcej wyborców,a wtedy zobaczymy

  1 0
 • ~jacekplacek1088 2014-11-07 16:52:39

  Witam, ja uważam, że nie przyjęcie przez pana Fudalego zaproszenia na debatę było błędem. Pokazał, że nie jest w stanie fizycznie sprawowować urzędu, zlekceważył kontrkandydatów oraz luczi którzy ich popierają. Arogancja najwyższego poziomu wg mnie.

  4 0
 • ~jacekplacek1088 2014-11-07 16:55:22

  Jeszcze coś. Gdyby szanował kandydatów to np mógł zadzwonić albo połączyć się przez Skypea. Nic takiego nie miało miejsca. Olał ich.

  0 0
 • ~Afordancja 2014-11-07 17:04:32

  @~jacekplacek1088 wg.mnie patrząc na taktykę to było dobre posunięcie. Teraz jedyne co mu można zarzucić to, że nie przyszedł. A jak by przyszedł to mógłby zostać pokonany i to zostało by odnotowane, a tak spokojnie. A jeszcze wielu "łyknie" to, że nie przyszedł dlatego, żeby innym "dać szansę" ;)

  1 0
 • ~akronaut 2014-11-08 09:08:36

  Zastanawia mnie samochód ustawiony na trawniku przy ul. Energetyków z plakatem jednego z kandydatów: czy parkowanie na trawniku jest legalne i jak tam wjechał? Jeżeli trzeba odholować służę pomocą. Piękny widok: baner wyborczy na samochodzie a ten na lawecie jedzie przez Rybnik. Mrugające "koguty" gratis.

  0 0
 • ~snowghost 2014-11-08 10:18:45

  @~Afordancja - Pewnie Fudali nie byłby w stanie prowadzić debaty ze względów zdrowotnych. Patrząc na Jego ostatnie zdjęcia , tak nie wygląda człowiek zdrowy. Ot i cała prawda.

  1 0
 • ~suchoi27 2014-11-08 15:42:56

  Debata fajnie wypadłą , faktycznie dziwne że Fudali to tak zignorował, dla mnie stracił dużo z tego powodu. Ludzie chcą rozmawiać, dyskutować a on nawet palcem nie kiwnął.

  0 0
 • ~ 2014-11-09 11:44:31

  wszyscy głosujemy na RAŚ,wiadomo na siebie ,nie na obcych,bo my jesteśmy stąd

  0 2
 • ~ 2014-11-10 07:01:26

  WYBORY-TYLKO RUCH AUTONOMII ŚLĄSKIEJ

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 788