To prawdziwa „bomba” w lokalnym środowisku psychiatrii. Z Klinicznym Szpitalem Psychiatrycznym w Rybniku współpracuje prof. Marek Krzystanek – ceniony polski psychiatra i ekspert w dziedzinie nowoczesnych technologii medycznych, poeta, muzyk identyfikujący się jako punk. Niedawno, bo w listopadzie został Laureatem nagrody Ministra Zdrowia.
Szpital Psychiatryczny w Rybniku, kierowany przez prof. Joachima Foltysa, wkracza w nową erę, podejmując wyjątkowe wyzwania i inicjatywy pod przewodnictwem wybitnych specjalistów. W październiku 2024 roku do zespołu dołączył prof. Marek Krzystanek, ceniony psychiatra i ekspert w dziedzinie nowoczesnych technologii medycznych. Pisaliśmy o tym w osobnym artykule, poświęconym utworzeniu Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku »Szpital psychiatryczny w Rybniku zyskał miano klinicznego. „To prestiż i możliwość rozwoju”«
Jak teraz się dowiadujemy, prof. Krzystanek został wyróżniony prestiżową Nagrodą Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej. Wspólnie realizowane inicjatywy, łączące nowoczesne technologie i kliniczne podejście do psychiatrii, stanowią kamień milowy w unowocześnianiu polskiej opieki psychiatrycznej.
Zaangażowanie dyrektora szpitala, prof. Joachima Foltysa, w rozwój placówki zaowocowało podpisaniem porozumienia ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, na mocy którego powołano Dział Innowacji Nowych Technologii w Psychiatrii.
Dział ten, jako jeden z nielicznych w Polsce, koncentruje się na wdrażaniu innowacyjnych technologii takich, jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość (VR, AR), algorytmy sztucznej inteligencji, telemedycyna, biotechnologia oraz inżynieria materiałowa. Tworzony zespół jest interdyscyplinarny – w jego skład wchodzą lekarze, psycholodzy, terapeuci zajęciowi, pielęgniarki oraz informatycy, współpracując ściśle ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym i środowiskiem naukowym – zaznacza Michalina Zawarty, rzeczniczka Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku.
Szpital Psychiatryczny w Rybniku, dzięki staraniom dyrektora prof. Joachima Foltysa oraz współpracy z prof. Markiem Krzystankiem, a także aprobacie Konsultanta Krajowego ds. psychiatrii, prof. Piotra Gałeckiego po raz pierwszy w historii działalności placówki otrzymał zgodę Centrum Egzaminów Specjalizacyjnych na organizację Państwowych Egzaminów Specjalizacyjnych (PES) w dziedzinie psychiatrii.
Dzięki pozwoleniu na przeprowadzanie egzaminów specjalizacyjnych rybnicki szpital stanie się miejscem ważnego etapu w kształceniu przyszłych specjalistów. Przewodniczącym zespołu egzaminacyjnego wyznaczony został prof. Marek Krzystanek, którego doświadczenie i autorytet są gwarancją najwyższych standardów w procesie egzaminacyjnym – dowiadujemy się.
Podkreśleniem dorobku i osiągnięć prof. Krzystanka jest przyznana mu w listopadzie tego roku Nagroda Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej. Jego działalność i zaangażowanie w rozwój psychiatrii potwierdzają nie tylko nagrody, ale także realizowane liczne inicjatywy m. in. współpraca ze Szpitalem Psychiatrycznym w Rybniku.
Tagi: prof. Marek Krzystanek, Kliniczny Szpital Psychiatryczny Rybnik, psychiatria Rybnik, nagroda Ministra Zdrowia, prof. Joachim Foltys, opieka psychiatryczna
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
„Dziwna” tablica na Wodzisławskiej. Wiemy, do czego będzie służyła
47802Z drogi wypadł autobus! Kierowca dostał mandat (zdjęcia, wideo)
29917Media Markt do (czasowego) zamknięcia. Zwolnienia grupowe obejmą 21 osób
28818Sztolniowa „na niebiesko” od policyjnych kogutów. Wy pytaliście, my mamy odpowiedź (wideo)
21703Pożar w Niewiadomiu. Palił się warsztat samochody. Nowe informacje (zdjęcia, wideo)
21441„Wiadomość dla inżynierów-imigrantów”. Rybnicki przedsiębiorca wywiesił nietypowy apel do cudzoziemców
+218 / -14„Dziwna” tablica na Wodzisławskiej. Wiemy, do czego będzie służyła
+177 / -30Poruszył niebo i ziemię, by odnaleźć jej córkę. Kobieta wysłała list. Przeczytajcie!
+136 / -6WRDS w Katowicach bez ogródek: Elektrownia Rybnik kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego
+140 / -16Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu urzędnikowi. Zarzuca mu znęcanie się psychiczne i fizyczne nad sekretarką
+106 / -6Znamy datę wyborów prezydenckich. Na kogo oddacie swój głos? (sonda)
45I po "świątecznym cudzie". Z nowym rokiem na stacje paliw wraca drożyzna
38Dzięki protestowi Elektrownia Rybnik będzie działać do 2030 roku? Działacze PiS liczą na to i apelują
31Od września jedna godzina tygodniowo religii w szkołach. Jest rozporządzenie MEN
24Związkowcy w Warszawie: „będziemy skansenem, a nie przemysłowym regionem” (zdjęcia, wideo)
23Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~gen 2024-12-05
14:53:01
Bardzo dobrze , że psychiatria w Polsce się rozwija , ponieważ w przyszłym roku przybędzie masa pacjentów szpitalom psychiatrycznym. Dzisiaj protestują fizjoterapeuci , bo od przyszłego roku większość rehabilitacji domowej nie będzie na NSZ. Ale na pewno ci rehabilitanci się przekwalifikują na psychiatrów i będzie ok. wszyscy będą zadowoleni , prócz niepełnosprawnych którzy powariują i będą zasilać placówki typu Gliwcka.
~ 2024-12-05
15:14:06
Na ,,Gliwckiej" wszystko normalnie
,,Dział ten, jako jeden z nielicznych w Polsce, koncentruje się na wdrażaniu innowacyjnych technologii takich, jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość (VR, AR), algorytmy sztucznej inteligencji, telemedycyna, biotechnologia oraz inżynieria materiałowa "
Będziemy mieli nowe homo sapiens . Zaprogramujemy i będziemy mieli chłopców na posyłki