Puchar Świata w judo: dziewczyny z Rybnika lubią brąz

2017-07-23, Autor:

W ostatnim turnieju kontrolnym przed mistrzostwami świata Anna Borowska (57 kg) z Kejza Team Rybnik i Agata Perenc (52 kg) z Polonii Rybnik zdobyły brązowe medale.

Podczas zawodów Pucharu Świata w Mińsku Anna Borowska stoczyła 4 pojedynki, z czego 3 pewnie wygrała przed czasem. W walce półfinałowej lepsza okazała się zawodniczka z Włoch.

W starciu o brązowy medal rybniczanka pewnie wygrała z Sakiną Zayirova z Azerbejdżanu.

Agata Perenc również stoczyła 4 pojedynki, z czego 3 rozstrzygnęła na swoją korzyść.

W decydującym o brązowym medalu pojedynku rybniczanka pokonała pięknym rzutem w dogrywce zawodniczkę z Ukrainy, Lyudmylę Pliievą.

Zobacz rzut dający Perenc brązowy medal:

W turnieju w Mińsku wystartowało 411 zawodników z 46 krajów. Był to ostatni sprawdzian dla polskiej reprezentacji przed mistrzostwami świata, które odbędą się od 28 sierpnia do 3 września w Budapeszcie. W imprezie tej wezmą udział Karolina Pieńkowska (52 kg), Agata Perenc (52 kg), Anna Borowska (57 kg), Karolina Tałach (63 kg), Agata Ozdoba (63 kg) i Beata Pacut (78 kg) oraz Aleksander Beta (66 kg), Damian Szwarnowiecki (81 kg), Piotr Kuczera (90 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg). Dodatkowo do turnieju drużynowego zostali zgłoszeni Arleta Podolak (57 kg), Anna Załęczna (+70 kg), Wiktor Mrówczyński (73 kg), Patryk Ciechomski (90 kg) i Kamil Grabowski (+90 kg).

Oceń publikację: + 1 + 52 - 1 - 1