Puchar Polski: zabójcza końcówka ROW-u 1964 Rybnik. Odra Wodzisław za burtą

2021-10-13, Autor:

W półfinale Pucharu Polski podokręgu Rybnik piłkarze ROW-u 1964 pokonali Odrę Wodzisław 2:1, choć do 85. minuty przegrywali 0:1. W finale czeka już KS Decor Bełk.

Piłkarze Odry Wodzisław nie mają szczęścia w pucharowych meczach z ROW-em 1964 Rybnik. W ostatnich kilkunastu miesiącach przegrali trzykrotnie, choć zawsze jako pierwsi wychodzili na prowadzenie.

Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku, w półfinale Pucharu Polski podokręgu Rybnik, wodzisławianie prowadzili przed własną publicznością 1:0, ale w ostatnim kwadransie ROW 1964 strzelił dwa gole i awansował do finału. Scenariusz podobnie wyglądał w kwietniu tego roku. Na boisku w Rybniku, tym razem w finale rozgrywek, ROW 1964 przegrywając 0:2 odwrócił w końcówce losy spotkania i wygrał 3:2.

Dziś po raz kolejny wodzisławianie znakomicie rozpoczęli mecz z ROW-em i po kilku minutach prowadzili 1:0. Autorem gola był Jan Borek. Jednak końcówka ponownie należała do rybniczan. W 85. minucie wyrównał Andrzej Malik, a w ostatniej minucie zwycięską bramkę strzelił Konrad Warmiński.

ROW 1964 wygrał z Odrą 2:1 i awansował do finału Pucharu Polski podokręgu Rybnik. W nim zmierzy się z Decorem Bełk, który w drugim półfinale pokonał Fortecę Świerklany 2:0.

Finał zaplanowano na 20 kwietnia 2022 roku.

ROW 1964 Rybnik - Odra Wodzisław 2:1 (0:1)

0:1 - Jan Borek (9), 1:1 - Andrzej Malik (85), 2:1 - Konrad Warmiński (90)

ROW 1964 Rybnik: Łubik - Janik, Rolka (90' Byzdra), Jakubowski, Stolz, Baranskyi, Warmiński, Piekorz, Pieczka (84' Cywka), Sobik (76' Malik), Juraszczyk (90' Balcer)

Odra Wodzisław: Antkowiak - Dzierbicki (45' Kłosek), Lalko, Krzyżok, Gać, Wiśniewski (45' Musiolik), Zdunek, Mielczarek (45' Lenert), Wodecki, Borek (78' Franiczek), Chyliński