Puchar Polski: Utex ROW za burtą

2009-11-18, Autor:
Już w pierwszym meczu Pucharu Polski koszykarki Utexu ROW Rybnik pożegnały się z tymi rozgrywkami.

Rybniczanki rozpoczęły walkę w Pucharze Polski od drugiej rundy (w pierwszej otrzymały wolny los). Już na inaugurację tych rozgrywek musiały uznać wyższość rywala. Na parkiecie w Pawłowicach Śląskich lepsze okazały się koszykarki Odry Brzeg.

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała porażki zawodniczek Mirosława Orczyka, które przed przerwą prowadziły 38:31. Po zmianie stron przyjezdne wzięły się do roboty i szybko objęły prowadzenie. Drugą część meczu wygrały aż 61:27 i nie dały rybniczankom złudzeń, która drużyna była lepsza. Utex ROW przegrał 65:92 i odpadł z dalszych rozgrywek Pucharu Polski.

Warto dodać, że podczas środowego meczu rybniczanki wystąpiły w mocno osłabionym składzie. Trener Orczyk dał odpocząć podstawowym zawodniczkom, a na parkiecie pojawiły się rezerwowe.

Najwięcej punktów dla ROW-u zdobyły Katarzyna Suknarowska – 17 i Karolina Stanek – 14.

Utex ROW Rybnik - Odra Brzeg 65:92 (17:19, 21:12, 16:26, 11:35)

Utex ROW: M. Chomicka 8, Suknarowska 17, S. Moszkowicz 2, K. Stanek 14, D. Hampton 10, W. Boddie 2.

Odra Brzeg: N. Małaszewska 9, K. Ostruszka 3, C. Ukoh 10, A. Pijanowska 0, X. Stewart 19, J. Daniel 9, M. Żyłczyńska 3, E. Buszta 6, J. Sepulveda 28, B. Denson 5.