Puchar Polski: TS ROW II Rybnik pokonał Stilon Gorzów Wlkp.

2019-10-17, Autor:

Piłkarki TS ROW II Rybnik wygrały przed własną publicznością ze Stilonem Gorzów Wlkp. awansowały do II rundy międzywojewódzkiego Pucharu Polski.

Rywalem TS ROW II Rybnik w I rundzie międzywojewódzkiego Pucharu Polski był II-ligowy Stilon Gorzów Wlkp. Przyjezdne były faworytkami meczu, grając na co dzień w wyższej lidze. Jednak od pierwszej minuty to nasze młode dziewczęta z drugiej drużyny ROW-u zdominowały pole gry szybko zamykając rywalki na swojej połowie.

Już w pierwszych minutach rybniczanki miały trzy sytuacje 100-procentowe. Nie ustrzegły się jednak błędu i w 13. minucie straciły bramkę z rzutu wolnego. Obraz gry się nie zmienił i Stilon ograniczał się do obrony. Jeszcze przed przerwą dziewczęta z Rybnika zdążyły wyrównać, wcześniej seryjnie marnując wiele dobrych sytuacji.

Druga połowa to już pełna dominacja ROW-u, czego efektem było 5 goli. Wynik 6:1 jest finalnie niskim wymiarem kary, jaki przyjezdne otrzymały od rybniczanek.

Teraz rezerwy ROW-u czekają na następnych rywali z mikroregionu. Ewentualne zwycięstwo daje im szansę zagrania z rywalem pierwszoligowym, ponieważ w tym etapie będą dolosowywane drużyny z tej ligi.

TS ROW II Rybnik – TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski 6:1 (1:1)

Bramki dla TS ROW II Rybnik: Sokół (43), Głowacka (57, 86), Kozielska (68), Garcarczyk (78), Sroka (84)

TS ROW II Rybnik: Kuś, Nowosielska, Wywrot, Sokół, Sroka, A. Krzyżok (70’ Goc), Kozielska, J. Krzyżok, Garcarczyk, Głowacka, Soquessa (66’ Gronert)

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 0