Puchar Polski: ROW 1964 Rybnik przegrał z Cracovią

2018-09-26, Autor:

W pierwszej rundzie Pucharu Polski piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na stadionie przy ul. Gliwickiej z ekstraklasową Cracovią 1:3 i odpadli z dalszej części rozgrywek. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił dziś Piotr Okuniewicz.

Bardzo krótka była tegoroczna przygoda piłkarzy ROW-u Rybnik z Pucharem Polski. Po wygraniu w rundzie wstępnej z Gwardią Koszalin przyszło im się zmierzyć z ekstraklasową Cracovią.

W pierwszej połowie meczu rybniczanie dobrze radzili sobie w starciu z faworyzowaną drużyną z Krakowa. Efektem ich postawy był gol tuż przed przerwą. Bramkarz Cracovii, Michał Pesković, chciał wybić toczącą się piłkę, ale trafił w nadbiegającego Piotra Okuniewicza i piłka wpadła do bramki: – To mój pierwszy gol dla ROW-u w oficjalnych rozgrywkach. Bardzo się z tego cieszę i mam nadzieję, że będzie to dla mnie taki mały krok do przodu w rybnickim klubie – powiedział Okuniewicz.

Po zmianie stron do głosu doszli przyjezdni. Zabójcze dla rybniczan okazały się dwa rzuty rożne w 58. i 60. minucie. Najpierw wyrównał Filip Piszczek, a chwilę później gości na prowadzenie wyprowadził Michał Helik. Swoją lepszą grę Cracovia potwierdziła trzecim golem. W 77. minucie wynik ustalił Sergei Zenjov. Mecz zakończył się zwycięstwem krakowian 3:1 i to oni zagrają w drugiej rundzie Pucharu Polski.

Rybniczanie pożegnali się z rozgrywkami PP i mogą się teraz skupić na lidze. Przypomnijmy, że ich najbliższym ligowym rywalem będzie Ruch Chorzów. Mecz odbędzie się w niedzielę 30 września o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Dariusz Siekliński – trener ROW-u 1964 Rybnik

Mecz dosyć ciekawy. W pierwszej połowie sprawiliśmy niespodziankę prowadząc 1:0. Kluczem do sukcesu było to, żeby w drugiej połowie nie stracić szybko bramki. Tak się niestety nie stało i straciliśmy dwa gole po stałych fragmentach gry. Trzeba jednak pochwalić nasz zespół za grę. Nie było kopania piłki byle jak. Cracovia w drugiej połowie ze spokojem i wyższymi umiejętnościami piłkarskimi nas pokonała, ale na pewno wstydu dziś nie przynieśliśmy. Obyśmy tak zagrali w niedzielę z Ruchem.

Michał Probierz – trener Cracovii

Faworyci często męczą się w tego typu spotkaniach. Wiedzieliśmy, że cierpliwość jest tutaj najważniejsza. Nie kombinowaliśmy ze składem. W przerwie zwracaliśmy uwagę zawodnikom, że musimy grać konsekwentnie i jak najszybciej zdobyć bramkę wyrównującą. To na szczęście udało się dość szybko. Widać, że piłkarze są bardziej pewni siebie. Liczę na to, że skład się ustabilizuje i pewność siebie będzie wzrastać. Skrzydła zaczynają funkcjonować tak jak należy. Reszta niech walczy o miejsce w składzie. Wygraliśmy dosyć pewnie i kontrolowaliśmy mecz do końca. Cieszę się, że zrobiliśmy kolejny krok do przodu.

Piotr Okuniewicz – ROW 1964 Rybnik

Pierwsza połowa była dobrze przez nas zagrana. Dobrze graliśmy w defensywie. Bramkę strzeliliśmy trochę szczęśliwie, ale takie też się liczą. Szkoda, że dekoncentracja przy stałych fragmentach zaważyła na dwóch straconych bramkach. Później mecz stał się inny, Cracovia zaczęła przeważać, a my musieliśmy się odkryć i zmienić ustawienie. Z tak klasowym zespołem, gdzie umiejętności piłkarskie są dużo wyższe, już jest bardzo ciężko o odwrócenie losów spotkania.

ROW 1964 Rybnik - Cracovia 1:3 (1:0)

1:0 - Okuniewicz (41), 1:1 - Piszczek (58), 1:2 - Helik (60), 1:3 - Zenjov (77)

ROW 1964 Rybnik: Rosa - Janik (78' Rostkowski), Jary, Bojdys - Krotofil, Wasiluk (63' Brychlik), Zawadzki, Tkocz, Spratek, Jaroszewski (70' Mazurek) - Okuniewicz

Cracovia: Peškovič - Râpă, Helik, Dytiatiev, Pestka - Zenjov, Dimun, Dąbrowski (55' Hernández), Budziński, Wdowiak (82' Serderov) - Piszczek (71' Serafin)

Żółte kartki: Bojdys - Pestka