Puchar Polski Juniorek w szpadzie: brąz Alicji Klasik

2017-10-01, Autor:

Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik zdobyła brązowy medal w I Pucharze Polski Juniorek w szpadzie.

W Radlinie odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Polski juniorów i juniorek w szpadzie (do 20 lat). Oczywiście na radlińskich planszach nie mogło zabraknąć zawodników w RMKS-u Rybnik, którzy byli jedną z liczniejszych grup.

W sobotę na plansze wyszli szpadziści. W stawce 96 szpadzistów najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Jarosław Fajkis, który zajął 20 miejsce, tuż za nim bardzo dobre 21 miejsce zajął 14-letni Wiktor Wałach, a 22 był Ryszard Kałuziński.

W niedzielę na plansze wyszły szpadzistki. W stawce 109 zawodniczek, ogromną niespodziankę sprawiła nasza najmłodsza zawodniczka zaledwie 13-letnia Alicja Klasik, która zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal! Po znakomitych walkach eliminacyjnych Alicja pokonała kilka zawodniczek starszych od siebie nawet 6 lat ! Dopiero w walce półfinałowej przegrała z Mistrzynią Europy Kadetek z ubiegłego sezonu, Barbarą Brych 9:15. W najlepszej „16” turnieju znalazła się jeszcze Patrycja Frystacka, która zajęła 16 miejsce. Tym startem nasze zawodniczki zdobywając cenne punkty, umocniły się w czołówce najlepszych szpadzistek w kraju. Aktualnie Alicja Klasik jest liderka listy młodziczek (do 14 lat) i juniorek młodszych (do 17 lat) Polskiego Związku Szermierczego, 2 miejsce na liście juniorek młodszych zajmuje Beata Pękała, 5 miejsce Kinga Zgryźniak, a 14 miejsce Patrycja Frystacka. W szpadzie męskiej 6 miejsce zajmuje Marcin Tumas.