Puchar Ligi ROW: Max-Bud pokonał Marat

2010-07-21, Autor:
Piłkarze amatorskiej Ligi ROW rozegrali zaległe mecze i tym samym zakończyli I rundę rozgrywek. W okresie letnim drużyny rywalizują o Puchar Ligi ROW.

W zaległym pojedynku Ligi ROW Marat pokonał FC Basseno 3:0 i umocnił się na 2. miejscu w tabeli 1. ligi. W drugim meczu górą był zespół Solszybu, który wygrał z ekipą Premiership również 3:0.

W okresie letnim piłkarze-amatorzy nie próżnują i biorą udział w rozgrywkach pucharowych. Do walki o Puchar Ligi ROW przystąpiło 14 drużyn. Już w pierwszej rundzie los nie był łaskawy dla dwóch najlepszych drużyn obecnego sezonu. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny MaratuMax-Budu. Mecz rozgrywany był w upalne sobotnie popołudnie i dostarczył sporo emocji. Na początku spotkania Marat wyszedł na prowadzenie i stworzył jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Zawodnicy Max-Budu próbowali wyrównać, ale strzelali niecelnie. Na drugą połowę drużyna Max-Budu wyszła bardziej zmotywowana i zaczęła przeważać, jednak nie potrafiła strzelić bramki. Udało jej się to dopiero po pięknym strzale zza pola karnego. Piłka wylądowała w okienku bramki Maratu i mecz rozpoczął się od nowa. Max-Bud starał się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i stworzył kilka sytuacji do strzelenia bramki. W końcu się udało. Po rzucie rożnym Max-Bud prowadził 2:1. Marat nie zamierzał się poddać i groźnie kontratakował, jednak na posterunku był bramkarz rywala. W końcówce Max-Bud przypieczętował swoje zwycięstwo dokładając trzecią bramkę.

W pozostałych meczach także nie brakowało emocji. Również w gorące sobotnie popołudnie naprzeciwko siebie stanęły drużyny HabrovejSolszybu. Obie ekipy były mocno osłabione brakami kadrowymi. Solszyb zaczął grę w dziesięciu i już po pięciu minutach meczu było 1:0 dla Habrovej. W tym czasie dojechał jedenasty zawodnik Solszybu. Po następnych kilku minutach Habrova prowadziła już 2:0 po przepięknym uderzeniu w okienko bramki rywala. Solszyb odzyskał nadzieję na dobry wynik po wykorzystanym rzucie karnym. Po przerwie Solszyb wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba była dogrywka. W jej drugiej części trzecią bramkę zdobyła Habrova, która w ostatnich minutach podwyższyła na 4:2. W ostatniej minucie spotkania Solszyb wykorzystał jeszcze dośrodkowanie z rzutu rożnego i ostatecznie Habrova wygrała 4:3

W pozostałych meczach padły następujące wyniki:
AP Instal Chwałowice - Lubar Buzowice 4:7 po dogrywce
Klima-Pol Radlin - FC Żory 3:8
Ryfama Rybnik - FC Chwałowice 5:4
RKP Caroline Team - FC Basseno 4:2
Rymer Niedobczyce – Viking Rybnik 4:2

W poniedziałek odbyło się losowanie 1/4 Pucharu Ligi ROW. Los znów okazał się niezbyt łaskawy dla Max-Budu, który wylosował Rymera Niedobczyce.