Puchar Europy w judo: brązowy medal Julii Kowalczyk z Polonii Rybnik

2018-07-16, Autor:

Brązowy medal Pucharu Europy w Saarbrucken wywalczyła dżudoczka Polonii Rybnik, Julia Kowalczyk.

W miniony weekend w Pucharze Europy Seniorek w Judo w niemieckim Saarbruckem w składzie 13-osobowej reprezentacji Polski znalazły się dwie zawodniczki Polonii Rybnik, Agata PerencJulia Kowalczyk. Obie wystartowały w kategorii wagowej do 57 kg, w której na co dzień rywalizuje Kowalczyk. Z kolei Perenc, znana z walk w kategorii do 52 kg, po ciężkim zgrupowaniu kadry narodowej w Giżycku, postanowiła spróbować swoich sił w kategorii do 57 kg.

W Saarbruckem bardzo dobrze spisała się Kowalczyk, która w trzech pierwszych walkach pokonała kolejno Annę Schmidt z Niemiec, Esmeraldę Puts z Holandii i Myriam Blavier z Belgii. W pojedynku o wejście do finału rybniczanka przegrała po trwającej 7,07 minuty walce z inną Belgijką, późniejszą zwyciężczynią, Miną Libeer. W ostatniej walce, której stawką był brązowy medal, Kowalczyk wygrała przed czasem z Ines Beischmidt z Niemiec, która wcześniej w repasażach wyeliminowała Perenc. Warto dodać, że druga z rybniczanek została sklasyfikowana na 9. miejscu.

W Pucharze Europy w Saarbrucken wystarowało łącznie 387 zawodników z 26 państw z 4 kontynentów. W kategorii wagowej do 57 kg rywalizowało 27 zawodniczek.