zamknij

Biznes

Przy poczcie powstaje nowa kamienica. Co w niej będzie?

2015-03-11, Autor: bf
Na ulicy Wojciecha Korfantego, tuż obok Poczty Głównej w Rybniku powstaje kompleks handlowo-usługowy. Budynek ma wg założeń właściciela łączyć przedwojenne budownictwo z nowoczesnymi rozwiązaniami architektury. Kiedy szykuje się otwarcie nowego obiektu?

Reklama

Rybniczanie idący ulicą Wojciecha Korfantego zastanawiali się zapewne, cóż takiego powstaje przy budynku poczty? Jak się okazało prowadzona w tym miejscu jest rewitalizacja, a zarazem rozbudowa zabytkowej kamienicy (w której mieści się apteka). Odnowiony budynek ma charakteryzować się przedwojennym budownictwem wraz z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Właścicielem kamienicy i powstającego kompleksu jest Marek Sioda, przedsiębiorca z Katowic. – W tym miejscu znajdował się do niedawna plac, był zaniedbany. Dlatego też postanowiłem rozpocząć budowę. Gdybym nie zrobił tego dzisiaj, to dzieci tego by nie uczyniły – wyjaśnił Marek Sioda.

Cały kompleks wynosi około 2940 mkw powierzchni, w tym około 1000 mkw zostanie przeznaczonych pod wynajem, zarówno działalność handlową jak i usługową, biurową czy gastronomiczną. Każda kondygnacja to 170 mkw (pierwsze, drugie i trzecie piętro). Parter – około 500 mkw.

Dla wszystkich trzech pięter przeznaczona jest wspólna klatka schodowa, która będzie w całości przeszklona. Wszystkie kondygnacje będzie obsługiwała winda – również przeszklona. Z kolei obok tylnego wejścia znajdzie się wjazd na parking na mniej więcej 50 samochodów.

Jak wyjaśnił nam Marek Sioda, być może nowy budynek zostanie otwarty w czerwcu tego roku. Cena metra kwadratowego rozpoczyna się od 30 złotych.

>>Przy poczcie powstaje nowa kamienica - zdjęcia<<

Podoba Wam się wygląd nowego kompleksu handlowo-usługowego?

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Tom_maroko 2015-03-11 16:11:09

  To jak połączyć psa z kotem. Strasznie się gryzie.

  1 21
 • ~ 2015-03-11 17:15:15

  żartujesz sobie, właśnie bardzo dobrze to wygląda;)

  30 1
 • ~charlie 2015-03-11 20:15:26

  Świetny budynek zarówno pod względem architektonicznym i urbanistycznym. Zresztą kamienice przy tej krótkiej ul. Korfantego są dużo bardziej wartościowe niż większość przy Powstańców czy Sobieskiego, a bruk akurat tutaj się sypie...

  9 0
 • ~Arteks 2015-03-11 20:44:46

  To najlepsza kamienica powstająca w Śródmieściu od czasu tej z Czarną Owcą na Kościuszki. Bardzo dobrze dopasowana do okolicznych. Świetny obiekt w bardzo dobrym miejscu. Chyba @tom_maroko nie uważasz aby w obecnych czasach budowano neorenensansową kamienicę aby dopasować ją do poczty? Bardziej chodzi o kolorystykę czy wysokość a te są optymalne. O wiele bardziej gryzie w oczy to jeśli jakąś niską kamieniczkę buduje się koło wysokich obiektów. Zwróć uwagę na przedwojenne kamienice koło Ronda Plaza, a zarazem na współczesne niskie potworki naprzeciwko. Zauważcie, że buduje ją inwestor z Katowic. Szacunek dla niego i na koniec dygresja. Czy nasi lokalni inwestorzy nie powinni brać przykładu z tej osoby, która potrafi na niewielkiej powierzchni wybudować ciekawie architektoniczny obiekt w sytuacji kiedy wielu naszych rodzimych inwestorów buduje takie koszmarne obiekty. Zobaczcie np. na to co powstaje koło Rondo Plazy - totalna klapa...

  11 0
 • ~Abisall 2015-03-11 21:00:58

  Całkowicie się zgodzę z Arteksem - chyba najładniejszy najlepiej wpisujący w istniejąca zabudowę duży obiekt w centrum Rybnika ( prócz Czarnej Owcy jest jeszcze kamienica za Herbatami Świata tam też całkiem dobrze to zrobiono). Na żywo wygląda to jeszcze lepiej - żeby wykończenia były na odpowiednim poziomie to będziemy mieli coś naprawdę fajnego

  6 0
 • ~Mario 2015-03-11 21:57:44

  Bardzo fajny projekt no i żadne drzewo nie ucierpi :)

  9 1
 • ~wolf007 2015-03-12 15:05:15

  Ale bałagan na tej budowie - bez składu i ładu.

  0 2
 • ~Demos e Totalis 2015-03-13 14:23:19

  Hm...kolejny kompleks handlowo-usługowy w? Po co? Nie lepiej wyremontować okoliczne kamienice (właściwie kamieniczki) - nie tyko od frontu (!), a następnie przeznaczyć je dla młodych szukających ciekawego mieszkania, proponując oczywiście cenę metrażu proporcjonalną do realiów Rybnika...Można też dobudowywać kamienice, których w Rybiku jest jak na lekarstwo. Miasto zyskałoby na wskaźniku urabanizacyjnym, który nadal jest, obserowalnie, bardzo niski. Itd. Itd. Itd.

  3 6
 • ~Woziwoda 2015-03-13 19:21:07

  To ta pretensja do inwestora z Katowic że nie dba o rybnickie wskaźniki urbanizacyjne tylko za swoje pieniądze robi po swojemu? Nie ma to jak zjechane umysły wiedzących co zrobili by lepiej za cudze pieniądze...

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1212