zamknij

Biznes

Przy poczcie powstaje nowa kamienica. Co w niej będzie?

2015-03-11, Autor: 
Na ulicy Wojciecha Korfantego, tuż obok Poczty Głównej w Rybniku powstaje kompleks handlowo-usługowy. Budynek ma wg założeń właściciela łączyć przedwojenne budownictwo z nowoczesnymi rozwiązaniami architektury. Kiedy szykuje się otwarcie nowego obiektu?

Reklama

Rybniczanie idący ulicą Wojciecha Korfantego zastanawiali się zapewne, cóż takiego powstaje przy budynku poczty? Jak się okazało prowadzona w tym miejscu jest rewitalizacja, a zarazem rozbudowa zabytkowej kamienicy (w której mieści się apteka). Odnowiony budynek ma charakteryzować się przedwojennym budownictwem wraz z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Właścicielem kamienicy i powstającego kompleksu jest Marek Sioda, przedsiębiorca z Katowic. – W tym miejscu znajdował się do niedawna plac, był zaniedbany. Dlatego też postanowiłem rozpocząć budowę. Gdybym nie zrobił tego dzisiaj, to dzieci tego by nie uczyniły – wyjaśnił Marek Sioda.

Cały kompleks wynosi około 2940 mkw powierzchni, w tym około 1000 mkw zostanie przeznaczonych pod wynajem, zarówno działalność handlową jak i usługową, biurową czy gastronomiczną. Każda kondygnacja to 170 mkw (pierwsze, drugie i trzecie piętro). Parter – około 500 mkw.

Dla wszystkich trzech pięter przeznaczona jest wspólna klatka schodowa, która będzie w całości przeszklona. Wszystkie kondygnacje będzie obsługiwała winda – również przeszklona. Z kolei obok tylnego wejścia znajdzie się wjazd na parking na mniej więcej 50 samochodów.

Jak wyjaśnił nam Marek Sioda, być może nowy budynek zostanie otwarty w czerwcu tego roku. Cena metra kwadratowego rozpoczyna się od 30 złotych.

>>Przy poczcie powstaje nowa kamienica - zdjęcia<<

Podoba Wam się wygląd nowego kompleksu handlowo-usługowego?

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Tom_maroko 2015-03-11
  16:11:09

  1 21

  To jak połączyć psa z kotem. Strasznie się gryzie.

 • ~ 2015-03-11
  17:15:15

  30 1

  żartujesz sobie, właśnie bardzo dobrze to wygląda;)

 • ~charlie 2015-03-11
  20:15:26

  9 0

  Świetny budynek zarówno pod względem architektonicznym i urbanistycznym. Zresztą kamienice przy tej krótkiej ul. Korfantego są dużo bardziej wartościowe niż większość przy Powstańców czy Sobieskiego, a bruk akurat tutaj się sypie...

 • ~Arteks 2015-03-11
  20:44:46

  11 0

  To najlepsza kamienica powstająca w Śródmieściu od czasu tej z Czarną Owcą na Kościuszki. Bardzo dobrze dopasowana do okolicznych. Świetny obiekt w bardzo dobrym miejscu. Chyba @tom_maroko nie uważasz aby w obecnych czasach budowano neorenensansową kamienicę aby dopasować ją do poczty? Bardziej chodzi o kolorystykę czy wysokość a te są optymalne. O wiele bardziej gryzie w oczy to jeśli jakąś niską kamieniczkę buduje się koło wysokich obiektów. Zwróć uwagę na przedwojenne kamienice koło Ronda Plaza, a zarazem na współczesne niskie potworki naprzeciwko. Zauważcie, że buduje ją inwestor z Katowic. Szacunek dla niego i na koniec dygresja. Czy nasi lokalni inwestorzy nie powinni brać przykładu z tej osoby, która potrafi na niewielkiej powierzchni wybudować ciekawie architektoniczny obiekt w sytuacji kiedy wielu naszych rodzimych inwestorów buduje takie koszmarne obiekty. Zobaczcie np. na to co powstaje koło Rondo Plazy - totalna klapa...

 • ~Abisall 2015-03-11
  21:00:58

  6 0

  Całkowicie się zgodzę z Arteksem - chyba najładniejszy najlepiej wpisujący w istniejąca zabudowę duży obiekt w centrum Rybnika ( prócz Czarnej Owcy jest jeszcze kamienica za Herbatami Świata tam też całkiem dobrze to zrobiono). Na żywo wygląda to jeszcze lepiej - żeby wykończenia były na odpowiednim poziomie to będziemy mieli coś naprawdę fajnego

 • ~Mario 2015-03-11
  21:57:44

  9 1

  Bardzo fajny projekt no i żadne drzewo nie ucierpi :)

 • ~wolf007 2015-03-12
  15:05:15

  0 2

  Ale bałagan na tej budowie - bez składu i ładu.

 • ~Demos e Totalis 2015-03-13
  14:23:19

  3 6

  Hm...kolejny kompleks handlowo-usługowy w? Po co? Nie lepiej wyremontować okoliczne kamienice (właściwie kamieniczki) - nie tyko od frontu (!), a następnie przeznaczyć je dla młodych szukających ciekawego mieszkania, proponując oczywiście cenę metrażu proporcjonalną do realiów Rybnika...Można też dobudowywać kamienice, których w Rybiku jest jak na lekarstwo. Miasto zyskałoby na wskaźniku urabanizacyjnym, który nadal jest, obserowalnie, bardzo niski. Itd. Itd. Itd.

 • ~Woziwoda 2015-03-13
  19:21:07

  4 0

  To ta pretensja do inwestora z Katowic że nie dba o rybnickie wskaźniki urbanizacyjne tylko za swoje pieniądze robi po swojemu? Nie ma to jak zjechane umysły wiedzących co zrobili by lepiej za cudze pieniądze...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5257