zamknij

Biznes

Przetarg na park obok Domusa: wpłynęło 5 ofert. Jedna bardzo dziwna

2014-06-12, Autor: 
Pięć ofert wpłynęło do Urzędu Miasta Rybnika w odpowiedzi na ogłoszenie sprzedaży parku obok Domusa. Wymagania przetargowe spełniają jednak tylko trzy.

Reklama

Dziś o 12:00 w magistracie odbyło się otwarcie ofert złożonych w ramach przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ulicy Zebrzydowickiej (park obok Domusa). Przypomnijmy, to dość nietypowy przetarg, bo cena nie jest jedynym kryterium oceny ofert. Komisja przetargowa oceniać też będzie jakość przedstawionej przez oferentów koncepcji zagospodarowania nieruchomości.

Co ciekawe, po naszej ostatniej publikacji na temat sprzedaży tej nieruchomości, władze Rybnika zaprosiły do komisji przetargowej Tomasza Szabonia, który reprezentuje protestujących przeciwko likwidacji parku mieszkańców. Prócz niego, w skład komisji wchodzą: Michał Śmigielski - wiceprezydent Rybnika, Jerzy Granek - naczelnik Wydziału Mienia UM Rybnika, Janusz Orzeł - naczelnik Wydziału Architektury oraz radni: Franciszek Kurpanik, Jan MuraStanisław Jaszczuk.

> Parking przy Domusie jednak na sprzedaż. Obrońcy parku: prezydent ignoruje mieszkańcówOferty kupna działki złożyło 5 oferentów. Do dalszej oceny zakwalifikowano 3 oferty złożone przez firmy: ST Projekt z Wrocławia, Sigma Group DK z Katowic i MK Dach System z Gliwic.

Złożoną ofertę wycofał Eugeniusz Budniok z Katowic. Komisja odrzuciła ofertę spółki DOBR-MIĘS S. Cichórz, W. Cichórz z miejscowości Dobra. Oferta składała się z kilku kartek i nie zawierała m.in. wymaganej koncepcji zagospodarowania terenu. Mało tego, zaproponowana przez firmę cena była niższa od ceny wywoławczej.

W poniedziałek odbędzie się część niejawna obrad komisji i dopiero po jej zakończeniu dowiemy się jakie ceny zaproponowali oferencji oraz jaki mieli pomysł na zagospodarowanie działki przy Zebrzydowickiej.

Dzisiejsze otwarcie kopert stało się dla mieszkańców kolejną okazją do protestu przeciwko sprzedaży parku. - Chciałam się zapytać, dlaczego w ogóle doszło do tego przetargu? Dlaczego nie liczycie się z wolą 500 mieszkańców, którzy podpisali protest przeciwko likwidacji parku? - pytała wiceprezydenta Śmigielskiego jedna z mieszkanek Rybnika.

- Te tereny od 20 lat widnieją w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako obszar przeznaczony pod usługi. Podejmując decyzję o ich sprzedaży musieliśmy się kierować dobrem wszystkich mieszkańców Rybnika. Podkreślam jednak, że w grę wchodzi nie tylko powstanie obiektu handlowego, ale również nowych mieszkań i parkingu. W specyfikacji przetargowej wymagane jest również zachowanie części rekreacyjnej dla mieszkańców - odpowiedział Michał Śmigielski.


Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 29

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (39):
 • ~jurempus 2014-06-12
  16:15:47

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~lupa2010 2014-06-12
  16:27:52

  16 0

  ~jurempus, kiedy ostatnio byłeś w Rybniku? W ogóle kiedyś tu byłeś? "Jedyny park"???? tobie chyba to siano na oczy spadł!.

 • ~Marcin74 2014-06-12
  16:51:02

  36 0

  „W poniedziałek odbędzie się część niejawna obrad komisji” – z jakiego powodu nie jawna? Jest jakiś sensowny argument za utajnianiem posiedzenia komisji? Głosowanie jest tajne? Argumenty członków komisji są tajne? Na komisji może zostać ujawniona wiedza, która zagrozi mieszkańcom osiedla? Dzielnicy? Rybnika? Polski?

 • ~firmaq5 2014-06-12
  16:52:07

  64 0

  ludzie jaki to park. NIC podobnego... cztery ławki ( i żule ) , trawa i krzaki ( w nich odchody od psów - kotów ) , i śmieci ...
  Ja bym tam widział wielki plac zabaw dla dzieci taki jak mają Marklowice i Rydułtowy .. Ależ nie Bo po co . lepiej zrobić Biedronkę lub Aldi , a nie nie , może Leroy Merlyn bo tego jeszcze u nas chyba nie ma..

 • ~Adaśko 2014-06-12
  16:57:32

  23 0

  I co ?Dalej nas mieszkańców mają głęboko gdzieś.Nigdy nie słuchali głosu mieszkańców.Nasza władza jest tak bezczelna,arogancka,prymitywna i zarozumiała!A jak w tej komisji jest p.Śmigielski to już wszystko wiadomo.Robią co chcą tylko pieniądz się liczy,stawianie molochów,dziwnych rond,zakorkowane miasto,wykładanie chodników,a potem robienie kanalizacji.Śmiech na sali!

 • ~chris25 2014-06-12
  17:23:46

  43 0

  Jeżeli od 20 lat ten teren widnieje w Miejskim planie zagospodarowania jako obszar przeznaczony pod usługi, to nic prostszego jak zmienić ten plan, bo obiektów handlowych w Rybniku mamy aż za dużo. Komuś bardzo zależy żeby akurat ten teren sprzedać. Obok parku mamy pusty Domus. W Plazie już jest pełno pustych lokali handlowych. Zbliżają sie wybory samorządowe, mamy okazję tej władzy podziękować. Najbardziej uczęszczana ulica Raciborska i Zebrzydowicka nie ma porządnych chodników, trzeba uważać żeby nóg nie połamać, ale poza miastem chodniki i ulice wyremontowane - niektóre zarastają chwastami bo nikt po nich nie chodzi.

 • ~sarin 2014-06-12
  18:17:54

  2 0

  Jedyną rozsądną opcją jest przeprowadzenie referendum. Wszystko się wyjaśni. "Podejmując decyzję o ich sprzedaży musieliśmy się kierować dobrem wszystkich mieszkańców Rybnika." Dla mnie to zło, nie dobro.

 • ~jurekogórek 2014-06-12
  18:46:50

  4 0

  I bardzo dobrze!!! niech inwestują!!! ten park to żaden park 2 ławki na krzyż i koniec..."jurempus" wydaje mi sie ,ze poprostu jestes sceptycznie nastawiony na Fudalego i dlatego taka twoja opinia ,założe sie gdyby fudali wybudowal tam 10 szkól czy przedszkoli to bys tez miał problemy!! a po 3 to ile razy tam bywasz w tym pseudo parku?? pozdrawiam wszystkich

 • ~Teddy 2014-06-12
  19:06:55

  14 0

  Dla tych d***w, którzy twierdzą, ze to nie park. Mozę, żeby to był taki park jakim był kiedyś :-( park koło bazyliki, (bo cholera wie co za betonowa pustynia teraz będzie) to miasto musi choć odrobinę zainwestować. Wieloletnie drzewa już są. Trzeba poprawić alejki, uporządkować trawniki i mamy drugie Kozie Górki. Większych parków w tym mieście nie ma bo Fudali je wyrżnął. Miały byc bulwary nad Nacyną, miały być cuda w tym mieście a jest kurz, smród i srające kundle na każdym kawałku trawnika. Komisje przetargową w tym składzie można określić jedynie jako "kolesiostwo wzajemnej adoracji" więc zrobią wszystko, żeby Adasiowi d... wylizać, bo wywalili kupę kasy na rewitalizację pasażu na Sobieskiego, która będzie niewypałem i trzeba szybko kasę uzupełnić. Ja proponuję wystawić na przetarg Fudalego, a do przetargu dopuścić Prokuraturę, Policję i CBA. A ze mieszkańców ten Pan ma głęboko w d... to już od 2 kadencji wiadomo, tylko mieszkańcy tego miasta są zbyt dupiaci, żeby go odwołać.

 • ~jurekogórek 2014-06-12
  19:37:48

  0 16

  Do -Teddy- Przeciez jest piekny park na starym cmentarzu i kilka małych no i jak wspomniales na kozigórkach"hajda"czy jak tam on sie nazywał..co do nacyny to przeierz robią tam "park nad nacyną" Słuchaj Nowy Jork ma tez swój "Central Park" i jest ok..Wiec co ty chcesz miec jeszcze??moze cale miasto zrobic w jeden wielki park!!?? ale pozniej bys tez narzekał ,ze Fudali rybnik w park zamienil i nie ma np zadnego sklepu..obudz sie chłopie bo złosnie myslisz.

 • ~roger 2014-06-12
  20:24:47

  22 0

  Sprzedawczyki z UM sprzedadzą każdy m2 w naszym mieście. A jak nie potrafią go sprzedać to zaraz myto nałożą. Co za zaraza a nie urząd, który ma tylko na celu i na horyzoncie mamonę a nie dobro mieszkańców czy zachowaniu resztek zieleni tego terenu. Pewnie posypią się negatywne opinie, ale czy naszemu miastu nie dość molochów, dyskontów i marketów gdzie tylko wykorzystuje się człowieka????

 • ~ 2014-06-12
  22:55:06

  0 2

  Poziome miejsca parkingowe. To jest to co by się przydało w mieście zamiast kolejnego "parku". A te 2 parkingi w centrum (puste place) można by było przeznaczyć na jakieś projekty typu "Rynek Bis" I po kłopocie ELOOOO

 • ~ 2014-06-13
  00:18:34

  23 0

  Panie Fudali, parę miesięcy temu był pan ponoć jedną nogą w grobie. Po tym jak pan wyszedł ze szpitala wyczytałem w wywiadzie w Nowinach, że "była to dla pana lekcja pokory" i że ponoć inaczej pan już patrzy na życie. Właśnie widzę. Niczego się pan nie nauczył a stara nikczemność i plucie w twarz mieszkańcom znowu wzięły górę. Taki widać klimat w UM, w którym "praca ma być najlepszą rehabilitacją". Zasada "miasto prywatne" w pełnej krasie. Taktyka "na Fudalego", czyli jak się raz nie uda, to spróbować w przyszłym roku, aż do skutku, kiedy protestujący motłoch się już rozejdzie. Jak się popieści, to się zmieści. Tak samo było z Kamieniem, w którym w końcu zamieszkały niechciane przez mieszkańców dinozaury. I tak samo pewnie będzie z parkiem. Rok temu pan Fudali słodził, że przecież likwidacja parku widniała w planie zagospodarowania i nikt nie zgłaszał uwag. Po zeszłorocznej aferze wielu mieszkańców zgłosiło zmiany w planie zagospodarowania. I co? UM i radni olali je ciepłą uryną bo wiedzą swoje, "że to dla dobra wszystkich mieszkańców". Retoryka wielce żałosna, ale po co inna skoro od kilkunastu lat wybory się wygrywa rozdając medale staruszkom z 50-letnim pożyciem małżeńskim a reszcie posadki w UM. Przy frekwencji wyborczej ok 11 procent beneficjenci i ich rodzinki, plus modlący się o zdrowie w bazylice, wystarczą do wygranej. Jedna rada: rybniczanie zmobilizujcie się we wrześniu by urwać łeb hydrze a potem wyczyścić stajnie Augiasza.

 • ~Arteks 2014-06-13
  00:23:21

  0 26

  Ludzie mają prawo do wyrażania swoich opinii bo mamy wolność. Niektórzy chcieliby zmienić każdy kawałek naszego miasta na tanie WC dla swoich obszczumurków, inni kochają zieleń i dlatego boją się że przez jakąś inwestycję jej ubędzie mimo że Rybnik tonie w zieleni, inni wreszcie chcą rozwoju miasta i nowych inwestycji w jego śródmieściu. Na razie szampana nie otwarłem ale jeśli będzie to dobra inwestycja developerska - to z pewnością go otworzę bo czego jak czego ale w Rybniku potrzebujemy nowoczesnych mieszkań, nowoczesnych mieszkańców i zagospodarowania wielu "dziur" które powstały w okresie ostatnich 25 lat. Jeśli kiedyś w tym miejscu mógł powstać blaszok i Domus to dlaczego dzisiaj nie można kontynuować tego kierunku? Mam nadzieję że zanim rozstrzygnięty zostanie drugi etap przetargu - otrzymamy do publicznej wiadomości projekty wizualizacyjne co te trzy firmy które przeszły dalej mają zamiar tam wybudować. Możliwe że to ostudzi emocje i ludziom się to spodoba.

 • ~Arteks 2014-06-13
  00:25:20

  0 23

  @lupa2010 - jak tak czytać wypowiedzi jurempusa to odnosi się wrażenie, że on nie mieszka w Rybniku podobnie jak hejter z SJZ - roger. To że nie lubią Rybnika to zrozumiałe, bo u nich takich inwestycji nie ma.

 • ~slmen 2014-06-13
  00:29:58

  13 0

  arteks ludzie mają też prawo odpocząć od twoich wywodów na każdy byle temat byle byś nie pisał. Jedź chłopie do dziadka za Kielcami albo babci spod Białegostoku i tam dziel się swoimi światłymi wypowiedziami.

 • ~Arteks 2014-06-13
  00:43:57

  0 22

  @slmen - ale ja jestem u siebie i dzielę się swoimi uwagami na równi z innymi. Szanuję czyjeś poglądy i to że komuś może nie podobać się to co podoba się mi. Natomiast twój przypadek jest dla mnie iście zabawny bo udowadnia moją tezę że wielu sąsiadów dostaje pod wpływem takich artykułów histerycznej gorączki i zawsze na wierzch wychodzą "demony sąsiedzkiej zawiści". Ty chyba masz coś z głową. Bo rozumiem, że sąsiedzi mogą się interesować co dzieje się w Rybniku, szczególnie z tak zacofanego powiatu jaki reprezentujesz czyli SWD. Mogą nawet zazdrościć. Mogą przeżywać frustracje - ale żeby sprawiało im przyjemność zwykłe, puste hejtowanie które jest zupełnie bez sensu i które na nic nie ma wpływu poza zaśmiecaniem dyskusji... Jeślibyś miał jakiś ciekawy pomysł na jakieś jaja albo żart to może byłoby to zrozumiałe ale czy nie jest czymś kompletnie psychicznym, że marnujesz swój cenny czas i hejtujesz u sąsiada tylko dlatego, że mamy lepiej i a w twoim Wodzisławiu mizeria. Człowieku, historii nie zmienisz, z Wodzisławia miasta porządnego nie zrobisz, powiat wodzisławski zawsze będzie zaściankowy ale jest jedna rzecz którą możesz zrobić - leczyć swoje kompleksy i frustracje. Każdy psychiatra i psycholog ci pomoże. Jak cię nie stać na prywatnego to skorzystaj z telefonu zaufania ;) A Rybniczanie mogą dzięki takim wpisom przekonać się jak bardzo zakompleksieni są nasi sąsiedzi i jak bardzo zazdroszczą nam tego co niektórzy u nas nie doceniają.

 • ~Vizo 2014-06-13
  01:08:33

  0 6

  Postawcie tam kontenery dla romów potem je podpalcie i mamy 2 in 1 park do odbudowy, tzn biedronka i w hu** wolnych mieszkań dla młodych którzy szukają własnego kwasratu
  Przed chwilą · Lubię to!

 • ~kolezanka_123 2014-06-13
  08:22:42

  11 0

  A to nie lepiej sprzedać DOMUS, który i tak straszy swoim wyglądem? Jeśli w tym miejscu miałby powstać kolejny "obiekt handlowy", to może on przecież powstać na terenie DOMUS-u, a Park mogli by "odnowić".

 • ~slmen 2014-06-13
  09:45:51

  6 0

  Arteks ty to potrafisz napisać rasistowski komentarz :) Urodziłeś się o całe 100 lat za późno gdy by teraz był rok 1914 pewnie wstąpił byś do wermachtu i w imię czystej rasy rybnickiej gnębił byś okolicznych sąsiadów. P.S. zmień informatora co do mojej osoby bo mi znacznie bliżej do Gliwic a Rybnik dzięki takim osobom jak ty ma np korki bo po co przepuścić auto z obcą rejestracją np jak moje PO.....

 • ~Arteks 2014-06-13
  10:44:15

  0 13

  @slmen = SWD i to, że zaprzeczasz tylko potwierdza, że chociaż lubisz hejtować Rybnik a wstyd ci za swoje miejsce zamieszkania. Jeśli już nawiązałeś do historii to zawsze hejter będzie miał więc wspólnego z nazistą niż normalny człowiek. Tym bardziej że ja wbrew innym lubię inne nacje i nie jestem ksenofobem. A to że okoliczne miejscowości są trochę obciachowe to nie znaczy że nienawidzę ich mieszkańców. Wręcz przeciwnie prawie wszędzie mam znajomych, a najwięcej w Wodzisławiu. I nie kryję przed nimi że jestem Arteksem. Nie spotkałem się nigdy z ich strony z zarzutem abym ich obrażał.

 • ~roger 2014-06-13
  11:36:20

  4 0

  Artex tyle razy tłumaczyłem ci pajacu że nie jestem z jastrzębia. Chciałbym cię spotkać na swojej drodze wybił bym ci te jastrzębie z głowy. Mieszkam w Rybniku pewnie dłużej niż ty żyjesz masakro pisarska.

 • ~trend 2014-06-13
  16:20:43

  1 0

  obstawiam biedronkę, kiedyś była w domusie. jako drugą ewentualność obstawiam kolejne centrum chińskie :D a park to będzie jak na pekaesie dworzec :P

 • ~slmen 2014-06-13
  16:27:43

  1 0

  hehe aleś wymyślił jak dziecko z przedszkola bazgrzące kredą po chodniku Arteks+Afrodencja=BWM. ~roger nie ma się co denerwować, coś sobie ubzdurał i leczy tym swoją zazdrość. Arteks jak bym chciał mieszkać w Wodzisławiu to kupił bym tam mieszkanie czy nawet dom tylko po co miał bym tracić czas na dojazdy do firmy w Rybniku. Na przedmiotowym ternie może szpital rozbuduje swoje podwoje aby otworzyć jakąś poradnię psychiatryczną dla Ksenofobów i rasistów. Obciach największy to zaś sam Arteks robi Rybnikowi.

 • ~Arteks 2014-06-13
  16:51:35

  0 15

  @slmen - hejter nie tylko nienawidzi danego miasta czy grupy osób, hejter jest samowystarczalny i zupełnie nie interesuje się sednem tematu danego artykułu. Jemu zależy wyłącznie na jątrzeniu. Jesteś modelowym hejterem i przestań tworzyć ciągłe offtopy bo zgłoszę to do redakcji. @roger - wystarczy sobie wyguglować twoje wypowiedzi - jesteś aktywnym użytkownikiem jastrzębskich portali i od dawna hejtujesz Rybnik. Typowy frustrat z okolicy, w przeciwieństwie do slmen z Jastrzębia, a nie Wodzisławia ale jedno drugiemu równe pod kątem frustracji. W dodatku w przypadku tej wypowiedzi robisz z siebie idiotę bo udajesz zatroskanego o krzaczory rybniczanina, a tak naprawdę jako SJZ nie życzysz nam inwestycji i miałbyś satysfakcję jakby u nas była taka sama bryndza jak w SJZ. Co do twojej zazdrości to obawiam się że jest czego bo ponoć ma tam powstać niezły kompleks mieszkaniowo-handlowy.
  Ale nawet jak zmienicie nicka i tak będzie można was rozpoznać po formie. Bo wpisy hejterów mają wspólne cechy: są płytkie, głupie i nie na temat. Natomiast jedno jest pewne - hejterzy atakują tylko tych którym dobrze się powodzi i którym jest czego zazdrościć. A więc głowy do góry Rybniczanie - okolica ma na punkcie Rybnika prawdziwego bzika :DDD

 • ~slmen 2014-06-13
  19:13:08

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~martin75fm 2014-06-13
  19:37:08

  5 0

  Plan zagospodarowania przestrzennego tej działki daje dość spore możliwości przyszłemu inwestorowi. Można by zbudować całkiem fajny kompleks, parter przeznaczyć na powierzchnie usługowe i sklepowe, piętro biura, kolejne piętra (może ze 3-4) na mieszkania o podwyższonym standardzie że by mylnie nie pisać o apartamentach z powierzchnią 75m2 bo mój garaż ma 45m2 ;) Teren raczej nadaje się do budowy podziemnych parkingów dla mieszkańców jak i użytkowników części gospodarczej. No ale pomysły kosztują a rozwiązań architektonicznych można zastosować bardzo dużo. W tej lokalizacji raczej na chętnych zakupić lokale nie można by narzekać, dojazd, komunikacja, pobliskie sklepy oraz pobliski rynek... ba nawet w pobliżu są gabinety lekarskie.

 • ~roger 2014-06-13
  20:08:00

  1 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~slmen 2014-06-13
  20:52:56

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~slmen 2014-06-13
  21:02:49

  1 0

  szkoda że w Rybniku nie mamy takiego zainteresowania klientów z Czech ale to pewnie brak zjazdu z autostrady
  http://biznes.onet.pl/na-zakupy-tylko-do-polski-czesi-wykupuja-polskie-t,18572,5639848,1,news-detal

 • ~roger 2014-06-13
  21:21:56

  3 0

  Slemen dzięki za zrozumienie. Tu nie chodzi o prowokację, ale chętnie bym się z tym gościem spotkał i wytłumaczył co nie co. On jest na pewno z PiS-u bo kto tu na forum ma tyle nienawiści do wszystkich jak on. Kto tak jak on na przekór wszystkim popiera wszystko co w naszym mieście jest nienormalne. No chyba że to nieślubne dziecko Antoniego z PiS. To by wiele wyjaśniało :)

 • ~Arteks 2014-06-13
  21:24:30

  0 14

  @roger - moja rada, nigdy nikomu nie gróź bo zawsze może to być wykorzystane przeciwko tobie. Poza tym że wy ciągle hejtujecie to z tego co piszesz wynika, że w Jastrzębiu ludzie widocznie wymieniają się argumentami na pięści. W Rybniku nadal ludzie na forum wymieniają się na argumenty, nawet jeśli z kimś się nie zgadzamy czy nie lubimy to nie straszymy się wzajemnie pobiciem bo to zwykłe prostactwo. Ot kolejna różnica cywilizacyjna między SR a SJZ. @slmen - twoje wpisy są bezwartościowe i w ogóle nie dotyczą tematu. Mam nadzieję że wkrótce znikną. @martin75fm - też mi się tak wydaje ale tak jak napisałem wcześniej z otwarciem szampana poczekam jeszcze do momentu aż zobaczę wizualizację. Dwa lata temu inwestor zaproponował jakieś zwykłe badziewie w postaci Kauflandu i został przegnany. Mam nadzieję że teraz w przetargu wzięli udział profesjonaliści. A słyszałem, że z Domusa ma być zrobione profesjonalne centrum handlowe.

 • ~martin75fm 2014-06-13
  21:46:34

  1 0

  Forumowiczu ARTEKS szampan jest zbyt drogi aby go otwierać z byle powodu. To był tylko zarys a nie plan zagospodarowania owej działki. Proponuję więcej optymizmu niż antypatii w stronę przyszłego inwestora, może wreszcie ktoś ożywi ten niezagospodarowany skwer w inny sposób niż płatny nie utwardzony, nie strzeżony parking.

 • ~alex 2014-06-14
  13:51:55

  11 0

  Tryb zmiany planu zagospodarowania przestrzennego i procedury przetargowej jest niezwykle pospieszny. Widać, że władający miastem chcą zdążyć jeszcze przed wyborami. Nie przeszkadzają im protesty ani negatywna opinia Rady Dzielnicy. Mimo, że przyniesie im ta sprzedaż wyłącznie szkody i tak chcą to szybko opchnąć. Komu i dlaczego aż tak na tym zależy by zrobić na złość mieszkańcom? Może liczą na to, że do wyborów wszyscy zapomną o sobiepaństwie władzy i jawnym lekceważeniu opinii publicznej? Nie zapomnimy i odpłacimy! Zaś dyżurny obrońca sobiepaństwa Arteks będzie mógł zająć się normalną pracą.

 • ~se-b-ek 2014-06-14
  18:04:11

  0 3

  Jeśli wygra ST Projekt z Wrocławia to chyba będzie KAUFLAND.
  Tego sklepu jeszcze nie mamy w Rybniku, więc mogą wygrać :P

 • ~fanprawdy 2014-06-15
  00:09:34

  8 0

  Wiadomo, że tylko zły gospodarz nie umiejący gospodarzyć , ratując się przed bankructwem sprzedaje ziemię.
  Ile za 25 lat tak zwanej wolności sprzedano w Rybniku mojej rybnickiej ziemi / należę do tych prawdziwych patriotów, którzy własność państwową, w tym miejską uważają za cząstkę swojej własności / i za jaką kwotę.
  Ile tej ziemi naszej, miejskiej, rybnickiej zostało do sprzedaży?!
  Wybory samorządowe blisko, czas na sporządzenie kompleksowego bilansu .

 • ~zorza54 2014-06-16
  14:01:32

  0 0

  Co za analfabeta sklecił tytuł tego artykułu. Powinno być park obok Domusu a nie obok Domusa.

 • ~ 2014-06-18
  12:47:55

  2 0

  No i co? Ktoś coś wie? Poniedziałek już minął a mądrala Arteks też jakoś przycichł.

 • ~ 2014-06-21
  11:25:01

  0 0

  Oferty odrzucone, patrząc jednak jak prezydent i jego poplecznicy uwzięli się na likwidacje zieleni po upływie 3 miesięcy ponownie spróbują...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5287