zamknij

Biznes

Przetarg na działki przy Domusie: wpłynęły 2 oferty

2014-09-12, Autor: 
Deweloper Sigma Group DK oraz jedna osoba fizyczna złożyły oferty na zakup i zagospodarowanie parkingu obok Domusa.

Reklama

Otwarcie ofert odbyło się dziś o 11:00 w Urzędzie Miasta Rybnika. Tym razem zgłosiło się 2 chętnych - katowicka firma Sigma Group oraz osoba fizyczna - Barbara Żurek.

Jakie pomysły na zagospodarowanie działek mają oferenci oraz jakie kwoty zakupu nieruchomości zaproponowali - na razie nie wiadomo. Niejawna część przetargu, podczas której komisja oceniać będzie oferty zaplanowano na 16 września. Przy ocenie ofert urzędnicy brać będą pod uwagę nie tylko oferowaną cenę zakupu, ale i koncepcję architektoniczno-urbanistyczną.

Warto podkreślić, że firma Sigma Group DK złożyła ofertę kupna tego terenu już w czerwcu br. Wtedy komisja wysoko oceniła propozycje tego dewelopera. Firma zaoferowała kwotę 6 milionów złotych, budowę mieszkań, ale i całkowitą metamorfozę domu handlowego Domus. Problem w tym, że oferent nie przedstawił wówczas prawa własności do budynku Domusu. Członkowie komisji uznali więc, że nie ma gwarancji realizacji projektu w tym kształcie. Czy teraz propozycje dewelopera zadowolą władze miasta? Dowiemy się za kilka dni.

Przypomnijmy, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego ten teren przeznaczony jest pod usługi i budownictwo mieszkaniowe. Może więc tu powstać na przykład sklep wielkopowierzchniowy -  w poprzednich, unieważnionych przetargach oferenci proponowali m.in. budowę w tym miejscu supermarketu sieci Kaufland. W specyfikacji przetargowej miasto zastrzegło, że koncepcja zagospodarowania działek musi uwzględniać zachowanie  m.in. 10% terenów zielonych.

Jak już informowaliśmy, plany władz Rybnika spotkały się ze stanowczym sprzeciwem mieszkańców. Rybniczanie mieszkający w okolicy chcą zachowania na tym terenie parku w obecnej postaci. Dziś, w trakcie otwarcia ofert kilku obywateli po raz kolejny głośno wyraziło swój sprzeciw. Zapowiedzieli, że jeśli miasto sprzeda park, to "urządzą w tym miejscu Rospudę".

> Zwolennicy parku przy Domusie nie składają broni - ostra wymiana zdań z urzędnikami
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~ 2014-09-12
  15:18:46

  0 22

  Rospuda rybnicka w miejscu gdzie jest kilka starych drzew owocowych i zasrany trawnik prze z miejscowe kundle ,trzeba mieć nie zle szambo w głowie żeby coś takiego wymyśleć , jest jedna rospuda w Polsce augostowska.

 • ~ 2014-09-12
  16:00:38

  27 0

  Trzeba być kołkiem żeby nie umieć odróżnić drzewa owocowego od klonu, jesionu, buku czy wierzby.

 • ~MAF 2014-09-12
  18:25:54

  17 0

  Skoro w opisanym miejscu są stare drzewa owocowe należy sprowadzić entomologa który sprawdzi czy nie zagnieździł się tam chrząszcz carabus lub calosoma gatunki chronione. jego decyzja będzie wiążąca co do dalszych losów tego miejsca.

 • ~Adaśko 2014-09-12
  23:17:42

  13 0

  I o czym to świadczy.Mieszkańcy bronią tego terenu,a UM i tak robi swoje!.Tu nie wystarczą w naszym Rybniku wybory.UM na czele z p.Fudalim i jego świtą wywalic ich na zbity łeb.

 • ~predkront 2014-09-13
  00:37:47

  13 0

  Wszystko jedno czy drzewo owocowe, klon, jesion czy limba syberyjska. Dla mnie liczy sie to, ze nie mozna tam pospacerowac, bo gowno goni drugie gowno. Psiarze to syfiarze niestety. Twoj pies = Twoje gowno i dopoki tego nie zrozumiecie to ja nie zmienie o Was zdania.

 • ~werkk 2014-09-13
  09:45:56

  6 0

  Psie ekskrementy to nic inne go jak naturalny nawóz ale jak zbudują betoniak to nie tylko zlikwidują ostatni skrawek zieleni na Maroku ale dodatkowo zakorkują miasto bo zacznie się jazda po markierach od lat pisze ze debilizmem urbanistycznym jest budowa w centrum marketów, a potem płacz że korki na drogach i smog.

 • ~ 2014-09-13
  15:00:05

  5 0

  Czy Urząd Miasta kiedykolwiek pytał się mieszkańców, co myślą o pomyśle? Nie. Dlaczego? Bo opinia publiczna im nie jest potrzebna. Jak będą chcieli budowac, to będą budowac. Jak będą chcieli kogoś wysiedlic, też to zrobią - jest to dla nich opłacalne. Głos ludzi jest im do życia nie potrzebny.

 • ~przemo7 2014-09-13
  23:00:53

  0 2

  predkront --mam pytanie czy palisz papierosy?

 • ~rybnikus 2014-09-14
  13:39:42

  0 0

  Ale jaja, nikt jeszcze nie napisał, że to kiełbasa wyborcza Fudalego?
  To niewybaczalne niedopatrzenie! Ale jaja!

 • ~Max 2014-09-15
  00:11:36

  1 0

  ......Pamiętam jak 30 lat temu jadłem jabłka z drzew rosnących w tym "Ogrodzie"...pamiętam studnie jakie tam pozostały po działkach.....pamiętam dach domu. który był zasypany od strony ul.Zebrzydowickiej....Zawsze tam była zieleń.....Pamiętam to od ponad 30 lat.......Było składowisko soli zimowej.....były karuzele...........A co ma być?????!!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4901