Przełamanie ROW-u 1964 Rybnik w IV lidze. LKS Czaniec pokonany!

2024-05-26, Autor:

Po serii pięciu meczów bez zwycięstwa piłkarze ROW-u 1964 Rybnik w końcu wygrali. To ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania się w IV lidze. Do zakończenia sezonu zostały dwie kolejki.

W 28. kolejce IV ligi ROW 1964 Rybnik zmierzył się na wyjeździe z przedostatnim w tabeli IV ligi LKS-em Czaniec.

Pierwsza połowa należała do rybniczan, którzy strzelili dwa gole. Bramkarza gospodarzy pokonali Paweł Mandrysz i Szymon Kuzior. Po zmianie stron LKS-owi udało się złapać kontakt po golu z rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał Bartłomiej Borak. W 71. minucie padło wyrównanie. Bramkę na 2:2 strzelił Oleksandr Apanchuk. Ostatnie minuty należały jednak do ROW-u 1964. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kamil Sikora, a wynik na 4:2 ustalił Kamil Spratek.

Przed rybniczanami dwa arcyważne spotkania w walce o utrzymanie. W najbliższą niedzielę (2 czerwca) o godz. 14:00 podejmą Spójnię Landek. W ostatnim meczu sezonu zmierzą się na wyjeździe z Decorem Bełk.

Przypomnijmy, że po tym sezonie zostaną połączone dwie grupy śląskiej IV ligi i dodatkowo powstanie nowa V liga. Więcej o nowym systemie rozgrywek można przeczytać na stronie: https://www.slzpn.pl/slaski/zpn/aktualnosci/8139/zmiana-systemu-rozgrywek

LKS Czaniec - ROW 1964 Rybnik 2:4 (0:2)

0:1 - Paweł Mandrysz (17), 0:2 - Szymon Kuzior (43), 1:2 – Bartłomiej Borak (62 – rzut karny), 2:2 – Oleksandr Apanchuk (71), 2:3 – Kamil Sikora (81), 2:4 – Kamil Spratek (90)

28. kolejka śląskiej II grupy IV ligi:

MKS Lędziny - GKS II Tychy 0-5 Gwarek Ornontowice - Rekord II Bielsko-Biała 1-1 LKS Tworków - Tempo Puńców, Kuźnia Ustroń - MRKS Czechowice-Dziedzice, Decor Bełk - Orzeł Łękawica 4-1 Spójnia Landek - Odra Wodzisław Śląski 3-1 LKS Czaniec - ROW 1964 Rybnik 2-4 Polonia Łaziska Górne - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2-3