Przegrywali do przerwy, ale zgarnęli 3 punkty! ROW 1964 Rybnik lepszy od MKS-u Kluczbork

2020-10-24, Autor:

W 14. kolejce III ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik pokonali na stadionie przy ul. Gliwickiej MKS Kluczbork 3:2, choć do przerwy przegrywali 1:2.

Po serii trzech spotkań bez zwycięstwa piłkarze ROW-u 1964 Rybnik w końcu zgarnęli 3 punkty. Mecz z MKS-em Kluczbork podopieczni Rolanda Buchały rozpoczęli od bramki Łukasza Krakowczyka, który już w 10 minucie otworzył wynik spotkania. Chwilę później goście odpowiedzieli golem Filipa Latuska, a w 29 minucie było już 2:1 dla MKS-u. Do bramki gospodarzy trafił Kamil Nykiel.

Tuż po zmianie stron kontrolę na boisku przejął MKS, jednak znakomicie w bramce ROW-u spisywał się Kewin Paszek, który zatrzymał groźne akcje gości. Ich niewykorzystane sytuacje zemściły się w 69 minucie. Chwilę po wprowadzeniu na boisko wyrównał rezerwowy Jakub Kuczera. Od tego momentu przyjezdni stracili pewność siebie, co skrzętnie wykorzystali rybniczanie. Po faulu w polu karnym na Konradzie Warmińskim sędzia wskazał na „jedenastkę”, którą na gola zamienił kapitan Marcin Wodecki. Dzięki temu trafieniu ROW 1964 mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym miesiącu.

Warto dodać, że szkoleniowcem MKS-u jest dobrze znany w naszym mieście Jan Furlepa. Trener ten prowadził ROW dwukrotnie, awansując z nim do II ligi.

Jan Furlepa tak podsumował mecz z ROW-em na oficjalnej stronie MKS-u: – Nie wiem jak nie można „skończyć” szybko takiego meczu? Spokojnie mogliśmy prowadzić 3, a nawet 4:1. Mogę powiedzieć wprost, że opadły mi po prostu ręce. Sztuką było zremisowanie tego meczu, tymczasem my go przegrywamy. Doświadczeni zawodnicy nie dogrywają do siebie piłek i trudno mi jest to wytłumaczyć. Nie ma dla nas żadnego usprawiedliwienia, że graliśmy osłabieni, ponieważ nawet w takim składzie uważam, że rywal był jak najbardziej w naszym zasięgu.

Zwycięstwo z MKS-em na pewno podbuduje morale w rybnickim zespole, który w dobrych humorach wybierze się w następnej kolejce na wyjazdowy mecz z Piastem Żmigród (31 października). Kolejne spotkanie przed własną publicznością ROW 1964 rozegra ze Ślęzą Wrocław (7 listopada).

ROW 1964 Rybnik – MKS Kluczbork 3:2 (1:2)

1:0 - Krakowczyk (10), 1:1 - F. Latusek (18), 1:2 - Nykiel (29), 2:2 - Kuczera (69), 3:2 - Wodecki (80 – rzut karny)

ROW 1964 Rybnik: Paszek – Folmert (46' Janik), Pacholski, Jary, Krotofil, Krakowczyk (65' Kuzior), Vasil (87' Papiernik), Spratek (78' Niedźwiedzki), Warmiński, Wodecki, Piejak (64' Kuczera)

MKS Kluczbork: Witek – Jurasik (81' Smolarek), Gierak, Przystalski, Witkowski, Baraniak (76' K. Latusek), Mazur, Nykiel, Jaszczak (87' Rychlik), Lewandowski (84' Szota), F. Latusek