zamknij

Biznes

Przedsiębiorcy już wiedzą, kiedy będą odbierane ich śmieci

2013-08-15, Autor: dk
Na stronie www.segreguj.rybnik.eu magistrat opublikował harmonogram wywozu odpadów dla przedsiębiorców z poszczególnych dzielnic naszego miasta.

Reklama

Pojemniki muszą być opisane nazwą firmy, której dotyczą. Opróżnione zostaną tylko pojemniki, które będą wystawione przed posesję lub bezpośrednio przy otwartej bramie. Pojemniki należy wystawiać do godziny 06:00 rano w dniu wywozu lub dnia poprzedniego. Zabrane zostaną tylko odpady znajdujące się w pojemnikach.Przedsiębiorców, którzy zadeklarowali tylko jeden pojemnik, obowiązuje pierwszy termin odbioru odpadów w poszczególnych miesiącach kalendarzowych.

Od firm nie będą odbierane odpady zielone, wielkogabarytowe i elektryczne.

>> Sprawdź harmonogramy wywozu odpadów dla firm
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~vv 2013-08-15 12:34:41

  Jak na razie wywóz śmieci nie ma nic wspólnego z terminarzem ustalonym przez miasto

  13 0
 • ~ 2013-08-15 13:35:39

  wlasnie, mi teraz zabrali śmieci po 2 dniach od wystawienia, cała dzielnica z worami przed furtką
  plastiki itd. , bo te "zwykłe" zabrali w terminie

  10 0
 • ~eloo 2013-08-15 15:37:43

  zacznie sie sezon grzewczy to problem zniknie w jedna noc

  4 1
 • ~Fiodore 2013-08-15 16:06:51

  Z tymi śmieciami to śmierdząca sprawa, zwłaszcza w śródmieściu. Kilkadziesiąt metrów od UM śmieci walają się po ulicy, a w przejściu prowadzącym m.in. do Urzędu Miasta tak śmierdzi odpadami, że aż mdli, ale nikt tego nie uprzątnie tlyko dokładają wciąż nowe śmieci.

  2 0
 • ~palermus 2013-08-15 21:33:45

  "Pozdrawiam" policjantkę kierującą oznakowany radiowozem (Kia Ceed), która dziś ok 15tej na skrzyżowaniu Góreckiego i Borki wyprzedziła mnie jadącego z prędkością oscylującą wokół przepisowej. Przecięła przy tym podwójną ciągłą linię oraz zaliczyła wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Po tym manewrze jechałą z prędkością ok 60km/h. Mogła chociaż udawać że jedzie do akcji. Jadąc po tym manewrze ok 60 pokazała tylko że ona może mieć kodeks drogowy głęboko w poszanowaniu... Oby jak najmniej kobieit było w policji...

  8 0
 • ~kwiatgoja 2013-08-17 11:41:13

  U mnie wywóz miał być 9 sierpnia. Od tamtej pory kubeł stoi pod bramą. Telefony do UM nie skutkują, trzeba dzwonić za każdym razem. To ma być ustawa, która porządkuje sprawy śmieci? Jak dla mnie, jeden wielki syf. Zdecydowanie wolałam, kiedy płaciłam Transgórowi za wywóz. Wtedy też trzeba było się przypominać telefonicznie, ale następnego dnia, śmieci znikały. Wstyd!

  7 0
 • ~arszenik 2013-08-18 07:40:43

  Ustawa śmieciowa niszczy nasze miasto.Jest fatalnie!!Urząd zmusza mnie do zakupu następnego kubła,ponieważ pomiędzy lipcem a sierpniem według harmonogramu zrobili sobie trzytygodniową przerwę.Sytuacja powtórzy się na przełomie października i listopada.Wywóz worków to już całkowita porażka,w Neapolu było lepiej.Worki wystawione przed ostatnim świętem dodały uroku niektórym dzielnicom,a z worków na odpady zielone wydobywa się ogromny smród bo przecież nikt nie zmusi mnie abym kosił trawę dzień przed ich odbiorem.Żal mi tylko chłopaków,którzy pakują te ciężkie worki z zaparzoną już śmierdzącą trawą.

  7 0
 • ~rzyt 2013-08-19 15:09:08

  Ta cała rewolucja śmieciowa nie jest po to, by uporządkować ten problem, ale po to by miasto i "przygotowane firmy" coś z tego miały. Wydaje mi się, że ogłoszenie tak późno przetargu uniemożliwiło innym konkurencyjnym firmom, by te "nasze" trochę poczuły oddech konkurencji na plecach. Co w tej sytuacji się zmieniło; płacimy więcej, rzadziej śmieci są odbierane, a segregowane śmieci czasem lądują w jednej śmieciarce, a dodatkowe worki stojące przez parę dni przed ogrodzeniem nie dodają uroku miastu. Teraz tylko czekam aż sobie odpowiednie służby premie popłacą. Czy ktoś za ten stan rzeczy odpowiada?

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1078