zamknij

Biznes

Przed nami XVI Targi Pracy. Kiedy się zaczynają?

2015-04-10, Autor: bf
Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku zaprasza wszystkich do udziału w XVI Targach Pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Odbędą się one 16 kwietnia w godzinach 10.00 – 12.00, w sali Cechu Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości na ul. Wysokiej 15/17.

Reklama

Targi Pracy kierowane są do wszystkich osób poszukujących pracy oraz zainteresowanych zmianą zatrudnienia, a także do pracodawców, starających się pozyskać odpowiednich pracowników. Uczestnictwo w organizowanym przedsięwzięciu jest okazją do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami dysponującymi wolnymi miejscami pracy.

Targi Pracy organizowane są pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery oraz Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca. Dodatkowe informacje można uzyskać w Dziale Pośrednictwa Pracy, tel. (32) 422 16 23, 426 00 36 wew. 218.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
 • ~lukaszn84 2015-04-10 15:57:46

  będzie, będzie zabawa... będzie się działo i ofert będzie mało ;)

  17 0
 • ~ 2015-04-12 14:49:50

  Nie ma co się dziwić, że z pracą w mieście jest jak jest. Zamiast budować drogi szybkiego ruchu do autostrad, zbudowano betonowe parki, nastawiano marketów i skutecznie podwyższono podatki. Jak wyglądają praktyki w szkołach też większość wie a już najbardziej przedsiębiorcy. Efekt? Młodzi i zdolni uciekają do większych miast, lokalni inwestorzy uciekają z miasta a zostają mniej zainteresowani i już zaprawieni w bojach przedsiębiorcy, którzy próbują dociągnąć do emerytury. Z innej beczki wsparcie przydałoby się w służbach porządkowych. Rośnie liczba drobnych złodziei, meneli dosłownie atakujących ludzi za dnia, że o reszcie patologii z Rybnika nie wspominając.

  8 0
 • ~Arteks 2015-04-12 18:43:06

  @niedzwiedz1231 - z pracą jest bardzo dobrze tylko ci którym się nie chce pracować ciągle narzekają i jej nie mają! Piszesz że młodzi i zdolni uciekają do większych miast. Młodzi i zdolni uciekają też Polski bo chcą zakosztować życia w Europie. Gdyby w Rybniku nie było dobrych miejsc pracy - nie byłoby rozwoju budownictwa i wspomnianych przez ciebie marketów bo one instalują się tam gdzie ludzie mają kasę. Do Rybnika codziennie dojeżdża kilkanaście tysięcy osób do pracy - a samo miasto oferuje ok. 60 tys. miejsc pracy w bardzo różnych branżach. Rybnik to ZAGŁĘBIE pracy w porównaniu do wielu miast. Piszesz że rośnie liczba drobnych kradzieży i meneli - a masz jakieś dane? Skąd wiesz że tak jest? W Warszawie gdzie miejsc pracy jest najwięcej w Polsce - prawdopodobnie jest też najwięcej meneli i złodziei bo są grupy społeczne które nigdy nie będą chciały normalnie żyć i normalnie pracować. Jacy to lokalni inwestorzy uciekają z naszego miasta bo ja jakoś nie słyszę? Wręcz przeciwnie zarówno poziom inwestycji za ostatnie lata był w Rybniku wysoki (trzeci wynik w województwie) jak i nawet widać to po tym jak różne firmy budują sobie nowoczesne siedziby (Biostat, Ecol, Lubar, Promar to tak z rękawa...). Albo nie masz pojęcia o czym piszesz albo sam należysz do roszczeniowego pokolenia które nic nie potrafi, ma pretensje o to do wszystkich tylko nie do siebie i ciągle narzeka. Przy rozbudowie EDF pracuje ok. 200 osób z Polski i Ukrainy, oni nie narzekają że opuścili swoje miasta.

  0 15
 • ~ 2015-04-12 20:21:22

  Ty Arteks zaś się czegoś nawpierniczał. Jakie zaglębie, nawet Tenneco 2 uciekło do stanowic co Ty bredzisz w ogóle, te supermarkety to ta wymarzona praca?, praca to jest w magistracie, gdzie tworzą się nowe stanowiska (czyt nepotyzm) jednoosobowe , nie wiadomo po co !

  9 0
 • ~Arteks 2015-04-12 22:01:33

  @goliat - weź mnie człowieku nie rozśmieszaj. 60 tys. miejsc pracy to jest zagłębie do koloru i wyboru i zauważ, że w pokoleniu +30 i +40 ludzie mają tu pracę i to często dobrze płatną. Na tyle dobrą że biorą pożyczki i się budują, kupują mieszkania czy dobre auta! A ci którzy jej nie mają to mniejszość, która nie powinna wypowiadać się za innych. Tym bardziej że w Polsce przynajmniej 1/3 bezrobotnych to ludzie którzy nigdzie i nigdy nie chcą pracować. Szydzisz z marketów a przecież dla wielu niewykwalifikowanych osób to bardzo satysfakcjonująca praca i w dodatku w komfortowych warunkach! Co wy złego widzicie w tej pracy? Zarobki nie pasują? To niech te osoby idą na kopalnię, do transportu, do energetyki albo założą swoje biznesy? Broni im ktoś? Piszesz, że Tenneco się wyniosło, a to nieprawda bo to zupełnie nowy zakład do którego będą przyjęcia, w dodatku dzięki temu spadnie bezrobocie w Czerwionce i w rybnickim PUP bo Czerwionka należy pod nasz Urząd Pracy i pod jego statystyki. Pytanie do ciebie - jeśli przy EDF pracuje ponad 200 osób którym chciało się przyjechać do Rybnika z różnych stron Polski i nawet z Ukrainy - to dlaczego ty lub niedzwiedz pierniczycie o marketach? To, że w Rybniku jest praca w wielu przeróżnych branżach to ogromny plus naszego miasta i coś co go wyróżnia. W Opolu, Zielonej Górze, Koszalinie czy Radomiu tak dobrze nie ma - a to są miasta porównywalne wielkością. I przypuszczam, że tam nikt tak nie pieprzy o marketach jak nasze rybnickie wałkonie.

  0 12
 • ~ 2015-04-12 22:46:42

  Drogi Arteksie z jednym u Ciebie się zgodzę, że malkontenci powinni się zwalniać i próbować własnych sił. Jednakże to wymaga trochę więcej zaangażowania niż ukończenie szkoły. W pozostałych kwestiach chciałbym jednak zwrócić Twoją uwagę, że żaden z przedsiębiorców nie będzie głośno mówił, że wyprowadza się z miasta. Nie po to prowadzone są próby zdobycia innych rynków, żeby ten kapitał wracał do Rybnika.Poza wspomnianymi przez Ciebie EDF i TENNECO na terenie Rybnika jeszcze jakoś funkcjonuje sporo średnich firm. O tych pewnie zapomniałeś, bo co to dla Arteksa 100 miejsc pracy? Jednak pomnożone razy klika idzie w tysiące. Druga sprawa, że Twoje argumenty najczęściej oparte są o artykuły i statystyki? Na żyjącego w realnym mieście to nie wyglądasz. Dlatego właśnie zwracam uwagę na narastającą patologię w mieście. Zapytaj się w firmach jak tam teraz wszystko wygląda. Nie mają łatwo ani firmy ani ludzie. Klimat w Rybniku z pewnością też już jest odczuwalny. A co do Warszawy i innych dużych miast to tam właśnie spodziewaj się odpływu ludzi kreatywnych i przedsiębiorczych z Rybnika.

  9 0
 • ~Arteks 2015-04-12 22:58:59

  @niedzwiedz - ale kto się wyprowadza z miasta? Przecież Tenneco ma swoje zakłady w Gliwicach i Rybniku, a ten trzeci w Stanowicach ma być kolejnym. Oni mają taki pakiet zamówień, że starczy pracy dla wszystkich i to na lata. Nie, nie zapomniałem o średnich firmach ale Rybnik należy już do wąskiego grona miast w PL które ma sporo zakładów zatrudniających powyżej 500 a nawet powyżej 1000 osób. Nawet niektóre miasta wojewódzkie nie mogą się tym pochwalić, a my możemy. Jestem bardzo realną osobą i czasami dla zabawy sprawdzam statystyki. Kiedyś rozwaliłem kilka osób na tym forum które próbowały udowadniać i płakać na forum jak to w Rybniku jest źle - a okazało się że Rybnik jest w wojewódzkiej czołówce jeśli chodzi o 1) dochody miasta 2) budownictwo mieszkaniowe 3) inwestycje firm. Jeśli uważasz, że nie są to ważne dane świadczące o poziomie rozwoju i życia miasta - to jakie dane miałyby świadczyć że jest tak źle? Warszawa ściąga wszystkich - także z Krakowa czy Katowic - na to nic nie poradzimy. To jest stolica i ma możliwości jakich nie mają inne miasta. Natomiast jeśli ktoś nie jest zainteresowany pracą w korporacjach to wcale nie musi wyjeżdżać do Warszawy. Weź pod uwagę, że niektórzy wyjeżdżają do Warszawy czy za granicę nie z powodu braku pracy ale po prostu chcą spróbować czegoś innego, żyć w innym środowisku. Możliwe że po jakimś czasie wrócą jeśli rodzinne miasto kojarzy im się pozytywnie i będą mieli jakieś pomysły biznesowe.

  0 9
 • ~antyfudali 2015-04-13 07:12:36

  Jakiś czas temu widziałem ranking bezrobocia w naszym regionie i nie wyglądało to za dobrze dla Rybnika. Jedynym powiatem znacząco gorszym była Ruda Śląska,czyli miasto z którym rywalizujemy w ilości marketów na mieszkańca. Na podobnym poziomie był Racibórz. Do pozostałych nie mieliśmy co startować. Tak więc czym tu się ekscytować?

  7 0
 • ~fuckPR 2015-04-13 09:42:49

  Arteks-Może się orientujesz czy jest jakaś praca z minimum 2000 na rękę ,na umowę o pracę ,za 40 godzin tygodniowo ,na stanowisku pracownika fizycznego,jeśli takiej w tych ofertach nie bedzię to oznacza jedno ,że to miasto to dno,negujesz wszystkich do okoła,choć np.w Gliwicach nie jest zbyt trudno znalezć taka prace bez specjalnych starań i kwalifikacji.Nie dziwię się ,że ludzie nie chcą ic do takich prac jak opisujesz czyli 60tyś chu...wych miejsc pracy za socjalne dno w sklepikach,barach, ,wolał bym dojeżdżać a choćby wyjechać niż pracować za 1680brutto.

  12 0
 • ~jurempus 2015-04-13 10:27:34

  Arteks tak jest 60 tyś ofert pracy ale...jeżeli ktoś chce się starac o któreś z nich to musi być EMERYT/RENCISTA,INWALIDA,POSIADAC NIEWIADOMO JAKIE KURSY,POSIADAĆ CONAJMNIEJ 3-4 LETNIE DOŚWIADCZENIE.A teraz powiedz to kolesiom co ledwo skończyli zawodówkę to niewiem czy tak dalej będziesz gadał że jest tak fajnie

  8 0
 • ~Arteks 2015-04-13 11:07:18

  @fuckPR - nawet mój krewniak pracujący w handlu w Rybniku zarabiał na rękę powyżej 2000 zł... Więc po co mam szukać dalej? Jeśli w branży która jest uważana za słabą zarabia się dużo powyżej założonej przez ciebie kwoty. Znajomi którzy wynajmują dom Ukraińcom-budowlańcom mówili mi że nawet oni zarabiają po 4 tys. To ja się pytam - ile musi zarabiać budowlaniec specjalista albo inżynier który zna się na swoim fachu? Mój znajomy maszynista KŚ zarabia powyżej 6 tys. zł, a znajoma lekarka 15 tys. W Rybniku jest też sporo naczelników, nauczycieli, policantów, górników, energetyków, menadżerów - naprawdę dalej uważasz że te miejsca pracy są za 1600 zł??? hehehe Ja nie ukrywam, że też zarabiam powyżej średniej - tu na miejscu w Rybniku. :D

  0 10
 • ~Arteks 2015-04-13 11:08:45

  @jurempus - to jest inny problem. Młodzi ludzie bez doświadczenia nigdy nie zarobią dużo bo... nic nie potrafią. A z kolei emeryci górniczy potrafią bardzo dużo, są pracowici i nie wymagają za dużych pieniędzy. Gdybym miał do wyboru zatrudnić, młodego po szkole i emeryta górniczego - zatrudniłbym tego drugiego.

  0 12
 • ~jurempus 2015-04-13 12:02:13

  Arteks a teraz mi powiedz gdzie młodzi ludzie maja zdobyc te doświadczenie.Emeryci zajmują miejsce młodym ludziom dlatego jest bezrobocie.Renciści tak samo.Umiesz pracować po 8 godz to odebrać rente i niech jedzie za 1200zł.Tak samo emerytom umie pracowac to cofnac rente i niech pracuje ciekawe jak by potem spiewali.Jak pracowali to pierdzieli w tasmy na kopalni a teraz im sie nudzi to pracują.Ja bym zrobił porzadek z nimi pracujesz cofinamy emeryturke i jedziesz za 1200 niechcesz to do domu i nie zawadzać

  10 0
 • ~fuckPR 2015-04-13 14:09:43

  arteks tak jak piszesz ale wybrałeś branże bardzo dobrze oplacane zapomniałeś jeszcze dodać adwokatów,sędziów itp.
  nie karzdy dostanie się jako maszynista,manager,lekarz itp.może znajomy prezes banku ma 25tyś,a prezes jsw miał 75 na miesiąc,
  to są targi niewolników nie pracowników,zapytaj znajomych ile ci ukraincy godzin robią na te 4 tyś 16?czy 18? praca w handlu za 2000 jako kto ? na pewno nie sprzedawca w fokusie czy warzywniaku zatrudniony na zlecenie na 3/4etatu,z doświadczeniem oczywiscie.
  enrgetyków ile zatrudnia EDF?i tak jak piszesz kadra z calej polski a nawet europy tam robi,a nasi to ewentualnie do lopaty przy jakimś projekcie albo czyścic taśmy na zlecenie za 7 brutto/h,na kopalnie kto się dostanie bez znajomości,doświadczenia i dania w lapę nawet do firm trzeba mieć plecy,chciałes napisać górników ,energetyków,kolejarzy,policjantów ale emerytów to sie z tobą zgodzę tak jak Jurempus pisze chcesz dorabiać to zawieszać emerytury,renty czy co tam mają i niech pracują za najniższą.Tak samo jak osiągnęli wiek emerytalny i dalej chcą robic to ok ale najbliższa okazja na przejście na nią za 5lat.Ja mam calkiem inne doświadczenie z emerytami niż ty i takich leni bym nie zatrudniał bo ciągle gadają ,,niech młody robi bo ja sie już w narobiłem,ja tu tylko robie bo mi sie nudzi,drugi dorabia na piwo i fajki'',a jak mu ktos coś powie to na drugi dzień nie przyjdzie "a pracodawcy zanizaja stawki dla normalnych pracowników którzy z tej jałmużny muszą utrzymać rodzinę i siebie.

  8 0
 • ~Arteks 2015-04-13 14:33:01

  @fuckPR - ja niczego nie wybierałem, ja ci podałem przykłady. Nie ja jestem winien takim płacowym różnicom, jednak mniej więcej od ponad 20 lat ludzie wiedzą co to jest gospodarka rynkowa, kapitalizm i wolny rynek i jeśli ktoś chce - może sobie świetnie radzić. Co powiesz na taki przykład gościa z którym współpracuje ktoś z mojej rodziny. Pracuje na kopalni jako elektryk, zarabia ok. 8 tys. zł jako specjalista, oprócz tego ma swoją firmę handlową z którą zaczyna więc zarobki ma jeszcze niewielkie ale już ma, ale mało tego - robi jeszcze ludziom fuchy głównie na budowach i przy remontach zarabiając równie wysokie pieniądze. Wszystko na miejscu w Rybniku. A więc można czy nie można? Znam gościa który prowadzi z żoną dwie firmy, żyje na dobrym poziomie, ma kilka aut itd. Wszystkiego dorabiał się sam, nie miał bogatych rodziców czy teściów. Ja zdaję sobie sprawę z tego że nie każdy ma określony talent ale każdy jednak coś powinien umieć i na tym budować swoją pozycję. Jak czytam te wpisy o tak niskich zarobkach to nie wiem czy takim osobom współczuć czy też wprost napisać - taki pomysł na życie sami sobie wymyśliliście. Kolega chcąc się zatrudnić jako maszynista nie miał znajomości i niepotrzebne były żadne układy. Skończył odpowiednie kursy, a swoją drogą cały czas się doszkalał w różnych branżach. Dla chcącego nic trudnego! Mógłbym zrozumieć kogoś z Zielonej Góry czy Suwałk że jest tam źle z pracą ale nie u nas! Wiele rybnickich firm szuka fachowców na ogólnopolskich portalach.

  0 10
 • ~fuckPR 2015-04-13 15:33:12

  dokładnie tak jak piszesz ale sam widzisz ile np.elektryków rocznie kończy szkoły i jeden na 50 dostanie się np. na kopalnie ma tak jak piszesz 8 i ma za co zakladać firmę nie bojąc się ,że jak się nie uda to pójdzie z torbami.Nie wyobrażam sobie miasta w którym żyją sami przedsiębiorcy a zaklady pracy ,,ogólnodostępnej'' zatrudniają ludzi za minimum, tylko nie liczna część kończy studia a też nie każdy dostaje zaraz fuchę w kierownictwie czy znajduje pracę w dobrej firmie.Wiadomo,że czlowiek zarabiający marnie,mało wydaje a w pracy wiadomo byle odstać swoje i iść do domu i takiej postawie się nie dziwię,a niestety Rybnik nie wyludnia się z dobrobytu a całkiem innych przyczyn,nie wyjeżdżają tylko ludzie słabo wykształceni ale także z dużym doświadczeniem oraz kwalifikacjami bo nie ma tylu miejsc pracy i nic się w tym kierunku nie robi,a to z kolei przeklada się na mniejszą ilość mieszkańców co od razu poprawia statystyki i wszyscy zadowoleni.

  7 0
 • ~jurempus 2015-04-13 16:10:04

  Arteks to załóżmy tak.Wszyscy pracodawcy zwalniają emerytów,rencistów i inwalidów z rentami.Na ich miejsce wskakuja młodzi ludzie którzy poszukują pracy.O ile spadnie bezrobocie?? powiem ci o ile NIC NIE SPADNIE a dlaczego bo pracodawca jeden z drugim juz sie tak nauczył ze jak emeryt umie wyzyc za 3 zł za godzinę to taki młody tez będzie umiał i dlatego nikt nie podejmuje sie pracy bo nikt nie będzie niewolnikiem za 3 zł za godzine.

  9 0
 • ~Arteks 2015-04-13 18:00:26

  @fuckPR - widzę ci mina zrzedła po moich konkretnych przykładach to trochę zmieniasz linię i teraz piszesz że Rybnik się wyludnia? Jakie to jest wyludnianie Rybnika który stracił w ostatnich dekadach kilka tysięcy mieszkańców? W tym samym czasie podane jako pozytywny przykład Gliwic straciły prawie 30 tys. ludzi!!! A Katowice ponad 80 tys.!!! No to skoro tam jest lepiej, a w Rybniku gorzej według ciebie to czemu tam proces wyludnienia postępuję 5-10 razy szybciej niż u nas? Piszesz, że ludzie wyjeżdżają, a nie masz wśród swoich sąsiadów, znajomych, kolegów żadnych ludzi którzy tu przyjechali? Ja mam i to z różnych miejsc Polski, nawet moi sąsiedzi wynajmują mieszkanie a pochodzą z drugiego krańca Polski. Ja ci podałem przykłady wielu miejsc pracy i zawodów gdzie nie zarabia się 1600 zł to ty podaj mi teraz takie gdzie się tyle zarabia z jakimiś konkretami. I nie ściemniaj bo ja wiem jakie markety ile płacą. ;)

  0 8
 • ~Arteks 2015-04-13 18:04:43

  @jurempus - nie wiem do końca czy emeryci zabierają innym miejsca pracy. Sam znam paru którzy pracuje jako stróże czy gospodarze budynków zarabiając 1000 zł na miesiąc. Dla nich to spory zastrzyk gotówki do i tak niemałej emerytury ale komu innemu chciałoby się pracować za 1000 zł? Teoretycznie jest to więc rozwiązanie dobre zarówno dla pracodawcy jak i pracownika. Problemem naszego państwa są różne złe rozwiązania ustawowe. To że obecnie w Polsce ok. 3 milionów osób pracuje na umowy śmieciowe jest skandalem samym w sobie. Pracodawcy nie płacą za nich ZUS, a więc o tyle mnie wpada do budżetu państwa bogacąc różne bogate korporacje lub bogatych biznesmenów.

  0 9
 • ~Arteks 2015-04-13 18:06:41

  @fuckPR - jeszcze jedno. Gdyby brak miejsc pracy był jedynym czynnikiem związanych z kurczeniem się miast to z naszego regionu takie miasta jak Pszów, Żory czy Wodzisław już dawno powinne zniknąć! Bo tam przemysłu nie ma prawie w ogóle, a największymi pracodawcami są... Urzędy Miast. Rybnik to zdrowe miasto w którym różnorodność miejsc pracy jest naprawdę na najwyższym poziomie jeśli chodzi o miasta 100-200 tys. i dużo lepsza niż w niektórych miastach wojewódzkich.

  0 9
 • ~fuckPR 2015-04-13 19:55:31

  Masz rację nie wiem ile płacą w marketach,szczególnie na kasie czy na myjce w firmie sprzątającej ,nie mam pojęcia bo nie chce mi się szperać w necie i czytać opinii.
  nie mam też znajomych z Polski i Ukrainy ogólnie przekonałeś mnie ,że Rybnik to takie Śląskie Eldorado.Pozdro

  6 0
 • ~fuckPR 2015-04-13 20:09:06

  zapomniałem ci napisać ,moim zdaniem jak pracodawca zatrudnia stróża za 1000 ,bo kto by chciał tam pracować ok zgadzam się, jakby nienażarci emeryci mający skąd dobrać, to powstało by kolejne miejsce pracy za więcej bo pracodawca miałby do wyboru albo zapłaci normalnie albo złomiarze ,ciekawe co by wybrał.

  7 0
 • ~jurempus 2015-04-13 22:38:02

  Fuck Wystarczy że na obojętnie pierwszą lepsza budowe wejdzie ktoś w kominiarce i patykiem w ręku to co zrobi ten emeryt w tej budce.Zgasi światła i bedzie udawać ze nikogo niema a ktoś będzie sobie chodził jak po swoim terenie.A jak emeryt wyjdzie z budki i niedajboże cos poie nie tak to jeszcze moze w szpitalu skończyć.

  4 0
 • ~Arteks 2015-04-13 22:56:54

  @fuckPR - eldorada to masz w Niemczech np. w Bawarii gdzie biją się o pracowników. Ale jak na warunki polskie i miasta wielkości 100-200 tys. Rybnik należy do tych gdzie pracy w przemyśle, transporcie, administracji, lecznictwie, usługach czy oświacie jest naprawdę dużo. Niestety ale to okolica Rybnika czyli Żory, Wodzisław, Czerwionka czy Pszów nie mają prawie w ogóle miejsc pracy, czym pośrednio szkodzą także naszemu miastu, zabierając naszym mieszkańcom miejsca pracy. Gdyby nie degradacja tych miast pod kątem rynku pracy w ostatnich 20 latach - sytuacja Rybnika i całego subregionu byłaby jeszcze lepsza. Ale i tak warto to docenić bo takich miast w Polsce jak Rybnik obecnie za dużo nie ma. W wielu przemysłu już praktycznie w ogóle nie ma... Warto też czasami wykazać się jakąś wiedzą i mieć porównania bo takie strzelanie na oślep na publicznym forum jak w twoim przypadku - po prostu nie ma żadnego sensu. Natomiast w Rybniku mamy takie same problemy jak w całej Polsce ze złym przygotowaniem młodych ludzi do zawodu i problemem pierwszej pracy dla młodych. Samo bezrobocie w naszym mieście należy do najniższych i to też jest pozytyw.

  0 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1030