zamknij

Wiadomości

Przed nami msza na wodzie. Po latach w innym miejscu!

2022-06-22, Autor: bf

Tradycją w Rybniku jest to, że w ostatnią niedzielę czerwca parafia św. Jana Nepomucena w Chwałęcicach organizuje mszę świętą na wodach Zalewu Rybnickiego. Po 14 latach dojdzie do zmiany w tej tradycji. Tym razem wierni nie spotkają się na terenie ośrodka Koga-Kotwica, a z drugiej strony zalewu.

Reklama

Msza święta na wodzie cieszy się zainteresowaniem zarówno rybniczan, jak i mieszkańców regionu, którzy do tej pory tłumnie gromadzili się w ośrodku Koga-Kotwica. Intencje podczas sprawowanej mszy zawsze były takie same. Wierni modlili się za żeglarzy, ratowników WOPR i tych, którzy już odeszli na „wieczną wachtę”.

Tak będzie i tym razem, choć zmienia się miejsce mszy. W najbliższą niedzielę odbędzie się co prawda na wodach Zalewu Rybnickiego, ale od strony ul. Podmiejskiej i Fundacji Elektrowni Rybnik.

Chcieliśmy zmienić miejsce wydarzenia. Fundacja Elektrowni Rybnik zgodziła się na organizację mszy na ich terenie – mówi nam Tadeusz Szostok, współorganizator mszy świętej na wodzie.

Ołtarz powstanie przy molo, a wierni będą mogli rozłożyć się na kocach czy krzesełkach. W wydarzeniu weźmie udział bp. Grzegorz Olszowski. Rozpoczęcie mszy punktualnie o godzinie 12.00.

Oceń publikację: + 1 + 41 - 1 - 26

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Franek 7 2022-06-22
  22:52:18

  19 34

  Korzystając z okazji chciałbym grzecznie wszystkich państwa poinformować, że żaden Bóg nie istnieje. Wymyślili go ludzie dla ludzi. Jak powiedział Mark Twain:
  pierwsza religia powstała kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
  Dziękuje. Dobranoc…

 • ~palaczzasypowy 2022-06-22
  22:58:11

  11 12

  a jeśli Boga nie ma to co ciebie za satan?

 • ~bartezz 2022-06-22
  23:59:40

  17 13

  ~Franek7 - twoje zdanie się nie liczy na ten temat. Ktoś zrobił ci kiedyś kisiel w głowie a ty to łykłeś jak pelikan.
  Dziękuję, dobranoc.

 • ~odl 2022-06-23
  12:49:22

  9 8

  to ja śpieszę poinformować, że w rybnickich lasach żyją niewidzialne krasnoludki. a jak ktoś twierdzi inaczej, to znaczy, że ma kisiel w głowie i łyka głupoty jak pelikan ;-)
  dziękuję, dobranoc.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2217