zamknij

Wiadomości

Prokuratura: Mamed K. nakłaniał w Rybniku do spalenia samochodów!

Ta informacja obiegła całą Polskę. Znany zawodnik MMA – Mamed K. usłyszał zarzuty. Jak się okazuje, w całej tej kryminalnej historii jest też wątek rybnicki. Mistrz KSW miał nakłaniać osoby w Rybniku, by popełniły przestępstwo!

Wszystko zaczęło się od informacji, którą podali wczoraj śląscy policjanci. - Dziś z samego rana policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami BOA siłowo weszli na teren domu w jednej z miejscowości pod Olsztynem i zatrzymali 38-letniego mężczyznę – czytamy komunikat śląskiej policji z 11 czerwca.

Reklama

Okazuje się, że mundurowi z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej od stycznia 2018 roku prowadzą sprawę paserstwa luksusowych samochodów. Policyjne czynności nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach. W sprawie zatrzymano już cztery osoby, które zostały tymczasowo aresztowane.

Śląscy kryminalni udali się na teren województwa warmińsko-mazurskiego. Punktualnie o godzinie 6.00 policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych jednocześnie weszli siłowo do domu mieszczącego się w jednej z miejscowości pod Olsztynem, gdzie zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli do sprawy wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa. Zatrzymany został przekonwojowany do Katowic. Mężczyzną okazał się Mamed K. - znany zawodnik MMA i międzynarodowy mistrz KSW.

Sportowiec usłyszał już zarzuty. Śledczy ustalili, że zatrzymany dokonywał paserstwa pojazdów. - Nabywał on samochody od osób, które weszły w ich posiadanie za pomocą czynu zabronionego takiego jak kradzież czy przywłaszczenie. W toku postępowania ustalono, że samochody pochodziły z zagranicy m.in. z Czech. Wśród samochodów znajdowały się m.in. luksusowe pojazdy takie jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, BMW serii 7 – dowiadujemy się w Prokuraturze Krajowej.

W sumie śledczy postawili Mamedowi K. siedem zarzutów paserstwa oraz usiłowanie paserstwa. Co ciekawe, w całej tej historii pojawia się też wątek rybnicki. - Mamed K. jest również podejrzany o nakłonienie w kwietniu 2017 roku w Warszawie i Rybniku innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów – informuje prokurator Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Kto z Rybnika tego dokonał? Czy policja jest jak ich tropie? A może już zajmuje się nimi wymiar sprawiedliwości? Ewa Bialik nie podaje szczegółów tłumacząc się prowadzonym nadal śledztwem i odsyła nas do komunikatu prasowego.

To nie koniec zarzutów, jakie usłyszał Mamed K. Rok temu w Olsztynie dopuścił się przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.

Prokuratura Krajowa chce tymczasowego aresztu dla zawodnika MMA. Grozi mu 5 lat odsiadki.

Oceń publikację: + 1 + 88 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-06-13 09:43:17

  Osoba odpowiedzialna za podpalenie tych samochodow powinna odsiedziec grube lata w pierdlu.

  Mam madzieje, ze nie byl to Mammed, a jezeli tak to powinno mu sie odebrac Polskie Obywatelstwo... po odsiedzeniu wyroku w Polskim wiezieniu.

  Niech Gruzin spie..la zastraszac swoich.

 • ~Abisall 2019-06-13 09:51:24

  ~PogromcaSzkodnikow
  On jest z pochodzenia Czeczenem.
  Żeby się nie okazało że z wielkiej sprawy wyjdzie niewypał.
  Tak poważne przestępstwa a sąd po zapoznaniu się z dowodami odrzucił wniosek prokuratora o areszt tymczasowy

  50 6
 • ~Lokalny 2019-06-13 10:12:10

  Szkoda że nie jest kobietą. Idealny kandydat na mural ;)

  19 34
 • ~Benett 2019-06-13 10:13:19

  @Pogromca
  Jesli ma obywatelstwo rosyjskie albo inne to moga mu polskie odebrac, Jesli nie ma to nie moga. NIe mozna czynic z czlowieka bezpanstwowca, Polska podpiswala konwencje temu zapobiegajace.

  16 6
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-06-13 10:38:44

  Jest Gruzinem, a Polakiem od niecalych 10 lat.

  Za duzo tvpis moi mili.

  11 58
 • ~lukson997 2019-06-13 11:00:56

  Pogromca szkodnikow- za dużo TVN jest Czeczenem. Urodził się w Groznym stolicy Czeczenia.

  44 8
 • ~Abisall 2019-06-13 11:08:54

  Chłop urodził się w Groznym, jego rodzinną/ rodową miejscowością jest Aczchoj - Martan, on sam wielokrotnie podkreślał swoje czeczeńskie korzenie ale dla delikwenta z portalu rybnik.com.pl jest Gruzinem ...

  33 2
 • ~Benett 2019-06-13 11:22:42

  @Lukson
  Jesli jest Czeczenem to domyslnie ma obywatelstwo rosyjskie. Czeczenia jest republika Federacji Rosyjskiej. Nawet jesli maja "obywatelstwo czeczenskie" - to jest to nie uznawane przez zaden kraj na swiecie wartosc ich paszportu nie jest wieksza niz legitymacji studenckiej. Jesli wyjechal, w czasie gdy Czeczenia probowala byc niepodlegla, to moze nie miec obywatelstwa rosyjskiego, byc moze tutaj byl bezpanstwowcem i azylantem i na tej podstawie dostal obywatelstwo Polskie. Byc moze ma i obywatelstwo Gruzinskie, a kto mu zabroni? Czeczeni podczas wojny emigrowali wszedzie https://dfwatch.net/chechen-refugees-trying-to-find-their-place-in-georgian-society-44423-25243.

  9 3
 • ~kazo64 2019-06-13 11:45:58

  I POmyśleć że PO było gotowe przyjąć każdą ilość tych "umazańców", DT grzmiał i groził Jarkowi że PL zapłaci za "głowę" 250tyś€.kary
  Dziękujemy Ci Jarosławie za nie zrobienue z Rybnika 2giego Calais.
  Tych "szmyrusów"wPL jest POdobno 100tyś ,Widzial ich kto w pracy,na budowie?Nie,bo oni uczciwą pracą się brzydzą,tworzą getta,mafie.
  A temu" zbójowi "Mamedowi to obywatelstwo polskue który prezydent przyznal?
  Tylko ten od "bulu"Komorowski..

  35 49
 • ~Benett 2019-06-13 11:53:29

  @Kazo
  Twoj wpis pokazuje, ze jestes zwyklym rasista. Niezaleznie jaka afiliacje polityczna prezentujesz.
  Odnosisz sie do koloru skory innego czlowieka, nizej upasc nie mozna. Jak to jest, ze ludzie, ktorzy modla sie do Jezusa, ktory mial taki sam kolor skory jak ci ludzie, ktorych tak okreslasz, modla sie do jego matki (tak "czarna madonna" w Czestochowie to obraz ciemnoskorej kobiety, takiej samej jakich setki widzisz w reportazach z Palestyny) - maja taki szlam zamiast komorek mozgowych? Kto wam za to placi?

  28 33
 • ~kazo64 2019-06-13 12:10:29

  BennettPewien cytat.
  "Bracia muzułmanie! Za mną stoją idole czczone przez ludzi, którzy wyznawali wiarę im, a nie jedynemu Allahowi. Prorok Mahomet wyrzucił idole zMekki, każdy muzułmanin powinien naśladować Proroka” – mówił przedstawiciel Państwa Islamskiego w Iraku. Stał w sali muzeum w irackim Mosulu. Chwilę później jego ludzie kilofami i młotami pneumatycznymi rozbili liczące trzy tysiące lat rzeźby.... Po zdewastowaniu muzeum w Mosulu fundamentaliści spalili bibliotekę, puszczając z dymem co najmniej 10 tys. książek i kilkaset bezcennych manuskryptów. Potem wysadzili w powietrze wszystkie kościoły chrześcijańskie ... "Piramidy i wielki sfinks muszą zostać zniszczone” – oznajmił trzy lata temu szejk Morgan Salem al-Gohary, jeden z przywódców egipskich islamistów. ... Przywódca afgańskich talibów mułła Omar po wysadzeniu w powietrze posągów Buddy z Bamianu oświadczył: „Muzułmanie mogą być dumni ze zniszczenia idoli. Allah ich za to wynagrodzi”. ... Za pomocą ciężkiego sprzętu islamiści rozjechali zbudowane w XIII wieku p.n.e. Nimrud – stolicę imperium asyryjskiego. Burzą legendarną Niniwę, zrównują z ziemią Hatrę – najlepiej zachowane z miast założonych ponad 2 tys. lat temu przez wodzów armii Aleksandra Macedońskiego. „Nie ma żadnego światowego dziedzictwa. To jest nasze dziedzictwo i niewiernym nic do tego” – poinformował przywódca ugrupo-wania Tel Nasri (Obrońcy Wiary), które działa w sercu Afryki. ... „W Timbuktu nie pozostanie ani jedno mauzoleum. Allahowi się nie podobają” – oświadczył na zakończenie wywiadu Abu Dardar. W grudniu 2012 r. jego ludzie ruszyli z łomami i kilofami na mauzolea. ... - to fragmenty artykułu pt. "Dlaczego islamscy konserwatyści niszczą zabytki na Bliskim Wschodzie?" autor: Kazimierz Pytko - można wyszukać na portalu Fokus.

  Bojownicy, którzy już wcześniej w Palmirze, wpisanej na listę dziedzictwa kultury, zniszczyli dwie świątynie z czasów rzymskich, wysadzili grobowcepochodzące z lat 44-103 n.e. - powiedział Abdulkarim. ... Państwo Islamskie (IS), które na zajętych przez siebie terenach Syrii i Iraku ogłosiło powstanie kalifatu, Palmirę zajęło w maju. Dżihadyści przeprowadzili tam kilka masowych egzekucji i niszczą budowle, które uważają za obrazę islamu. W zeszłym miesiącu zamordowali 82-letniego archeologa, pioniera syryjskiej archeologii w XX wieku, strzegącego zabytków Palmiry. Jego pozbawione głowy ciało powiesili na jednej z kolumn na głównym placu starożytnego miasta. Chaled al-Asaad zajmował się zabytkami Palmyry ponad 50 lat, a IS próbowało wydobyć od niego informacje na temat niektórych bogactw muzealnych, które ukryto przez dżihadystami. W ostatnich dwóch tygodniach dzihadyści z IS wysadzili w powietrze część świątyni Szamin-Baala (pana niebios, dawcy światła i ciepła) oraz jedną z kolumnad ...fakty.interia.pl/ (...) wiatynie,nId,1879871ZW

  23 23
 • ~Benett 2019-06-13 12:16:41

  @Benett
  Czyli robili dokladnie to co chrzescijanie. O krucjatach czytal?
  Idz se na stary cmentarz, tam gdzie jest kaplica akademicka.
  Na tej gorce bylo miejsce kultu pogan, zniszczone przez chrzescijan.
  Skad to wiemy? bo pierwsze koscioly powstawaly w miejscach kultu religijnego zniszczonych przez misjonarzy, to, ze to jest na wzniesieniu jeszcze bardziej to uprawdopodabnia.
  Nie wiem wogole dlaczego z toba dyskutuje.

  18 22
 • ~norton 2019-06-13 12:32:19

  Po co wydawać pieniądze na jakieś diagnozy - Rybnik znowu w mediach. jak nie smog to jakieś bandyckie interesy.

  19 2
 • ~kazo64 2019-06-13 12:32:47

  Benett-Jak myslisz KTO teraz jest tymi POganami dla Mameda ?
  Tylko slepy nie widzi ze Ci pseudomigranci to w rzeczywistosci NAJEZDZCY i INWAZJA .
  Dla nich KAZDY nie wierzacy w Mahometa jest wrogiem i ofiara przeznaczona do LIKWIDACJI!
  Tak im w Koranie NAKAZUJE ich guru Mahomet!
  Jesli zapraszasz lisa do WLASNEGO kurnika to Twoja sprawa ale jesli ten lis wejdzie do NIE twojego to niestety ale TY POnosisz za to odpowiedzialnosc.
  Jedno co mi sie u Islamistow podoba ze nie toleruja zdrajcow i LGBT.

  18 17
 • ~Benett 2019-06-13 12:41:16

  @Kazo64
  Moze jeszcze nie przeczytales. W psychiatryku jest nowy dyrektor. Wylaczy ci wtyczke z gniazdka.

  21 12
 • ~master4k 2019-06-13 12:55:45

  @ kazo64

  Może zamiast się wymądrzać byś się za robienie testów na kategorię B zabrał? Ze swoim dosyć swobodnym stosunkiem do prawa polskiego możesz mieć więcej wspólnego z Mamedem niż myślisz.

  20 11
 • ~kazo64 2019-06-13 13:10:02

  Masterku- Nie zaplatuj sobie glowy moimi papierkami,bo tu gdzie przebywam POtrzebne mi sa jedynie na czolg i inne POjazdy gasienicowe.

  7 16
 • ~ka22 2019-06-13 13:15:59

  kazo to prędzej powinien kupić sobie siodło
  w myśl powiedzenia - jak ci jedna osoba powie, że jesteś koniem, daj jej w pysk, jak dwie, zastanów się, a jak dziesięć, to kup sobie siodło

  16 11
 • ~master4k 2019-06-13 14:43:26

  @ kazo64

  A masz tak w drzwiach klamki? Jeśli nie, to pozdrów Napoleona.

  16 8
 • ~Marek Wawoczny 2019-06-13 18:35:07

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy śląsko godka powinna mieć status języka regionalnego?
Oddanych głosów: 1843