zamknij

Organizacje pozarządowe

Projekt CRiS-u z główną nagrodą w Jordanii

2013-06-17, Autor: dk
Projekt „Better Life - Better Opportunities”, realizowany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRiS zdobył główną nagrodę podczas gali Euromed Youth Awards w Jordanii.

Reklama

Euromed Youth Awards w Jordanii to prestiżowe wyróżnienie dla organizacji pozarządowych. Do konkursu było nominowanych 41 projektów z ostatnich trzech lat, każdy z innego kraju świata. Wśród wyróżnionych znalazł się jeden projekt z Polski pt. „Better Life - Better Opportunities", realizowany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku. Rybnickie stowarzyszenie otrzymało główną nagrodę w kategorii „seminarium”.

W gali rozdania nagród Euromed Youth Awards 2013 uczestniczyły 83 osoby, reprezentujące organizacje pozarządowe i instytucje młodzieżowe z kilkunastu krajów Europy i basenu Morza Śródziemnego. CRiS reprezentowały Kinga Zglinicka, koordynator nagrodzonego projektu oraz Anna Cebula, której projekt „Spring It EuroMed!” uzyskał nominację w kategorii „szkolenie”.

 

Przypomnijmy, w ramach nagrodzonego projektu „Better Life - Better Opportunities” CRiS zorganizował w Rybniku konferencję pt. „Między arabską wiosną przemian a europejską zimą kryzysu – o przedsiębiorczości młodzieży”. Konferencja odbyła się w języku polskim i angielskim. Oprócz polskich ekspertów, w czasie konferencji zaprezentowali się specjaliści z krajów arabskich i europejskich m.in. z Palestyny, Jordanii, Egiptu oraz Portugalii, Wielkiej Brytanii i z Chorwacji.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~mar 2013-06-17 16:35:41

  sukces zawodowy pojedynczych jednostek przygotowujących projekt pośrednio za pieniądze podatników otrzymanych od samorządu, bez efektów dalszych, ...obecnie przypuszczam, że 99,99% rybniczan nie wie co to za projekt, za pół roku pójdzie w zapomnienie (....no ale CRIS kasę z samorządu bierze i coś musi robić aby dalej ją dostawać)

  4 0
 • ~spzoo 2013-06-17 19:52:39

  z jakiego samorządu CRIS bierze kasę? Z tego co wiadomo to raczej CRIS dotuje rybnicki samorząd tym, że płaci podatki, że zatrudnia w Rybniku ludzi, że współfinansuje wypłaty niektórych ludzi z administracji, że dopłaca np. do szafek w szkołach , straganów na dni Rybnika, że dzięki współpracy z nim niektóre projekty mogły w ogóle zostać zrealizowane itd itp A nagroda była za projekt finansowany z tego źródła http://www.eeas.europa.eu/euromed/index_en.htm które nie ma nic wspólnego ani z Rybnikiem ani inną polską administracją. Marcinie - rybnicki prezydent nie lubi tej instytucji ... bo jest niezależna

  2 0
 • ~elegant 2013-06-17 20:15:22

  A mnie się wydaje,że to rybnicki samorząd najpierw pomógł CRISowi stanąc na nogi

  4 0
 • ~spzoo 2013-06-17 21:01:50

  elegant - jakiś przykład?

  2 0
 • ~stbfilm 2013-06-17 22:10:31

  Tutaj można zobaczyć ciekawy materiał o tej konferencji:

  http://www.youtube.com/watch?v=KZet8RuTCsY

  0 1
 • ~ 2013-06-17 22:18:36

  CRIS to taka medialna machina. Projekty, które są lotne, ale bez efektów namacalnym. No a Piotr Masłowski już zaciera ręce - w końcu dobra promocja przed wyborami. Tylko, czy rybniczanie uwierzą w jego "efektywną pracę" ?

  3 0
 • ~elegant 2013-06-17 23:05:34

  Pierwsze biuro na białych ????możesz nie pamiętać

  0 1
 • ~elegant 2013-06-17 23:17:27

  Największymi beneficjentami są zazwyczaj ci co szkolą.Bo przecież nie szkolą za darmo.Ciekawe jaka jest obecnie stawka za godzinę,za godzinę???70 zł?,100 zł? czy może już 150 zł ??? Seminaria- to tak pięknie brzmi.Każde jest takie samo.Podsumowaniemkażdego projektu jest konferencja często z wypasionym cateringiem.Czasem takie konferencje są wyjazdowe w dobrych hotelach.I tak to wygląda.Wywalone pieniądze.Faktem jest ,że część tych środków przeznaczona jest na na sprzęt "dydaktyczny"cokolwiek się pod tą nazwą kryje.Aparaty fotograficzne,sprzęt audio itd,itd

  1 0
 • ~spzoo 2013-06-18 07:56:01

  To jest ogromna zasługa miasta, że pozwoliło CRISowi płacić za biuro :) Otóż n a Białych CRIS ze swoich środków powymieniał nawet okna w budynku zarządzanym przez miasto .. A o stawki możecie zapytać - Piotr już dawno deklarował, że jak będą takie głupoty wypisywane to opublikuje swoje zeznanie. Poza tym ludzie z zarządu organizacji są odpowiedzialni własnym majątkiem za każdy grosz. Urzędnicy odpowiadają majątkiem podatników. Dlatego też CRIS ma wysoką skuteczność :)

  1 0
 • ~spzoo 2013-06-18 08:00:49

  a to projekty ulotne.. bo myślenie jest ulotne, edukacja jest ulotna, umiejętności są ulotne itd Karta dla dużych rodzin, budżet obywatelski , plac zabaw itd itp też są pewnie ulotne. A takich rzeczy za sprawą CRIsu w Rybniku jest pełno co krok. Jak urząd zrobi z naszych pieniędzy, czyli podatników to jego zasługa. Jak CRIS zrobi dzięki dotacjom europejskim to jest niedobry. Widać po mentalności niektórych komentatorów będą mieli co robić jeszcze przez pół wieku.

  0 0
 • ~spzoo 2013-06-18 09:39:32

  a tak po zaciągnięciu języka napiszę jeszcze coś - poza najstarszymi CRISowcami i pierwszą panią wiceprezydent to o pierwszym lokalu CRISu nikt inny nie ma chyba pojęcia :)

  2 0
 • ~ 2013-06-18 09:48:47

  GRATULECJE!!! TAK TRZYMAĆ :) Robicie kawał dobrej roboty.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1043