zamknij

Wiadomości

Program Czyste Powietrze. Kto i na co może otrzymać dotację?

2021-09-03, Autor: 

W najbliższy czwartek na rybnickim kampusie odbędzie się spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z programu Czyste Powietrze.

Reklama

Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze” odbędzie się w czwartek, 9 września o 18.00, w auli budynku C Kampusu przy ul. Rudzkiej 13.

W trakcie spotkania mieszkańcom przybliżone zostaną cele i zasady działania programu dotacyjnego „Czyste Powietrze”. Pracownik rybnickiego Punktu Konsultacyjnego przedstawi informację jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać dotację oraz jaką drogę musi przejść beneficjent, by otrzymać dotację na wymianę źródeł ciepła, termomodernizację budynków czy budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej.

- Postaramy się również obalić wszystkie mity jakie krążą po Rybniku dotyczące programu, a także przedstawić ofertę pomocy, jakiej może udzielić Punkt Konsultacyjny funkcjonujący w Rybniku – mówi Michał Toman z Fundacji Europejski Instytut Outsoucingu, prowadzącej na zlecenie Urzędu Miasta Rybnika punkt konsultacyjny dotyczący programu Czyste Powietrze.

Zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej do 31 grudnia 2021 roku użytkownicy kotłów węglowe używanych powyżej 10 lat muszą je wymienić na kocioł 5 klasy, ekoprojekt lub podłączyć dom do sieci ciepłowniczej!

 

Przypominamy również, że stale trwa akcja społeczna Karny Kopciuch. To akcja pomocy obywatelom zatruwanym przez swoich sąsiadów. Zgłoszenia kopcących budynków przyjmowane są poprzez formularz na stronie www.karnykopciuch.pl.

Organizatorem akcji Karny Kopciuch jest grupa medialna tuPolska. Akcję wspierają partnerzy – firmy, samorządy i organizacje społeczne:

Partnerami medialnymi akcji są:

Chcesz dołączyć do akcji? Napisz na adres [email protected]. Możesz też wesprzeć akcję Karny Kopciuch poprzez portal Zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/hmzhpa

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 36

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
  • ~zxr9 2021-09-03
    10:55:51

    41 41

    Nie za późno na edukacje? Czy nie wystarczyły poprzednie lata? Sorki ale kto się ociągał to powinien już odkładać na kary nakładane od 1 stycznia! Mam nadzieję że miasto i jego straż miejska stanie na wysokości zadania i będzie karać olewatorów wg których smogu nie ma (że to ew wina samochodów).

  • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2021-09-03
    18:12:50

    16 18

    ~zxr9
    Dokładnie tak jak piszesz.
    Od razu będę dzwonił do Straży Miejskiej, jak zobaczę jakieś dymienie większe, trujące moje dzieci rakiem.

  • ~Kwinto 2021-09-03
    18:39:23

    19 16

    ~zxr9 2021-09-03 10:55:51
    kto się ociągał to powinien już odkładać na kary nakładane od 1 stycznia!

    Kto się ociągał dziś za wymianę pieca, okien czy docieplenie domu zapłaci x3 ceny materiałów budowlanych i robocizny to kosmos, a mało tego ceny dalej idą w górę.
    Oczywiście jeśli ktoś liczy że jeszcze w tym roku znajdzie firmę na wymianę kopciucha to chyba się urwał z choinki.
    Osobiście mam nadzieję że po 1 stycznia nie będzie zmiłuj się, i straż miejska wreszcie będzie miała więcej do roboty niż ściganie dzieci na hulajnogach.

  • ~tomek13 2021-09-04
    20:06:56

    12 3

    Do zxr9 mam nadzieję że bloku też będą ogrzewać gazem mieszkam obok ciepłowni i nie mam zamiaru wąchać smrodu bo większość ludzi z bloków nie ma pojęcia czym są one ogrzewane dym z bloków nie leci i oni czują się ekologiczne wszystko im śmierdzi też nie chcę wdychać tego a gdy już przejdziecie na gaz zobaczycie ile kosztuje ogrzewanie gazowe pozdrawiam

  • ~Arteks 2021-09-04
    20:21:48

    2 11

    Na zdjęciu typowy dla naszego regionu widok - chałupa z hasioków, produkująca tumany pyłu i smrodu... Jak takie coś widzi ktoś z Polski lub za granicy to wcale nie dziwi mnie zła opinia o Śląsku. :/ @tomek13 - nie tylko z bloków nie leci dym ale też z kominów ciepłowni. Zatrzymują go od lat filtry - których montaż nie wiedzieć czemu nakazano tylko w przypadku ciepłowni, zamiast wszystkich użytkowników pieców.

  • ~artefaks 2021-09-04
    20:51:45

    2 1

    Borsigowemu obrońcy smrodu pozostało 16 mc cieszenia się z ekologicznego ciepełka

  • ~tomek13 2021-09-04
    20:56:21

    5 3

    Artex wiesz gdzie lądują wszystkie meble z wystawek i co się z nimi dzieje proszę nie pisz mi o filtrach to taka sama ściema jak volkswagen diesel szwindel elektrownia też je ma a dym czarny wieczorem szczególnie

  • ~Arteks 2021-09-04
    21:45:10

    1 16

    @artefaks - a obrońcy smrodu z pieców chałupowych niestety będą mogli kopcić w miastach aż do 2030, a na wsi nawet dłużej. Ku ośmieszaniu regionu na całą Europę, swojej aspołeczności i na szkodę zdrowia mieszkańców. Komin i piec w chałupie w XXI wieku to kompletny obciach i przeżytek. @tomek13 - żadna ściema. Dym z kilku chałup robi więcej smrodu niż jedna ciepłownia ogrzewająca kilkanaście tysięcy mieszkań. Wspominasz o dieslach - cała Europa od nich odchodzi, poza Polską i niektórymi innymi biednymi krajami. Jesteśmy zaściankiem Europy w wielu dziedzinach. ;( Pytasz o meble? Trafiają do pieców w jednorodzinnych budynkach. Jeśli sąsiad jest czujny to dzwoni na Straż Miejską i wtedy proceder jest ukrócony. Jeśli sąsiedzi to olewają to proceder trwa w nieskończoność. Nie od parady nazwano piece chałupowe "śmieciuchami" bo paliło się tam wszystkim - BEZ ŻADNYCH FILTRÓW I CERTYFIKATÓW!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Wybieramy prezydenta Rybnika. Na kogo oddasz głos w wyborach?





Oddanych głosów: 3534