zamknij

Biznes

Producent znanej marki przeniósł siedzibę firmy do Rybnika

2013-01-18, Autor: dk
Firma Politan, która produkuje artykuły gospodarstwa domowego, przenosi większość swoich biur do naszego miasta. Dzięki temu powstaną też nowe stanowiska pracy.

Reklama

Politan produkuje artykuły gospodarstwa domowego (m.in. worki na śmieci, papier śniadaniowy, ścierki itp.) marek takich jak Gosia i Amigo. Od początku grudnia firma z Czyżowic ma swoją siedzibę w Rybniku przy ul. Przemysłowej. Do nowego biura przeniosło się większość jej kluczowych działów.

Zarząd firmy przekonuje, że przeniesienie siedziby firmy stwarza również nowe możliwości zatrudnienia dla specjalistów z branż sprzedaży i marketingu, zakupów i finansów. - Najważniejszym dla nas kapitałem są ludzie. Na stanowiska specjalistyczne poszukujemy wysokiej klasy ekspertów i praktyków. Dużą uwagę przywiązujemy nie tylko do doświadczenia i posiadanych umiejętności, ale również do wykształcenia zgodnego ze stanowiskiem pracy – mówi Rafał Tannenberg, Dyrektor Generalny.

 

Politan chce również rozwinąć współpracę ze studentami rybnickich uczelni. – Od młodych pracowników oczekujemy ambicji, silnej motywacji oraz zaangażowania – dodaje dyrektor.

 

Firma zamierza również zaangażować się w sprawy lokalne. – Oprócz stworzenia nowych miejsc pracy, chcielibyśmy również wnieść działalność firmy i jej pracowników w życie społeczności lokalnych – podkreśla Grzegorz Barszcz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (25):
 • ~zxr9 2013-01-18
  14:01:00

  1 0

  News dupe urywa! jesteśmy już tak zaściankowym miastem żeby nas musiał podniecać news o mozliwym zatrudnieniu 10-20 osób :)?

 • ~xenir 2013-01-18
  14:06:28

  1 1

  Dupy nie urwało, ale rozgorączkowany strasznie jesteś :) Co news to źle, kto by pomyślał, że w naszym mieście tyle frustratów.

 • ~adamb 2013-01-18
  14:41:23

  1 0

  Nie chodzi o frustrację... ale "lekko przegięty" tytuł tego newsa... co to za znana marka ? ja pierwsze o niej słyszę :)
  Zdziwienia nie budzą też przenosiny ze wsi do dużego miasta.

 • ~lukaszn84 2013-01-18
  15:03:05

  2 0

  "Politan chce również rozwinąć współpracę ze studentami rybnickich uczelni." Czyli inaczej mówiąc, szukamy taniej siły roboczej za którą nie musimy odprowadzać składek. [...możliwości zatrudnienia dla specjalistów z branż sprzedaży i marketingu, zakupów i finansów.] Czyli szukamy akwizytorów. SZAŁ!!! żal.pl

 • ~qwerty 2013-01-18
  15:42:19

  0 0

  lukaszn84: upraszczasz i przesadzasz. Student generalnie nie jest wcale tak bardzo atrakcyjny dla pracodawcy, bo mimo iz jest tanszy niz pracownik, to tak naprawde nic nie umie. Ale za to wspolpraca z uczelniami i przyjmowanie studentow na praktyki daje pracodawcy mozliwosc sprawdzenia danego czlowieka pod wzgledem przydatnosci do przyszlej pracy. Wychodzi taniej niz przeprowadzanie rekrutacji i ryzykowanie przyjecia czlowieka, ktorego widzialo sie przez 2-3 godziny podczas rozmowy (lub rozmow) kwalifikacyjnych. Jednoczesnie dla studenta jest to okazja poznania firmy "od srodka" i zdecydowania czy chce w danej firmie pracowac. Takie rozwiazanie potrafi zaoszczedzic rozczarowania obu stronom.

 • ~GBB 2013-01-18
  17:30:22

  0 1

  Zerknijcie sobie na ich rekrutacje: http://www.politan.pl/pl/jobs/index
  raczej to nie są akwizytorzy. Poza tym zawsze lepiej niż praca na kasie w Biedronie.

 • ~lukaszn84 2013-01-18
  18:30:04

  0 0

  Może z ta akwizycja przesadziłem, zwracam honor. Ale miasto powinno skupić się na pozyskiwaniu większych firm które dadzą pracę osobom młodym. ...

 • ~MQ 2013-01-18
  18:40:15

  1 1

  Nieźle. Sąsiedzi produkują cyt: "wycieraczki do aut" a w stolicy worki na śmieci i ściery. Dobre. Co o tym sądzisz Arteksie :)

 • ~ 2013-01-19
  09:48:21

  0 0

  łukasz ma racje, nie przepraszaj bracie.

 • ~ 2013-01-19
  11:28:15

  1 0

  Tak, beda chcieli młodych, zdolnych, zdeterminowanych itd. Najlepiej jeszcze znać ze 3 języki. A to wszystko za 1500 brutto

 • ~Afordancja 2013-01-19
  14:35:58

  0 0

  @~lidia100 a kto Ci się każe na tyle godzić, nie ma musu pracy..

 • ~Maarbud 2013-01-20
  13:28:00

  0 0

  Może jednak warto zacząć od sprawdzenia pracodawcy, a nie pisać, niestety w większości, głupoty?

 • ~ 2013-01-20
  14:29:43

  0 0

  " a kto Ci się każe na tyle godzić, nie ma musu pracy." Wyboru też nie ma.
  Jak to mawiał dziadek polskiego kapitalizmu - Jerzy Urban. Sztuczne utrzymywanie bezrobocia i wysokich zasobów taniej siły roboczej jest jednym z najważniejszych elementów polskiej gospodarki rynkowej.

 • ~Arteks 2013-01-20
  14:37:59

  0 0

  @lukasz84 - ludzie roszczeniowi nigdy nie będą z niczego zadowoleni, tacy ludzie jak ty nie są w ogóle zainteresowani pracą i pasożytują na utrzymaniu rodziców, babć czy państwa pod pretekstem że "nie ma dla nich pracy" a sami nie zrobią nawet kroku aby jej poszukać. @MqG=mareqg - inteligencją naprawdę nie grzeszysz ;) Przecież ta firma niczego w Rybniku nie będzie produkować bo przeniosła tu tylko swoje biura - pewnie aby być bliżej współpracujących firm, a także ze względów prestiżowych. Nie potrafisz czytać? Po drugie mnie nie śmieszy to że w Żorach produkują wycieraczki czy pakują podrzędną kawę. Śmieszy mnie to, że wy całkiem serio takie mini-firmy traktujecie tak jakby o nich można opierać gospodarkę miasta. To jest w tym śmieszne i dlatego Żory nie liczą się pod kątem gospodarczym w naszym subregionie. A swoją drogą warto zobaczyć jak fajnie zapełnione są te zrewitalizowane budynki po Silesii. Nie dość że fajnie je wyremontowano to większość powierzchni mają wynajętej. Wielu właścicieli firm znajdujących się w pobliżu Rybnika powinno zastanowić się nad przeniesieniem tu swojego kierownictwa czy wydziałów sprzedaży i marketingu. To im doda prestiżu :) Zerknijcie na to http://www.silesia.rybnik.pl

 • ~Manipura 2013-01-20
  19:40:15

  0 0

  Wpis zawiera lokowanie produktu :p

 • ~Afordancja 2013-01-20
  19:57:22

  0 0

  @~nti Dla tych którzy cokolwiek potrafią, albo potrafią się sprzedać, albo po prostu bardzo chcą, zawsze jest wybór. A ci którzy kompletnie nic nie potrafią...cóż mogę powiedzieć...niech się czegokolwiek nauczą i dostosują do naszych czasów a nie narzekają.
  @Arteks piszesz " Śmieszy mnie to, że wy całkiem serio takie mini-firmy traktujecie tak jakby o nich można opierać gospodarkę miasta.", a nie śmieszy Cię to, że głównie na małych i średnich firmach jest zbudowana gospodarka naszego kraju? (Ma to oczywiście swoje plusy i minusy). Nie wiem czy to takie dobre jak jest tylko jeden wielki zakład, niż kilka mniejszych... bo jak jest dobrze to jest dobrze, ale jak źle..to tragedia..w przypadku wielu mniejszych... ryzyko jest rozłożone..

 • ~Arteks 2013-01-20
  20:01:36

  0 0

  @afordancja - nie śmieszą mnie małe firmy i mały biznes, wręcz przeciwnie w końcu małe firmy zatrudniają już ponad 60% wszystkich pracowników w Polsce! Natomiast śmieszy mnie budowanie wizerunku miasta na produkcji wycieraczek jak robi to na naszym forum nasz żorski sąsiad ;)

 • ~Afordancja 2013-01-20
  20:24:03

  0 0

  @Arteks, a ok, źle zrozumiałem, to nie będę wchodził w "wasze" sprawy ;)

 • ~~BG 2013-01-20
  22:09:59

  0 0

  Arteks psycholu zaś latałeś po Paruszowcu , wielki "znawca" wszystkiego.Szpiegu już obczaieś kto ile wynajmuje, a co cię to obchodzi. Palma ci już odbija dokładnie kaj kto pierdnie tam Arteks pierwszy od tak sobie , przecież nie masz w tym żadnego interesu.Przypadkiem widzisz zebranie w parku który chcą zlikwidować, bez konkretnego powodu przeleciałeś wszystkie osiedla żeby się wymądrzać jak są pomalowane bloki,piszą o deptaku to ty akurat przechodziłeś ul. Powstańców i widziałeś ile tam nowych sklepów jest.Otwórz ty sobie okno i zrób baranka takiego fajnego bo normalnie w dupie szczypie jak wchodzę na forum i widzę twoje wpisy

 • ~ 2013-01-21
  00:56:22

  0 0

  @Afrodancja, dobre naprawdę się ubawiłem bo to gadka typowego leminga. W Polsce jest bardzo źle, ale żeby coś zmienić to trzeba sobie zdać najpierw sprawę ze skali zapaści a potem spróbować odbić się od dna. Tymczasem słyszę brednie o "zielonej wyspie". Zaciąga się kredyty w Banku Światowym, odrzuca pomoc zagraniczną samemu jej udzielając Grecji,szasta się publicznymi pieniędzmi, itd.jednocześnie leży do góry brzuchem utwierdzając głupszą część społeczeństwa w świadomości, że "jest super, więc o co ci chodzi?". Godząc się z tym co jest i pogrążając gospodarkę nigdy nic się nie zmieni! Na Białorusi też się dostosowują, uważają że wystarczy trochę pokombinować, może czasem "sprzedać się" (może do Dubaju?) i jakoś przeżyć. Nie żal mi cwaniaków i pustaków z pozałatwianymi miejscami pracy, którzy "cokolwiek potrafią". Szkoda mi uczciwych i mądrych ludzi którzy wyjadą zagranicę i tam będą mieli szansę godnie żyć.

 • ~Afordancja 2013-01-21
  09:39:25

  0 0

  @nti dobrze, że się ubawiłeś, ale piszesz jak typowy naiwniak czy może nieudacznik, sam nie wiem ;) Ja o jednym ty o swoim, ale ok. W "zieloną wyspę" i że jest jakoś rewelacyjnie "wierzą" tylko chyba tacy jak Ty, i na tym opiera się ich życie, którzy to zwalają swoje niepowodzenia życiowe na inych. Którzy myślą, że jak zmienią jednych polityków na innych (niezależnie od opcji) to będzie im teraz dobrze, bo inni obiecają im, nie wiem co będzie w modzie, Irlandia, Japonia, Węgry, może Niemcy. I wierzą, że jak ktoś powie, że jesteśmy "zielona wyspą" w sensie wzrostu PKB to znaczy, że u nas jest dobrze...ehhh w jakim Ty świecie żyjesz? Jeśli chodzi o politykę ekonomiczną to też się z nią nie zgadzam (nie tylko z filozofią polskiej gospodarki, no ale inne mniej mnie interesują), ale rozpisywać się tu o tym nie będę. Czy ty naprawdę wierzysz, że nadejdą takie czasy w Polsce, że ludzie którzy nic nie potrafią zaczną zarabiać po minimum 2,5 tys.? Piszesz o jakimś godzeniu się, to powiedz co Ty robisz takiego, że się nie godzisz na to? Tylko nie mów, że opiera się to na głosowaniu na partię A czy B? Jeżeli tak, toś naiwniak :P jak Ci od "zielonej wyspy" hehehe, powtórzę co zawsze mówię "jakie społeczeństwo taki kraj i politycy". Moja filozofia działania nie opiera się na walce politycznej, a na działaniu aby było mi lepiej, proste, rozwijam się, kombinuję, próbuję coś zmienić i nie narzekam.

 • ~ 2013-01-21
  18:37:40

  0 0

  Do koleżanki powyżej - Kto nie kombinuje ten nie ma? Patrząc tylko na czubek swojego nosa każdy kto ma okazję na przekręcik to z niego skorzysta. A ile i jaki to, zależy tylko jakie zajmie stanowisko i jak bardzo jest zachłanny. Polityk prywatyzujący pod stołem za kopertę kolesiom firmę, znany samorządowiec w stolicy kraju a może nadzorujący przetargi? Spójrzmy - Polaków uważają za złodziei i kombinatorów. Czy to są te umiejętności, których brakuje tym "niezaradnym i nieprzystosowanym" Polakom, którzy rzekomo nic nie umieją? A może to jedyna metoda na zarobienie na chleb w tym kraju? Twoje słowa "jakie społeczeństwo taki kraj" sumując z twoim punktem widzenia "Moja filozofia opiera się na działaniu aby było mi lepiej" jest niestety w tym społeczeństwie powszechny, ale być może w wielu przypadkach uzasadniony. Na jakim ja świecie żyję? Cywilizowanym a ty? :-) Nie jestem konformistą, stąd mój sarkazm na temat tego że wszystko jest porąbane w tym kraju. Po prostu się z tym nie zgadzam i uważam że nie udając że jest super i nie idąc przez życie w jednym rzędzie razem z lemingami już dokładam swoją cegiełkę do budowania lepszego jutra.

 • ~Afordancja 2013-01-21
  20:25:12

  0 0

  @~nt, jedno ze znaczeń kombinować to też "szukać rozwiązania problemu, zastanawiając się nad nim", każdy mierzy swoją miarą ;) , ale wiedz, że mi chodziło o pozytywne znaczenie tego słowa, chodzi zwykle o to, że nie narzekam tylko działam, a byłem już w życiu w b. ciężkich sytuacjach. I tak robię, tak, żeby było mi lepiej, i nikomu gorzej (a i lepiej znajomym, o ile to możliwe,nie będę się rozpisywał), mam też wizję naprawy "świata", ale ciężko i wolno na razie mi idzie ;) , inni za to wolą narzekać, narzekać i jeszcze raz narzekać i myślą, że nie są konformistami bo...narzekają, ale co to zmienia? Wg. mnie kompletnie nic.Polacy wśród Polaków może uchodzą za złych złodziei i kombinatorów, ale uchodzą też, za "kombinatorów" którzy potrafią wiele np. naprawić (poradzić w trudnej sytuacji) i pracowitych i wykształconych ludzi. Podsumowując, nie dzielę ludzi na "pismanów","lemingów" i innych, i nie dowartościowuje się tym ,że nie jestem "lemingiem" czy "pislamistą", a skoro nimi nie jestem to zmieniam Polskę..bez przesady, a mówiąc, że nie narzekam ma na myśli, że nie jest to w mojej naturze, jest kupa lepszych rzeczy do zrobienia.A Twoją "cegiełkę" którą dokładasz w ten sposób(narzekanie i nic więcej), wybacz, ale uważam za nic nie wartą, która nic nie zmieni przez pokolenia i przez takie coś uważam, że stoimy często w miejscu. Na szczęście nie wszyscy tacy są, niektórzy w tych ciężkich czasach nie poddają się i właśnie działają...

 • ~ 2013-01-21
  21:12:30

  0 0

  Tak tak, nie poddawajmy się... Dalsza dyskusja nie ma sensu, szkoda naszego czasu.

 • ~Afordancja 2013-01-21
  21:18:21

  0 0

  @~nti, hehe, z tym się mogę zgodzić, szkoda naszego czasu. Pewnie dalej każdy obstanie przy swoim, Ty dalej zostaniesz narzekaczem i to Twoja cegiełka w rozwój naszej cywilizacji, ja będę robił dalej swoje i coś próbował a nie narzekał ;) . Każdy ma swoją "strategię życia". Pewnie każdy na starość oceni jak jego życie wpłynęło na otaczający go świat.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2550