zamknij

Biznes

Prezydent ustępuje taksówkarzom

2009-12-18, Autor: Patrycja Wróblewska
Rybniccy taksówkarze zbuntowali się przeciwko przyjętej przez radę miasta uchwały o zwiększeniu liczby taksówkarskich. Prezydent Adam Fudali obiecał anulowanie uchwały i zastosowanie innych rozwiązań.

Reklama

W listopadzie informowaliśmy o niezadowoleniu rybnickich taksówkarzy, z powodu podjęcia uchwały przez rybnicką Radę Miasta, która mówi o wydaniu 65 nowych licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką.

> Przybędzie taksówek. Taksówkarze załamani

Okazuje się, że o planach podjęcia nowej uchwały zostały poinformowane zaledwie 3 korporacje taksówkarskie, co stanowi zaledwie 30% osób wykonujących zawód taksówkarza.

Taksówkarze z Rybnika zdecydowali o zamanifestowaniu swojego niezadowolenia i wystosowali pismo do prezydenta Rybnika, w którym w szczegółowy sposób przedstawili swoje racje. - Zlikwidowanie dworca PKS i niektórych pociągów spowodowało, że zainteresowanie naszymi usługami jest mniejsze niż kiedyś. Rybnik jest jednym z miast, w którym liczba zarejestrowanych samochodów na jednego mieszkańca jest największa. W ościennych miastach wstrzymano wydawanie nowych licencji, a to sprawia, że Rybnik stał się „przytułkiem” dla taksówkarzy z tych miast. Ponadto fatalna infrastruktura, szkody górnicze, brak obwodnic i zły stan nawierzchni sprawia, że zwiększają się koszty utrzymania samochodów – argumentują taksówkarze. - Należy zastanowić się nad tym, czy taksówkarz ma być traktowany jako zawód, działalność gospodarcza czy hobby dla górniczych emerytów. To właśnie przez tych ostatnich konkurencja staje się tylko pustym słowem, bo zaniżają ceny do granic możliwości, gdyż nie mają finansowych obciążeń, związanych z wykonywaniem tego zawodu – dodają.

W odpowiedzi na list rozgoryczonych taksówkarzy, prezydent Rybnika zorganizował spotkanie. Po wysłuchaniu argumentów taksówkarzy oraz przedstawieniu racji jakimi kierowano się przy formowaniu zapisów uchwały, prezydent obiecał pomóc taksówkarzom. - Zwrócę się z prośbą do Rady Miasta Rybnika o utrzymanie w 2010 roku, dotychczasowego limitu 135 licencji. Ma to być pilotaż, uzasadniony m.in. utrudnieniami w ruchu, związanymi z zaplanowanymi na przyszły rok remontami kilku ważnych dróg w mieście – mówił Adam Fudali. - Mogę obiecać również, że zadbam o zorganizowanie kilku miejsc dla taksówek na Dworcu Komunikacji Miejskiej– dodał.

Takie rozwiązanie zadowoliło taksówkarzy. - Prezydent zaprosił nas na posiedzenie Komisji Komunikacji i Transportu Zbiorowego, wtedy zapadną ostateczne decyzje – powiedział Tomasz Damel z Radio Taxi Duet. - Propozycja prezydenta bardzo nas usatysfakcjonowała. Włodarze naszego miasta chyba w końcu zrozumieli, że nie ma sensu porównywać Rybnika do Bytomia czy Tychów, gdzie funkcjonuje bardzo dużo taksówek, lecz miasta te są częścią dużej aglomeracji. Póki co Rybnik jest miasteczkiem i z cała pewnością nie ma zapotrzebowania na kolejne 65 taksówek jeżdżących po ulicach – dodał.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (46):
 • ~ 2009-12-18 12:10:22

  Fudali sam uchwalił swoją większością, a teraz niby obrońca uciśnionych mówi, że poprosi radnych. Swoich radnych, którymi i tak steruje. Fudali, BSR i PiS, to jedno. Więć Panie prezydencie - bez takiej ściemy, że robi się pan dobry. Bo pomyślę, że celowo pan to robi, że sobie notowania poprawić. . .

  0 0
 • ~hydro 2009-12-18 13:21:46

  Panowie taksówkarze 50zł za trasę 10km to wam w głowach się poprzewracało, a koszty utrzymania samochodu to żaden argument i dziurawe drogi, święte krowy jesteście i boicie się konkurencji.

  0 0
 • ~Pradom 2009-12-18 15:33:10

  Słowa uznania ze ugodowość z mieszkańcami miasta, a przynajmniej jej częścią........ baty za schlebianie populistom i socjalistom. "że zainteresowanie naszymi usługami jest mniejsze niż kiedyś...." a może dlatego, że ceny są horendalnie wysokie? "Należy zastanowić się nad tym, czy taksówkarz ma być traktowany jako zawód, działalność gospodarcza czy hobby dla górniczych emerytów......" a kogo z mieszkańców to obchodzi, dla nas ważna jest cena i czas?

  0 0
 • ~Pradom 2009-12-18 15:35:12

  a może ja zaprotestuję przeciwko płatnym słupom ogłoszeniowym - ten post zaskakująco wcześnie zniknął z serwisu

  0 0
 • ~rybnickicaly 2009-12-18 16:04:01

  do F Tomala : Szacunek Kolego widzę że czujesz "blusa"! Klasyczny przykład naszego "władcy" i jego "mięsa do głosowań", jak zrobić sie widocznym medialnie - to taki dobry ten nasz ... i wspaniały, wyrozumiały i dobrzoduszny, mądry i serdeczny ....

  0 0
 • ~marekm71 2009-12-18 16:30:34

  W Gliwicach jest 400 taxówek w Rybniku 135 taxówek czyżby Gliwice miały 3 razy więcej mieszkańców ?

  0 0
 • ~charlie 2009-12-18 18:10:59

  Znowu dochodzimy do kompletnych absurdów i zastanawiania się, które rozwiązanie będzie dobre a które złe. Nie da się tak zrobić żeby wszystkich zadowolić. Jedynym rozwiązaniem do przyjęcia jest rozwiązanie opierające się na sprawiedliwości a w sprawach szeroko rozumianej gospodarki na logice. Nie widzę tutaj ani sprawiedliwości ani logiki. Przyznawanie licencji czy w innych wypadkach pozwoleń, w ogóle jest wynaturzeniem. Już pomijam fakt, że kompletnie sprzeczne z prawami logiki i wolności jest zabranianie mi tego żebym sobie założył na dach samochodu tabliczki z napisem TAXI jeździł po mieście i woził ludzi. Nie widzę żadnej logicznej przesłanki, dla której coś takiego jak licencje miały by istnieć. Tutaj nie zgadzam się z prezydentem.

  0 0
 • ~Wachu 2009-12-18 19:26:32

  Ciekawe po ile się taksiarze zrzucali...

  0 0
 • ~igla 2009-12-18 22:14:27

  Charlie czy np. to co się dzieje w Austrii jest wynaturzeniem, i żyje się tam źle?

  0 0
 • ~zwyklyobywatel 2009-12-18 22:25:58

  No i ja sie pytam - GDZIE TU WOLNY RYNEK?? skoro juz tak zeszli z cenami to dlaczego sie boją konkurencji? przeciez niżej sie zejść nie da! czyżby nie mówili wszystkiego? niech sobie prezydent sam odpowie dlaczego ludzie nei pozwalają sobie na podróże taxi w naszym mieście! sory, ale ja tez nei lubie przepłacać, a gdzieś indziej sie da normalne ceny utrzymać, a rybnik to zawsze zaściankowa mentalność! NIECH SIE KONKURENCJA WYKRWAWIA NA NISKICH CENACH SKORO SĄ NA GRANICY OPŁACALNOŚCI!

  0 0
 • ~ 2009-12-18 22:26:36

  co do emerytowanych gornikow (czyli emerytura przynajmniej 2000) powinno byc wstrzymywane wyplacanie swiadczen, jesli chca wciaz pracowac, wielu z nich dostaje z 5 zl/h(zanizaja zarobki wielu osoba, np na budowach itd), co wystarcza im na "drobne wydatki" (uzywki itp), a emeryturke inkasuje "baba":)

  0 0
 • ~charlie 2009-12-18 22:55:46

  igla_row nie interesuje mnie Austria i czy jest tam dobrze czy źle, ale jeśli mam się wypowiedzieć na jej temat to O.K. Jak już wielokrotnie pisałem a czytając to co napisałem albo pominąłeś, albo nie zrozumiałeś. Prawo nie ma być dobre, czy złe, prawo ma być SPRAWIEDLIWE. To prawo, które jest w Austrii i nie tylko w Austrii jest zwyczajnie niesprawiedliwe i nie logiczne. Bo czy logicznym i sprawiedliwym jest to żebym ja się musiał kogokolwiek prosić o to czy z MOJEGO samochodu mogę zrobić TAXI? Nie, nie jest to ani sprawiedliwe, ani logiczne, ani tym bardziej normalne. Jeżeli prawo jest dobre dla 99% obywateli, złe dla 1% a przy tym niesprawiedliwe ja go popierać nie będę. Jeżeli prawo będzie dobre dla 1% obywateli, złe dla 99% a przy tym sprawiedliwe to ja takie prawo rozumiem i popieram. Dlatego, jeszcze raz powtarzam, zarówno licencje czy wszelkiego rodzaju pozwolenia jak np. na sprzedaż alkoholu, wycinka drzewa na mojej działce itd. itd. uważam za głupie, niepotrzebne i zrywające z ideą wolności. I odpowiadając już konkretnie na Twoje pytanie. Nie wiem jak się żyje w Austrii, ale jeżeli jest tam takie prawo to na pewno nie żyje się sprawiedliwie.

  0 0
 • ~Wachu 2009-12-19 08:51:22

  PRADOM temat o słupach zniknął bo niektórzy (w tym ja) zaczęli publicznie pokazywać wyliczenie ile firma zarobi wieszając tylko 8 plakatów dziennie na słupie i dodatkowo pokazało się w komentarzach info o warunkach przetargu gdzie dając o 42 % lepszą cenę przegrywało się przetarg bo konkurencja dała "ładniejszy" rysunek słupa.

  0 0
 • ~ECh 2009-12-19 09:03:56

  charlie01, widzę, że są jeszcze osoby na tym forum, które potrafią bez bicia piany, logicznie przedstawiać swoje racje. Szkoda tylko, że tych osób jest tak mało. Popieram Twoje przemyślenia odnośnie taksówek.

  0 0
 • ~sfjenty 2009-12-19 11:07:34

  Czyli dalej będzie się jeździło starymi trupami... W Londynie za trasę taką jak z Nowin na rynek płaciłem 12zł w Rybniku 10 i to bez rachunku... Fakt, że tam auta dużo tańsze ale za to naprawy i paliwo droższe. Oczywiście nie czarnym taxi tylko mini cabem czyli zwykłą osobówką.

  0 0
 • ~Justyna77 2009-12-19 22:50:49

  Z poniższych komentarzy widzę, że wszyscy
  Państwo muszą baaardzo zazdrościć taksówkarzom. TAK! Zdecydowanie są to ludzie, którzy zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie i strasznie dziwne jest, że bronią swoich miejsc pracy. Przykro słyszeć takie opinie od ludzi, którzy mają zerowe pojęcie o pracy taksówkarza, kosztach utrzymania samochodu i ilości licencji (charlie01) jakie muszą posiadać taksówkarze. A tak swoją drogą to nie wiem czy chciałabym jechać z człowiekiem, który nie ma papierka na to, że ma równo pod sufitem (tak, charlie01, taki papierek też trzeba mieć a nie tylko postawić sobie koguta na dach!)

  0 0
 • ~charlie 2009-12-19 23:08:08

  Justyna77 czyli kolejna socjalistka, obrończyni uciśnionych. Mało mnie obchodzi ile zarabia taksówkarz czy 3000 zł czy 800 zł. Chodzi o czystą logikę. "A tak swoją drogą to nie wiem czy chciałabym jechać z człowiekiem, który nie ma papierka na to, że ma równo pod sufitem (tak, charlie01, taki papierek też trzeba mieć a nie tylko postawić sobie koguta na dach!)" Ba! droga Pani, ja nawet uważam, że własny gabinet lekarski mogą otwierać ludzie, którzy nie maja nic wspólnego z medycyną. Jakiś np. dekarz, albo piekarz. Bo czy to jest złe? ja nie widzę tutaj nic złego bo przecież samo istnienie takiego zakładu nie oznacza, że musisz się tam leczyć, właściwie to uznałbym za idiotę człowieka, który chciałby się tam leczyć, ale nie zabroniłbym mieć nikomu takiej przychodni. GŁUPOTĘ TRZEBA TĘPIĆ A NIE JĄ OCHRANIAĆ! tak samo w wypadku taksówkarzy. Wybór należy do Ciebie, kto Cie wozi, to Ty decydujesz a nie głupie przepisy. Jeżeli taksówkarz będzie zły to nie opłaci się mu jeździć bo nie będzie miał klientów. Jeżeli taki taksówkarz, z którym Ty nigdy byś nie pojechała zacząłby zarabiać to ja nawet nie uznałbym go za świetnego taksówkarza a raczej za kretynów tych, z którymi Ty akurat byś jeździła. To jest wolność wyboru. To ja decyduje z kim chcę jeździć i czy będzie on miał doświadczenie, będzie dobrym kierowcą czy złym, uprzejmy czy cham. Jednak nigdy nie pogodzę się z tym, że o tym z kim mam jeździć będzie decydował jakiś urzędnik za mnie. I tak samo w każdej innej dziedzinie życia.

  0 0
 • ~sfjenty 2009-12-20 08:02:31

  Trudno się nie zgodzić z charlie01. To samo jest z licencjami na agenta nieruchomości. Teraz trzeba mieć wykształcenie wyższe kierunkowe, żeby dostać licencję i pracować jako odźwierny czyli otwierać i zamykać drzwi mieszkań... Profesor nauk medycznych, geolog, polonista, politolog, iżynier mechanik, piekarz czy ksiądz nie może być takim odźwiernym bo państwo mu nie pozwala. A każdy z nich może sobie kupić ile chce domów czy mieszkań a następnie je sprzedać nie będąc licencjonowanym agentem! Ci sami ludzie nie nadają się też na taksówkarzy gdyż nie mają licencji ale mają prawo wozić do woli autostopowiczów. Jest to forma ZNIEWOLENIA. Cały system studiów wyższych, licencji, zezwoleń, itp. jest zniewoleniem w celu wyłudzenia pieniędzy od mas dla jednostek. Ludzie już zapomnieli, że kiedyś nie było licencji a oprocentowanie kredytów było nielegalne i surowo karane.

  0 0
 • ~gorkaz55 2009-12-20 10:43:02

  Chciełbym Przypomnieć Taksówkarzom że jet wolny rynek a nie robić monopol jak wam się nie podoba to zmieńcie zawód

  0 0
 • ~ 2009-12-20 10:56:29

  Proponuję w ramach sprawiedliwości społecznej, zacząć wydawać licencję na prowadzenie straganów, sklepów spożywczych, stoisk ze skarpetkami, stoisk z warzywami, sklepów z używaną odzieza, sklepów z nową odzieżą i budek z hot dogami. To wszystko w ramach obrony miejsc pracy już istniejących. No bo jakim prawem ktoś chce otworzyć nową budkę z hot dogami ???? I chce tam sprzedawać hot dogi po 2 zł? Ja się nie zgadzam bo w mojej budce hot dogi są po 3 złote i to uderza w moje miejsce pracy. Paranoja, paranoja i jeszcze raz paranoja.

  0 0
 • ~Justyna77 2009-12-20 12:23:23

  Drogi Charlie01 - daleka bym była od nazywania kogoś socjalistą czy anarchistą po jednym komentarzu. I proszę Cię, nie wmawiaj sobie że masz monopol na rację - bo tak nie jest. I przykro to powiedzieć, ale nie wiem czy zadajesz sobie sprawę jak mało sensowne jest to co twierdzisz - ja naprawdę wolałabym się nie przekonywać na skórze swojej czy nawet Twojej, że ktoś nie ma licencji na prowadzenie gabinetu stomatologicznego czy prawa jazdy jeżdżąc taksówką. i widzę również, że nie do końca rozumiesz mechanizm wydawania licencji przez miasto - Prezydentowi nie chodzi wcale o zwiększenie konkurencyjności, bo już w tej chwili zapotrzebowanie jest niewielkie, ale o zysk do kasy miasta za przeprowadzenie kursu oraz wydanie licencji. Taki zysk to kilka tysięcy złotych od jednej osoby. A w końcu jest co łatać.

  0 0
 • ~Wachu 2009-12-20 12:27:42

  JOSEPH Ty nie podsuwaj farbowanemu na rybniczanina szałaciorzowi takich pomysłów bo zaraz faktycznie takowe licencje wprowadzi a system ich wydawania będzie zapewne bardzo "przejrzysty" i "uczciwy"

  0 0
 • ~charlie 2009-12-20 13:17:57

  Co tutaj wnioskować? Ktoś kto jest za kontrolą państwową czy jakakolwiek inną i chce sztucznie kontrolować rynek jest SOCJALISTĄ i nie ważne czy mu się to podoba czy nie, czy się do tego przyznaje, czy wręcz przeciwnie. Zachowujesz się jak Schetyna w tym filmie: http://www.youtube.com/watch?v=NGNlgXo3dbw. No identyczne zachowanie jak Twoje. Mówi, że jest liberałem a zachowuje się jak socjalista. Niech Cie nie obchodzi do jakiego ja bym chciał lekarza chodzić, z usług jakiego taksówkarza chciałbym korzystać i komu chce powierzać nauczanie moich dzieci. BO TO JEST MÓJ WYBÓR I NIC NIKOMU DO TEGO!!! Wolność polega na tym, że to ja decyduję czy mnie będzie leczył ktoś po studiach czy piekarz. Masz zawsze prawo spytać taksówkarza o papierek świadczący o tym, że ma badania psychiatryczne, z których wynika, że jest normalny. Niestety tacy ludzie jak Ty nie chcą zwalczać głupoty tylko ją chronić i to jest najgorsze. Bo kiedy jakiś głupek będzie się leczył u piekarza dobrze na tym nie wyjdzie, tylko, że już następnym razem się zastanowi nad swoją głupotą. Kontrolowanie wolnego rynku prowadzi jedynie do tego, że ochraniamy ludzi głupich a nie ma nic gorszego dla rozwoju głupoty ludzkiej niż jej ochrona. Nie obchodzi mnie z jakich pobudek Fudali zdecydował się nie przyznawać większej ilości licencji bo nie o to mi chodzi. Chodzi o to, że licencje czy pozwolenia są kontrolą państwa. A kontrola państwa= SOCJALIZM. Czyli brak sprawiedliwości, wolności i zwyczajnej logiki.

  0 0
 • ~tommi 2009-12-21 07:55:45

  ~sfjenty, nie wydaje Ci się , że absolwent wyksztalcony w kategoriach "darmowego szkolnictwa" w kierunku np medycznym, czy technicznym nie powinien mieć przynajmniej na poczatku prawa zmiany kierunku wykonaywania działalności? "slizganie" się na dziwnych kierunkach w celu pozyskania wyłacznie wykształcenia wyższego powinno juz byc dawno rozwiązane.

  0 0
 • ~benek 2009-12-21 09:02:39

  Przecież od dawna wiadomo, że większość taksówkarzy, to ściemniacze. Portwierdza to fakt, że ostatnio na tej samej kilkukilometrowej trasie, o tej samej godzinie, w tym samym dniu tygodnia i w tej samej korporacji taksówkarskiej płaciłem za przejadz taxą różne ceny. Trasa z w centrum miasta - na PKP w Rybniku, ceny od 10-14 zł!. Niech mi to ktoś racjonalnie wytłumaczy, bo ja nie jestem w stanie tego pojąć. Najpierw więc panowie i panie taksówkarze bądźcie uczciwi, a później wymagajcie od innych:(

  1 0
 • ~marcin_o 2009-12-21 09:07:50

  Jak PLAY wchodził na rynek to wszyscy mówili po co nam kolejny operator? Mimo sprzeciwów innych operatorów UKE sprzedał częstotliwość nowemu graczowi aby zwiększyć konkurencję i obniżyć ceny połączeń tel. Jednak w przeciwieństwie do naszego p. Prezydenta pani Prezes UKE dbała o dobro wiekszości obywateli a nie trzymających władzę operatorów. No ale do tego trzeba mieć jaja. Jeśli pan F przejmuję się bardziej dobrem ~135 taksówkarzy a nie dobrem ~150tys obywateli to coś tu śmierdzi. Pytanie czy INNE czynniki nie wpłyneły na decyzję p. Prezydenta?

  0 0
 • ~parapsychopatolog 2009-12-21 09:30:44

  benek: podam Ci racjonalne wytłumaczenie. Akurat mało jezdżę taxi bo mieszkam daleko od centrum i płacenie 40 PLN za taką przyjemność mnie nie interesuje. A co do różnych opłat na tej samej trasie to związane jest to z konstrukcją taksometru, który nie oblicza stawki wyłącznie na podstawie kilometrów ale również czasu. Ta sama trasa przejechana w dłuższym czasie jest droższa.

  0 0
 • ~Justyna77 2009-12-21 09:38:16

  Charlie, a kto Ci broni się leczyć u piekarza?? Nie słyszałam żebyś nie mógł tego robić na własne życzenie. I swoją drogą kto Ci każe jeździć taksówkami. A tak swoją drogą brak kontroli Państwa to anarchizm, a to się chyba nie sprawdzi. I nie dorabiaj sobie różnych dziwnych historii do mojej osoby bo naprawdę mnie nie znasz.

  0 0
 • ~charlie 2009-12-21 10:42:36

  No niestety gdyby ktokolwiek się dowiedział, że leczę się u piekarza ten człowiek miałby na głowie policję i prokuraturę za nielegalne prowadzenie praktyki lekarskiej. Twoja wypowiedź to ewidentne wykręcanie się bo dobrze obydwoje wiemy, że jest niemożliwym założenie gabinetu lekarskiego przez kogoś kto nie ma wykształcenia kierunkowego. To był tylko przykład, wiadomo, że nie leczyłbym się u piekarza. Chodziło mi jedynie o niezrozumiałość dlaczego ten piekarz legalnie nie może założyć działalności gospodarczej opierającej się na praktyce lekarskiej. "Kto Ci każe jeździć taksówkami" Oczywiście nikt, ale to nie jest wytłumaczenie dlaczego ze swojego samochodu TAXI nie mogę zrobić. Nie potrafisz obronić tej głupiej teorii, która broni licencji, czy pozwoleń. Brak kontroli państwa nad gospodarką to kapitalizm a nie anarchizm. W dzisiejszym świecie niezwykle rzadko spotykany (np. wbrew temu co się mówi w Polsce go nie ma). Innymi słowy kapitalizm to liberalizm gospodarczy. I wręcz odwrotnie jest niż Ci się wydaje ja jestem za kontrolą państwa, ale nie gospodarki. Władza musi być silna. Nie może opierać się na złej demokracji, w której wola większości głupków może zmusić państwo do np. socjalizmu gospodarczego. Ja jako stricte konserwatysta jestem monarchistą. Władza wypływająca z tradycji, kultury i religii danego państwa jest władzą najsilniejszą. Nie są jej potrzebne dupiate przepisy, monarchy nie powinien kontrolować lud bo ten z zasady jest za głupi żeby rządzić.

  0 0
 • ~charlie 2009-12-21 10:44:06

  Czego najlepszym przykładem jesteś Ty i Twoje socjalne zapędy. Pod moimi postami na forum zawsze widnieje sygnatura "Obecność polityczną tłumu wieńczy zawsze rodzaj piekielnej apokalipsy" i to jest chyba najlepszy przykład, że do anarchisty mi daleko.

  0 0
 • ~nadia_89 2009-12-21 19:18:58

  Wiadomo ze taksówkarza się nie podoba... bo musieli by ceny obniżyć , ale mi jako klientce o wiele bardziej by się to spodobało gdyby więcej było tych taxi , ceny niższe, krótszy czas oczekiwania same plusy. Skoro taksówkarzom się nie spodobało to nam mieszkańcom tez się ma prawo nie podobać. A może by się tak skrzyknąć i podpisać petycje skoro Pan Prezydent poszedł na ugodę przy jakiejś części głosów liczby wszystkich taksówkarzy których jest notabene chyba tyle ile licencji czyli 135, a więc wystarczy pozbierać kilkadziesiąt-kilkaset głosów mieszkańców którzy są przeciw i Pan Prezydent będzie miał dylemat.

  0 0
 • ~ 2009-12-21 19:47:27

  No i będziemy mieli mniej oszustów w Rybniku z czego się cieszę bo 135 oszustów już naw wystarczy. Dobrze, że człowiek ma dużo znajomych i korzysta się z ich usług niż z tych złodziejskich taksówek.

  0 0
 • ~slmen 2009-12-21 21:32:43

  nadia_89 to jest świetny pomysł, zróbmy petycję jako klienci którzy chcą mieć wybór a nie narzucone ceny i kiepskiej jakości usługi tzn. gburowatych taksówkarzy, zdezelowane samochody. Może powstanie w Rybniku jakaś korporacja z prawdziwego zdarzenia z nowymi samochodami jednej marki w jednym kolorze i konkurencyjnymi cenami dla tych górniczych emerytów dorobkiewiczów. Bądźmy na europejskim poziomie skoro jesteśmy w UE.

  0 0
 • ~benek 2009-12-22 08:46:50

  Parapsychopatologu, nie ściemniaj mi o czasie. Napisałem przecie, że warunki były stałe - czas też był ten sam. Dodam, że śmigałem taxą wczesnym rankiem, kiedy miasto było zupełnie puste. Czyż to nie dziwne, ze ceny były o kilka złotych różne - i to w tej samej firmie taksówkarskiej, z której usług już nie zamierzam korzystać.

  0 0
 • ~benek 2009-12-22 08:48:15

  Dodam jeszcze, że nic tak nie wychodzi na korzyść klienta, jak zdrowa konkurencja. Tylko, że w przypadku rybnickich taksówkarzy ona zdrowa nie jest.

  0 0
 • ~rybnickicaly 2009-12-22 09:36:04

  Co do konkurencyjności naszych taxówkarzy, to uważam że między sobą nie konkurują. Z pod delicji do niedobczyc w środku nocy w weekend zapłaciłem 50,- a jak mnie wiózł taxówkarz z radlina to tylko 30,- w tych samych warunkach. Spokojnie mogę powiedzieć że Rybnik obsługuje więcej niż 135 taksówek.

  0 0
 • ~8monika 2009-12-22 10:09:02

  do ~charli01 popieram Twoje zdanie w każdym calu . DO ~justyna77 przypuszczam , że Twoje zdanie nie ma związku z politycznymi poglądami po prostu jesteś pewnie jedną z tych , których to dotknie bezpośrednio dlatego jesteś przeciw uczciwej konkurencji. ograniczona ilość wydanych licencji nie ma z uczciwą konkurencją nic wspólnego ! Jesteś chyba jedyną osobą która wsiadając do taxi pyta o licencję w związku z normalnością taksówkarza. Jest to smutne , że w kraju gdzie tak walczono by zapewnić równe szanse wszystkim zdolnym i dobrym w swoim fachu do dnia dzisiejszego w niektórych dziedzinach to tylko mrzonki . bo to nie jedyna chroniona przed konkurencją elita ( np. korporacja kominiarzy spróbujcie sobie wynająć kominiarza tego którego wybierzecie sami do przeglądu kominiarskiego w waszym domu hehe - to tylko jeden przykład możne je mnożyć ) . Niestety sama pracuję w takim wytworze socjalizmu widzę wady na co dzień i chcąc być uczciwa i obiektywna 100 % racji przyznaję charli01. A co do emerytowanych górników i nie tylko ogólnie emerytów z dochodem jeśli chcą pracować to zawiesić im emeryturkę i to jest uczciwe, a nie ograniczanie ilości licencji. Młodzi wyjeżdżają za chlebem za granice , już dziś różne media straszą mnie , że na moją emeryturę nie będzie miał kto pracować, a może oni też chętnie zasiedliby za kierownicą taxi ale oni nie mają jeszcze koneksji i innych finansowych atutów , że tak powiem.

  0 0
 • ~8monika 2009-12-22 10:11:47

  A co do petycji pomysł supe, sama chętnie ją podpiszę bo mam nadzieję , ze moje dzieci będą , żyły w bardziej sprawiedliwym i uczciwym kraju niż ja. tej nadziei jeszcze nie straciłam .

  0 0
 • ~benek 2009-12-22 10:17:37

  Widać więc, że taksówkarze są w zmowie i dlatego nie w smak im decyzja rady miasta. Jeśli takie są faktyczne ceny, to ja wolę jeździć w Rybniku radlińskimi taksówkami, skoro cena jest prawie dwa razy niższa.

  0 0
 • ~drpedros 2009-12-24 16:31:36

  ciekawe ...., to może anulują też uchwałę o wyższych podatkach lokalnych - np od nieruchomości , anulują uchwałę o ....... . Co komu niewygodne to niech protestuje i anulują. Swoją drogą, to dlaczego chronić grupę zawodową taksówkarzy , niech jest wolny rynek i zdrowa konkurencja. Będzie taniej to ludzie będą więcej jeździć.

  0 0
 • ~kosteczka 2009-12-25 14:29:07

  ale dlaczego taksowkarze maja byc inaczej traktowani???? Konkurencja to konkurencja. Niech nie placza na male wynagrodzenia bo i tak prowadza 2 kasy ta oficjalna z paragonem i ta nieoficjalna- bez paragonu!!! A moze pan prezydent ma z tego korzysci skoro tak z nimi trzyma?

  0 0
 • ~krokoss 2009-12-27 12:20:12

  taksówkarzom może i się to podoba, i tak niektórzy siedzą w tych autkach pod placem wolności całą zmianę, to by jeszcze mniej jeździli i byłoby więcej czasu na "papierosy, pogaduchy i strojenie głupich min". co ma 100 samochodów do utrudnień w ruchu w takim mieście? przepraszam, 'miasteczku'

  0 0
 • ~buchu 2009-12-29 08:53:37

  charlie01 masz rację co do niesprawiedliwości systemu. W tej kwestii zgadzam się z Tobą i na pewno nie tylko ja. Tylko zauważ, że żaden system rządzenia nie jest sprawiedliwy. Zawsze ktoś będzie uprzywilejowany a ktoś poszkodowany. To co wypisujesz to jest utopia, której świat ludzki nigdy nie osiągnie. Gdybyś był u władzy nawet jako monarcha miałbyś swoich popleczników, którzy nie pozwolili by Ci abyś stworzył prawo równe dla nich jak i dla pospólstwa. Wcześniej czy później zginął byś. Bo wyobraź sobie króla, który umożliwia parobkowi czy chłopu równać się z arystokracją i szlachtą. Jestem ciekaw jak długo byś rządził i kiedy szlachta by Cię zaszlachtowała. Dobrze zdaję sobie sprawę, że większość ba wszyscy chcieli by żyć w takim kraju gdzie panuje równość, wolność i swoboda. Niestety takiego stanu nie uda się osiągnąć dopóki na świecie będą pieniądze bo to one dyktują warunki a nie my co jest bardzo smutnym faktem.

  0 0
 • ~buchu 2009-12-29 09:45:06

  charlie01 trochę poszukałem i znalazłem na forum w twoim profilu flagę UPR. Tak więc na tej podstawie domyślam się, że jesteś konserwatywnym liberałem. Jesteś anty licencjonowaniu tylko, że partia, z którą sympatyzujesz w swoim statusie ma taki zapis " Według Unii Polityki Realnej przymus ubezpieczeń powinien zostać zlikwidowany – ubezpieczeniami powinny zająć się firmy prywatne, a w przypadku ubezpieczeń rentowych i emerytalnych – licencjonowane przez państwo. ...". Dlaczego Państwo ma mi zabraniać otwarcia agencji ubezpieczeń rentowych i emerytalnych poprzez wymóg licencji. Tak więc nie wiem jak byś się starał, idealnego prawa i systemu nie stworzysz. Zawsze będzie jakiś przepis, ustawa itp., które ograniczają wolność obywatela.

  0 0
 • ~charlie 2009-12-29 18:16:13

  Ty w ogóle źle wnioskujesz. To teraz plebs ma głos. W systemie monarchistycznym takiego by nie miał. Król jako najwyższa władza państwowa i wspomagająca go arystokracja. Wolność i liberalizm w gospodarce o to chodzi, ale absolutnie nie w rządzeniu, to jest choroba demokracji. Głos dwóch meneli przewyższa głos człowieka mądrego. Nie ma i nie może być wolności w dochodzeniu do władzy. Mieliśmy już jednego Leppera i to wystarczy. Na tym polega mój konserwatywny liberalizm. Co do systemu zdrowotnego jesteś w błędzie. Cytuję z programu wyborczego "UPR opowiada się za prywatyzacją służby zdrowia i DOBROWOLNYM systemem ubezpieczeń zdrowotnych." Poza tym ja też nie jestem debilem i nie wszystko co mówi UPR mi się podoba. Nikt nie mówi o państwie idealnym a o państwie sprawiedliwym, najbliżej tej sprawiedliwości jest UPR.

  0 0
 • ~buchu 2009-12-30 11:50:53

  charlie01 jeżeli jesteś konserwatywnym liberałem to UPR jako partia nie ma prawu bytu według twoich poglądów monarchistycznych. Jeśli krajem ma rządzić monarcha to wskaż mi następcę ostatniego króla dziedziczącego tron po ojcu. Tak więc twoje poglądy są sprzeczne bo chcesz aby krajem rządził król a sympatyzujesz z partią której członków trzeba wybrać w wyborach. Po drugie myślisz, że jak rządził by monarcha to arystokracja pozwoliła by ma liberalną gospodarkę. Powiedz mi z czego taki monarcha i jego poplecznicy utrzymywali by się, jeśli nie było by podatków, ceł itp. Kto płacił by na ich utrzymanie. Zresztą jedna osoba decydująca o losie 40 milionów to niezbyt dobry pomysł. Jeszcze jedno. Likwidacja podatków i prywatyzacja wszystkiego spowoduje, że do szkoły będą chodziły dzieci bogatych ludzi, leczyć będą się tylko zamożni itd. Człowieku zrozum, że przy obecnym najniższym wynagrodzeniu 1276,00 (brutto) czyli 954,96 (netto) kogo było by stać na wykształcenie czy leczenie. Chyba, że UPR zamierza zwiększyć wynagrodzenie 3 krotnie. To wtedy piszę się na to. W Polsce nie ma szans na takie zmiany przy obecnych wynagrodzeniach dlatego UPR nie ma szans.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.