zamknij

Wiadomości

Prezydent Kuczera ma asystentkę i nowego rzecznika. W jednej osobie

2015-02-04, Autor: Wacław Wrana
Po dwóch miesiącach od objęcia stanowiska prezydent Piotr Kuczera powołał swoją asystentkę. Będzie nią Agnieszka Skupień. Z opisu jej obowiązków wynika, że asystentka ma być jednocześnie szefową gabinetu prezydenta i rzecznikiem prasowym. Czy osoba bez żadnego doświadczenia w administracji publicznej podoła tym obowiązkom?

Reklama

Agnieszka Skupień pochodzi z Rybnika, z dzielnicy Popielów. Zna się bardzo dobrze z mieszkającym w Popielowie prezydentem Kuczerą. Przez ostatnie 15 lat mieszkała we Wrocławiu i Krakowie. Jest absolwentką dziennikarstwa i pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Nowa asystentka i rzecznik prasowa nie ma żadnego doświadczenia w samorządzie i administracji publicznej. Zapewnia jednak, że kompetencje do pełnienia tej funkcji zdobyła w biznesie. Jak mówi, przez ostatnie lata pracowała w firmie „produkującej i dystrybuującej odzież na Polskę”. Nie chce jednak zdradzić nazwy tej firmy. Zapewnia, że w poprzedniej pracy była menadżerem i koordynatorem zajmującym się marketingiem oraz kontaktami z mediami.

Informacji o dotychczasowej działalności zawodowej nowej pani rzecznik na próżno szukać w internetowych wyszukiwarkach (jest tylko profil na Facebooku).

Co przekonało Agnieszkę Skupień do przejścia z biznesu do samorządu. - Do zmiany przekonała mnie osoba pana prezydenta. Piotr Kuczera to człowiek, którego szanuję i znam od lat. Na decyzji zaważyła też chęć podjęcia nowych wyzwań i możliwość pracy na rzecz mojego rodzinnego miasta – wyjaśnia swoją motywację asystentka prezydenta.

W ciągu najbliższych tygodni asystentka prezydenta ma się zająć organizacją nowej komórki w strukturach urzędu miasta - biura prasowego. Póki co zakres jej obowiązków tak został zdefiniowany w Biuletynie Informacji Publicznej:

- prowadzenie spraw związanych z organizacją i przebiegiem kontaktów oraz współpracy Prezydenta z: gminami, reprezentacjami gmin i organizacjami samorządu terytorialnego, Rządem RP i Prezydentem RP, Sejmem RP, Senatem RP oraz z indywidualnymi parlamentarzystami, organizacjami społecznymi, pozarządowymi i innymi podmiotami,

- towarzyszenie, asystowanie i pomoc Prezydentowi podczas narad, spotkań, konferencji i wyjazdów służbowych,

- ewidencja i nadzór realizacji ustaleń podjętych na naradach z udziałem Prezydenta, wdrażanie dyspozycji Prezydenta, co do sposobu realizacji zadań,

- realizowanie zadań związanych z funkcjami reprezentacyjnymi i obowiązkami protokolarnymi Prezydenta,

- przyjmowanie gości, w tym zagranicznych, oraz współudział w obsłudze uroczystości z udziałem Prezydenta,

- prowadzenie aktualnego wykazu, banku danych i informacji na temat wszystkich osobistości i instytucji, z którymi gmina bądź jej władze współpracują lub, które są ważne z punktu widzenia interesów Miasta,

- prowadzenie polityki informacyjnej Prezydenta Miasta, a w szczególności:

a) informowanie redakcji prasowych i dziennikarzy o działalności Miasta,
b) organizowanie konferencji prasowych z udziałem przedstawicieli Miasta oraz innych kontaktów z dziennikarzami,
c) przygotowywanie - we współdziałaniu z właściwymi komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta - komunikatów, oświadczeń i sprostowań dla redakcji prasowych i dziennikarzy,
d) przygotowywanie, we współdziałaniu z właściwymi komórkami urzędu, odpowiedzi na skragi i wnioski zgłoszone w środkach masowego przekazu,
e) redagowanie elektronicznej wersji Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miasta Rybnika oraz jego dystrybucja wśród redakcji prasowych i dziennikarzy.

- przekazywanie redakcjom prasowym i dziennikarzom, informacji o terminach sesji Rady Miasta i uchwałach będących przedmiotem obrad oraz organizowanie udziału dziennikarzy w sesjach Rady Miasta - we współpracy z Wydziałem Organizacyjnym,

- udział we wszelkiego rodzaju akcjach promocyjnych organizowanych wspólnie przez Miasto Rybnik oraz redakcje prasowe.

Dotychczasowa rzecznik prasowa Urzędu Miasta Rybnika - Lucyna Tyl objęła stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Promocji i Informacji (naczelnikiem tego wydziału jest Krzysztof Jaroch).

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 22

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (52):
 • ~Kobieta81 2015-02-04 12:03:11

  Po pierwsze kiedyś był ogłoszony nabór, po drugie dobra znajoma? pachnie nepotyzmem. W urzędach nigdy nic się nie zmieni.

  123 3
 • ~markrotka 2015-02-04 12:10:41

  Panie Prezydencie Kuczera miały być ograniczenia w budżecie Miasta a tutaj nowe stanowisko! Bo skoro p. Tyl zostaje zastępcą p. Jarocha. Wcześniej dobrze to funkcjonowało więc PO co i na co? PO to same układy. Gorzej niż za BSR/PIS. Pani Skupień nie ma żadnego doświadczenia w administracji publicznej, coś robiła w firmie odzieżowej. Padnę, PO prostu padnę. Gdzie było ogłoszenie na BIP? Co na to p. Masłowski, który tak chciał dbać o przejrzystość samorządu? No?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  105 2
 • ~halupczok1 2015-02-04 12:15:59

  Pani jest z Popielowa?,a skąd jest Pan Prezydent :) Panie prezydencie proszę pamiętać o tym co Pan mówił w trakcie trwania kampanii

  104 2
 • ~halupczok1 2015-02-04 12:22:15

  Zapomniałam w poprzednim komentarzu. Cytat "Przez ostatnie 15 lat mieszkała we Wrocławiu i Krakowie."Jak można się dobrze znać z mieszkańca scedzając połowę swojego życia poza Rybnikiem. Na obecną chwilę mogę powiedzieć krótko wyborcy zastanawiają się czy to była dobra decyzja oddanie głosu na PIOTRA KUCZERĘ

  83 2
 • ~zorza54 2015-02-04 12:29:37

  Niech zgadnę....Prywatnie psiapsiółka szanownej małżonki Pana prezydenta ?? Oj zaczynam żałować mojego głosu oddanego na Kuczerę.

  109 2
 • ~lukrecja50 2015-02-04 12:34:03

  " Jest absolwentką dziennikarstwa i pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim." A co takie wykształcenie ma wspólnego z administracja publiczną? Po mojemu to te kierunki studiów otwierają drogę by pracować w zupełnie innej branży niz administracja publiczna- raczej gdzieś do gazety, radia czy szkoły. Dlaczego na takie stanowisko nie została wybrana osoba mająca wykształcenie w kierunku administracji? Zwykły szary człowiek chcąc pracować np. jako kierowca musi mieć prawo jazdy, sprzedawca kurs na kasy i książeczkę sanepidu, ślusarza raczej nie przyjmą do piekarni jako piekarza itd wyliczać można w nieskończoność. Owszem był Nikodem Dyzma który bez szkół jakoś dał radę, ale to był film. Dlaczego na takie stanowisko nie "zatrudnia " się osoby z odpowiednim wykształceniem w danym kierunku? A z tego co wiem są szkoły kształcące w tym kierunku ( znajoma akurat robi magistra z administracji i dojeżdża na uczelnię do Sosnowca ) mam nadzieję,ze owa pani rzecznik w najbliższym czasie uzupełni wykształcenie zgodne z obejmowanym stanowiskiem w Urzędzie. No ale jeśli na dane stanowisko nie trzeba mieć stosownych szkół to ogromnie mi żal,ze sama nie zapytałam o pracę w Urzędzie - mam skończona zawodówkę, kurs spawacza no i prawko. MoŻe pani rzecznik się zamieni OBIE BĘDZIEMY MIEĆ PRACĘ Z NOWYMI WYZWANIAMI.

  45 2
 • ~Afordancja 2015-02-04 12:40:13

  Nie rozumiem waszego problemu, jego rzecznik/asystentka jego sprawa, niech bedzie to nawet i jego ciocia, jezeli ma do niej zaufanie i mysli ze podola to jego sprawa..jezeli bedzie kiepskim rzecznikiem to bedzie jego problem(co innego gdyby np. jakas ksiegowa zatrudnil). A rozumiem, wy sie troszczycie o to aby prezydent naszego miasta mial jak najlepszego rzecznika..no tak....;)

  3 27
 • ~Afordancja 2015-02-04 12:43:53

  Ps. Jeszcze przed paroma dniami widzialem narzekania na to, ze nie zmienil, teraz, ze zmienil, jak by byl konkurs, to byly narzekania, ze zmienil, ale jak on moze miec zaufanie do jakiejs tam osoby, przeciez to "obca" osoba...no ale wiem wiem, chcecie aby byl jak najlepszy, o to przeciez chodzi ;)

  1 12
 • ~Tomek_81 2015-02-04 12:50:08

  ~halupczok1 I co z tego że z Popielowa? Ma wziąć na współpracownika babę z targu byle była z innej dzielnicy? Będziemy tą panią chwalić lub krytykować jak pokaże co potrafi. Na razie najważniejsze że nie będziemy już musieli słuchać bzdetów w wykonaniu poprzedniczki.

  2 1
 • ~markrotka 2015-02-04 12:50:25

  Afordancja - wątpliwości rybniczan budzi kilka faktów;brak konkursu, brak doświadczenia, kolejny niepotrzebny etat. Ciekawe czy zareaguje p. Masłowski, który zawsze walczył o przejrzysty samorząd.

  48 1
 • ~monalisa 2015-02-04 12:56:18

  Czyli wyznajemy nadal zasadę "pracę ma ten ,kto ma znajomości"...przepraszam a czy Urząd Miasta to prywatny folwark pana prezydenta??? do wszystkich instytucji państwowych jest ogłaszany nabór,są rozmowy kwalifikacyjne ( choć czasami i tak dostanie pracę córka,syn pani naczelnik) ale przynajmniej z zewnątrz wygląda to tak jak powinno...całe szczęści ja nie głosowałam na pana Kuczerę i teraz mam czyste sumienie...

  47 1
 • ~rob78 2015-02-04 12:57:08

  ~markrotka, Konkurs na rzecznika? Gdyby konkurs wygrała osoba która jest zagorzałym przeciwnikiem prezydenta i ta osoba by się miała wypowiadać w imieniu P. Kuczery? Daj spokój, na rzecznika bierze się zaufaną osobę. Jak nie podoła tej roli i będzie pierdoły opowiadać to świecić oczami będzie tylko P. Kuczera.

  14 0
 • ~Afordancja 2015-02-04 12:57:10

  @~markrotka co do kolejnego etatu nie wiem, pisza, ze laczy 2 stanowiska (tak przynajmniej sugeruje tytul), "problem" pani Tyl jest zapewne wynikiem koalicji. Co do przejrzystosci jest calkiem przejrzysta sprawa..wzial najprawdopodobniej osbobe ktora zna, ufa jej, i mysli, ze sobie poradzi.. co w tym widzisz niejasnego? Sam widzialem ataki na niego, ze dlaczego nie zmieni Pani Tyl, jak moze miec do niej zaufanie itd.? Stad moj wniosek..nie dogodzisz... jak pisalem, gdyby to byla jakas ksiegowa albo cos w tym stylu..mialbym spore watpliwosci...tutaj wchodzi element zaufania. Kazdy oczywiscie moze miec na ten temat swoje zdanie...ja bym wolal wybrac kogos kogo znam..z konkursu.. ciezko konkursowo okreslic poziom zaufania...ale jak pisalem to moje zdanie

  8 0
 • ~felix 2015-02-04 13:00:19

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~daro 2015-02-04 13:13:53

  a miało sie skończyć kolesiostwo powinien być konkurs ogłoszony ludzie patrzcie co zaczyna sie dziać a na tym sie nie skończy nowe rodziny wujki ciotki będą pracować w urzędzie przed tem nie było takiej osoby i wszystko działało szok o radziejowa ona z popielowa

  20 1
 • ~werkk 2015-02-04 13:23:42

  Nareszcie - został wydział Dróg i Ekologi oraz sekretarz, cieszy że zaczyna się wietrzenie szkoda tylko że kosztem nowych etatów. Mam nadzieje że nie na długo na nich zostaną.

  0 4
 • ~felix 2015-02-04 13:29:26

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 1
 • ~mewa74 2015-02-04 13:31:26

  werk, Gdzie ty widzisz wietrzenie? A dla pani Tyl nowe stanowisko jest upadkiem czy awansem? Kiedyś musiała główkować i tłumaczyć każdą głupotę UM, teraz ma cieplutką posadę na stanowisku zastępcy. Myślę, że nie będzie narzekać na tę zamianę.
  Trochę się mnoży tych nowych etatów w UM. Czekamy wciąż jeszcze na wiceprezydenta od spraw kultury i oświaty.

  25 0
 • ~markrotka 2015-02-04 13:53:40

  Ciekawe, czy P. TADEUSZ DYBAŁA będzie interweniował w tej sprawie!!!! Przecież tak mocno się pokazał w czasie debaty prezydenckiej siedząc po stronie PO!!!!!

  23 0
 • ~felix 2015-02-04 14:04:11

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~Afordancja 2015-02-04 14:06:20

  @~markrotka nawet nie wymawiaj jego nazwiska...;) nie karaj nas(forumowiczow) nim.

  10 0
 • ~jojo 2015-02-04 14:15:07

  Nie czepiajcie się wykształcenia bo kto ma wykształcenie administracyjne może Kuczera ? Prezesi spółek skarbu państwa też nie mają wykształcenia do prowadzenia przedsiębiorstw a kierują nimi chociaż nieudolnie (np. kopalniami).
  Rzeczniczka pani premier miała odpowiednie wykształcenie i straciła swoją posadę.Tak więc zobaczymy a później ocenimy.

  20 0
 • ~pz1 2015-02-04 14:39:36

  Chcieliście Kuczery i jego POrządków...voila tak wygląda POwiew śWieżości i nOwych staNdardów Zarządzania TEGO MIASTA

  14 1
 • ~wera 2015-02-04 15:14:52

  Powiew świeżości to będzie jak wywalą starych wyżeraczy z stanowisk obsadzonych ludźmi byłego prezydenta,bo zaplecze i poparcie się skończyło a kompetencji do zajmowania stanowisk jak nie mieli tak nie mają do dziś ,bo niezrozumiały jest fakt jak osoby nie mające żadnego przygotowania zostały dyrektorami i kierownikami.Widocznie Pan Kuczera sam nie posiada odpowiednich ludzi do zastąpienia tych osób,a to bardzo żle wróży na przyszłość.

  7 0
 • ~mewa74 2015-02-04 15:55:08

  w.wer Akurat to, że nowy prezydent nie wywalił od razu wszystkich to uważam za plus. Powinien najpierw przyjrzeć się pracy tych ludzi. Nie może być tak, że nowy prezydent na dzień dobry wywala pracowników poprzedniego. Kto, jaki fachowiec nawet najlepszy chciałby pracować w takich warunkach nie mając pewności co będzie po czterech latach?

  8 0
 • ~wera 2015-02-04 16:38:58

  mawa 74-tak jak piszesz ,żaden fachowiec nie musiał by się martwic co będzie po 4 latach ,ale najpierw musiał by być fachowcem w danej dziedzinie ,dodatkowo powinien sie wykazywac inicjatywami i osiągać sukcesy w tym co robi,mieć poparcie współpracowników oraz osób które mu podlegają ,być na bieżąco rozliczany ze swojej pracy, nie jak dotychczas ,,mianowane'' i obsadzone na stanowiskach poprzez poprawność polityczną ,znajomości ,z przypadku np.śmierci poprzednika(bo taki w tych latach przypadki tez wystąpiły) itp.dzisiaj te osoby polityczne zbankrutowały dzięki wyborowi Pana Kuczery i tylko fizycznie zajmują etaty i nic nowego nie wniosą ,dodatkowo takie metody wybieania tych osobnie mają sensu i racji bytu w dzisiejszych realiach.Jak ma myć nowa jakość to na całego.

  2 0
 • ~ 2015-02-04 16:54:02

  Czekamy teraz na asystentkę Masłowskiego ha ha...

  15 1
 • ~elegant 2015-02-04 18:36:44

  Afordancja wazelina jest obrzydliwa.Typowy przykład hipokryzji władzy.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Żadnej przejrzystości,żadnych uczciwych konkursów nie będzie.To tylko na POtrzeby kampanii wyborczej.Dorwać się do władzy i dzielić co tylko się da.Więcej kasy dla kumpla,stanowisko dla znajomej.A to dopiero początek .By żyło się lepiej.....hasło z kampanii Platformy nadal aktualne.

  18 0
 • ~elegant 2015-02-04 18:40:01

  rob78 nie zaufaną osobę , a znajomą p.Prezydenta Piotra Kuczery z Popielowa. Taka subtelna różnica.Czytaj ze zrozumieniem.

  13 0
 • ~Afordancja 2015-02-04 18:52:38

  Biedny elegant..teraz przez 4 lata będzie musiał pisać tyle na forum... a wcześniej taki spokojny.. ;) Jak napisałem, na takie stanowisko, sam bym wziął kogoś komu powiedzmy, że ufam w większym stopniu niż "losowej" osobie. Jeżeli źle wybrał szybko się o tym przekonany, baa, nawet strzelę, że dowiemy się tego najszybciej od Ciebie(lub ewentualnie od paru osób o dobrze znanych nickach ;) )

  1 2
 • ~tiiki 2015-02-04 18:53:00

  No to się zaczyna - NEPOTYZM i KOLESIOSTWO. Fajnie się wydaje publiczne pieniądze :)

  19 2
 • ~ 2015-02-04 18:59:16

  Rozumiem, że Wszystkie osoby, kótrych tak razi brak doświadczenia Pani Agnieszki pracują w zawodach, gdzie składając CV mieli długoletnie doświadczenie oraz wykształcenie w tych kierunkach...Pozwólmy najpierw się wykazać a dopiero poźniej przejdźmy do oceniania i krytykowania.
  Pozdrawiam Wszystkich życzliwych i mniej życzliwych.

  2 1
 • ~werkk 2015-02-04 19:19:35

  ~mewa74 możesz wyniesienic fachowca w drogach i ekologi ? a jeśli chodzi o Sekretarza przecież to najważniejsza osoba w urzędzie ja bym wolał mieć zaufanego człowieka na tym stanowisku, trudno mieć zaufanie do osoby co 16 lat była zaufaną osobą poprzednika z którym obecnemu Prezydentowi 16 lat nie było po drodze. Fakt że nie należy szukać do tych urzędników na sile miejsca w UM jest UP który jak rządzili wychwalali pod niebiosa, niech teraz z tych usług skorzystają.

  0 9
 • ~mewa74 2015-02-04 19:48:03

  Trudno mieć zaufanie do...
  Ale z drugiej strony trzeba ludziom ufać. Naprawdę jakbyś poszedł do pracy gdzie twoje stanowisko by cię do tego upoważniało to od razu zrobiłbyś czystki czy jednak przyjrzałbyś się pracy ludzi i dopiero wtedy podjął decyzje? Idąc takim tokiem myślenia, to mamy to co mamy. Każdy nowy rząd, minister (czegokolwiek) zazwyczaj uważa, że to co zrobił poprzednik jest beee i dalej wprowadzać swoje zmiany, bo moje jest lepsze. Efekt jest taki, że nigdy nic nie jest porządnie do końca przeprowadzone.

  6 0
 • ~ 2015-02-04 20:48:13

  Pozostaje Nam mieć nadzieję ,że Piotr. M ma ładniejsze koleżanki ,bo innych kryteriów nie ma po za doświadzeniem w branży ozieżowej rzecz jasna ...

  7 1
 • ~Arteks 2015-02-04 21:26:48

  Przykre to jest jak ludzie w Polsce hejtują każdą atrakcyjną osobę, która osiąga więcej od nich samych... Jak zwykle wyłamię się z ogółu różnych nieudaczników i zazdrośników i pogratuluję Kuczerze dobrego gustu. :) Od nowej rzecznik oczekuję przede wszystkim kontaktowości, rzetelności i otwartości wobec mediów i wszystkich których będzie podejmować w urzędzie. A co do Lucyny Tyl to miałem okazję uczestniczyć w jakieś wycieczce "Przewodnik czeka" i chwilę z nią porozmawiać - bardzo sympatyczna, otwarta osoba, widać że pozytywnie zakręcona na punkcie Rybnika. Dlaczego Kuczera miałby nie wykorzystać jej wiedzy i różnych atutów i ją nie awansować? Obu paniom życzę sukcesów i działania na korzyść naszego miasta.

  10 0
 • ~balbinkaaa 2015-02-04 22:02:33

  zaczynam żałować swojego głosu, jeżeli to tak ma wyglądać. że za chwile w urzędzie zobaczymy samych dobrych znajomych prezydenta, żenada, skończyłam administracje na uś i parę razy startowałam w "konkursach" niestety pomimo posiadanego wykształcenia i spełnieniu szeregu innych wymagań bez powodzenia, i tak po 5 letnich studiach mgr pracuje nie w swoim zawodzie a tutaj proszę jak miło, wystarczy mieć tzw. "znajomości" Przykre

  12 1
 • ~obserwathor 2015-02-04 23:07:55

  ~Arteks z Twojej wypowiedzi wynika, że wszyscy którzy mają inne zdanie niż Twoje to nieudacznicy i zazdrośnicy, dzięki, z takim podejściem widać nie dorosłeś do społeczeństwa demokratycznego, a do poprzedniej pani rzecznik, to co z tego,że prywatnie jest sympatyczną osobą (tu się zgodzę ,też miałem okazję Ją poznać), jeżeli w pracy wypowiadała takie rzeczy, że bardziej nadawałaby się do Turnieju Łgarzy (była kiedyś taka cykliczna impreza kabaretowa w Bogatyni, dużo przed naszym Ryjkiem)

  2 0
 • ~Jaro 2015-02-05 06:57:47

  No i sprawdza się to o czym pisałem przed wyborami. Zaczyna się mnożenie etatów w urzędzie i obsadzanie na nich "znajomków". Niestety tak właśnie działa PO, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i centralnym, dlatego nie ma się czemu dziwić. Martwi mnie to, że prezydentura Pana Kuczery trwa już jakiś czas, a on nadal oprócz tworzenia kolejnych etatów nie zrobił niczego konkretnego.

  12 0
 • ~jedrek_1_1 2015-02-05 07:36:11

  Co do zasad wyboru i prawa wygląda to tak, że to jest funkcja polityczna, pozakonkursowa. Fudali miał długo asystenta w postaci Wolnika. Zgodnie z prawem Kuczera mógłby ich mieć nawet 7! A z tego co wiem to prezydent Katowic ma sześciu) http://www.wspolnota.org.pl/index.php?id=9&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bnews%5D=22301&cHash=1ed2c2cccb7d405fc2b5d79412a051c3

  0 4
 • ~myshorek1 2015-02-05 09:32:41

  Faktem jest, że to takiego stanowiska nie trzeba konkursu, choć gdyby był na pewno wyglądałoby to lepiej. Pan Masłowski i pan Student też byli wybrani bezkonkursowo a pan Masłowski dodatkowo miał na tyle rozumu, żeby zaklepać sobie oficjalnie stanowisko, jeszcze w trakcie wyborów, żeby pan Prezydent potem zdania nie zmienił. ~Afordancja nie ma co udawać Greka. Dobrze wiesz, że ludziom piszącym o zmianach chodziło o zmiany w urzędzie i to nie na zasadzie "a teraz wymyślamy nowe stanowisko" tylko wymiany ludzi, właśnie z tych, którzy 16 lat poprzednikowi służyli i o których stanowiska pan Fudali podczas wywiadów powyborczych zabiegał. No ale - jest koalicja PO-BSR więc oczywiste jest, że muszą zostać. I nie mówcie mi, że podczas 16 lat nie dało się ocenić ich pracy i teraz nagle trzeba to robić. W końcu pan Kuczera nie jest pierwszy lepszy, tylko chyba jako radny pracował też, więc jakiś tam dodatkowy wgląd w pracę urzędu miał. Szkoda rzeczywiście, że nie było konkursu, wyszłoby ładniej. Teraz czekam na podział wydziałów, albo tworzenie dodatkowych referatów ;).

  3 0
 • ~myshorek1 2015-02-05 09:42:12

  A to, że tak mało o niej wiadomo, to nawet dobrze :-). Pan Prezydent nie lubi ludzi, o których można coś powiedzieć. Same niepotrzebne problemy no i trzeba się przed Fudalim z ich życiorysów tłumaczyć ;).

  0 1
 • ~daro 2015-02-05 09:56:13

  zawsze tak jest gdy są super posadki i pieniądze powinien być ogłoszony nabór pracowników założe się że na pewno jest osoba która ma pojęcie większe ale tak to jest ja bym mu dał czerwoną kartke-- ilu ludziom jeszcze załatwi tak pracę????--- tak samo w ZTZ było ogłoszenie o na borze ale z góry koleś powiedział mi że ma pewność że sie dostanie bo znał wszystkie pytania widziałem to na własne oczy a potem sie dowiedziałem że to znajomości dyrektorka .Morał taki zatrudnić znajomego niż obcego bo obcy może się zbyt mocno patrzeć na ręce i może być zagrożeniem ----brak słów oszusty złodzieje

  9 0
 • ~Arteks 2015-02-05 10:03:12

  @obserwathor - ja szanuję ludzi którzy mają inne zdanie od mojego, w tym np. ciebie ale nie szanuję hejterów czy debili którzy próbują zaistnieć na różnych forach mimo, że nie mają nic mądrego do przekazania.

  1 0
 • ~rzyt 2015-02-05 13:08:31

  Jak ktoś ma wątpliwości i je wyraża na tym forum to jest hejterem, a jak inny jest za tą inicjatywą to jest laikiem ;) Bo jak można lubić przerost administracji, która jak hydra wypija wszystkie soki. Nawet tarcza egidy nie jest w stanie obronić nas przed demagogią polityków. Uranos został pokonany przez Kronosa, a ten zgodnie z przekleństwem miał zostać pokonany przez swego potomka. Każde poczęte dziecko zjadał, ale raz żona dała mu kamień zamiast noworodka Dzeusa...Panie prezydencie historia pozwala wyciągać wnioski. A my podczas wyborów dostaliśmy kamień do połknięcia... i czekamy na środek wymiotny /też mitologiczny/.

  8 0
 • ~mewa74 2015-02-05 13:42:59

  obserwathor, No niestety praca rzecznika polega na tym, że trzeba tłumaczyć poczynania swoich szefów i robić to w taki sposób, żeby wmówić ludziom, że ci na górze nigdy nie popełniają błędów i zawsze robią wszystko dla dobra ogółu. No i w tym poprzednia pani rzecznik była dobra. Myślę, że Kuczera na dzień dobry nie podłożyłby się i na pewno sprawdził czy na to stanowisko jest wymagany konkurs. Jak widać nie. Cóż, prawa ręka szefa, jak ktoś tu wspominał musi być osobą zaufaną. Mnie tylko dziwi dlaczego pani tak skrupulatnie ukrywa nazwę firmy „produkującej i dystrybuującej odzież na Polskę”. Rybnik to małe miasto więc pewnie prędzej czy później ktoś ze znajomych puści parę gdzie owa pani wcześniej pracowała.

  1 0
 • ~romcost 2015-02-05 20:07:30

  No, oby to się nie skończyło jak w innych podległych miastu Ośrodkach Miejskich i innych organizacjach użyteczności publicznej, gdzie dużo nie brakuje, aby wszyscy pracownicy posiadali takie samo nazwisko, a załoga to niemal jedna wielka rodzina (i nie mówię tu o atmosferze w pracy) - szwagierki, siostry, synowie, koledzy i koleżanki ze szkoły czy poprzednich zakładów pracy, sąsiedzi i nazwijmy to bardzo bliskie przyjaciółki. Zaś podstawowym kryterium przy zatrudnianiu awansach, podwyżkach i premiowaniu to "od kogo jesteś" a nie jakie masz kompetencje zawodowe i doświadczenie... Dlatego też Ci, którzy mają inne nazwisko a tym samym jedyni pracujący uciekają z tam tond daleko.

  4 0
 • ~margot84 2015-02-06 13:44:35

  Ja się pytam na jakich ta osoba została zatrudniona? a) przez konkurs, b) przesunięta z jednego stanowiska w UM na obecne , innej możliwości nie widzę. Może ktoś wie.

  1 0
 • ~ 2015-02-06 17:27:55

  Nie trzeba mieć doświadczenia w nowej funkcji. Grunt, że ma się wiedzę i inteligencję, CŁOWIEK - prawdziwy człowiek jest istotą uniwersalną. Należy dać czas pani rzecznik, nie ujadać bez powodu!

  1 0
 • ~Kurz 2015-02-07 01:10:36


  Jak dziołcha mo dwa fakultety,
  To i tyż głowa mo niy łod parady.
  Bez tóż chca pedzieć Wom niestety,
  Że na tym stołku do se rady.

  2 0
 • ~Woziwoda 2015-02-07 07:58:38

  Akurat to, że jest zaufaną osobą dla prezydenta, to oczywiste i idiotyzmem jest wytykanie tego. Natomiast fakt, że do głowy wpadło jej ukrywanie swojej kariery zawodowej jest żałośnie prowincjonalne.

  9 0
 • ~MQ 2015-02-10 20:03:54

  Ania Ujma rybnickiego magistratu :). Dobre posunięcie, Pani Lucyna Tyl moim skromnym zdaniem nie nadawała się na to stanowisko i być może będzie świetnym wice naczelnikiem. Co do konkursu to prezydent nie miał obowiązku takowego konkursu ogłaszać. Stanowiska asystentów i doradców nie wymagają zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych przeprowadzenia otwartego i konkurencyjnego naboru. To taki specyficzny stosunek pracy. Doradcy i asystenci są zatrudniani na czas pełnienia funkcji przez prezydenta miasta (art. 17 ust. 2 ups) a stosunek pracy ustaje zawsze wraz z zakończeniem pełnienia funkcji przez prezydenta miasta niezależnie od przyczyny jego zakończenia.

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1277