zamknij

Wiadomości

Prezydent do wyborów chce zmienić wygląd centrum Rybnika

2012-11-09, Autor: Wacław Wrana
Stworzenie pięciu placów od kampusu do bazyliki, wydzielenie dużego parku i budowa wielopoziomowych parkingów – to nowe pomysły miasta na ożywienie ulic Sobieskiego i Powstańców.

Reklama

Wczoraj w magistracie odbyły się konsultacje społeczne na temat rewitalizacji zamierających ulic Powstańców i Sobieskiego. Podczas spotkania Marek Wawrzyniak z pracowni Top Project przedstawił rybniczanom przygotowaną na zlecenie miasta koncepcję zagospodarowania przestrzeni miasta od kampusu, przez ulicę św. Jana, Sobieskiego, Powstańców, aż po Plac Jana Pawła II pod bazyliką.

Zakłada ona przede wszystkim poszerzenie funkcji, jakie miałyby spełniać ulice Powstańców i Sobieskiego. Na odnowionej nawierzchni ulic proponuje się wydzielenie środkowego pasa, na którym, w zależności od sezonu, stałyby ogródki piwne, ekspozycje roślinne, organizowane byłyby wystawy i kiermasze.

 

Żeby na nowo przyciągnąć na dawne trakty handlowe rybniczan i mieszkańców regionu, architekci proponują stworzenie pięciu placów, które byłyby miejscami spotkań (miejsca do siedzenia). Ich robocze nazwy to: Plac Wejścia (obok starego kościoła), Plac Światła (na skrzyżowaniu Sobieskiego i św. Jana), Plac Przejścia (na skrzyżowaniu Sobieskiego, Gliwickiej, Powstańców i Łony), Plac Opowieści (na Powstańców) i Plac Wody. Na ostatnim z nich, przez bazyliką, miałaby powstać efektowna fontanna.

 

Integralną częścią koncepcji jest powiększenie i otwarcie przestrzeni znajdującego się obok bazyliki parku. W planach jest m.in. wyburzenie obecnego budynku banku, który „wcina się” w obszar planowego parku.

 

Realizacji tych pomysłów mają towarzyszyć zmiany komunikacyjne. Po pierwsze, przywrócona zostałaby dawna organizacja przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z Gliwicką (za niedawno wykonaną miasto zapłaciło ponad 270 tysięcy złotych). Zlikwidowany zostałby prawoskręt na ulicy Na Górze (samochody nie jeździłyby pod bazyliką). Autorzy koncepcji chcieliby też ograniczyć strumień ruchu na ulicy Kościuszki, a dociążyć nową drogę za Ryfamą.

 

> Zobacz wizualizacje rewitaliacji ulicy Sobieskiego i Powstańców

 

Na to wszystko na lata 2013-2014 prezydent Rybnika planuje przeznaczyć 17 milionów złotych.

 

Obecna na spotkaniu Teresa Bierza - dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy zapowiedziała, że przedsiębiorcy prowadzący działalność w tej części miasta mogą liczyć na wsparcie finansowe z PUP-u na tworzenie nowych miejsc pracy.

 

Niestety, w prezentowanej koncepcji nietrudno było wyłapać sprzeczności i niekonsekwencje. - Jest to wstępna koncepcja, która ma być „szkieletem” i punktem wyjścia do dalszej dyskusji – mówił Marek Wawrzyniak. Z kolei prezydent – Adam Fudali kilkadziesiąt minut później przedstawione wizje nazwał „docelowymi”.

 

Z jednej strony autorzy koncepcji chcieliby ograniczyć ruch samochodów w rejonie bazyliki, z drugiej w dalekosiężnych planach jest budowa dwóch wielopoziomowych parkingów (na przeciwko technikum i na obecnym parkingu między bazyliką a szkołą muzyczną).

 

Urbanista Łukasz Pomykoł zwrócił też uwagę, że koncepcja przestawiona przez Marka Wawrzyniaka w istocie nie jest rewitalizacją. - Prawdziwa rewitalizacja obejmuje zagadnienia techniczno-budowlane, ekonomiczne i społeczne, a ta koncepcja skupia się jedynie na pierwszym aspekcie – zauważył.

 

> Czytaj więcej co Łukasz Pomykoł sądzi o koncepcjach miasta

 

Z kolei Piotr Masłowski z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, które od kilku lat prowadzi konsultacje z mieszkańcami na temat rewitalizacji centrum Rybnika, zasugerował, że realizacja tych koncepcji niemożliwa jest w ciągu dwóch lat. - Ważne, aby z mieszkańcami skonsultować kolejność realizacji poszczególnych etapów – powiedział.

 

Ze strony prezydenta zabrakło też jasnej odpowiedzi na pytanie co z pracami kanalizacyjnymi, które trzeba wykonać w ciągu uic Powstańców i Sobieskiego.

 

Urzędnicy i autorzy koncepcji przekonują, że są otwarci na wszelkie konstruktywne uwagi mieszkańców do przedstawionej koncepcji. Być może, po zebraniu sugestii rybniczan odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone tym planom.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (79):
 • ~a 2012-11-09
  09:51:17

  0 0

  to moze na dzień dobry pierdolnij pan jakis logiczny,schowany i ładny parking, a nie jakies place z dziurami w srodku miasta, niczym po wojnie (nie mowie juz jak pada deszcz, wstyd) a potem zacznij snuć wizje niczym z kosmosu

 • ~janusz_feliks 2012-11-09
  10:17:58

  0 0

  Tak, tak, Panie Fudali... Będzie tak samo, jak z Żorską i Wodzisławską? Tak, jak z licznymi obietnicami, które nie znalazły spełnienia? Ciekawe, czy ludzie po raz kolejny kupią taką ściemę...? Od Pana, Panie Fudali, premier mógłby się uczyć PR-u!

 • ~ 2012-11-09
  10:35:32

  0 0

  Bardzo dobry pomysł Adobe - lepiej bym tego nie okreśił - 'logiczny,schowany i ładny parking".
  Do tego zieleń przez środek ulicy Powstańców, coś w rodzaju pasma ogrodu, małego parku i ludzie zaczną zaglądać do tego jak do pasażu.
  Zliwiidował bym też ten betonowy sarkofag - kryptę Faraona na Placu Wolności i betonową mogiłę w której latem jest gorąco a zimą można zamarznąć zastąpiłbym zielenią.

 • ~Arteks 2012-11-09
  10:43:11

  0 0

  Zostawcie te swoje różne przytyki i antypatie i dyskutujcie o tym co korzystne dla miasta. Ale widzę że niektórzy są tu już tak nakręceni nienawiścią do AF że cokolwiek zaproponuje to zawsze będziecie gderać. Byłem na tej prezentacji i nawet radny PO wyrażał się o projekcie pozytywnie. To trzeba zrobić a z Pomykołem zgadzam się o tyle, że taka dyskusja i prezentacja miała się odbyć conajmniej rok temu. Oczywiście można dyskutować nad pewnymi aspektami tej rewitalizacji ale na pewno nie ją kwestionować. Cieszy mnie to, że w całym projekcie chodzi o coś więcej niż tylko wymiana bruku i że ma się to rozpocząć w przyszłym roku.

 • ~ 2012-11-09
  10:58:00

  0 0

  No i zaczęła się kampania ... ale to tak na marginesie.
  Jestem w pełni poczytalne i przyznaję, że tym razem zgadzam się z Arteksem. Fajnie, że jakiś pomysł się zrodził. W tej części miasta da się zrobić fajny lifting. Idea dobra, wizualizacje też niczego sobie. Szczerze, życzę powodzenia nawet w tym przypadku panu AF. Procedury jednak są bezlitosne i obawiam się, że rozpoczęcie prac w 2013 jest mało realne.

 • ~flowerpot 2012-11-09
  10:58:20

  0 0

  s i e d e m n a ś c i e m i l i o n ó w

 • ~ 2012-11-09
  11:15:31

  0 0

  17 mln na taką inwestycję to raczej nie jest wygórowana cena. Pracuję w mieście w którym dużo mniejsze inwestycje kosztują podobnie. Jeśli jeszcze miasto postara się o dofinansowanie to dlaczego nie korzystać.

 • ~Arteks 2012-11-09
  11:24:01

  0 0

  @mareqg - twoje miasto Żory przeznaczyło podobno ostatnio na rewitalizację rynku 400 tys. zł... Rzeczywiście pracujesz w mieście w którym "dużo mniejsze inwestycje kosztują podobnie" ;P U nas nie chodzi o sam "remoncik" ale o wprowadzenie zupełnie nowych funkcji na wspomnianych ulicach łącznie z wyburzeniami, nowymi budynkami i małą architekturą.

 • ~adorus 2012-11-09
  11:35:19

  0 0

  ooo firma, która robiła kampanię wyborczą Adamowi F. :)

 • ~a 2012-11-09
  11:42:50

  0 0

  Arteks, jakie przytyki i antypatie ?

  facet napisał ze bedzie jak z żorska i wodzisławską gdzie tu złośliwy przytyk ? to ze przez ponad 2 lata nie potrafią wyremontować kilku km prostej jak drut drogi to jest przytyk i atak ? , przecież tam powinni zapierniczać non stop 24 na dobę człowieku. w normLNYM kraju za coś takiego sa dymisje,kary, i zakazy pracy w urzędach publicznych.

  nie ma zakichanego parkingu na jakimś rozsądnym poziomie. gdzie maja zostawić auta np. jacyś inwestorzy? na tych dwóch klepiskach. eh

  co jest bardziej prostego i korzystnego dla miasta niż uczciwa praca, trzymanie ma mordę wykonawców, a nie jakieś obiecanki cacanki za unijną kasę.

 • ~Arteks 2012-11-09
  11:48:32

  0 0

  @adobe - takich parkingów jakie są w Focusie czy Plazie trudno szukać chociażby w centrum Katowic (poza Altusem) ;) Zgadzam się że Hallera to klepisko ale ja bym tam nikogo ze znajomych biznesmenów po prostu nie kierował :) Kiedy do nas przyjeżdżają jacyś klienci to kierujemy ich do Focusa - nawet teraz kiedy jest płatny wydanie złotówki na godzinę za tak komfortowe miejsce parkingowe to żaden pieniądz a dla miasta to pozytywna promocja. Czasami klienci komentują potem że Rybnik to nowoczesne miasto bo nie wszędzie mają możliwość parkować w takich miejscach :) Poza tym parkingi w mieście to nie wszystko. Temat dotyczy deptaku i pieszych i trzymaj się tego :)

 • ~regan 2012-11-09
  11:51:12

  0 0

  biedronka tam postawic!!!

 • ~ssij banana 2012-11-09
  12:46:35

  0 0

  zmienic nazwy ulic i zrobic ulice czerwonych latarni
  tłok murowany !!!

 • ~dominia 2012-11-09
  13:10:26

  0 0

  Czegos tu nie rozumiem, prezydent chce cytuje tekst z powyzszego artykulu 'Stworzenie pięciu placów od kampusu do bazyliki, wydzielenie dużego parku i budowa wielopoziomowych parkingów...' chce sie skupic na slowie ' wydzielenie duzego parku..." mam rozumiec powiekszenie parku, to tu zaklada powiekszenie parku a przy DH DOMUS chce go zlikwidowac i sprzedac !!!!!!!!!!!!!!

  zeby powstal jakis blaszak albo blok mieszkalny i mieszkania za astronomiczne ceny brrrrrr
  masakra !!!!!!!

 • ~Arteks 2012-11-09
  13:14:12

  0 0

  @pamela - bo na Kościuszki to zawsze był park, nawet przed wojną. A koło Domusu to są dawne ogródki działkowe - stąd różnica w podejściu.

 • ~JustDoiT 2012-11-09
  13:20:16

  0 0

  partycypacja@topproject.p l- zapraszam do zgłaszania uwag!

 • ~orient 2012-11-09
  13:21:06

  0 0

  To że należy te ulice odnowić i pomóc prowadzącym tam działalność gospodarczą oraz pieszym to sprawa oczywista. Szkoda że władze miasta chcą to robić dopiero teraz. To miało być robione już przynajmniej od kilku lat choćby małymi etapami. Jeśli w międzyczasie zmienią się władze miasta to nie widzę problemu w kontynuacji rozpoczętego procesu naprawy śródmieścia.

 • ~jedrek_1_1 2012-11-09
  13:22:54

  0 0

  Arteks - doprawdy myślisz, że pan Fudali myśli w takich historycznych kategoriach? Musiałbyś chłopie kiedyś pogadać więcej z prezydentem...

 • ~ 2012-11-09
  13:32:22

  0 0

  Arteks nie pisałem o rewitalizacji żorskiej starówki. Ale skoro już chcesz przykładu proszę, rozbudowa MOK też jest częscią planu ożywienia żorskiej starówki. Koszt trwającej rozbudowy 10 mln zł. http://zory.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1607193,krotko-trwa-budowa-sceny-plenerowej-na-tylach-budynku-domu,id,t.html#454662901030695e,1,3,8

 • ~Tadeusz Dybala 2012-11-09
  13:34:31

  0 0

  Konsultacje społeczne, śmiech na sali. Cała sala urzędników, aby sztucznie ją zapełnić i nic więcej. Dziennikarze oczywiście zrobią zdjęcia tej części gdzie siedzą ci mniej znani i pójdzie w eter. Wielki nasz prezydent łaskawca skonsultował ze społeczeństwem swoje plany. Nic z tego, to tylko początek -reklamy dla kampanii za 2 lata, może 1,5 roku. Ciekawe jak się czuje prezydent z takim obciążeniem jak zdychające młode gołębie z głodu w czasie jak sokolnik był wynajęty za 42 tysiące w czasie godów. Czyżby aż tak miał wyprane sumienie, że go to nie gryzie? Gdzie w tym mieście są zieloni, którzy powinni bronić zwierząt, przecież za zabicie psa dostaje się wyrok, a tu został wykonany Holokaust na zwierzętach. Ciekawe czy służby porządkowe potem zbierały padnięte malutkie gołębie. Powinniśmy wszyscy przypomnieć sobie przedstawiane przed wyborami drogi na Gotartowicach, dwupoziomowe i lotnisko z prawdziwego zdarzenia. Byłem na spotkaniu i widziałem, że cała sala wypełniona BSR-owcami PiS-owcami no i urzędnikami. Po prostu teatr dla głupków. Żenada

 • ~ 2012-11-09
  13:40:35

  0 0

  Kolejna inwestycja w ramach ożywienia żorskej starówki, to budowa Muzeum w kształcie kopca, koszt 13,3 mln zł. Wsponę, że te inwestycje są juz w toku.
  http://zory.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1607227,krotko-reklama-wizualizacja-muzeum-w-ksztalcie-kopca,id,t.html

 • ~Arteks 2012-11-09
  13:59:12

  0 0

  @mareqg - nie rób cyrków pod ważnym wątkiem dla naszego miasta jeśli nie masz o czym gadać u siebie w swoich nudnych Żorach. Np. najpierw piszesz, że 17 milionów to niewiele a potem ja znajduję w googlach info, że w tym samym czasie Żory chcą przeznaczyć 400 tys. na rewitalizację rynku... Zostałeś zmiażdżony argumentem który sam wyciągnąłeś to znowu wyskakujesz z domem kultury którego rozbudowa kosztuje 10 mil. zł. Rybnik nie tylko zmodernizował swój teatr ale także kilka dzielnicowych domów kultury w tym ostatnio za 5 mil. DK Niedobczyce więc twoja suma biorąc pod uwagę rozbudowę, a nie zwyczajny remont w porównaniu do peryferyjnego niedobczyckiego domu kultury nie robi na mnie żadnego wrażenia. Swoją drogą Żory to chyba jedyne miasto na Śląsku które nie ma domu kultury z prawdziwego zdarzenia ani na osiedlach ani w centrum. Wasz dk mieści się w malutkiej byłej synagodze... Nie stać was na nic porządnego a marnujecie pieniądze na pierdoły. @dybała - ty pewnie chciałeś na tych konsultacjach rozróby i kłótni a tymczasem było spokojnie i grzecznie, a ludzie przedstawiali konkretne argumenty. Ty zaś zwiałeś po godzinie bo spodziewałeś się burdy ;)

 • ~bazyl1973 2012-11-09
  14:21:46

  0 0

  Witam.
  Pomysł super, tak jak i poprzednie. Parking wielopoziomowy kolejny temat typu "ja wymyślę a spirdzielą oni". Jeden parking wielopoziomowy miał już powstać na Jankowickiej.I co jest kolejny placyk do parkowania który jest cały dzień pusty. Wywalił UM z naszym wodzem na czele parking że mucha nie siada. Wycieli wszystkie drzewa które były(ciekawe jak wyglądały pozwolenia na wycinkę), wysiedlili ludzi z budynku który tam był, wygonili firmę która tam działała i powstał na piękny step w centrum miasta. Ludzie proszę o litość dla tego umęczonego miasta, żadne wizualizacje nie pomogą miną kolejne lata, przyjdą kolejne wybory a po nich jeśli się nie obudzimy kolejne słodkie lata z pięknymi wizualizacjami.

 • ~ 2012-11-09
  14:23:15

  0 0

  Arteks Rybnik to też i moje miasto. Rodowitym rybniczaninem nie jestem więc nie powiem, ale od jakiegoś czasu już tu mieszkam. W Żorach pracuję i z tego powodu to też bliskie mi miasto. Synagoda o której piszesz mieściła się w trochę innym miejscu, obecnie mieści się tam Scena na Starówce, do której zapraszam po kapitalnym remoncie i letniej wysuwanej scenie o niebo lepiej wygląda niż RCK. Fakt żory przeznaczyły na rewitalizację Rynku 415 tys. zł. Samego Rynku, zarówno rozbudowa MOK i budowa muzeum to też część planu ożywienia Starówki.
  Nie robię też cyrków "pod ważnym wątkiem", popieram inwestycję przebudowy tej okolicy Rybnika. Tym bardziej, że w chwili obecnej to naprawdę słaby punkt. Jeszcze 5 czy 6 lat temu ul. Sobieskiego wyglądała zupełnie inaczej, dobre sklepy, życie się kręciło, a teraz sam chyba przyznasz, że to już nie ta Sobieskiego. Dlatego też uważam, że to dobry pomysł. Tylko patrze też od technicznej strony tego projektu. Przygotowanie dokumentacji, załatwienie wszystkich uzgodnień, zatwierdzenie dokumentacji, ogłoszenie przetargu etc., to trochę potrwa dlatego nie wydaje mi się, że z projektem uda się ruszyć w 2013

 • ~Arteks 2012-11-09
  15:03:04

  0 0

  @bazyl - i o czym to świadczy? Miejsc parkingowych w centrum Rybnika wcale nie jest za mało skoro wyremontowany parking o którym piszesz nigdy nie jest w pełni wykorzystany :) Ludzie którzy przyjeżdżają do Rybnika smrodzą, tworzą korki i jeszcze chcieliby mieć "plac" za darmo. Nie ma lekko ;) @mareqg - nie mieszkasz tutaj na pewno. Nigdy nie interesują cię sprawy które się dzieją w Rybniku. Za to zawsze tworzysz oftopy o Żorach. Poza tym myliłeś różne fakty związane z Rybnikiem w których rybniczanin by się nie pomylił. Jest wiele osób z którymi się na tym forum nie zgadzam ale rzadko kiedy uważam, że mam do czynienia z mieszkańcami innych miast. Ty nie tylko że tu nie mieszkasz to pod innymi nickami obrażałeś Rybnik i to w niewybrednych słowach. Jeśli chciałeś się zakamuflować to niestety ale zbyt inteligentną osobą nie jesteś.

 • ~a 2012-11-09
  15:10:17

  0 0

  mareqg, nie wyglądasz na głupiego,... nie jesteś z Rybnika,więc masz inna mentalnosc - powinieneś wiedzieć ze go nie przegadasz

 • ~inzynier 2012-11-09
  15:48:28

  0 0

  Świetny pomysł.Rzeczywiście ta część miasta jest w "apatii".Popieram i oby się udało wbrew tym malkontentom,którzy zawsze siedzą na forum i wieszczą koniec Fudalego.Jaby nic nie robił tak jak obecnie rządzący w tym kraju to mielibyście rację,ale na szczęście jest na odwrót.Platforma nie rządzi w Rybniku i jest fajnie.Są pomysły lepsze czy gorsze.Trudno trafić we wszystkie gusta.Tylko dureń lub fanatycznie zaślepiony nienawiścią do Fudalego będzie wszystko negował.No cóż ,jedni tak mają,że nienawiść skutecznie eliminuje z nich rozsądek.

 • ~empe 2012-11-09
  16:01:12

  0 0

  Jestem jak najbardziej za uatrakcyjnieniem miasta, zwłaszcza ulic Powstańców i Sobieskiego, tylko zastanawiam się dlaczego w Rybniku powstaje tyle inwestycji, które mają pozwolić na wydawanie pieniędzy (centra handlowe, kolejne hipermarkety, a teraz kolejne kawiarnie itp), podczas gdy totalnie zaniedbuje się sprawy tworzenia nowych miejsc pracy, gdzie można będzie pieniążki zarabiać (stawiać biurowce i przyciągać inwestorów, małe/duże firmy). Mieszkam w Rybniku, pracuję w Katowicach i widzę, iż jest pełno takich ludzi, którzy za chlebem codziennie muszą dojeżdżać > 100km. Czy rzeczywiście na tym polega rozwój? Powiedzcie mi bo może błędnie to rozumiem, ale jak dla mnie nie możemy nawet stanąć obok naszych sąsiadów Gliwic, gdzie pracy jest o niebo więcej niż w Rybniku. Mam na myśli m.in. technologie, przemysł itp. U nas tylko handel i naprawdę garstka firm, gdzie można przyzwoicie zarobić. Niestety nie wygląda na to, by miało się to zmienić.

 • ~Tadeusz Dybala 2012-11-09
  16:12:05

  0 0

  156 131,06+4000,00+15644,64=175775,70 i ma na swoim koncie zaoszczędzone 26800 zł. Przez 14 lat rządzenia i dosyć wysokich pensji nie zgromadził większej ilości pieniędzy. Świadczy to moim zdaniem o złej gospodarności. Ponadto od lat wykazuje, że jego posiadłość (wspólność majątkowa) o powierzchni 477 m² na którym stoi dom jest wart 50 000 zł, działka o powierzchni 625 m² (wspólność majątkowa) na którym stoi dom jest warta 80 000 zł. Na przykład wiceprezydent Śmigielski wykazuje mieszkanie o powierzchni 61,08 m², wartość 90000 zł. Źródło: http://bip.um.rybnik.eu/docs/1204/PDF/PORL3AA1.PDF Przecież każdy rozsądny kupił by te nieruchomości i sprzedał z potężnym zyskiem. Może Prezydent nie zna cen działek i nieruchomości a to już jest problem, bo jak tu rządzić miastem jak się nie zna cen. Lub ma wszystkich za głupich. Źródło: http://bip.um.rybnik.eu/docs/1207/PDF/PO1F4N3I.PDF Nie ufam ludziom, którzy w ten sposób postępują.

 • ~obserwathor 2012-11-09
  16:20:41

  0 0

  "Marek Wawrzyniak z pracowni Top Project ",rozumiem,że to pan z jedynie słusznej u nas firmy architektonicznej,której autorstwem jest kamienny Plac Wolności,jeżeli kolejny pomysł ma być w tym samym tonie,to ja dziękuję

 • ~Arteks 2012-11-09
  16:27:26

  0 0

  @pciaq - a czy w twojej firmie w której pracujesz w Katowicach nie ma ludzi z innych miast? Ja nie widzę w tym niczego nienormalnego aby ludzie jeśli nie potrafią znaleźć miejsca pracy w swoim mieście, znajdowali go w innym. Do Katowic dojeżdżają ludzie z Gliwic, Częstochowy, Bielska czy nawet Krakowa. Ale jest jeszcze inne pytanie czy każda osoba chętna od razu dostanie pracę w Katowicach? Też nie. W Rybniku jest ponad 42 tysiące miejsc pracy plus ok. 10000 osób ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Do tego dochodzą jeszcze zatrudnieni w małych firmach do 9 osób które nie są objęte statystyką. Czy naprawdę uważasz, że w takim razie te ok. 60 tys. pracujących w Rybniku ma fatalne warunki pracy i fatalne zarobki? Poza tym temat nie dotyczy miejsc pracy więc tworzysz niepotrzebny oftop.

 • ~fenomenek1987 2012-11-09
  16:40:03

  0 0

  Panie Dybała daj se Pan już spokój !!! Czytając pana komentarze mam wrażenie że pan jest bardzo zawistnym człowiekiem !!!!! Pewnie Pan liczy jeszcze że dostanie się do koryta !! Ni ma tak lekko :)

 • ~Tadeusz Dybala 2012-11-09
  16:49:22

  0 0

  Nie wiem co to jest dostać się do koryta. Wiem jedno, że przedstawiano nam inne projekty przed wyborami i nic z tych projektów odnośnie Gotartowic nie jest zrobione. Zaś co do zawiści. Wolałbym aby prezydent swoimi oświadczeniami udowadniał, że dobrze gospodaruje własnymi finansami i że wie ile kosztoje dana nieruchomość. Ponadto fajnie bykbyło jakby na koncie miał duuuuużo więcej pieniędzy.

 • ~fenomenek1987 2012-11-09
  17:07:02

  0 0

  Panie Dybała Nasz Prezydent jest jaki jest :) Praktycznie każdy Polityk który startuje w wyborach np. na Prezydenta dużo rzeczy obiecuje tzw Kiełbasa wyborcza . A późniejsza rzeczywistość pokazuje co innego . Żadne Miasto nie ma Prezydenta doskonałego !! A teraz takie Pytanie dla Pana :) Jak by Pan Dybała został Prezydentem to czy wywiązał by się z obietnic przedwyborczych ???

 • ~Tadeusz Dybala 2012-11-09
  17:25:32

  0 0

  Pan Dybała nie został i nie zostanie prezydentem bo się nie nadaje. Ja znam swoją wartość wiem gdzie się nadaję a gdzie nie. Ponadto jeżeli człowiek obiecuje wiedząc, że nie spełni danych obietnic to znaczy że okłamuje społeczeństwo, licząc że mówi do baranów. Świadomy wyborca to taki który wyciąga wnioski z obietnic. Na pewno bym nie obiecywał czegoś czego nie jestem wstanie zrobić. Zaś właśnie takie kłamstwa to jest ciśnięcie się do koryta. Pani dyrektor na spotkaniu o ile dobrze pamiętam obiecała wszystkim, którzy otworzą działalność aby zagospodarować tamte tereny dofinansowane z PUP-u. Jak to będzie, będą odrzucane osoby które będą chciały otworzyć działalność na innym terenie, zaś wszystkie przyznane ze względu na lokalizacje na deptaku? PUP przyłączył się do kampanii i tyle. Przykro mi ale mam się za świadomego wyborcy. Nie wieżę ludziom którzy tak dobre decyzje podejmują jak te nieszczęsne światła na deptaku. Marnowanie publicznych pieniędzy jak w przypadku sokolnika 42 tysiące. Jak można z takim zarobkiem jak ma prezydent brać pożyczkę socjalną, to dyskryminuje tego pana w całości. Gołębie ja jestem wstanie wyprowadzić z Rynku np. za 2000 zł w ciągu 3 tygodni i nie będzie ani jednego. OBIECUJĘ

 • ~Tadeusz Dybala 2012-11-09
  17:39:00

  0 0

  Nie ufam ludziom, którzy bezsensownie skazują zwierzęta na śmierć. Przecież gołębie w lipcu mają młode, proszę zadać sobie pytanie jak one poumierały, jak się musiały męczyć, gdy ich rodzice zostały przegnane przez sokolnika. Przecież one z głodu padły, jest to zdrowe? Nie życzę prezydentowi, aby kiedyś głodował, na prawdę nie życzę mu tego, jest mi go po prostu żal. Powiem tylko tyle, jeżeli pan Adam Fudali chce coś dobrego zrobić dla Rybnika, to niech jak najszybciej z niego wyjedzie zabierając swoją świtę "klakierów", zamknie za sobą drzwi miasta a klucz wyrzuci.

 • ~fenomenek1987 2012-11-09
  17:48:45

  0 0

  Hehe Ciekawe Jak Pan Dybała to zrobi ??? Chodzi o gołębie :) A co do okłamywania społeczeństwa to każdy polityk to robi .Chciałem napisać że obiecując nie jesteśmy wstanie przewidzieć co może się w przyszłości wydarzyć. Nawet jeśli byśmy bardzo tego chcieli !! Ja nie bronie Prezydenta ale chce Panu uświadomić że nie mamy wpływu na przyszłość . Nawet jeśli jesteśmy prezydentem . Pozdrawiam przyszłego Łowce Gołębi

 • ~Tadeusz Dybala 2012-11-09
  18:14:20

  0 0

  Jak obiecałem tak zrobię, gdy wyrazi zgodę prezydent. Niech mnie podda takiej próbie, ale tego nie zrobi, gdyż by się ośmieszył. Ponadto obiecuję, że zostanie zlikwidowana Straż Miejska. Tak nawiasem mówiąc, pan Marek Wawrzyniak to chyba rodzina sekretarz miasta? Przecież dzięki niemu mamy Plac Wolności i troszkę mnie dziwi, że po takim zaprojektowaniu nadal zostaje nadwornym architektem. Zaś co do wszystkich polityków. Powiem tylko tyle, na ile ludzie zezwalają na tyle sobie sami politycy pozwalają.

 • ~fenomenek1987 2012-11-09
  18:22:14

  0 0

  Jest coś prawdy w tym co Pan napisał w ostatnim zdaniu . Co do Straży nie likwidować a reformować ( zabrać im fotoradary ) .

 • ~ 2012-11-09
  18:40:35

  0 0

  straż miejska nie chodzi do Kościoła ! zlikwidować !

 • ~fenomenek1987 2012-11-09
  18:46:15

  0 0

  A co ludzie myślą o innych jednostkach budżetowych np RSK albo Zieleń ??? Czy wywiązują się ze swoich zadań ?? Ja napiszę że Zieleń Miejska to akurat robi tutaj w Rybniku najlepszą robotę !!! A wy jak sądzicie ??

 • ~Jan R. 2012-11-09
  18:57:09

  0 0

  Ciekawe który Goebbels prezydenta to wymyślił? Mam tu na myśli nie samą ideę przywrócenia blasku dreptakowi, bo o ile mnie pamięć nie myli jest to inicjatywa Krisu albo pana Marka Krząkały, ale wykorzystania tej idei dla celów propagandowych. Proponuję panu prezydentowi, by jednak nie wrzucał w błoto naszych 17 mln zł na realizację tej koncepcji, tylko zaczął od dokończenia remontu Mikołowskiej i ciągu komunikacyjnego wokół Bazyliki. Wstyd tam puścić kogoś z zagranicy, ciekawe, czy pan prezydent tego nie widzi, albo nie jeździ tam swoją służbową oktawią? Ps.Czy ktoś może orientuje się czy ksiądz proboszcz dobrodziej puszcza już swoje owieczki i pozostałe barany za skromną opłatą np. 5 PLN na wieżę (:-(-

 • ~werkk 2012-11-09
  18:59:21

  0 0

  Chyba czy na 100% to rodzina? Sprawdzałem ma uprawnienia, Czy Był rozpisany konkurs bo powinien być? wiadomo że skoro ktoś twierdzi ze to rodzina to komisja by wybrała jego projekt.
  Mi w Rybniku brakuje dziennikarza śledczego takiego z Jaj... który by na 100% pisał o rodzinnych powiązaniach w naszym mieście bo chyba mnie nie zadowala to tak jak jedna baba drugiej babie a przez takie chyba można skrzywdzić porządnego człowieka.

 • ~Tadeusz Dybala 2012-11-09
  18:59:32

  0 0

  ZGM zlikwidować miasto podzielić na 4 równe części mieszkaniowe, w zamian powołać 4 zarządców prywatnych w przetargach i niech rywalizują ze sobą. Wodociągi do restrukturyzacji. Prezesom wodociągów obniżyć pensję, bo przecież jak to może być, żeby prezesi firmy w której Gmina ma 90% zarabiali raz tyle co prezydent. RSK w miarę dobrze działa, lecz trzeba zrobić porządek z klejeniem dziur, ten temat jest fatalny. Zieleń miejska jest ok. Tak nawiasem mówiąc, jakbym kiedyś się dostał za radnego to obiecuję nie pobierać żadnej diety. Jak się nie da to będę ją przeznaczał na coś pożytku publicznego. Radni nie powinni dostawać żadnych pieniędzy.

 • ~werkk 2012-11-09
  19:01:32

  0 0

  ksiądz jak nie chodzą a jak umrze ktoś ważny albo jest święto to idą z sztandarem.

 • ~Tadeusz Dybala 2012-11-09
  19:23:07

  0 0

  Zobaczcie taką rzecz. Kto z radnych zauważył przy sprzedaży Łony 11, że została zbyta z naruszeniem prawa. Kto w przyszłości zapłaci za ten błąd, radni? Prezydent? Czy my wszyscy? Komisja mieszkaniowa, trzeba zmienić całkowicie skład, jak najmniej w niej urzędników, ZGM-u jak najwięcej organizacji społecznych. Budownictwo mieszkań. Tematów jest naprawdę dużo.

 • ~fenomenek1987 2012-11-09
  19:33:17

  0 0

  Do kogo należy działka na ul.Kotucza na przeciwko Galerii Kamienia ??? Mi się obiło o uszy że do AF . Czy to prawda???

 • ~Lateks 2012-11-09
  19:39:09

  0 0

  ~werkk ale przecież są tacy dziennikarze z jajami, tylko jest jeden problem, to UM daje pieniądze na to żeby w mieście działały media.
  Jak ktoś piszę prawdę to szybko traci pracę... i tak to wygląda

 • ~Tadeusz Dybala 2012-11-09
  19:44:08

  0 0

  Lateks - i to cała prawda.

 • ~Lateks 2012-11-09
  19:56:49

  0 0

  Tadek szkoda że nie zostałeś do końca tej dyskusji bo potem było ciekawie... :P
  Swoją drogą Kazik wychwalasz Adasia a sam miałeś polew jak ludzie pytali po co wywalił 240tys zł na durne światła.
  Inna sprawa to marzenia Adasia, kto mu wybuduje te parkingi wielopoziomowe w centrum? I najlepsze nie będzie pobierać opłaty za parkowanie?? Chociaż skoro mógł zwolnić EDF z podatku od nieruchomości to te parkingi też by mógł. Pozdrawiam wszystkich co się interesują tematem.

 • ~elegant 2012-11-09
  20:05:21

  0 0

  Kiedy się skończy na forum te ględolenie zaślepionego z głupoty frustrata na punkcie ZGM-u i Fudalego ( nie chce mi się przypominać jego nazwiska ,ponieważ sam musi o sobie ciągle przypominać).Holocaust zwierząt( czyt.młodych gołębi),gdzieś ty się uchował? czy ty się dobrze czujesz?.Chłopie pisz ty te swoje dyrdymały na swoim blogu i zaczytuj się ku swojej chwale.Pozwól ludziom odpocząć od siebie,aby spokojnie mogli wymienić swoje poglądy w temacie zagospodarowania przestrzeni publicznej w Rybniku.Nie wtranżalaj się jak nie masz nic do powiedzenia.Idź do prokuratury,do sądu,cba,abw i zgłaszaj te afery,które są produktem twojej chorej wyobraźni.Przepraszam forumowiczów ,wkurzyłem się!

 • ~Tadeusz Dybala 2012-11-09
  20:07:34

  0 0

  Może i tak, ale jak widać z powyższego artykułu media o tym nie piszą. Proszę powiedz Pan co odpowiedział.

 • ~fenomenek1987 2012-11-09
  20:09:08

  0 0

  ~elegant toś teraz pocisnął :)

 • ~hanys960 2012-11-09
  20:27:39

  0 0

  Jak twierdzisz elegant, młodziki nie zdechły z głodu? Twierdzisz że prezydent po przez wydanie decyzji w temacie sokolnika nie naruszył prawa? twierdzisz że to nie początek kampanii? Twierdzisz że słynne światła są tam potrzebne? twierdzisz że można sprzedawać nieruchomości z naruszeniem prawa? twierdzisz że to jest wyobraźnie jednego człowieka? twierdzisz że w lipcu gołębie nie mają młodych? twierdzisz że jak ktoś nie potrafi gospodarować swoimi finansami to da rady zagospodarować naszymi? twierdzisz że jak ktoś nie zna cen nieruchomości to może być prezydentem miasta? twierdzisz że wymieniona firma nie prowadziła kampanii wyborczej Fudalemu? twierdzisz że prokuratura ugryzie Fudalego? Mnie akurat cieszą komentarze dybały bo przynajmniej jeden pisze prawdę i logicznie ją uzasadnia, twierdzisz że nie? Ponadto nie jesteś sam na forum więc nie mów co inni mają pisać, ja chcę żeby pisał i czytać będę dopóki będą uzasadnione w mocny sposób. Jeżeli umiesz inaczej to odpowiedz, jeżeli nie to zamilknij. wypowiedz się co do argumentów w nich użytych, a nie wal sloganami dla poklasku że komuś dowaliłeś. I kto tu jest chory

 • ~ 2012-11-09
  20:34:06

  0 0

  Adobe wiem, ze nie przegadam Arteksa, to po prostu beton. Sorki, że trochę zmieniam temat ale jeszcze wroce do Arteksa. Arteks nie pisałem, że jestem rybniczaninem. Mieszkam w Rybniku od kilku lat, ale to nie upoważnia mnie do mówienia że jestem rybniczaninem. Między innymi też i w Rybniku miałem okazję studiować, zanim tu zamieszkałem. Dlatego okolice ul. Powstańców i ul. Sobieskiego są mi bliskie. Dlatego uważam, że pomysł z rewitalizacją tego obszaru jest świetny. Nie wpadam jednak w zachwyt, że w przyszłym roku ruszy budowa bo z zawodowego doświadczenia wiem, że dotrzymanie tego terminu będzie trudne i staram sie patrzeć na to realnie. Pisałem czasami ostro o Rybniku tylko dlatego, że nie podoba mi się wpadanie w samozachwyt i twierdzenie jaki to Rybnik jest och i ach a sąsiedzi (Wodzisław, Jastrzębie, Żory) to zacofane zakały. W pewnych kwestiach mniej lub bardziej ważnych Rybnik w stosunku do sąsiadów też jest zacofany. Faktem też jest, że żadziej teraz bywam w centrum Rybnika z tego wzgledu, że lepiej mi dołożyć 2 km i wyskoczyć na A1, jestem w pracy za 20 minut niz tłoczyć sie w zakorkowanym Rybniku. Najpierw zakorkowana Mikołowska, potem wiecznie remontowana Żorska. Nawet na zakupy w weekend wolę jechać do gliwickiego Forum bo dojade tam szybciej niż do oddalonego o 8 km FOKUSA. A ty Arteksie jestes zakochany w tym mieście, co jest oczywiście dobra cechą, ale niestety zaslania Ci to czasami możliwość trzeźwego patrzenia na pewne fakty.

 • ~fenomenek1987 2012-11-09
  20:34:22

  0 0

  Panowie poczekajcie na mnie lecę po popcorn :) tutaj Robi się ciekawie !!!!!!

 • ~Jan R. 2012-11-09
  20:37:08

  0 0

  Posłuchajcie wszyscy ukrywający się za nickami. Pan Tadeusz Dybała występuje pod własnym nazwiskiem a wy "bohaterowie" opluwacie go skrywając się za jakimś wymyślonym wyrazem. Wstyd! Nie jestem przekonany, że pan Dybała jest frustratem, walczy ze skostniałym rybnickim systemem, którego twórcą jest jaśnie nam panujący ze swoją świtą, wydający coraz więcej naszych pieniędzy na PR-owe mrzonki i świecidełka. Przez cały okres sprawowania urzędu stworzył sobie sztab PR-owców, których celem jest jego promocja do kolejnych wyborów i nic więcej. Zastanówcie się co pier...icie klakierzy, a następnym razem gdy będziecie c

 • ~ 2012-11-09
  20:38:11

  0 0

  Przepraszam za orta, winno być rzadziej

 • ~Jan R. 2012-11-09
  20:38:28

  0 0

  hcieli opluwać kogoś podającego swoje imię i nazwisko ujawnijcie się tchórze.

 • ~fenomenek1987 2012-11-09
  20:39:23

  0 0

  Jan R. yyyyy przeczytajcie pierwsze zdanie tego Pana . A teraz spójrzcie na jego nick yyyyy :D

 • ~hanys960 2012-11-09
  20:41:09

  0 0

  Pewnie że ciekawie. Zadam to samo pytanie co dybała, co fudali odpowiedział w temacie najważniejszych świateł w rybniku. Elegant może ty wiesz co odpowiedział bo na moje pytania nie odpowiedziałeś, może jakiś slogan, co?

 • ~intrligent_centrum_SM 2012-11-09
  20:50:01

  0 0

  Rybnikiem się zajmuje, ten co wszystko psuje. W rozsypce finanse swoje ma, ale innym doradza. światła nam nam zafundował, pieniądze zmarnował. Za gołębie też się zabrał, ludzi na pomysł nabrał. Gołąbki prze to cierpiały, bo jedzonka nie miały. Teraz w nocy straszyć go będę, a on stanie się zrzędą. Sumienie go zabije, chyba że wódkę wypije. Pomysłów jeszcze kila ma, ku radości Rybnika.

 • ~ 2012-11-09
  20:59:53

  0 0

  A co to feria? Polecam słownik języka polskiego.

 • ~hanys960 2012-11-09
  21:29:03

  0 0

  Tak myślałem elegant, nic nie masz do powiedzenia, co nie da się odpowiedzieć na moje pytania, nie? Łatwo jest walić sloganami nie trzeba wtedy myśleć.

 • ~blitz 2012-11-09
  21:38:55

  0 0

  Bardzo podoba mi się pomysł z przebudową tej części miasta, jednak obawiam się że to tylko dobry chwyt wyborczy AF, 2 lata wodzisławskiej i żorskiej nie umieją skończyć, ba! wygląda tam jakby dopiero zaczęli! kar za opóźnienia nie będzie (kto zapłaci za ewentualne odszkodowania, czy wyrówna umorzone przedsiębiorcom podatki? My-mieszkańcy...), ciekawe co na następnym zebraniu naobiecują właścicielom firm które upadają przy tych ulicach przez nieudolność władz miasta... obawiam się że na realizację wizualizacji zostanie ogłoszony przetarg, wygra znowu jakiś HAK KONSTRUKSZON, i przebudowy będą trwały 3 lata (niewybuchy, zima ich zaskoczy itd), przedsiębiorcy z tych ulic zdążą splajtować (nikt nie będzie chodził rozkopanymi deptakami), znowu na tym forum będą docinki i pyskówki, byle Pan AF walnie sobie słupki przed wyborami bo przecież tyle dla nas robi (niech na rynku jeszcze jaką fajną galerię machnie- sfera albo coś).. najpierw niech zrobią włodarze coś raz a porządnie- zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców- niech pokażą że potrafią realizować przedsięwzięcia dobrze, punktualnie i konsekwentnie a nie obiecywać i przechwalać się, to potem będziemy inaczej podchodzić do pomysłów władz miasta....

 • ~mirko 2012-11-09
  23:53:39

  0 0

  temu miasto bez sportu, bez drużyny na wysokim krajowym poziomie juz nic nie pomoże ani światełka, ani skwerki ani inne duperelki

 • ~werkk 2012-11-10
  08:12:24

  0 0

  Lateks zgadzam się ale można pisać bloga, lub na Twitterze, Facebooku pod pseudonimem, można nawet nie ujawniać IP . Chodzi mi aby powiązania rodzinne Rybnickich włodarzy były wiarygodne udokumentowane nap nazwisko pana x jest nazwiskiem rodowym pani y. Tak pisze np Dziennik zachodni. bo pisanie wydaje mi się to plotki. www.rybnik.com.pl/wiadomosci,co-wolno-rodzinie-prezydenta-,wia5-3266-11270.htmlwww.rybnik.com.pl/wiadomosci,j-pitera-bada-and-8222%3Bsmieciowyand-8221%3B-przetarg, www.rybnik.com.pl/wiadomosci,j-pitera-bada-and-8222%3Bsmieciowyand-8221%3B-przetarg,

 • ~taki jeden 2012-11-10
  08:21:19

  0 0

  no cóż, jaki prezydent takie pomysły. główny problem fudalego polega na tym, że nawet jak chce dobrze, to jego pomysły są poronione. a zamiast wyrzucac te pieniądze na odnowę powstańców i sobieskiego( które fudali wcześniej zniszczył wpuszczając plazę i fokusa do centrum), lepiej byłoby zacząc wykup nieruchomości pod drogę pszczyna-racibórz. Co mi z tego, że będzie deptak, skoro 7 kilometrów do centrum jadę ponad godzinę? pomysł z dwoma parkingami w rejonie kościuszki jest typowy dla fudalego(pewnie sam to wymyślił)- dalszy ciąg dyskryminacji dzielnic południowych i faworyzowania północnych. my mamy się pchac na kościuszki, po to żeby ci mieli blisko. a starczyłoby wybudowań jeden z tych parkingów na przeciw ZUSu na reymonta,tak jak kiedyś planowano, teraz jakoś ucichło.

 • ~superelektro 2012-11-10
  16:02:30

  0 0

  Prezydent chce ......., a ja bym chciał znów wygrać w totka, tylko że szanse na realizacje obu pomysłów w przewidywalnym terminie są takie same.

 • ~Adaśko 2012-11-10
  17:38:47

  0 0

  Brawo.Czego się nie robi przed wyborami.Tyle obietnic i nic.Panie Fudali pan nie masz za grosz honoru.Rozwalił pan za swojej kadencji cały Rybnik.Pan Śmigielski panu w tym pomógł i cała pana świta.Obiecujecie i kłamiecie mieszkańców.Jeszcze nam mało w Rybniku ogródków piwnych.Same pijaństwo i rozboje.Policja i SM mają tyle telafonów.Można to sprawdzic,bo rozmowy są nagrywane.Dajcie sobie spokój dla dobra Rybnika,można coś jescze uratowac.Jesteście nieudoły,a najgorsze jest to ,że kłamiecie na każdym kroku.Miejcie troche godności.

 • ~Kurz 2012-11-10
  18:47:40

  0 0


  Może lepiej będzie
  Zanim coś powstanie,
  Jak na to krytycznie
  Spojrzą Rybniczanie.

  Wpiszą swoje zdanie
  W " Księgę Malkontenta ",
  A decyzja, później,
  Zostanie podjęta.

 • ~Arteks 2012-11-11
  12:44:27

  0 0

  @mareqg - to nie ja mam problemy tylko ty. To ty jesteś niezłym betonem lubiącym PRL-u bo próbujesz udowadniać że takie monstra architektoniczne jak Żory w dzisiejszych czasach są interesujące, a nie są. W NRD takie miasto jak Żory byłoby już wyburzane... Nie dość że nieudolnie przedstawiasz swoje racje to jeszcze sam nie wiesz gdzie mieszkasz i to niestety stale (mimo napomnienia przez Ravhousena który udowodnił ci konkretne kłamstwa i pisanie pod kilkoma różnymi nickami). Teraz znowu piszesz że cyt.: "Nawet na zakupy w weekend wolę jechać do gliwickiego Forum bo dojade tam szybciej niż do oddalonego o 8 km FOKUSA." Czyli sugerujesz że mieszkasz 8 km od Focusa (to akurat może być prawdą jeśli mieszkasz w Rowniu czy Roju) a w innym wpisie z 04.04.12 w dyskusji o Castoramie piszesz "Jeśli ul. Dworek wyłączyli z obrębu administracyjnego miasta Rybnika to faktycznie mieszkam poza nim (...). Z Dworka do Focusa jest 1 km... gdybyś nie wiedział. Jeśli cierpisz na jakieś problemy psychiczne to współczuję ale jeśli jak piszesz pracujesz w żorskim urzędzie to nie dziwi mnie to. Bo w normalnym mieście nikt by takiego prostego matoła nie przyjął do pracy... Nie pisz już nigdy że jesteś rybniczaninem bo nie jesteś chociaż może chciałbyś być. Czy w SZO w urzędzie same takie ciemniaki jak ty pracują?

 • ~Arteks 2012-11-11
  12:51:34

  0 0

  Dla tych którzy nie przejrzeli marqga cytat z Rovhausena: mareqg, myślę, że tak bardzo się pogubiłeś w swoich kłamstewkach, że nawet już nie kontrolujesz co piszesz, kiedy i pod którym nickiem. Dzisiaj stwierdziłeś, że mieszkasz w Rybniku od 2000 roku. Okej, niech będzie, ale jest to o tyle dziwne, że 22 lutego na forum w temacie "Dyskusje o miastach w regionie" oświadczyłeś: "Ja też mieszkam w Rybniku od 20 lat." (http://www.rybnik.com.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=2125&st=0&sk=t&sd=a&sid=4fa7c9bef03aeb154e570d455ec4ce80&start=315). Żeby było śmieszniej 1 marca pod artykułem "Rybnik znowu zapłaci "janosikowe"" informujesz nas: "16 lat zamieszkiwania w Rybniku nie pozwala mi mówić, że jestem Rybniczaninem z krwi i kości (...)" (http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,rybnik-znowu-zaplaci-and-8222;janosikoweand-8221;-,wia5-3266-16584.html). A już do reszty zostałem rozbrojony gdy przeczytałem, że kilkanaście miesięcy temu pod artykułem dotyczącym wyborów na prezydenta Rybnika napisałeś: "Od 33 lat mieszkam w Rybniku i przykro mi to mówić ale sąsiednie miasto, które było zawsze daleko w tyle jest już o dwa kroki przed Rybnikiem." Co ciekawe ten głupol mimo tego że potwierdził spostrzeżenia Raovhousena i nie wyjaśnił skąd wynikają te różnice znowu napisał wczoraj napisał że "Mieszkam w Rybniku od kilku lat"...

 • ~~BG 2012-11-11
  15:16:14

  0 0

  Arteks ty jesteś normalnie popolupo!!!

 • ~ 2012-11-12
  16:42:12

  0 0

  skoro sprawdził IP, to powinien też prawdzić lokalizację tego IP. Ok. 8 km do centrum Rybnika jest także z innej dzielnicy Rybnika. Tej w której zamiast aquaparku o którym tak głośno sie niegdyś pisało, powstała piekna krasnolandia na miarę możliwości obecnie panującego. A rejestracje samochodu zaczynają mi się od S ale nie ZO a R. No chyba, że Żory już przejęły stolicę i rejestrują rybnickie samochody najko SZO :).

 • ~ 2012-11-12
  19:35:50

  0 0

  Arteks 20 to też kilka przy założeniu, że będę żył z 90 lat na tej ziemi. Niemniej zpraszam na piwo mieszkam kilka kroków od krasnolandii :)

 • ~Arteks 2012-11-13
  10:06:27

  0 0

  @mareqg - cymbale przecież ty piszesz w jednym wpisie że mieszkasz w Rybniku od kilku lat, w innym że od 20, a w innym że od 33... W jednym wpisie piszesz że masz do Focusa 8 km a w innym że mieszkasz na ul. Dworek. Trzeba naprawdę mieć coś z głową nie w porządku aby udawać na siłę rybniczanina przecząc sobie swoimi własnymi wpisami... Potwierdzasz jedynie to że ludzie z okolicznych miasteczek mają kompleksy i próbują je leczyć na różne sposoby. Ty mieszkając w Żorach udajesz rybniczanina ale wyszło ci to kiepsko. Ponieważ sam napisałeś że pracujesz w żorskim urzędzie, mamy podstawy aby twierdzić że muszą tam pracować niezłe ciemniaki. ;) Rybnikowi swoją działalnością nie zaszkodziłeś ale Żorom z pewnością w niczym nie pomogłeś. I nie sprawdzałem twojego IP tylko wystarczyło poczytać trochę twoich wpisów...

 • ~hardmark 2012-11-20
  19:17:25

  0 0

  Panie Prezydencie.
  Co z pożyczką dla proboszcza bazyliki?
  http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,miasto-pozyczy-pieniadze-na-dalszy-remont-bazyliki,wia5-3266-15165.html#comment64744

  Z tego co słyszałem to już raz został przesunięty termin spłaty.

 • ~ 2012-11-20
  19:25:42

  0 0

  ~hardmark- a co cię to obchodzi ?! nie twoja kasa to się nie interesuj! pozatym agitowanie wiernych z ambony żeby wiedzieli na kogo głosować kosztuje! więc się nie wpieprzaj w nie swoje sprawy!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz Koleje Śląskie za dobrego przewoźnika?


Oddanych głosów: 193