zamknij

Wiadomości

Prezes Mrozek mówi „dość”. Będą pozwy przeciwko rodzinie Rempałów

2016-06-28, Autor: ww

Klub Sportowy ROW Rybnik wytoczy proces rodzinie śp. Krystiana Rempały. Powodem takiego ruchu są udzielane mediom wywiady ojca i siostry tragicznie zmarłego żużlowca. Oskarżają w nich Kacpra Worynę i rybnicki klub o przyczynienie się do śmierci swojego syna i brata.

Reklama

- Do pewnego momentu nad wypowiedziami bliskich śp. Krystiana spuszczaliśmy zasłonę milczenia, tłumacząc je szokiem i żałobą po śmierci syna i brata. Liczyliśmy też na to, że wszyscy spokojnie będziemy czekać na zakończenie postępowania prokuratorskiego. Kilka dni temu jednak miarka się przebrała. Wypowiedzi pani Martyny Rempały przekroczyły bowiem granice przyzwoitości – komentuje decyzje o skierowaniu pozwów przeciwko rodzinie Rempałów prezes ROW-u Rybnik – Krzysztof Mrozek.

 Prezesa Mrozka i rybnicki klub najbardziej zabolał niedawny artykuł w Super Expressie, wywiad w lokalnym radiu RDN oraz wpisy na blogu Martyny Rempały. Pojawiają się tam sugestie o złym przygotowaniu toru w Rybniku. Padły również mocne słowa o Kacprze Worynie, w tym zarzut, że kopał na torze rannego Krystiana Rempałę

- Mamy na to świadków, jak mówił do zawodników: „poczekaj, to załatwię następnego” - mówiła w radiu RDN  Martyna Rempała.

Z kolei na swoim blogu siostra tragicznie zmarłego żużlowca napisała: Kolejną sprawą jest filmik, na którym widać karygodne zachowanie Woryny, który kopie już nieprzytomnego Krystiana. Ludzie czy to jest normalne ? Ten człowiek powinien mieć zakaz uprawiania tego sportu za to co zrobił.

Na zlecenie klubu Katowicka Kancelaria Adwokacka Duraj Reck i Partnerzy skieruje jeszcze w tym tygodniu pozwy do sądu przeciwko rodzinie Krystiana Rempały.

Przy okazji Krzysztof Mrozka spytaliśmy czy nie uważa, że milczenie Kacpra Woryny w całej sprawie tylko dolewa oliwy do ognia. Rodzina Rempałów ma żal do zawodnika, że z jego ust nie padło jeszcze słowo „przepraszam”.

- Sam poprosiłem Kacpra, aby do zakończenia prokuratorskiego śledztwa nie wypowiadał się. Z doświadczenia wiem, że cokolwiek powiedziałby Kacper, zostałoby niewłaściwie i nieopatrznie zinterpretowane – uważa prezes ROW-u.

Czy Waszym zdaniem wypowiedzi wypowiedzi rodziny Rempałów w mediach przekroczyły granice przyzwoitości? Co uważacie o procesie, jaki chce wytoczyć KS ROW Rybnik?

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (29):
 • ~Przemysław Buchta 2016-06-28 10:30:52

  Bardzo dobrze.

  99 27
 • ~SunShine11 2016-06-28 10:43:48

  Do pewnego momentu było mi strasznie przykro za to co się stało i współczułam tej rodzinie choć kibicem żużla nie jestem, ale teraz to się już miarka przebrała!

 • ~Tomasz Klepka 2016-06-28 10:50:34

  Tak trzymać. Jak już pisałem młoda się wiezie na śmierci brata i trzeba to ukrócić. Mam talent na jesień w tvn.

 • ~hanka& 2016-06-28 10:50:40

  Poziom wypowiedzi tej siostry poniżej dna. Zarzuca Worynie,że trenował w dniu pogrzebu Rempały.Sama zaś była w stanie dawać popisy wokalne na mszy żałobnej brata.Ciekawe jak by si epoczuła gdyby ktoś powiedział,że to na pokaz.Pan Jacek Rempała tez nagle zmienił front-w czasie gdy Krystian byl w szpitalu mówił,że to był wypadek i modli się również za Kacpra.A teraz sugestie,że ten celowo spowodował wypadek i jeszcze kopnął nieprzytomnego.A może niech się zastanowi dlaczeko jego syn nie raczył porządnie zapiąć kasku.Nie lubię niebezpiecznych sportów a żużel do takich bez wątpienia należy ale myślę,że sami zawodnicy jak i ich rodziny mają świadomość zagrożeń .I jeszcze to szarganie pamięci ś.p.Antoniego Woryny .Dobry krok panie Mrozek.

 • ~Marcin Czypionka 2016-06-28 11:19:51

  Każdy zawodnik wie jakie jest ryzyko w tym sporcie. To jest twardy ciężki sport. Rozumie smutek rodziny po stracie K.R. ale bez przesady. To tak jak by oskarżać Woryne o dziurę ozonowa. Bez sensu.

  98 29
 • ~ 2016-06-28 11:24:00

  Teraz to jest po ptokach. Trzeba było objechać mecz w dniu feralnego upadku a nie kulić ogon przed Rempałami i Unią Tarnów. Teraz oczywiście wszystko obraca się przeciwko nam. M.in. wywiady czy przygotowania betonu na kolejnych meczach ligowych

  36 29
 • ~Riczard64 2016-06-28 11:48:01

  Pani Martyno, jak Kacper mógł kopać pani brata , ??|Kacper był tak zakleszczony w swoim motocyklu , że użyto nożyce , aby mu uwolnić nogi, ażeby mógł wstać...więc nie wiem co wy macie za filmiki?!! Brawo panie prezesie, niech szukają winnych w swoim gronie. to był wypadek..

 • ~skuty 2016-06-28 12:07:07

  Pewnie chcą jakąś kasę ugrać..

  72 22
 • ~Agnieszka Tyman 2016-06-28 12:53:39

  No w końcu bo co ta dziewczyna wyprawia to żałosne .Jestem ciekawa czy jej brat by tego chciał .Żałobę nosi się w sercu a nie lansuje się kosztem brata. Wstyd!!!Nie jest ani sędzią ani prokuratorem żeby wydawać wyroki na Kacpra. I tak wielki szacunek dla rodziny Kacpra że są w tej sprawie spokojni. Bo pokazali kulturę i wychiwanie. Bo pani Martynie tego zabrakło.

  98 23
 • ~ 2016-06-28 13:34:14

  Brawo. Słuszna decyzja.

  54 20
 • ~zla 2016-06-28 13:39:09

  W końcu ktoś weźmie się za tych karierowiczów.

  Z ciekawości obejrzałam list pożegnalny siostry do Krystiana i nie mogłam uwierzyć, jak można w sposób tak pozbawiony emocji, załamania głosu, czy choćby jednego załkania, czytać cokolwiek na pogrzebie swojego brata- gdyby mnie ktoś kazał powiedzieć choć słowo patrząc na trumnę bliskiej osoby, to nie byłabym w stanie wydusić z siebie nawet żałosnego dźwięku. A wy mi mówicie, że dawała jeszcze koncert? ;D o, zgrozo.

  Nawiązując do wywiadu w radio, abstrahując od poziomu wypowiadania się Martyny (skądinąd, znanym każdemu, kto choć raz zajrzał na jej bloga), której nikt już nie bierze na poważnie, to mocno rozczarowała mnie postawa p. Jacka. "Podpisałem kontrakt, bo chcę jeździć, ludzie powinni to zaakceptować, czuję się na siłach i chce jeździć, robię to, co kocham", a jednocześnie pretensje do Kacpra, że śmie wsiadać na motocykl :) Wydaje mi się, że jest mocno pod presją swojej niezbyt lotnej córeczki celebrytki, jego wypowiedzi są najbardziej stonowane, bo zna się na sporcie i zdaje sobie sprawę z tego, że czasem o życiu decydują ułamki sekundy. Tylko w jego głosie słychać żal, żałobę, smutek..

  Martyna, ogarnij się, nie masz 15-stu lat, zdaj sobie wreszcie sprawę z konsekwencji swojego zachowania- walczyć o sprawiedliwość można z klasą i godnością, nie wychodząc przy tym na żądną zemsty kukłę pustą w środku, a Ty zdajesz się dbać teraz jedynie o rozgłos ślizgając się na tragicznym wydarzeniu, udzielając śmiesznych wywiadów gazetom, radiu- co jest de facto dobrym pomysłem, bo niestety, ale Twój "talent" sam się nie obroni, świat jest pełen ludzi lepszych niż Ty. I nie tylko pod względem wokalnym, ale osobowościowym- wywlekasz na wierzch przed całym światem całą swoją płytkość, zawziętość, wyrachowanie, braki w wykształceniu. To powoduje, że choćbyś śpiewała, jak Celine Dion, to brzydki charakter zwyczajnie ściągnie Cię w dół.

 • ~Anna Tokarz 2016-06-28 14:24:49

  Brawa brawa i jeszcze raz brawa dla Pana Mrozka! Dłuższej wypowiedzi już pisać nie będę bo mi się ostatnimi czasy już klawiatura pali i nerwy puszczają, ale ktoś musi to zakończyć nareszcie! Jeszcze trochę to nie tylko Kacpra by zamknęli, ale i całą drużynę i tor. Pani Martyna w ogóle nie uważa na słowa mimo, że wielu ją uprzedzało, łącznie z kibicami Tarnowa. Jest osobą pełnoletnią, niech odpowiada za swoje wypowiedzi jak osobo dorosła i odpowiedzialna nawet jeśli takie nie są. Gratuluję jeszcze raz! Niech się już ta cała farsa skończy i wszystko jak najszybciej się rozwiąże.

  69 20
 • ~Włodzimierz Skaja 2016-06-28 14:50:53

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  16 20
 • ~Mirela Gawarzewska 2016-06-28 14:52:08

  Nareszcie panie prezesie! Tego nie da się czytać na spokojnie. Co oni chcą osiągnąć tymi oskarżeniami Kacpra? Młoda się lansuje a rodzice jej na to pozwalają! ☺ Kacper trzymaj się jesteśmy z Tobą!

  75 18
 • ~Robert Kuczera 2016-06-28 14:58:51

  bardzo dobrze 100% jestem za ile można.Brawo Panie Mrozek

  58 15
 • ~ 2016-06-28 15:04:06

  Kacper Woryna przeżywa swoją osobistą tragedię, a to co robi ta dziewucha tylko dokłada mu gwóźdź do przysłowiowej trumny. Ktoś, kto przeżywa prawdziwą żałobę, nie szuka zemsty!
  Słuszna decyzja o złożeniu pozwów.

  87 21
 • ~metropolis 2016-06-28 16:33:34

  Oj brzydko się wozi ,, młoda dama,, na plecach śmierci swego brata, wstyd się tak lansować i pi... głupoty oraz nie potwierdzone fakty !!!

  56 12
 • ~czorcik 2016-06-28 18:51:06

  Pamiętajmy, że trzeba tam jeszcze pojechać na rewanż!!! Ale pod żadnym pozorem nie ulegajmy.....

  36 9
 • ~Janina Jolanta Abrahamczyk 2016-06-28 19:38:46

  Decyzja klubu jestcałkiemj na miejscu bo jak można tak obwiniać chłopaka za tragiczny wypadek a milczenie Kacpra w tej sprawie jest prawidłowe bo co by nie powiedział mogło by być skierowane
  przeciw niemu więc moim zdaniem dobrze robi że milczy do rozwiązania sprawy bo słowo przepraszam mogło być zrozumiałe jako przyznanie się do winy

  38 13
 • ~Haya 2016-06-28 21:30:32

  prezesowi Mrozkowi należą się brawa za taką decyzję. Żałoba żałobą ale w przypadku siostry Krystiana to już jest chęć jakiegoś lansowania się. Cała rodzina Rempałów mogłaby dać sobie już spokój z tymi oskarżeniami i w gronie najbliższych przeżyć tą żałobę, bo jak narazie robią z siebie pośmiewisko i wychodzą na ludzi z problemami psychicznymi.
  Za chwilę będą osądzali Kacpra o to, że to on "specjalnie" źle przygotowywał tor.

  31 12
 • ~Grzegorz Kranc 2016-06-28 22:35:39

  Trzeba bylo byc na tym meczu, siedziec w sektorach od 7 do 12 zeby dobrze widziec ten wypadek a nie sluchac opowiadan o nim inaczej prosze sie nie wypowiadac na ten temat,Brawo panie Prezesie. Moze Kacper mu jeszcze z byka walnal?

  39 11
 • ~Sebastian Koczor 2016-06-29 11:43:58

  nirvh pani repala przyjedzie na mecz do rybnika i niech idzie na druga strone tam jest odpowiedni szpital dla niej brawo prezesie

  22 8
 • ~aguleczka2003 2016-06-29 12:10:40

  teraz mają pretensje do całego świata, tylko chyba zapomnieli że to ONI pozwolili mu uprawiać ten niebezpieczny sport - a przecież znali go od podszewki bo jeździła w nim cała rodzina , i to ONI podpisując mu zgodę na uprawianie tego sportu pozwolili mu szafować jego najcenniejszym darem - zdrowiem i życiem!!! Roszczeniowa postawa pani ekspert d/s żużla, rehabilitacji, prawa itd - M.R. - jest bulwersująca!! Potrafię zrozumieć ból, smutek żal... ale to chyba nie jest odpowiedni sposób na jego okazywanie.

  31 8
 • ~Sebastian Koczor 2016-06-29 14:32:26

  zapraszam pania martyne na mecz do rybnika i niech idzie na 2. strone ulicy tam jest odpowiedni szpital dla niej

  14 13
 • ~Extraliga_1 2016-06-29 20:33:21

  "Oskarżają w nich Kacpra Worynę i rybnicki klub o przyczynienie się do śmierci swojego syna i brata." -
  Dwa pytania:
  1. Kto spowodował wypadek?
  2. Dlaczego na kolejne mecze tor był robiony przez komisarza?

  6 16
 • ~bombi 2016-06-29 21:18:09

  Do ~Extraliga_1. To niech sobie oskarżają. Nawet mnie i moją babcię. Żałośni są. Pewnie za niedługo będą w TVN, czy 'Sprawa dla reportera.. A ta niby piosenkareczka zaraz powie, że Kacper był też pod wpływem alkoholu, dopalaczy i marihunany pewnie. Kto spowodował wypadek? - jakby wszystkich żużlowców sądzili za spowodowanie wypadku to większość by już siedziała.. Dlaczego na kolejne mecze tor był robiony przez komisarza? Jak to ? W Ekstralidze na mecze ROWu nie było nigdy komisarza? Widzę, że Smoleńsk żużlowy będzie..

  20 4
 • ~Extraliga_1 2016-06-30 11:47:15

  do ~bombi"... jakby wszystkich żużlowców sądzili za spowodowanie wypadku to większość by już siedziała.. Dlaczego na kolejne mecze tor był robiony przez komisarza? Jak to ? W Ekstralidze na mecze ROWu nie było nigdy komisarza? Widzę, że Smoleńsk żużlowy będzie.."

  1.Prokuratura zajmuje się wypadkami gdy jest to wypadek ze skutkiem śmiertelnym
  2. Władze żużlowe w żaden sposób nie odniosły się do tego zdarzenia i dlatego Rempałowie nie chcą aby ten temat zniknął, bo to nie był wypadek, w którym poszkodowany sam go spowodował tylko były inne osoby, które to spowodowały i chodzi o to, że należy wprowadzić takie przepisy, w których zawodnik stwarzający zagrożenie na torze ponosił konsekwencje większe niż wykluczenie z jednego biego, np. zakaz startów do końca meczu czy udziału w nastepnych meczach.
  3. Proszę znaleźć w sieci odcinek 8 "Dziękuję nie słodzę" z Kacprem Woryną i wysłuchać tego zawodnika to może Pan zmieni punkt widzenia.

  8 14
 • ~Kobieta81 2016-07-01 09:16:51

  Martyna cierpi, powinna zasięgnąć porady psychologa, wylewanie żalu i nienawiści jej nie pomoże. Nie wolno bezkarnie szykanować ludzi.

  15 6
 • ~Marek Tomaszewski 2018-09-20 09:15:46

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 318