PP w Gliwicach: rybniccy szermierze nie zwalniają tempa

2017-10-12, Autor:

Kolejny znakomity start odnotowały szpadzistki i szpadziści z RMKS-u Rybnik. Podczas II Pucharu Polski, który odbył się w Gliwicach, nasi zawodnicy przywieźli 3 medale – złoto, srebro i brąz.

W sobotę na gliwickich planszach zmagania rozpoczęło 117 szpadzistek. W tak licznym gronie RMKS Rybnik reprezentowały 4 zawodniczki Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Beata Pękała oraz Patrycja Frystacka. Po bardzo dobrych walkach w eliminacjach grupowych oraz w walkach eliminacji bezpośredniej wszystkie 4 zakwalifikowały się do ścisłego finału. W najlepszej „8” swoje walki wygrały Alicja Klasik oraz Kinga Zgryźniak. Niestety los chciał aby nasze zawodniczki walczyły ze sobą w półfinale. Tego dnia lepsza okazała się Alicja Klasik, która pokonała swoją klubową koleżankę Kingę Zgryźniak 15:4. W walce finałowej Alicja walczyła z Zofią Janelli z KS Szpady Wrocław. Po bardzo zaciętym pojedynku rybniczanka wygrała 15:11 i zdobyła złoty medal oraz Puchar Polski.

7.MARUCHA Weronika (SKS Flesz Świdnica)
8.ZACHOROWSKA Aleksandra (Muszkieter Gliwice)
Startowało 117 szpadzistek.

W niedzielę na plansze wyszli szpadziści. W gronie 115 zawodników kolejny fantastyczny start odnotował Marcin Tumas, który zajął znakomite 2 miejsce zdobywając tym samym srebrny medal. Marcin od początku turnieju był bardzo skoncentrowany, w walkach grupowych nie przegrał walki , a w pojedynkach pucharowych pewnie radził sobie z rywalami. Dopiero w walce finałowej rybniczanin przegrał nieznacznie z Jankiem Sochą z PKSZERM Warszawa 13:15. Tego dnia równie dobrze walczyli klubowi młodsi koledzy Marcina, Sebastian Mandrysz oraz Wiktor Wałach, którzy wygrali wszystkie swoje walki w eliminacjach grupowych. Niestety w walkach o najlepszą „16” turnieju przegrali swoje pojedynki i sklasyfikowani zostali kolejno na 17 i 20 miejscu.

1.SOCHA Jan (PKSzerm Warszawa)
2.TUMAS Marcin (RMKS Rybnik)
3.KAŁUZIŃSKI Tomasz (UKS MDK Olimp Lubin)
3.NOGANOWICZ Karol (WKS Kolejarz Wrocław)
5.BULANDRA Jan (AZS AWF Katowice)
6.CNOTALSKI Przemysław (Zerwikaptur Kraków)
86 miejsce - Szymon Pasionek

– Tym startem nasi zawodnicy potwierdzili, że należą do ścisłej krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej i będą się liczyli w walce o wyjazd na mistrzostwa świata i Europy. W rankingu Polskiego Związku Szermierczego w kategorii junior młodszy w szpadzie dziewcząt liderką pozostała Alicja Klasik, 3 miejsce zajmuje Beata Pękała, 4 miejsce Kinga Zgryźniak, 12 miejsce Patrycja Frystacka. W szpadzie chłopców, Marcin Tumas aktualnie zajmuje 4 miejsce – powiedział trener Artur Fajkis.

W najbliższym czasie rybniccy zawodnicy wezmą udział w II Pucharze Polski Juniorów (do 20 lat), który odbędzie się 21/22 października w Gliwicach oraz pod koniec października w Pucharze Europy Kadetów w Klagenfurcie. Sekcja szermiercza prowadzi ciągły nabór do sekcji. – Zapraszamy wszystkie chętne dzieci od 7 roku życia – dodał Fajkis.

Adres: RMKS Rybnik ul. Powstańców Śląskich 40/42 Rybnik 44-200. Tel. 503037386 lub 609984103.

Oceń publikację: + 1 + 88 - 1 - 1