Wiadomości
Pożar mieszkania w Leszczynach. Dwie osoby ciężko poparzone
Mogło dojść do tragedii. Wczoraj po godzinie 21.00 w mieszkaniu przy ul. Konopnickiej w Leszczynach doszło do pożaru. Strażacy ewakuowali dwie ciężko poparzone osoby.
Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze. Jako pierwsi na miejsce dojechali strażacy z Leszczyn. - Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru mieszkania, ewakuacji dwóch osób poszkodowanych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń, przeszukaniu pomieszczeń oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia – mówią.
W środku znajdowały się dwie ciężko poparzone osoby – 65-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna. - Ogień powstał prawdopodobnie w wyniku zaprószenia. Spaliło się wyposażenie jednego pokoju, instalacja elektryczna, okno i drzwi. Straty oszacowano na około 10 tys. złotych – dowiadujemy się w Komendzie Miejskiej PSP w Rybniku.
Zobacz także
Na miejscu zdarzenia obecne były również trzy zastępy z JRG Rybnik oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.
Tagi: pożar, pożar mieszkania, pożar Leszczyny, poparzone osoby, straż Leszczyny, straż pożarna rybnik
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Tłumy na otwarciu Face2Face. Przyjechała policja (foto, wideo)
126262 -
Kawiarnia w Rybniku myślała o otwarciu. Dzisiaj miała „nalot”
43137 -
Brutalny mord w Rybniku. Wrzucili ciało do bagażnika i wywieźli do Żor
37728 -
Uważajcie! Oszuści działają na OLX i WhatsApp'ie
33289 -
Kto otwiera lokal w Rybniku? Jest mapa „zbuntowanych”
32452
Najwyżej oceniane
-
Brutalny mord w Rybniku. Wrzucili ciało do bagażnika i wywieźli do Żor
+178 / -2 -
Kto otwiera lokal w Rybniku? Jest mapa „zbuntowanych”
+233 / -68 -
Ślązacy łączą siły. Mają jeden cel
+240 / -97 -
Gorzkie słowa Mirosława Małka: już nigdy nie zagłosuję na Piotra Kuczerę
+153 / -26 -
Uważajcie! Oszuści działają na OLX i WhatsApp'ie
+125 / -1
Najczęściej komentowane
-
Przez to tak szybko ubywa rybniczan? Zabraliście głos
76 -
Piecha był na gorącej Kubie, by ratować branżę. O obostrzeniach: dura lex, sed lex
58 -
Drugi nalot policji przed klubem w Rybniku. Spisano ponad 130 osób!
49 -
Finał WOŚP za tydzień, ale zbiórka już trwa. Gdzie szukać skarbonek?
46 -
Kawiarnia w Rybniku myślała o otwarciu. Dzisiaj miała „nalot”
42
Alert Rybnik.com.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Grzegorz Swinka 2019-01-12 12:37:34
Osoby poszkodowane faktycznie były dwie, jednak byli to mężczyźni, jeden z nich do ucha powiedział mi, że ma 53 lata, drugi /bardziej poszkodowany/ wyglądał na niewiele starszego.