zamknij

Wiadomości

Powołani, by pomagać zwierzętom. W Rybniku działa Pet Patrol

2019-04-14, Autor:  bf

Skala potrzebujących zwierząt mimo większej świadomości społecznej nadal jest ogromna. Dlatego też została powołana do życia nowa fundacja – Pet Patrol Rybnik.

Reklama

Fundacja Pet Patrol Rybnik została powołana do aktywnego, szeroko pojętego, działania na rzecz ochrony zwierząt w naszej okolicy tj. przeprowadzanie interwencji, pomoc potrzebującym, skrzywdzonym zwierzętom poprzez zapewnienie opieki weterynaryjnej, a w późniejszym etapie szukanie odpowiedzialnego domu.

- Priorytetem jest dla nas również edukacja min prelekcje w szkołach czy przedszkolach. Dzieci to nasza przyszłość. Jesteśmy około 25-osobową grupą osób o różnych zawodach, łączy nas jednak jedno, bezinteresowna miłość do zwierząt. Wszyscy pracujemy zawodowo, a wszelkie działania na rzecz Fundacji wykonujemy w czasie wolnym, charytatywnie, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia – mówi Izabela Kozieł z Fundacji Pet Patrol Rybnik.

Niestety, skala potrzebujących zwierząt w naszej okolicy nadal jest ogromna. - Z jednej strony to smutny fakt, jednak równocześnie rośnie świadomość naszego społeczeństwa o potrzebie ochrony oraz reagowania na krzywdę naszych braci mniejszych. Cieszymy się, że możemy aktywnie działać i wierzymy, że uda nam się pomóc wielu psim i kocim nieszczęściom – dodaje nasza rozmówczyni.

W jaki sposób można kontaktować się z Pet Patrol Rybnik? Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Oceń publikację: + 1 + 118 - 1 - 26

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~izmena 2019-04-14
  16:04:43

  35 7

  Kolejna fundacja. Oby działała jak należy. Bo jak się zgłasza maltretowane zwierze do jednej z fundacji to słyszy się ze nie maja czasu.

 • ~ 2019-04-14
  16:31:27

  20 27

  Polskie dzieci wysyłamy bez monitoringu na zagraniczne adopcje . Fakt :) rośnie świadomość naszego społeczeństwa .

 • ~labora4 2019-04-14
  20:48:53

  14 23

  Wspaniała fundacjo. Sprzątajcie po psach może taka akcja edu??? Kiedyś były pojemniki na torebki na kupke nawet za starym kościołem. Co prawda widziałem jak starsze panie zbierały po kilkanaście szt ale są potrzebne na równi z akcją świadomościową, bo samo walczenie o braci mniejszych,źe są prowadzani na takiej czy na siakiej smyczy nic w Rybniku nie da.

 • ~Karolina# 2019-04-14
  22:14:48

  11 26

  Pomagali wg motta Nie kupuj, adoptuj czyli jak? Daj kasę? Od pomagania i edukacji jest Związek kynologiczny w PL i FCI

 • ~ 2019-04-15
  10:04:23

  16 0

  ~Karolina#- HAHAHAHAHA od pomagania i edukacji jest związek kynologiczny ? . Śmiech na sali.
  Związek Kynologiczny w Polsce powstał w 1938 roku, a następnie reaktywował swoją działalność w 1948 roku.
  Jest organizacją skupiającą hodowców, właścicieli i miłośników psów rasowych.

  Związek posiada 46 oddziałów terenowych i jako jedyna organizacja kynologiczna w kraju jest członkiem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI).

  Corocznie Związek organizuje ok. 150 wystaw psów rasowych, w tym 17 o randze międzynarodowej. Jest także organizatorem m.in. Mistrzostw Polski Psów Towarzyszących i Obronnych, Zawodów Agility, Zawodów Obedience i Wyścigów Chartów. To znalazłem na stronie głównej Związku Kynologicznego

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak wypadnie reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy w Niemczech?

Oddanych głosów: 491