zamknij

Wiadomości

Potężne korki na Wodzisławskiej. Zepsuł się autobus

2019-01-15, Autor: bf

Jak możecie, to omijajcie ulicę Wodzisławską. Przy wiadukcie zepsuł się autobus. Na miejscu jest policja.

Jak informują nas Czytelnicy, korek jest tak potężny, że sięga aż po ulicę Reymonta. W drugą stronę (w kierunku Wodzisławia) jest podobnie.

Reklama

Policja jest na miejscu, kieruje ruchem, ale sytuacja jest na chwilę obecną trudna.

Damy Wam znać, kiedy sytuacja już się uspokoi. Radzimy omijać Wodzisławską do czasu udrożnienia Wodzisławskiej.

AKTUALIZACJA (godz. 9.45): jak podaje policja, utrudnienia mogą potrwać nawet 1,5 godziny.

AKTUALIZACJA (godz. 10.20): policja wezwała na miejsce holownik.

AKTUALZIACJA (godz. 11.15): jak informuje nas sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski, ul. Wodzisławska została już odblokowana.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 27 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
  • ~wagon 2019-01-15 09:43:32

    Nic nowego zawsze na Wodzisławskiej są korki jeszcze niech obwiednie zamkną i pasuje i firma która będzie ją modernizować plajtuje i będzie drugie eldorado jak na Wodzisławskiej stoi i stoi i nic się nie dzieje szkoda słów chyba faktycznie trzeba się stąd wyprowadzić

    52 11
  • ~pio99 2019-01-15 09:51:15

    Korki sięgające do Reymonta są zawsze miedzy 14 a 18 :D Ameryki nie odkryto, jednakże jutrzejsze zamknięcie obwiedni spowoduje gorszy kataklizm korkowy niż dotychczas. TIR-y pojawią sie w ścisłym centrum, tam będzie szopka. Powodem dlaczego wodzisławska sie korkuje jest właśnie tenże wiaduktkolejowy na Smolnej, jakby tak można było podczas remontu pomysleć i zrobić z obu stron obwiedni pasy prawoskrętne, to nie blokowało by się tak. Następnie, skrzyżowanie przy kapliczce w kierunku na wrzosy, tam powinno być rondo a nie światła, które powodują "ścisk"

    66 1
  • ~Arteks 2019-01-15 10:27:32

    @wagon - a będzie jeszcze gorzej w czasie zamknięcia Obwiedni. Ale obecnie jest na to wyjście. Z południowych dzielnic Rybnika, Radlina czy Wodzisławia oraz innych miejscowości na południu do centrum czy Paruszowca można dojechać sprawną i szybką koleją. Warto brać taką opcję pod uwagę. Nie będzie marnowania czasu i będzie więcej miejsca dla tych którzy muszą jechać autem np. ekip remontowanych, serwisantów, przedstawicieli handlowych czy dostawców.

  • ~moratorek 2019-01-15 10:41:04

    To tylko test przed nadchodzącymi miesiącami. Swoją drogą interesuje mnie zwiększona, w ostatnim okresie, ilość TIR-ów zmierzająca ul. Wodzisławską w kierunku centrum. Czyżby ktoś zlikwidował znak, który nakazywał kierować się tego typu pojazdom na ul. Śląską, czy to tylko cwaniactwo niektórych kierowców wyższej kategorii ?

    31 4
  • ~mb3366 2019-01-15 10:47:02

    Czegoś nie rozumiem ...Kiedyś jeździły Ikarusy .. jak się taki zepsuł, to 20 chłopa wysiadało z samochodów i spychało go z drogi. Kłopot rozwiązany. 20m przed autobusem jest droga w prawo ... co Panowie .. lepiej w aucie w korku siedzieć i rurki grzać ?

    57 9
  • ~moratorek 2019-01-15 10:47:09

    Arteks. Tylko po co mam dojechać do centrum czy na Paruszowiec, skoro muszę dostać się do pracy w miejsce położone znacznie dalej, do którego żaden środek transportu publicznego nie dociera?

    67 0
  • ~Arteks 2019-01-15 10:59:17

    @moratorek - ale właśnie dzięki temu co proponuje zwolniłoby się miejsce na Wodzisławskiej dla takich ludzi którzy muszą dojeżdżać autem np. na jakieś odludzia w tym ciebie. Ale większość lokalizacji miejsc pracy pokrywa się z transportem publicznym. W pobliżu dworca PKP w Rybniku jest kilka tysięcy miejsc pracy tak samo na Paruszowcu czy Rymerze. Więc ty też apeluj aby ci którzy nie muszą nie jechali autem. Zresztą już trochę ludzie zaczęli myśleć bo kiedyś nikt nie zostawiał auta przed Towarowym. A ostatnio w środę widziałem ich 13. Więc niektórzy być może z jakichś dalszych okolic wolą zostawić tam auto i kontynuować podróż pociągiem aby nie pchać się w korkach. Taka podróż kombinowana. :)

    14 73
  • ~Jerzy Kolarczyk 2019-01-15 11:40:26

    Do Arteksa---- chłopie czy ty nie widzisz wszystkie twoje komentarze mają duży minus --- JA SIEDZIAŁBYM POD ŁAWKĄ I NIE ODZYWAŁBYM SIĘ ---- BEZWSTYD !!!!!!!!!!!!!

    45 17
  • ~ryhor 2019-01-15 11:42:03

    Nie rozumiem sensu zamykania Obwiedni w sezonie zimowym. Nie dość, że w końcu mamy zimę z prawdziwego zdarzenia, to dzisiejszy korek z powodu autobusu na Wodzisławskiej obnażył cała infrastrukturę drogową. Jeden plusik będą mieli mniej do odśnieżania :)

    39 1
  • ~Daniel Strymecki 2019-01-15 11:52:00

    To co się dzieje z drogami w Rybniku to jest porażka , na ul.Hetmanskiej jest katastrofa przez to że ciagle coś kopią i remontują nie ma gdzie parkować trzeba parkować na trawnikach i się ściskać na milemtry na każdym parkingu i nie wspominając o tym ze przy wyjeździe nie można skręcić w lewo w stronę centrum bo jest podwójna ciągła i trzeba jeździć i zawracać a władze rybnika nic z tym nie robią ;)

    26 4
  • ~Arteks 2019-01-15 11:59:13

    @Kolarczyk - ja wskazuję alternatywę. Ale jeśli ktoś lubi marnowanie czasu - może stać w długich korkach lub pisać puste wpisy jak w twoim przypadku. @Daniel - coś kopią i remontują bo... budują nowe drogi lub remontują inne. Mało miejsca na parkingi - to zrezygnuj z auta, będzie go więcej.

    10 50
  • ~x.treme 2019-01-15 12:00:43

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    22 2
  • ~amonamarth 2019-01-15 12:22:29

    Arteks....nie po to kupowałem samochód, żeby teraz mi go śnieg zasypał....pomyśl zanim coś napiszesz z tą podróżą kombinowaną.

    40 9
  • ~pprywatne 2019-01-15 14:17:22

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    4 0
  • ~Arteks 2019-01-15 19:10:27

    @amonamarth - ale mamy przecież wiele rzeczy które lubimy, a z których nie musimy korzystać zawsze i wszędzie. Jeśli nie będzie tu zdrowego rozsądku to Wodzisławska będzie przez najbliższe miesiące zakorkowana o wiele bardziej niż zawsze. A jeśli ktoś dojeżdża do pracy w centrum, chce zrobić niewielkie zakupy, pójść do lekarza, fryzjera, urzędu - naprawdę można to zrobić pociągiem. Tak robi wiele osób w dużych aglomeracjach i nie czują się przez to "poniżeni". Ba... docierają do celu szybciej i bezpieczniej.

    5 12

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku istnieje problem związany ze spożywaniem alkoholu przez osoby małoletnie?






Oddanych głosów: 2188