zamknij

Wiadomości

Postanowienia na nową kadencję: Marek Bąk

2019-01-03, Autor: Redakcja

Wracamy w nowym roku z cyklem artykułów „Postanowienia na nową kadencję”. Tym razem na nasze pytania odpowiada wójt gminy Jejkowice – Marek Bąk.

Reklama

Dla Marka Bąka to już trzecia kadencja sprawowania funkcji wójta w gminie. Jest nim nieprzerwanie od 2012 roku. Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach samorządowych nie miał konkurentów. Głosowało na niego 94,18% wyborców. Dzisiaj odpowiada na nasze pytania.

Wybuduję…

kolejne etapy kanalizacji, skwer/ryneczek w centrum gminy.

Zmienię/poprawię...

stan powietrza w Gminie Jejkowice poprzez kontynuację programu dotacji do pieców ekologicznych oraz uruchamiając program dotacji do termomodernizacji indywidualnych gospodarstw domowych; stan infrastruktury drogowej; stan bezpieczeństwa.

Nauczę się...

lepiej gospodarować czasem; uważniej wsłuchiwać się w potrzeby innych; ukończę kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy ;)

Spotkam się z...

z każdym, kto może pomóc w rozwoju Jejkowic, w pozyskaniu dodatkowych funduszy na inwestycje kluczowe dla naszych mieszkańców.

Pojadę do...

każdej gminy, od której będzie można czerpać jakiekolwiek dobre praktyki. Nie powinno się zamykać na dobre praktyki wypracowane przez inne samorządy. Dlatego współpracujemy w różnych gremiach, czy to w stowarzyszeniach, czy w związkach. Uważam, iż ta wymiana doświadczeń pomiędzy samorządami jest bardzo rozwinięta, co jest wielką zaletą polskiej samorządności.

Oceń publikację: + 1 + 50 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Arteks 2019-01-04
  10:19:22

  7 26

  "Ryneczek" wśród wiejskich chałup zamiast dociągnięcie gazociągu z miasta lub publiczna toaleta na pętli autobusowej co do której wójt stwierdził, że jest niepotrzebna bo to "pracodawca ma zapewnić toaletę kierowcom". Ale przecież mogliby z niej korzystać także pasażerowie i mieszkańcy. Echhh ten zaścianek SRB...

 • ~ 2019-01-04
  15:10:51

  20 0

  ten "zaścianek SRB" wydaje, proporcjonalnie do ilości mieszkańców, o wiele większe kwoty na dofinansowanie likwidacji "kopiuchów", przy niewielkim budżecie gminy traktując to jako priorytet, do tego załapanie się na dofinansowanie jest tam o wiele bardziej przystępne, niż było to w Rybniku, dlatego przy takim podejściu wkrótce może się okazać, że wkrótce głównym źródłem smogu w gminie będzie... sąsiadujący z nią Rybnik

 • ~Arteks 2019-01-04
  15:58:05

  3 20

  @ursus - Jejkowice, Gaszowice, Rydułtowy oraz rybnickie dz. Niedobczyce i Popielów to synonimy piekła smogowego. Potwierdzi to każdy kto jeździ gdzieś wieczorami. Nie wierzysz - przejedź się tam kiedyś kiedy u nas będzie smog, a wtedy wracając w okolice Śródmieścia czy Nowin lub nawet Paruszowca - odetchniesz "pełnymi piersiami" ;). A władze Jejkowic nie muszą się tym przejmować bo oficjalnie problemu nie ma - nie ma nawet czujników pomiarowych... Ale lepiej budować coś co na wsiach jest szalenie potrzebne - ryneczek. ;)

 • ~Arteks 2019-01-04
  16:14:43

  2 16

  CD zamiast gazociąg co z pewnością sprawiłoby, że wieś mogłaby dać przykład innym śląskim zacofanym wsiom które już dawno zostały wyprzedzone przez... popegeerowskie z północnej Polski w wielu dziedzinach - także gazyfikacji.

 • ~ 2019-01-04
  16:29:51

  20 0

  "A władze Jejkowic nie muszą się tym przejmować bo oficjalnie problemu nie ma - nie ma nawet czujników pomiarowych"
  z ust jejkowickiego włodarza padło kiedyś stwierdzenie(cytuję sens z pamięci), że powietrze jest złe, wiadomo i bez inwestowania w czujniki, dlatego lepiej fundusze przeznaczyć na dofinansowanie wymiany kotłów, a nie w instalowanie czujników, z których jakość powietrza się nie poprawi
  Rybnik - procent budżetu na ekodotacje 0,55% ( z ograniczeniem tylko do budownictwa wielorodzinnego )
  Jejkowice "tylko" 1, 63%

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2218