zamknij

Wiadomości

Porozumienie w szpitalu. Wiemy co ustalono

2018-10-25, Autor: ap

Dziś Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku opublikował treść porozumienia pomiędzy szpitalem a stroną związkową.

Reklama

O tym, że jest długo oczekiwane porozumienie między dyrekcją WSS nr 3 a strajkującymi informowaliśmy wczoraj wieczorem: > Koniec strajku w szpitalu! Udało się dojść do porozumienia

Dziś poznaliśmy szczegóły zawartej umowy. Wynika z niej, że:

- pracownicy zatrudnieni w WSS nr 3, od 1 listopada otrzymują wzrost wynagrodzenia zasadniczego o 400 zł brutto,

- lekarze oraz ratownicy medyczni otrzymują wynagrodzenie wyższe o 200 zł brutto,

- pracownicy Aparatury Medycznej i pracownicy administracji będą zarabiać więcej o 300 zł brutto,

- pielęgniarkom z Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii, Intensywnej Terapii oraz Sali Zabiegowej Okulistyki i Sali Zabiegowej Urologii wynagrodzenie wzrasta o  500 zł brutto,

- fizjoterapeuci i masażyści oraz pracownicy Apteki Szpitalnej i Informatycy Działu Informatyki Szpitalnej otrzymają 500 zł brutto więcej.

Podwyżką nie są objęci pracownicy na stanowiskach kierowniczych.

Co więcej, pracownicy strajkujący w dniach 18-24 października otrzymają wynagrodzenie niepotrącone o dni protestu.

Strona związkowa zawiesza spór, do czasu rozpoczęcia negocjacji z pracodawcą w 2019 r.

Oceń publikację: + 1 + 49 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~kierowca bombowca 2018-10-25 23:07:48

  Czytelnicy zapewne chcieli by pogratulować refleksu redakcji, wszystko to od dziś do południa można było przeczytać na stronie tego szpitala :)
  Tak, wiem, nie każdy czyta stronę szpitala, ale ten refleks ;)

  32 15
 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-10-26 13:53:08

  Szkoda, ze podwyzki to tylko polowa tego co personel mial dostac..

  ale mam nadzieje, ze wystarczy, zeby personel byl zmotywowany do podnoszenia jakosci swojej pomocy pacjentom - mam porownanie z innymi szpitalami i niestety Rybnicki Szpital nie wypada w tym zbyt dobrze...

  mam nadzieje, ze pacjenci i rodziny pacjentow beda zwracac uwage na to czy chory ma np. cala aparature monitorujaca podlaczona tak jak powinna byc.. bo juz mi sie zdarzyla sytuacja w rybnickim szpitalu, kiedy pacjent zostal odlaczony od monitorujacej aparatury bo "zrywal ja z siebie" - chyba dla takiego pacjenta jest bezpieczniej go uwiazac do lozka lub podac leki uspokajajace niz go odlaczac od aparatury monitorujacej - prawda ?

  3 22
 • ~Edyta Godziek Knaissi 2018-10-26 14:47:47

  Podwyżki nie dostały Panie pielęgniarki oddziałowe... ok 30 osób wyrzuconych poza nawias. Jak związki mogły podpisać takie porozumienie? Przecież te oddziałowe wcale kokosów również nie zarabiają! Nawet lekarze dostali podwyżki a one nie. Ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić? Wstyd!

  17 23
 • ~mato 2018-10-26 15:30:55

  Nie jestem do końca przekonana, że ta podwyżka coś da. Byłam w tym roku w szpitalu przywieziona karetką 3 razy ale o opiece medycznej mowy nie było. Przykro mi, że takie osoby decydują się na służbę dla ludzi i to chorych ludzi. Boję się ponownej potrzeby interwencji tego naszego rybnickiego szpitala. po prostu straciłam wiarę i zaufanie do pielęgniarek i lekarzy szpitala WSS 3. Bardzo proszę tych co nie mieli potrzeby korzystać z leczenia w tym szpitalu nie wyrażali opinii bo najpierw trzeba się przekonać czego nikomu nie życzę.

  13 19
 • ~ 2018-10-26 17:03:30

  Podwyżki i tak nie zmienią podejścia większości personelu do pracy i pacjenta - będzie tak samo marnie. Taka jest specyfika państwowych zakładów pracy i to się nie zmieni. Może być nawet tak, że im więcej będą zarabiać, tym gorzej traktować będą pacjentów. Gorsze jest to, że te podwyżki docelowo odczują pacjenci na własnej skórze, bo pieniędzy na opiekę medyczną w tym szpitalu będzie mniej - mówienie, że ktoś dopłaci 7mln, ale z czego ?

  9 15
 • ~Mariusz Grodecki 2018-10-27 01:09:56

  Dlatego strajkujący powinni podzielić losy strajkujących LOT'u , problem by się sam rozwiązał.

  3 10

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 4356