zamknij

Wiadomości

Ponad pół tysiąca wniosków o ekodotacje. Kwota 5 mln zł już się wyczerpała?

2018-01-05, Autor: bf

Ponad 600 wniosków o ekodotacje zostało do tej pory złożonych w rybnickim magistracie. W tym roku urząd miasta przeznaczył na ten cel 5 mln złotych, lecz urzędnicy szacują, że ta kwota już została wyczerpana. Co się dzieje z wnioskami, które są aktualnie przyjmowane?

Reklama

O tym pisaliśmy 2 stycznia. Tego dnia kancelaria rybnickiego magistratu rozpoczęła przyjmowanie wniosków o ekodotacje. Chętnych na dofinansowanie było tak dużo, że kolejka zaczęła tworzyć się już w Nowy Rok, a we wtorek rano rozpoczynała się już od Placu Kopernika. Więcej >>Rybniczanie składają wnioski o ekodotacje. Kolejka jak za komuny! (wideo)<<

Jak informuje nas dzisiaj Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu, do tej pory do urzędu wpłynęło ponad 600 wniosków z czego ponad 500 zostało złożonych 2 stycznia. - Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania. Aktualnie pracownicy wydziału ekologii rozpatrują złożone przez mieszkańców dokumenty pod względem zgodności z regulaminem dotacji – mówi.

Ze wstępnego szacunku wynika, że zaplanowana na ten rok kwota 5 mln na ten cel jest już wyczerpana. - Przyjmowane aktualnie wnioski będą wpisywane na listę rezerwową. Rozpatrzenie wniosków z listy rezerwowej będzie mogło nastąpić w przypadku: zwiększenia w budżecie miasta środków finansowych na ten cel lub niewykorzystania pełnej kwoty 5 milionów przez wnioskodawców, z którymi w danym roku zawarto umowy dotacji – wyjaśnia Agnieszka Skupień.

Złożyliście w tym roku wniosek o ekodotację? Jaką inwestycje chcecie dofinansować?

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 51

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~common 2018-01-05 14:55:15

  To jakiś żart? Ustalanie limitu w mieście gdzie problem jest tak poważny?? Każdy kto wykaże chęci zmiany i złoży wniosek, powinien być dotowany!

  88 11
 • ~ 2018-01-05 15:36:24

  widać dla rządzących miastem są ważniejsze sprawy niż czyste powietrze np. "Diagnoza" po raz 2 za 370 tyś , czy spektakl Twardocha za 400 tyś.

  66 14
 • ~ 2018-01-05 16:07:11

  500 kopciuchow ubedzie,a 1000 powstanie w nowych wypasionych chatach ubogich rybniczan...

  22 34
 • ~ 2018-01-05 16:10:13

  I bardzo fajnie,ze UM ma ochote cos refudowac,ale z ta roszczeniowoscia to juz przesadzacie. Moze jeszcze dofinansowania do nowych klozetow zechcecie,bo inaczej bedziecie sie zalatwiac innym mieszkancom przed drzwiami? Nie zdziwilbym sie,wszystkiego mozna sie spodziewac po osobach, ktore bez zadnego obciachu smrodza na potege i truja ludzi

  26 37
 • ~kierowca bombowca 2018-01-05 17:42:50

  kolego NN,samorządy w panice nakazy zakazy i kary, przepraszam co to ? dyktaura? Stalinizm? OCB? A gdzie programy mediadlne uświadamiające ludzi o skutkach, chorobach, szkodliwości i możliwościach poprawy?, danie szansy na zmiany? Ruszenie d..... i poprowadzenie gazociągów i nitek ciepłowniczych? W tej sytuacji skandalem są dopłaty 50% bo miasto powinno do mnie przyjechac z nowym piecem gratis i zamontowac go i sprzedawać mi opał w cenie w jakiej kupuje elektrownia czyli za 250zł za tone a nie skubac bogu ducha winnych ludzi - to rozbój w biały dzień

  49 22
 • ~orient 2018-01-05 18:15:07

  @ursus tak naprawdę to właśnie jednym z obowiązków miasta jest dotowanie wszelkich dziedzin które są skazane na deficytowość czyli kulturę czy promocję. A jeśli chodzi o dopłacanie do prywatnych nieruchomości - to jest to wyłącznie dobra wola. Czy wyobrażacie sobie aby w tak bogatych krajach jak USA państwo dopłacało komuś do tego aby łaskawie zmienił piec i łaskawie przestał truć? Dlatego proszę, nie przesadzajcie z tymi roszczeniami i wymaganiami. Prezydent Kuczera wydaje bardzo dużo środków na dotacje do pieców, a nie musiałby tego robić bo nie jest to jego obowiązkiem. Natomiast mnie bardzo cieszy, że sztuka która po części rozgrywa się w Rybniku co raz bardziej poczytnego w Polsce pisarza będzie dofinansowana przez miasto.

  26 40
 • ~orient 2018-01-05 18:18:04

  @kierowca bombowca to utopia socjalistyczna. To ty jako właściciel powinieneś zadbać o swoją nieruchomość i nie powodować dyskomfortu życia dla innych mieszkańców. Szczególny żal do nowych domów wybudowanych w ostatnich kilkunastu latach z piecami-śmieciuchami. Jak można nie żałować sobie dwóch łazienek i 7 pokojów, a żałować na bardziej ekologiczne i wygodniejsze ogrzewanie? Nie mogę tego pojąć.

  35 28
 • ~ 2018-01-05 20:41:23

  ~orient tak naprawdę to właśnie jednym z podstawowych obowiązków miasta jest najpierw skupianie się na podstawowych problemach i potrzebach mieszkańców, potrzeby tzw "wyższego rzędu" zaspokaja się w miarę możliwości w drugiej kolejności; promocja deficytowa ? tylko u nas, w cywilizowanym świecie jest to inwestycja, która z założenia ma procentować, szkoda że u nas przybiera formę bezmyślnego rzucania miejską kasą na prawo i lewo; mnie też cieszy sztuka która po części rozgrywa się w Rybniku , tylko czy w obliczu nierozwiązanych, bardziej podstawowych problemów w mieście ( smog jest tylko jednym z wielu ) stać nas na to ?

  17 9
 • ~exx 2018-01-05 21:06:49

  ~orient
  "Czy wyobrażacie sobie aby w tak bogatych krajach jak USA państwo dopłacało komuś..."
  Jeżeli Niemcy mogą dotować do 10 tys. ojro za zezłomowanie starego diesla to nie widzę problemu dotować wymiany starego pieca. Wystarczy ?

  32 13
 • ~Takja 2018-01-06 07:57:33

  Na żużel nich dają dla innych instytucji kasa jest, o prezydencie wybory nie bawm

  12 12
 • ~karolVTEC 2018-01-07 01:35:47

  Dla niezorientowanych... miasto nie ma żadnych pieniędzy, to są pieniądze z naszych podatków. Wszelkie "dotacje" to nic innego, jak zabranie jednym i danie drugim, bądź po prostu zabranie komuś i następnie oddanie, po drodze inkasując opłatę dla urzędnika. Gdybyśmy nie byli tak grabieni na każdym kroku w vacie, akcyzach, podatku dochodowym i wielu innych, to nie jeden byłby w stanie sam sobie odłożyć na lepsze ogrzewanie, a tak niestety... trzeba się prosić o własne pieniądze.

  20 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 814