Pomimo gry w osłabieniu Energetyk ROW pewnie wygrał w Brzesku

2014-10-31, Autor:
Mimo gry w osłabieniu rybniccy piłkarze strzelili 3 bramki i pewnie wygrali z Okocimskim na jego boisku.

W piątkowe południe na stadionie w Brzesku pojawiła się tylko garstka kibiców. Z pewnością było to spowodowane porą rozgrywania spotkania. Początek meczu to nieporadne akcje z obu stron. Dopiero w 12 minucie mieliśmy pierwszą groźną akcję gospodarzy, którzy wymieniając kilka podań zatrzymali się dopiero na ofiarnie interweniującym w polu karnym Groliku.

W 22 minucie strzałem zza pola karnego, Rybickiego próbował zaskoczyć Lewiński, jednak nasz bramkarz pewnie łapie piłkę.

W 24 minucie Sobczak fauluje na 20 metrze, z rzutu wolnego uderza Guja i nasz bramkarz z wielkim trudem przenosi piłkę nad poprzeczką. W zamieszaniu po rzucie rożnym niewiele brakowało a przegrywalibyśmy.

W odpowiedzi próba strzału Krotofila, jednak za słaba i bez problemu łapie Kozioł. W 34 minucie po rzucie wolnym znowu z prawej strony bezpośredni strzał łapie tym razem pewnie Rybicki. W następnej akcji po wrzutce Muszalika w pole karne bramkarz źle złapał piłkę, która mu odskoczyłą, a sędzia z niewiadomych przyczyn odgwizdał faul naszego zawodnika. Chwilę później złe wybicie naszego bramkarza i tylko dzięki niecelnemu podaniu jednego z zawodników gospodarzy nie tracimy bramki. W 41 minucie żółtą kartką ukarany zostaje Wolniewicz za łapanie rywala za koszulkę.

Ładną akcję zaczął lewą stroną Wolniewicz który dośrodkował do Sobczaka i Kozioł wybija piłkę na rzut rożny. A po stałym fragmencie gry, w 44 minucie, gola głową zdobywa Michał Płonka. W 45 minucie powinno być 2:0 dla nas. Po błędzie obrońcy Muszalik popędził w pole karne i wyłożył piłkę Płonce, który z 10 metrów uderzył prosto w bramkarza.

W 50 minucie za faul z tyłu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Wolniewicz. Od tego momentu wyraźną przewagę uzyskali gracze Okocimskiego. W 57 minucie nieprzepisowo zatrzymany zostaje Sobczka i żółtą kartkę otrzymuje Wawryka. Z 17 metra uderza Fonfara i po nogach obrońców piłka wychodzi na róg. W 65 minucie trzymany w polu karnym jest Bodzioch. Karnego wykorzystuje Muszalik. Chwilę później bo już w 69 minucie gola na 3:0 zdobył Sobczak.

Gospodarze ciągle próbowali nawiązać walkę i strzelić gola, jednak ich akcje zatrzymywali nasi obrońcy, co znowu przekładało się na dużą ilość groźnych kontr naszych piłkarzy. W 79 minucie strzałem z ponad 25 metrów popisał się Wojcieszyński, piłka minęła o kilka cm poprzeczkę. W odpowiedzi Płonka wrzucił piłkę Fonfarze, który niepilnowany w polu karnym pokonał bramkarza Okocimskiego. 80 minuta i 4:0 dla naszych! Chwilę później Grolik ucierpiał w naszym polu karnym i konieczna była zmiana. W doliczonym czasie gry Fonfara zagrał piłkę ręką, za co zobaczył żółty kartonik, ale karnego obronił Rybicki, jednak sędzia zdecydował, że karnego należy powtórzyć. Karnego na gola zamienił Wojcieszyński.

Okocimski KS Brzesko - Energetyk ROW Rybnik 1:4 (0:1)

0:1 - Michał Płonka (44), 0:2 - Mariusz Muszalik (65-k.), 0:3 - Szymon Sobczak (68), 0:4 - Grzegorz Fonfara (79), 1:4 - Wojciech Wojcieszyński (90-k.)

ROW: Rybicki, Grolik (83. Borovicanin), Bodzioch, Krotofil, Płonka, Muszalik, Sobczak (75. Gilewicz), Fonfara, Musiolik (54. Jary), Wolniewicz, Gojny (85.Mandrysz)

Okocimski: Kozioł, Baran, Jacek, Wawryka, Pyciak, Lewiński (54. Glushko), Wojcieszyński, Guja (81. Bryła), Białkowski (68. Abubakar), Dziadzio