Polonia Rybnik: dżudocy walczyli w Bytomiu i Wrocławiu

2011-11-19, Autor:
Dżudocy Polonii Rybnik zebrali cenne doświadczenia w turniejach we Wrocławiu i Bytomiu.

Ostatnie dwa tygodnie to start najlepszych dżudoków Polonii Rybnik w zawodach ogólnokrajowych z polskimi zawodnikami, jak i z zagranicy. Wszystkie osoby, które zostały wybrane spośród dużej grupy trenujących, objęte zostały tokiem treningowym przygotowującym ich do startów w najważniejszych zawodach krajowych czy międzynarodowych. Wyniki, jakie osiągnęli w ostatnim czasie, potwierdzają dobry wybór, a sami zawodnicy spełniają oczekiwania, jakie im stawiają trenerzy.

Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek oraz Juniorów i Juniorek Młodszych

29 października br. Wrocław gościł najlepszych zawodników z Polski, Niemiec, Szwecji, Anglii, Holandii, Ukrainy i Belgii w kategorii wiekowej: Junior i Junior Młodszy. Start zawodników zagranicznych podniósł atrakcyjność zawodów, a medal wywalczony w tak doborowym towarzystwie podniósł jego znaczenie. Dwoje zawodników Polonii zdobyło medale: srebrny medal Adrian Wala w kategorii juniora po kontrowersyjnym werdykcie na korzyść zawodnika gospodarzy oraz brązowy medal Julia Kowalczyk w kategorii juniorki młodszej będąc jeszcze młodziczką co też należy docenić.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów

W niedzielę 13 listopada br. we Wrocławiu zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Dwóch najlepszych zawodników Polonii, tj. Adrian Wala w wadze do 60 kg i Rafał Kowalczyk w wadze do 81 kg, zostało wypożyczonych do zaprzyjaźnionego klubu AZS Gliwice. Obaj czynnie przyczynili się do zdobycia przez drużynę z Gliwic wicemistrzostwa Polski seniorów. Start w barwach klubu z Gliwic obaj potraktowali jako wyróżnienie i docenienie swoich umiejętności przez trenera z AZS-u – Bronisława Wołkowicza.  Adrian i Rafał są zatem Drużynowymi Wicemistrzami Polski Seniorów w Judo.

Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych - Liberty Cup

W Bytomiu 12 i 13 listopada br. w zawodach Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych startowali rybniczanie z kategorii wiekowej młodzik i junior młodszy. Najlepiej spisali się młodzicy i młodziczki, chociaż startowali w kategorii junior młodszy. Pomimo młodego wieku swoimi umiejętnościami i charakterem walki nie ustępowali starszym kolegom i koleżankom. Daniel Kejza w wadze do 81 kg zdobył złoty medal, pokonując wszystkich szybko i zdecydowanie. Julia Kowalczyk w wadze do 52 kg oraz Nicol Dorabiała w wadze do 40 kg zdobyły srebro, a Zuzanna Komarek w wadze do 52 kg uplasowała się na trzecim miejscu, zdobywając brąz. Wyniki młodzików w starszej kategorii wagowej – juniora młodszego dobrze zapowiada w starty w przyszłorocznej Olimpiadzie Młodzieży.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 3