zamknij

Wiadomości

Policjanci znów „suszą”

2019-09-10, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik

Kierowcy, noga z gazu! Od 6.00 rybniccy policjanci prowadzą akcję „Prędkość”. Dodatkowo sprawdzają stan trzeźwości.

Reklama

Jak mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji, działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.

- Nadmierna prędkość jest bowiem jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. W trakcie kontroli sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia dzieci oraz posiadanie wymaganych dokumentów – dodaje.

Działania rozpoczęły się o 6.00 rano i będą trwały do 22.00. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uniemożliwienie dalszej jazdy piratom drogowym oraz nietrzeźwym kierującym.

- Mundurowi sprawdzają także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Do realizacji przydzielonych zadań zaangażowano maksymalną liczbę policjantów ruchu drogowego. Policjanci starają się być wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów, przede wszystkim przekraczania dozwolonej prędkości

- dowiadujemy się od Bogusławy Kobeszko.

Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Katarzyna Piła 2019-09-10 10:53:56

  Zapraszamy na ul.Boguszowicką ,na wcześniejszą prośbę otrzymałam wykaz kolizji na tej ulicy. W przeciągu 14 miesięcy doszło do 27 kolizji ,ale mimo to Urząd nie chce postawić barierkę dla ochrony pieszych.

  22 5
 • ~Kurt_Wallander 2019-09-10 11:00:59

  Od rana nie widziałem ani jednej suszarki czy straganu z pieczarkami (od Rybnika do Katowic)...

  19 2
 • ~jacek_ligota 2019-09-10 11:07:35

  @Katarzyna Piła: gdzie bys proponowala postawienie barierek na tej ulicy? Dla mnie glupota było usunięcie znaku Stop na skrzyżowaniu Boguszowickiej z Malachowskiego. Tam stłuczki są bardzo czeste.

  6 13
 • ~Katarzyna Piła 2019-09-10 11:47:57

  Barierki powinny być wzdłuż chodnika od strony szosy ,tak jak jest to na początku ulicy ,wtedy osoby idące chodnikiem będą w jakimś stopniu chronione gdyż notorycznie kierowcy wypadają na zakrętach przejeżdżają po chodniku i wpadają do rowu a ostatnio nawet do domu sąsiada.Mnie to przeraża tym bardziej ze dzieci szkolne muszą iść na przystanek właśnie w tym najniebezpieczniejszych miejscu.

  22 3
 • ~Jan R. 2019-09-10 12:14:34

  Jadąc: Gliwicką, Wodzisławską czy Żorską jak widzę patrol to zawsze uprzeńmnie migam bliźnim, ale tylko tym, którzy jadą od 60-80 km/h. Wariatom jadącym szybciej uprzeńmnie pozwalam jechać dalej.

  20 7
 • ~kazo64 2019-09-10 12:43:34

  Polska policja jest 100lat za "murzynami" chyba jeszcze licza na liczydlach zamiast kalkulatorach?
  GDZIE SĄ FOTORADARY???
  Ile kosztuje te "suszenie"?FOTORADARY by non stop" suszyly"a policja do PATROLOWANIA NA PIECHTY,od razu byłoby bezpieczniej.
  A ta rybnicka policja jest CWANA,zarzadca drogi NIE decyduje o dop.predkosci 50h na Żorskiej Wodzislawskiej Raciborskiej i Gliwickiej a własnie Wydzial Ruchu Drogowego Policji.W "normalnym"kraju odcinki tych drog mają min.70km/h ale rybnicka policja POstawi 50km/h a POtem"udają"że walczą z piractwem drogowym.

  17 24
 • ~Cuthbert_Collingwood 2019-09-10 13:21:37

  W Anglii jest zatrzęsienie fotoradarów: 6500 stacjonarnych - jeżdżąc przez miasta/przedmieścia, jadąc jedną tylko ulicą można nadziać się na kilka sztuk. W Polsce to niemożliwe... a patrole drogowe w nieoznakowanych radiowozach widoczne są nad Wisłą na drogach typu Wiślanka czy S1...

  6 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 803