zamknij

Wiadomości

Policjanci też nie mają gdzie parkować

2013-03-07, Autor: Dominika Kuśka
Jak bumerang wraca do nas problem parkingów w naszym mieście. Nie tylko studenci i pracownicy firm w centrum miasta mają kłopoty z zaparkowaniem, ale również policjanci. Przy rybnickiej komendzie miejsc parkingowych nie znajdują zarówno pracownicy, jak i osoby, które muszą coś załatwić na policji.

Reklama

Zaparkowanie przy Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku nie jest łatwym zadaniem – potwierdzają to funkcjonariusze i pracownicy cywilni, którzy na co dzień zostawiają swoje samochody przy budynku komendy. – Oprócz naszych pracowników na parkingu często bezskutecznie miejsc szukają mieszkańcy, którzy muszą coś załatwić. Zdajemy sobie sprawę, że problem z parkowaniem nie jest fikcyjny i staramy się go rozwiązać – tłumaczy Aleksandra Nowara, rzeczniczka rybnickiej komendy.

Przed budynkiem rybnickiej komendy od strony placu Armii Krajowej znajduje się 60 miejsc parkingowych. Z kolei za komendą jest parking dla radiowozów. – Udało się nam wygospodarować dodatkowe 42 miejsca z tyłu budynku. Niestety, chociaż chcielibyśmy jak najbardziej udogodnić naszym pracownikom parkowanie, to mamy ograniczone możliwości przestrzenne. Z tyłu są garaże i miejsce na samochody służbowe, a także wyznaczona droga pożarowa – mówi Aleksandra Nowara. – Ponadto nasi pracownicy pracują w systemie zmianowym, więc na parkingu też jest pewna rotacja. Jeśli zaś nie znajdują miejsca, szukają na pobliskich parkingach – dodaje.

 

Problem parkowania przy policji komenda chce rozwiązać na własną rękę. Już w zeszłym roku  próbowała wygospodarować więcej miejsc parkingowych przed budynkiem, malując nowe pasy. – Kiedyś miejsc parkingowych było wystarczająco, jednak mamy coraz więcej samochodów i ta sytuacja ciągle się zmienia. Na przełomie 2013 i 2014 roku planujemy modernizację budynku komendy, może wtedy uda nam się coś przebudować, jednak w pierwszej kolejności chcemy poprawić komfort pracy funkcjonariuszy i nasze działania będą skupione na renowacji pomieszczeń – podsumowuje rzeczniczka.

 

Jak dotąd policja o parkingu nie rozmawiała jeszcze z władzami miasta. – Zdajemy sobie sprawę, że obecnie trudno jest znaleźć instytucję zlokalizową w centrum miasta, która zapewnia miejsca wszzystkim swoich pracownikom. Jeśli jednak władze zaproponują nam rozwiązanie, to z takiej oferty skorzystamy – podsumowuje Aleksandra Nowara.

 

Przypomnijmy, że problem z parkowaniem nie dotyczy wyłącznie pracowników Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Z podobnymi kłopotami na co dzień borykają się również studenci i osoby pracujące w pobliżu centrum (czytaj więcej).

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (23):
 • ~ 2013-03-07 09:12:32

  Na wczorajszym spotkaniu mieszkańców dzielnicy Smolna z przedstawicielami urzędu miasta prezydent Michał Śmigielski poinformował, że do 2 miesięcy na parkingu u zbiegu ulic Zebrzydowickiej i Raciborskiej zostanie wprowadzony system naliczania opłat parkingowych. Koniec darmowego parkowania.

  0 0
 • ~rekrutacja.lw 2013-03-07 09:13:45

  A ten duży ładny nowy parking obok, zwykle jest pusty, a wszyscy parkują pod budynkiem KBO, bo niby skąd się wzięło tyle samochodów pod tym budynkiem skoro w środku jest zdaje się 3 lub 4 firmy, a miejsc sporo obok od frontu i za budynkiem.

  0 0
 • ~ 2013-03-07 09:27:38

  te biedronki, lidle i inne aldiki, mogłyby postawić szlabany na paragony ze sklepu, ale byłaby jazda w całym rybniku :)
  czasami jade do biedrony po polskie produkty;) czyli piwo i mam problem , parking full, w sklepie 5-6 osób :)

  0 0
 • ~ 2013-03-07 09:33:31

  rozumiem płatne parkowanie ale najgorsze jak parkują pod cudzym blokiem na czyimś prywatnym miejscu bo im szkoda złotówki zapłacić a na tłumaczenie ze tylko na chwile najlepiej działa a może zadzwonię na straż miejska to już nie parkują xD.

  0 0
 • ~Arteks 2013-03-07 09:51:17

  Szanowni policjanci nie dają najlepszego przykładu czasami parkując na chodnikach w okolicy komendy a przecież zaraz za komendą naprzeciw ZUS jest miejski parking. Zazwyczaj pustawy. Przecież można sobie wykupić miesięczny abonament. Policjantów nie stać??? Nie uwierzę. @muminos - najlepsze jest to, że niektóre parkingi pod marketami są prawie pełne nawet w nocy kiedy sieci handlowe nie pracują np. Lidl na Orzepowickiej. Ciekawy jestem jak długo to będą tolerować. Trzeba przyznać że jest to z ich strony dobry gest wobec okolicznych mieszkańców.

  0 0
 • ~ 2013-03-07 10:01:18

  jak wiecie nie mieszkam centralnie w Rybniku, tj w jednej z dzielnic pod, rybniczanie jestem z 5-6 lat. z rybnikiem mam mało do czynienia, jestem chory jak muszę jechać coś załatwić , chory, nie mam gdzie stanąć, wszędzie jednokierunkowe, jak przejadę, nie wiem gdzie jestem :) , dobrze ze Rybnik jest mały zostawię autko pod UM i oblecę, do zusu wole iść do Gliwic. us załatwia mi zona raz w roku. to tyle tak na marginesie.

  0 0
 • ~major666 2013-03-07 10:33:36

  nie mają gdzie parkować a obok PŁATNY parking na jankowickiej. Może miasto coś z tym zrobi ? bo na tym parkingu PŁATNYM i tak prawie nikt nie parkuje. PŁĄTNE PŁATNE wszędzie PŁATNE. I potem jest problem gdzie zaparkować idąc do pracy. Niedługo trzeba będzie płacic za parkowanie jak się do pracy przyjedzie. Zresztą nie trzeba daleko patrzyć PLAZA FOCUS. pozdro

  0 0
 • ~ 2013-03-07 10:34:40

  Akurat największą aferę o miejsca parkingowe na czas pracy robią ludzie z rejestracjami SWD, SRB, SRC lub SZO. Jeżeli ktoś pojawia się w centrum raz na jakiś czas, na przykład do kina, na imprezę czy zakupy - nie kruszy kopii o parę złotych na parking, tym bardziej jeżeli nie jedzie sam tylko w kilka osób. Problem mają przyjezdni, którzy tu pracują. A co rybniczan obchodzą jacyś ludzie ze wsi pod Wodzisławiem, którzy nie mają gdzie auta postawić? Czy kogoś w Katowicach interesuje fakt, że ludzie przyjeżdżający do pracy z Rybnika nie mają miejsca parkingowego? Trudno, takie jest życie. Jeżeli w samym Rybniku zarejestrowanych jest ponad sto tysięcy samochodów, to dlaczego miasto Rybnik ma się przejmować problemami przyjezdnych, którzy tutaj załatwiają swoje sprawy? Niech płacą albo jeżdżą autobusem.

  0 0
 • ~yaman 2013-03-07 10:40:34

  roberto dokładnie najwieksze placzki to ci z SRB , SWD , SZO za darmo umarło!

  0 0
 • ~ 2013-03-07 10:49:41

  ja mam SR i płace po Um

  0 0
 • ~Benq 2013-03-07 11:16:16

  ~michalmeksyk prywatne miejsce pod blokiem? Chyba coś Ci się porobiło :)

  0 0
 • ~Benq 2013-03-07 11:19:39

  Z brakiem miejsca pod komendą zmagam się codziennie, ale trudno takie życie, trzeba sobie w nim radzić.

  0 0
 • ~tommi 2013-03-07 12:31:21

  przed komendą problem parkowania rzeczywiście istnieje, bowiem panowie policjanci niczym "chuck Norris" parkuja jak chcą, i gdyby nowy komendant chciał by zrobić pożądek miał by wiele możliwości, zaparkowane samochody nie tylko utrudniają przejście z wózkiem dla dziecka ale często tez pieszym, gdzie przepis określa że ma być 1,5m, słusznie arteks zauważa, że powinni sobie wykupić abonament na pobliskim parkingu, tym bardziej, że często prostują "obywateli" źle parkujących, nie rzadko wlepiając im mandat. najgorsze jednak jest to, że jako przedstawiciele prawa powinni świecić przykładem, zgodnie ze składaną przysięgą. zatem czy można powiedzieć że przynajmniej część jest kłamcami? a napewno złamali prawo?

  0 0
 • ~eloo 2013-03-07 12:31:43

  parking na malym Tesco np.Mc Donalda maskarycznie zapchany a w sklepie kilka ludzi to efekt platnego parkingu w Plazie i Kampusie.

  0 0
 • ~orient 2013-03-07 13:50:01

  Jeśli to co piszą niektórzy komentatorzy że policjanci parkują niezgodnie z przepisami to sprawą powinien się zainteresować komendant lub inne media! Dla zwykłych obywateli policja czy straż miejska nie ma żadnej litości jeśli zaparkuje się na zakazie, a oni są lepsi czy co? Prawo o ruchu drogowym jest jednakowe dla wszystkich. Prywatne auto policjanta nie ma prawa stać na zakazie! A jak to wygląda z tymi abonamentami? Czy każdy może sobie wykupić i np. stawiać na parkingu auto przez miesiąc czy tylko okoliczni mieszkańcy mają takie prawo?

  0 0
 • ~Benq 2013-03-07 14:24:18

  A teraz na wszelki wypadek społeczniaki będą dzwonić po Po Po Po Policję, bo samochody stoją na cho cho cho chodniku :D

  0 0
 • ~Heksa13 2013-03-07 16:34:01

  No bez przesady, przecież obok jest parking i to dość nowy. Trzeba tylko wykupić abonament w RSK. No panowie policjanci dlaczego macie być lepsi od innych mieszkańców - chcesz przyjeżdżać do pracy samochodem to stawaj w miejscu dozwolonym, płać za parking jak nie to przerzuć się na autobus i popieraj ochronę środowiska.

  0 0
 • ~anty_malkontent 2013-03-07 16:49:15

  Z tego co dziś zauważyłem to pod komendą jest znak zakaz wjazdu, nie dotyczący osób uprawnionych. Więc petenci nie mają prawa wjechać na parking przed komendą. Dodatkowo widać, że samochody policjantów mają zezwolenia wyłożone za przednią szybę ( taki zadrukowany kawałek kartki ) więc łatwo można wyłapać osoby spoza komendy i ukarać za złamanie zakazu wjazdu. Może wtedy zrobi się więcej miejsca pod komendą i problem się rozwiąże. I jestem ciekaw czy ~Arteks ma wykupiony abonament w RSK czy parkuje na parkingu znajdującym się na dziedzińcu Urzędu Miasta.

  0 0
 • ~Ines03 2013-03-07 21:57:34

  Zgadzam się z ~anty_malkontent. Odwieczny problem... Przyjeżdżam do pracy i nie mam gdzie zaparkować, bo jakiś z SR przyjechał na przesłuchanie i wjechał pod zakaz, bo mu się zapłacić za godzinę nie chciało... Dlaczego pracownicy mają kupować abonament w RSK, skoro mają parking pod nosem, gdyby nie petenci, byłoby gdzie parkować... Inną sprawą jest olewka Policji na parkowanie bez zezwolenia...

  0 0
 • ~Arteks 2013-03-07 23:37:49

  @anty_malkontent - czy zezwolenia uprawniają do stawiania aut na chodniku i nieszczeniu trawnika??? Cieszę się że wreszcie niektórzy zauważyli to o czym pisałem już wiele razy. Rybnik ma prawo zarabiać na przyjezdnych i powinien tę możliwość wykorzystywać na maksa. Środki uzyskane z parkingów powinne służyć rozwojowi komunikacji miejskiej i ścieżek rowerowych. A parkingów płatnych jest w Rybniku od groma. Trzeba zmusić SRBowców do tego aby kupowali abonamenty jeśli nadal chcą wygodnie z pod swojej chałupy dojechać do miejsca pracy! Poza tym w interesie miasta jest to aby było w nim jak najwięcej pieszych. Gość który idzie np. z parkingu do jakiegoś swojego biura np. 500 m przy okazji może wejść do sklepu czy wpadnie na kebaba albo kupi coś w kiosku. Podobnie z pasażerami autobusów czy pociągów - oni przechodząc są potencjalnymi klientami naszych sklepów i punktów usługowych. A z kierowców którzy podjeżdżają pod swój budynek miasto nie ma żadnych korzyści poza smrodem z rury wydechowej, korkami, hałasem itd. Jestem zwolennikiem likwidacji wszystkich miejsc parkingowych bezpłatnych w dni robocze w całym centrum Rybnika (nie tylko w dzielnicy Śródmieście)! Kiedyś wieszczyłem że Plaza i Focus wiecznie bezpłatne nie będą i miałem rację. Wczoraj ciekawy materiał w Gazecie Wyborczej czytałem o mieszkańcach okolic słynnego wieżowca w Katowicach domagają się od władz rozszerzenia strefy płatnego parkowania bo mają już dość kierowców spoza K-c którzy im blokują miejsca.

  0 0
 • ~ludziepsy 2013-03-19 14:38:04

  No taaak, wszędzie róbcie płatne parkingi, chcecie się "nachapać" z pieniędzy przyjezdnych ile tylko dacie rady. Dobrze, że mamy A1, bo szybko można dojechać do Gliwic i do innych miast. Z Rybnikiem chce się mieć po czasie jak najmniej wspólnego...A szkoda.

  0 0
 • ~Heksa13 2013-03-21 08:12:01

  ~ludziepsy - życzę powodzenia podczas parkowania w Gliwicach.

  0 0
 • ~Heksa13 2013-03-21 08:14:47

  ~anty_malkontent - dlaczego załatwiając sprawę w policji nie mogę skorzystać z tego parkingu? Mam płacić za parking a policjant nie. Czym on różni się ode mnie.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 3041