zamknij

Wiadomości

Policjanci, strażacy, ratownicy i seniorzy z kartkami. Nietypowa kampania profilaktyczna służb

2021-04-01, Autor: PN/KMP Rybnik

"Dbajmy o zdrowie, wszyscy chcemy powrotu do normalności" - pod takim hasłem rozpoczęła się wczoraj kampania profilaktyczna pod rybnicką komendą. Służby w nietypowy sposób zwrociły się z apelem o przestrzeganie zaleceń epidemiologicznych w czasie pandemii.

Reklama

W środę (31 marca) na schodach rybnickiej komendy można było zauważyć ludzi stojących z kartkami w rękach. O co chodziło?

Policja, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne oraz przedstawiciele rybnickiej Rady Seniora, a także dzieci apelują do mieszkańców miasta i powiatu o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń w związku z panującą pandemią koronawirusa. Każdy z uczestników przedsięwzięcia wystąpił przed Komendą Miejską Policji w Rybniku, trzymając w rękach kartkę z hasłem dotyczącym zagrożeń związanych z COVID-19.

Na kartkach znajdowały się takie hasła jak "dbam o bliskie mi osoby", "chronię seniorów", "stosuję się do zaleceń" czy "mowie nienawiści mówię nie" – te ostatnie nawiązuje do mowy nienawiści, z którą rybnickie służby mierzą się na codzień.

Służby apelując o przestrzeganie ograniczeń proszą mieszkańców, by pozostali w domach. Stan epidemii to czas trudny dla nas wszystkich, jednakże wspólne działania i dostosowanie się do panujących obostrzeń pozwolą ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Oceń publikację: + 1 + 40 - 1 - 57

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~Aleksander83 2021-04-01
  14:10:39

  71 23

  Jak słyszę to hasło "zostań w domu" to przyznaje że jestem co najmniej zdziwiony, pozwólcie że wyjaśnię. Gdyby stosować się do tych zaleceń to ja i moja rodzina powinniśmy przejść na system odżywiania poprzez fotosyntezę, ale ups nie posiadamy chlorofilu i nasłonecznienie w tej szerokości geograficznej jest raczej słabe. Przecież nie da się tak żyć i średnio inteligentny kamień na polu doskonale o tym wie że jakoś trzeba zarabiać. Kolejny absurd "stosuję się do zaleceń", czyli nawet jeśli są kompletnie skretyniałe to i tak tańczę jak mi zagrają. Kiedy byłem dzieckiem to moja mama sprawdzała poziom mojej asertywności pytaniem czy jak koledzy każą mi skoczyć do studni to czy też skoczę, i wiecie co bez chwili zawahania odpowiedź była przecząca. Życzę wszystkim rodzinnych i spędzonych bez TV świąt.

 • ~ 2021-04-01
  14:30:25

  50 37

  niestety pajace sejmowe z totalnej opozycji i sympatyzujące z nimi media zamiast pomóc ponad podziałami widzą swoją szansę w tej tragicznej dla nas wszystkich sytuacji manipulują, kłamią i skłócają naród to są zdrajcy i najgorszy sort ludzi

 • ~rob78 2021-04-01
  14:37:40

  47 33

  niestety pajace rządowe i sympatyzujące z nimi media TVPIS zamiast pomóc ponad podziałami widzą swoją szansę w tej tragicznej dla nas wszystkich sytuacji manipulują, kłamią i skłócają naród to są zdrajcy i najgorszy sort ludzi.

  Też pasuje idealnie, a Dworczyk to już pinokia w kłamstwach i nierzetelnych informacji dogonił. Dziś zjadł swój ogon, boroczek.

 • ~rybnik52 2021-04-01
  15:48:58

  45 18

  Propaganda. Zostań w domu - twój organizm będzie coraz słabszy. Stosuj się do zaleceń - również tych idiotycznych ? Zamykanie części gospodarki,przychodni, domów wczasowych, pensjonatów , szkół - to prowadzi do bankructw, chorób , bezrobocia i problemów uczniów i młodzieży. Policja powinna łapać kryminalistów i złodziei, a nie organizować propagandowych imprez.

 • ~zak 2021-04-01
  16:12:59

  26 47

  No proszę , pozytywny przekaz i prośba służb a i tak się to wiecznym malkontentom nie podoba . Jakby tam osoby z macicami i jakimiś głupimi hasłami stały , to byłoby ok . a najlepiej jak malowałyby koscioły .

 • ~Franek7 2021-04-01
  16:48:18

  28 22

  I milicja Kaczyńskiego ich nie pałowała ? Dziwne.

 • ~Paraponzipoppo 2021-04-01
  19:29:46

  14 16

  Mogli jeszcze klęknąć jak Anglicy na meczu z Polską.

 • ~Jan R. 2021-04-01
  19:54:46

  1 9

  Jednym słowem Będzie lżej https://www.youtube.com/watch?v=gr0qw8xS-Tg&list=RDgr0qw8xS-Tg&start_radio=1&t=0

 • ~Franek7 2021-04-02
  06:24:35

  10 16

  Po co strzelać do ludzi?

  Rząd polski nie strzela do ludzi i nie wsadza do więzienia za poglądy.

  Szczuje tylko jednych na drugich, utrzymując swój elektorat w bojowym szyku. Dla współczesnych dyktatur, jak Polska czy Węgry, byłoby to zbyt drastyczne posunięcie. Reżim nie potrzebuje tak barbarzyńskich metod.

  Są inne, równie skuteczne sposoby.

  Jeżeli niezadowolony obywatel wychodzi na ulicę, to PISowska policja, powołując się na przepisy sanitarne i wymogi porządku publicznego, spałuje go trochę, ale tak, aby przeżył i aby nie było zbyt dużo krwi, wlepi mandat, przetrzyma w komisariacie, zabierze telefon i wywiezie gdzieś za miasto. Może przepuści młodych faszystów z bocznej uliczki, aby postraszyli protestujących. Są, oczywiście, obywatele, jak Tuleya, Juszczyszyn, Morawiec czy Lempart, którym dla przykładu reżim chce dać nieco mocniej po łapach, ale nic na masową skalę.

  Obywatel chce nadal protestować? Proszę bardzo – może, ale musi wiedzieć, że za każdym razem, kiedy rozwinie antyrządowy transparent, może coś przykrego mu się przydarzyć. I tak będzie zawsze, aż zrozumie, że protest uliczny nie ma sensu. A po protestach, które nie przynoszą skutku, przychodzi apatia. A zaraz za nią jest już zgoda na współpracę. I tu już dyktatura czeka ze słodkimi ofertami. Każdy może zostać Obajtkiem. Po co strzelać do ludzi?

  Ale dyktatura pragnie czegoś więcej. Chce rozciągnąć władzę nad narodem i trzymać światową krytykę na dystans poprzez stworzenie permanentnego administracyjno-prawnego systemu. Który się zrośnie z Polską i stanie się stałym elementem naszego krajobrazu. System taki, gdy już zostanie wdrożony, będzie sam pilnował zamordyzmu, bez instrukcji Ducze. Bo Ducze kiedyś odejdzie i chciałby coś po sobie pozostawić. A to byłby samograj. I jednocześnie alibi dla dyktatury. Bo wtedy wszystko będzie zgodne z polskim porządkiem prawnym. Niech się Merkel odwali!

  Polski system prawny jest właśnie przebudowywany w tym kierunku. Przyłębska, przykładowo, już wie, jak orzekać. Nie potrzebuje dzwonić do Ducze. Prezydent Duda kilka razy się zagubił, wskazując, że może mieć inne zdanie, ale teraz zgodził się być marionetką. Wreszcie znalazł swoje miejsce. Dyktaturze nic z jego strony już nie grozi.

  No i Izba Dyscyplinarna! Co za piękny wynalazek! Unijny Trybunał Sprawiedliwości zakazał jej działania jeszcze w zeszłym roku, stwierdzając, że Izba ma charakter polityczny i nie może orzekać, bo nie jest sądem. Oj tam, oj tam! Jak to nie jest? Jest. Izba nadal represjonuje niezależnych i opornych sędziów, zawieszając ich w zawodzie, przenosząc ich na odległą prowincję albo zmniejszając im wynagrodzenie. Sędziowie zasiadający w Izbie też nie muszą o nic pytać Ducze. Wiedzą, co mają robić.

  I wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa.

  Dariusz Wiśniewski

 • ~zak 2021-04-02
  07:55:00

  14 15

  @Franek - no daj se siana z tym wymiarem sprawiedliwości . Tę waszą POwską sprawiedliwość pokazała nam ta sędzina która ukarała Durczoka . Za taką jazdę i 2.6 promila +wypadek , więzienie w zawiasach, śmiech na sali . Wyrok nie do obrony . Normalny obywatel dostałby przynajmniej rok bezwzglednej odsiadki , więc nie pisz mi o waszej sprawiedliwości .Sędziowie mają wydawać sprawiedliwe wyroki i tyle , bez względy na kasę i popularność podsądnego .
  Wystarczy zemdleć w trakcie przeszukania jak Giertych (ale będąc Giertychem , bo zwykłego Kowalskiego by ocucono wiadrem wody ) i już system staje w jego obronie a on spedza sobie czas covidowy w willi we Włoszech . Ten twój słowotok jest funta klaków niewart

 • ~HajerPrzodowy 2021-04-02
  08:20:46

  4 9

  @zak Rozumiem, że posiadasz statystyki odnośnie skazywania "normalnych ludzi" na bezwzględne więzienie za jazdę po pijaku?
  Czymś normalnym jest, że za jazdę na podwójnym gazie idzię się do paki w warunkach recydywy.

 • ~Dintojra 2021-04-02
  20:05:38

  2 3

  @zak, pamiętam twoje przechwałki jeszcze pod nickiem kazoo, jak to prawo jazdy do niczego ci nie potrzebne gdy jeździsz bezpiecznie. Ja podobnie jak inni wtedy pisali, że nieistotne jak jeździsz, bo i tak łamiesz prawo. Widząc twoją zaciekłość w ocenianiu innych łamiących prawo, mam nadzieję że masz już to prawo jazdy i sam postępujesz teraz już w zgodzie z prawem ?

 • ~Wojciech Rekus 2021-04-03
  15:09:12

  6 0

  Żak, mnie też wykasował gość 2.5 promila i dnia nie odsiedział, auto skasowane ja w szpitalu a wyrok 4 lata zabrane prawko ale gość ma plecy

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz Koleje Śląskie za dobrego przewoźnika?


Oddanych głosów: 219