zamknij

Wiadomości

Pociągi Rybnik-Gliwice już jeżdżą w tygodniu. Byliśmy dzisiaj rano na dworcu w Rybniku (zdjęcia, wideo)

2024-06-10, Autor: 

Ci, którzy dojeżdżają do Gliwic za pracą, na studia – doczekali się tego momentu. Od teraz w dni robocze kursują pociągi relacji Rybnik-Gliwice. Byliśmy dzisiaj rano na dworcu PKP. Mieliśmy okazję porozmawiać z pasażerami, zrobić kilka zdjęć i nakręcić krótkie wideo.

Reklama

Tak po prawdzie bezpośrednie pociągi z Rybnika do Gliwic (przez Paruszowiec, Leszczyny, Knurów) wg letniego rozkładu jazdy, kursują już od wczoraj. W praktyce najważniejsze są jednak te, które zabierają pasażerów w dni robocze. Wybraliśmy się dzisiaj przed godziną 7:00 na dworzec PKP w Rybniku. Elf II Kolei Śląskich czekał na peronie 3. W środku znajdowało się już kilka osób.

Do drzwi pociągu zmierzał Patryk, student I roku, który uczy się w Gliwicach.

Dotychczas jeździłem autobusami. Chcę sprawdzić, jak się jeździ pociągiem. Tyle dobrze, że godziny jazdy na kolei pokrywają się z rozkładem autobusów – mówi młody człowiek.

Zastaliśmy też Agnieszkę, Agatę i Dawida. To była ich jednorazowa podróż do Gliwic.

Nie wiedzieliśmy, że dopiero uruchomiono taką relację z Rybnika. Myśleliśmy, że pociągi do Gliwic jeżdżą cały czas. Nic tylko chwalić taki ruch – słyszymy.

Przypomnijmy, od 9 czerwca obowiązuje tzw. wakacyjny rozkład jazdy pociągów. O tych godzinach Koleje Śląskie zabiorą nas z Rybnika do Gliwic: 4:36, 7:00, 15:25, 18:38, 19:37, 20:36.

Jak z drogą powrotną? To też sprawdziliśmy. Pociągi Kolei Śląskich z Gliwic do Rybnika wyruszą o: 5:35, 6:30, 7:18, 14:21, 16:24, 20:47.

Krótka relacja wideo na dworcu PKP:

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez Rybnik.com.pl (@rybnikcompl)

 

Oceń publikację: + 1 + 85 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Arteks 2024-06-10
    10:55:54

    20 11

    Skorzysta Rybnik, skorzystają Gliwice, skorzysta Knurów, Przyszowice, Leszczyny. Na razie rozkład nie imponuje ale od września ma się to poprawić. Z pewnością to krok w dobrym kierunku i kolejne wzmocnienie węzłów komunikacyjnych w Rybniku i Gliwicach. W Gliwicach będzie się można przesiąść na pociąg w kierunku Opola czy Bytomia, w Rybniku na pociągi w kierunku Czech czy Raciborza.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Chcecie powrotu Kabaryjtonu na stadion miejski w Rybniku?
Oddanych głosów: 520