zamknij

Wiadomości

Pociągi przejeżdżają już przez Bohumin. Pasażerowie muszą liczyć się jednak z opóźnieniami

2016-02-17, Autor: bf
Tydzień temu w czeskim Bohuminie ogień strawił centrum sterowania ruchem pociągów. Ruch kolejowy na linii Chałupki – Bohumin został wstrzymany. Dzisiaj po kilku dniach intensywnych prac naprawczych pociągi międzynarodowe w większości przejeżdżają przez stację.

Reklama

Jak informuje Jacek Karniewski z PKP PLK, po uzgodnieniach ze stroną czeską Polskie Linie Kolejowe wprowadziły korektę rozkładu jazdy pociągów IC. Obowiązuje ona od wczoraj, czyli 16 lutego do odwołania:

- pociągi: „Polonia”, „Sobieski”, „Varsovia” - przywraca się kursowanie pociągów od stacji Katowice przez Tychy – Pszczynę – Zebrzydowice – Petrovice z postojem w stacji Bohumin, zmiana lokomotyw będzie dokonywana na st. Ostrava hl.n., oczekiwane opóźnienia pociągów od 20-30 min dla kierunku do Czech;

- pociągi: „Polonia”, „Sobieski”, „Varsovia” - przywraca się kursowanie pociągów od stacji Petrovice przez Zebrzydowice - Pszczynę – Tychy - Katowice z postojem w stacji Bohumin (zmiana lokomotyw będzie dokonywana na st. Ostrava hl.n.), oczekiwane opóźnienia pociagów od 20-30 min dla kierunku do Polski;

- pociągi: „Porta Moravica”, „Praha”, są skierowane między stacjami Chalupki - Ostrava hl.n. przez Bohumín Vrbice, bez postoju w stacji Bohumín. Przejazd podróżnych na odcinku Ostrawa - Bohumin – Ostrawa, odbywa się busami zastępczej komunikacji organizowanej przez koleje czeskie.

Nic nie zmieniło się z relacjami organizowanych przez Koleje Śląskie – pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~fanprawdy 2016-02-17
  21:19:52

  0 1

  Klasyczny czeski film . Nikt nic nie wie. Szukam na czeskiej wyszukiwarce możliwości jazdy do Słowacji ze stacji Bohumin. Z Rybnika wyjazd 10.56, przyjazd do Bohumina 11.39. Minutę wcześniej o 11.38 jest odjazd pociągu do Czeskiego Cieszyna skąd jest niezłe skomunikowanie z pociągiem jadącym na Słowację.Najwcześniejszy pociąg do Czeskiego Cieszyna z Bohumina , którym można jechać to 13.38. Dwie godziny czekania, bo ktoś nie chciał uzgodnić rozkładu jazdy poprzez dokonanie kilkuminutowej korekty.Na tym przykładzie widać dobitnie jak się traktuje się pasażera. Ktoś już to ujął obrazowo " jak zawartość jelita grubego" .

 • ~Arteks 2016-02-17
  21:50:13

  0 8

  @fanprawdy - ilość pociągów odjeżdżających z Bohumina i oferta związana z taryfami i czasem jazdy Kolei Czeskich jest naprawdę rewelacyjna. Trafiłeś na fatalny moment potężnej awarii która nadal unieruchamia większą część stacji Bohumin. Stąd tak mało pociągów i trudności w dojeździe na Słowację. Spróbuj przez Ostrawę-Havirov.

 • ~lukrecja50 2016-02-19
  07:22:15

  0 0

  Kiedyś podróżowałam po Czechach i wiem że czescy kolejarze- konduktor czy kierownik pociągu przytrzymywali następny pociąg by ludzie przesiadający się z innego zdążyli.Konduktor sprawdzając bilety podawał przez radio do kierownika następnego pociągu że ma np 5 osób które maja przesiadkę na ten pociąg , a konduktor tego drugiego pociągu nawet liczył tych dobiegających pasażerów. No ale czy konduktor naszego pociągu skontaktuje się z tym z czeskiego to nie wiem, trzeba popytać, lub zaryzykować , a nóż poda wiadomość że jest pasażer i poczekają. Ale to jest Polska.

 • ~Arteks 2016-02-19
  10:48:39

  1 0

  @lukrecja50 - u nas też przytrzymią jeśli to zgłosisz. Doświadczyłem tego parę razy i to działa. Tylko kolej tak robi bo w przypadku komunikacji busowej czy autobusowej skomunikowania nikogo nie obchodzą. Warto o tym pamiętać wybierając środek podróży.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2324