Po zaciętej walce KK ROW przegrał w Gorzowie

2012-01-29, Autor:
Na parkiecie w Gorzowie koszykarki ROW-u Rybnik przegrały z AZS-em 79:85.

Mecz AZS-u Gorzów z ROW-em Rybnik fatalnie rozpoczęły zawodniczki Kazimierza Mikołajca, które po kilku minutach przegrywały już 10:21. Rybniczanki szybko jednak wzięły się do roboty i zdobyły 9 punktów z rzędu. Wtedy o czas poprosił trener gospodyń, Dariusz Maciejewski. Jego uwagi nie przyniosły oczekiwanych efektów, a po chwili za 3 punkty trafiła Rebecca Harris i ROW wyszedł na prowadzenie 22:21. Niemoc strzelecką AZS-u przerwała celnymi rzutami wolnymi Agata Chaliburda (23:22 dla AZS-u). Pierwszą kwartę dwoma celnymi rzutami z dystansu zakończyła Rachela Fitz, dzięki czemu ROW prowadził 26:23.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęły gospodynie, które po 5 minutach prowadziły już 44:34. Wtedy o czas poprosił trener Mikołajec. Chwilę później za 3 punkty trafiła Madgalena Skorek, a za 2 punkty – Katarzyna Suknarowska (44:39). Kolejne skuteczne akcje wyprowadziły ROW na jednopunktowe prowadzenie 47:46. Końcówka drugiej kwarty należała jednak do gospodyń, które przed przerwą wygrywały 49:47.

Na początku drugiej połowy celnym rzutem za 2 punkty popisała się Magdalena Radwan (49:49). W kolejnych akcjach skuteczniej grały rybniczanki, które objęły prowadzenie 59:54. Po kilku minutach było już jednak 63:63. Taki wynik utrzymał się do końca trzeciej kwarty.

Początek czwartej kwarty to zacięta wymiana ciosów. Na 5 minut przed końcem gospodynie wygrywały 72:70. Dzięki 5 punktom z rzędu rewelacyjnie grającej Fitz, ROW objął prowadzenie 75:72. Minutę przed końcem na tablicy wyników był remis 79:79. Następnie dwie skuteczne akcje przeprowadziły gorzowianki, które objęły prowadzenie 83:79. O czas poprosił trener Mikołajec. Jego wskazówki nie przyniosły oczekiwanych efektów. Rybniczanki zmarnowały swoją ostatnią szansę i przegrały cały mecz 79:85.

Wśród koszykarek ROW-u najwięcej, 32 punkty, zdobyła Rachela Fitz. Dobrze zagrała również Rebecca Harris (18 punktów).

RELACJA Z MECZU NA PODSTAWIE TRANSMISJI W TVP SPORT.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - KK ROW Rybnik 85:79 (23:26, 26:21, 14:16, 22:16)

AZS: Skobel 31, Weaver 26, Smalley 21, Kaczmarczyk 4, Chaliburda 2, Johnson 1, Trębicka 0.

KK ROW: Fitz 32, Harris 18, Dosty 6, Suknarowska 5, Skorek 5, Rack 5, Valentine 4, Radwan 2, Morawiec 2, Rickeviciute 0.