zamknij

Wiadomości

Po darmową opiekę psychiatryczną najbliżej do Żor

2019-02-14, Autor: bf

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Rybnik pozostał bez darmowej opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Jak informuje śląski NFZ, mieszkańcy naszego miasta i powiatu nie muszą jeździć w tym celu jeździć w głąb aglomeracji. Świadczenia przejął ośrodek medyczno-terapeutyczny „Syriusz” z Żor.

Reklama

O tym pisaliśmy tydzień temu. Rybnik został pozbawiony darmowej opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Mieściła się ona chwałowickim Centrum Medycznym. Jak wyjaśniła Grażyna Potera (dyrektor Centrum Medycznego) w piśmie do wiceprezydenta Wojciecha Świerkosza, placówka nie przystąpiła do konkursu, ponieważ zabrakło lekarzy specjalistów w zakresie psychiatrii dla dzieci >>Rybnik bez darmowej opieki psychiatrycznej dla dzieci<<

Jak dowiadujemy się w śląskim NFZ, w 2018 r. w tzw. subregionie rybnickim, który obejmuje powiat raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory, kontrakt na świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne dla dzieci i młodzieży posiadały 2 placówki – ww. Centrum Medyczne z Rybnika oraz S.C. „Syriusz” z Żor.

- W wyniku postępowania konkursowego, ogłoszonego 30 sierpnia 2018 r., został wyłoniony podmiot S.C. „Syriusz” z Żor, którego potencjał, czyli zabezpieczenie świadczeń przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, wyczerpał określoną w postępowaniu pulę środków finansowych – wyjaśnia Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego OW NFZ w Katowicach.

To oznacza, że Narodowy Fundusz Zdrowia wybierając ten podmiot, zapewnił taką samą liczbę świadczeń dla pacjentów, tj. takie same środki finansowe, jak w roku ubiegłym.

Nowozawarte umowy obowiązują od 1 stycznia 2019 r. do 30 czerwca 2023 r.

Kontakt do placówki:

www.nzozsyriusz.pl

44-240 Żory, Promienna 5 A
Telefon stacjonarny: 32 723 12 74
Telefon komórkowy: 666 379 004 Fax: 32 723 12 75
e-mail: osrodek@nzozsyriusz.pl

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~wao 2019-02-14 13:28:41

  Rybnik ma coraz mniejsze znaczenie w regionie, może redakcja podpowie gdzie w Rybniku można zrobić darmowe badania sportowe? Wielkie zagłębie sportu i co - tylko badania prywatne - jak nie kluby to rodzice z własnej kieszeni płacą prywaciarzom. A przecież takie rzeczy należą sie nam jak psu buda. Psychiatra - wycieczka całodniowa do Żor, badania sportowe- Racibórz, lodowisko Pszów, Jastrzębie, basen letni - kiedyś bła Ruda,Kamień,Paruszowiec,Niedobczyce - dzisiaj niecka na Rudzie ma funkcjonalność w 25% tego co było przed remontem, już nie wspomnę o sklepach takich jak to co zostało po Real'u , i innych dużych tylko z nazwy a jak chcesz zrobić zakupy to musisz jechać poza nasze Rybnik...itd

  21 4
 • ~Arteks 2019-02-14 13:45:04

  @wao - ale do przychodni czy lekarzy specjalistów od lat się wędrowało po całym Śląsku. I w Rybniku też masz od groma takich obiektów i specjalistów. Gdzie znajdziesz lepszych dentystów dla "klasy średniej" na Śląsku od Rybnika? Komisje lekarskie ZUS które decydują o tak ważnych dla każdego spraw jak grupa inwalidzka czy renta dla całego Śląska od Tychów po Racibórz - znajdują się w Rybniku... A temat pływalni w ogóle powinieneś przemilczeć bo o ile Rybnik postawił sobie jeden z najnowocześniejszych basenów na Śląsku - to w okolicznych miastach pozostały albo bajorka na stawach albo betonity z czasów PRL. Zakupy poza Rybnikiem? Chyba żartujesz. Jesteśmy jednym z najlepiej wyposażonych w sklepy miast na Śląsku. Widać, że odezwał się w tobie zawistnik z którego z okolicznych pseudomiast dla którego jakaś jedna poradnia jest podniesieniem ego.

  4 30
 • ~Arteks 2019-02-14 13:53:19

  @wao - ten twój wpis jest znakomitym dowodem na to jak dla zapomnianego miasta typu Żory jakaś mała poradnia może być dowodem na podniesienie prestiżu podczas gdy w Rybniku działa cały ogromny specjalistyczny szpital psychiatryczny w tej samej branży i nikt z tego nie robi jakiegoś miary "znaczenia". W dziejach naszego regionu nie znam jednak ani jednego przypadku przeniesienia jakiegoś urzędu z Rybnika do mniejszego miasta, znam za to przypadki przeniesienia ich z większych miast do Rybnika. :)

  4 28
 • ~brandonn 2019-02-14 19:05:55

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  6 2
 • ~Roman Romanowski 2019-02-14 19:40:19

  Nie rozumiem dlaczego Rybnik pozbawia się opieki psychiatrycznej... Co z Oddziałem Dziennym w Psychiatryku .W Wodzisławiu oddział dzienny w Al Med nie zatrudnia lekarzy psychiatrów i nie zapewnia wyżywienia dlatego wygrał przetarg niskie koszty. Jak to się ma do pacjentów

  9 0
 • ~Iwona Knop 2019-02-17 21:44:58

  Jeden psychiatra dla dzieci i przyjmuje raz w miesiacu w pon. o innych lekarzach dla dzieci nie słyszałam ,moze szukają,nowy fajny budynek to plus.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2897