Pływanie: junior RMKS-u wystąpi w mistrzostwach Europy

2012-07-10, Autor:
Pływacy RMKS-u Rybnik dobrze zaprezentowali się podczas otwartych mistrzostw Śląska. Ponadto Marcin Holona zakwalifikował się do Kadry Narodowej Juniorów na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Wodnym.

Podczas Mistrzostw Śląska Open w pływaniu, które odbyły się w Gliwicach, bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy RMKS-u Rybnik. Wśród 15-latków Bartłomiej Hałas dwukrotnie zajął trzecie miejsce na dystansach 50m i 100m stylem motylkowym oraz pierwsze miejsce na dystansie 200m stylem motylkowym. Natomiast wśród 17-18-latków równie dobrze zaprezentował się Marcin Holona, który na dystansach 200m st. zmiennym oraz 100m st. dowolnym zajął drugie miejsca.

Warto dodać, że tydzień wcześniej Holona (rocznik 1994) świetnie zaprezentował się podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Drzonkowie. Jako reprezentant Kadry Śląska drużynowo wywalczył trzecie miejsce, a w sztafecie został wicemistrzem Polski. Indywidualnie wśród seniorów uplasował się na piątym miejscu. Jednocześnie został najlepszym juniorem zawodów i tym samym zakwalifikował się do Kadry Narodowej Juniorów na sierpniowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Szwecji. Dla ucznia I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku to ważny sukces: – Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku – powiedział Holona. – Rywalizacja w zawodach stała na wyższym poziomie niż rok temu, a mimo to zabrakło niewiele by stanąć na podium w klasyfikacji generalnej. Chciałbym dodać, że na 100 metrów w konkurencji ratowanie kombinowane popłynąłem w czasie lepszym niż dotychczasowy rekord Polski juniorów w tej konkurencji.

To nie jedyne dobre wieści dla młodego pływaka z Rybnika: – Dwóch zawodników, którzy zajęli wyższe miejsca ode mnie, zakończyło właśnie karierę, co nastraja optymistycznie w perspektywie dalszej walki o najwyższe miejsca. A póki co pozostaje cieszyć się nowymi rekordami życiowymi i spokojnie trenować do mistrzostw Europy juniorów, które odbędą się w Szwecji – dodał Holona. Jego klubowym trenerem jest Mirosław Kubis.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0