Kultura, rozrywka i edukacja

Pływacy z Rybnika na Mistrzostwach Polski

2012-06-26, Autor:
Dwóch pływaków z Zespołu Szkół Technicznych – Anna Duda i Tomasz Gruszka wystartowali w otwartych Mistrzostwach Polski w pływaniu masters.

Anna Duda (nauczycielka wychowania fizycznego w ZST) wywalczyła tytuł mistrzyni Polski na dystansie 200 metrów stylem zmiennym, wicemistrzostwo Polski na dystansach 50 metrów stylem motylkowym, a także na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, natomiast na dystansie 100 metrów stylem dowolnym zdobyła trzecie miejsce. Reprezentantka Zespołu Szkół Technicznych startowała również w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym, w której wywalczyła pierwsze miejsce, pobijając tym samym dotychczasowy rekord Polski o trzy sekundy.

Z kolei Tomasz Gruszka (tegoroczny absolwent ZST) zwyciężył na dystansie 100 metrów grzbietem, zaś na dystansie 50 metrów grzbietem wywalczył tytuł wicemistrzowski. Stanął też na trzecim stopniu podium w wyścigu 50 metrów stylem dowolnym.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0